Jalkapallo » Tänään » Lopputulokset
AASIA: ASEAN Championship U19 - Pudotuspelit
11:00Australia U19 - Thaimaa U19 0:115:30Indonesia U19 - Malesia U19 1:0
ARGENTIINA: Primera Nacional
02:45Temperley - San Telmo 0:0AUSTRALIA: NPL ACT
08:00Canberra Olympic - Yoogali 0:110:45Monaro Panthers - O'Connor Knights 2:3
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
07:30Edgeworth E. - Lake Macquarie 4:007:30SiirrettyNew Lambton - Newcastle Olympic -:-
09:30Cooks Hill United - Maitland 5:0
10:00Valentine - Lambton J. 3:1
AUSTRALIA: NPL NSW
10:30NWS Spirit - Sydney Olympic 1:212:00Hills United - St George Saints 2:3
12:00Marconi - Sydney Utd 2:1
AUSTRALIA: NPL Queensland
07:00Brisbane Roar U23 - Gold Coast Knights 0:112:15Peninsula - Olympic FC 3:1
AUSTRALIA: NPL South Australian
08:30Adelaide Croatia Raiders - Campbelltown City 0:108:30South Adelaide - NE Metrostars 1:3
10:30Adelaide City - Croydon 4:0
10:30Adelaide Comets - Adelaide United U23 4:2
10:30FK Beograd - Modbury 3:1
11:30Adelaide Olympic - Para 2:1
AUSTRALIA: NPL Tasmania
07:30Clarence Zebras - Devonport 0:609:30Launceston United - Glenorchy Knights 0:7
11:30Kingborough Lions - South Hobart 1:4
AUSTRALIA: NPL Victoria
06:00Green Gully - Avondale FC 1:608:00Oakleigh - Melbourne Knights 3:1
11:15Altona Magic - Moreland City 6:3
AUSTRALIA: NPL Western Australia
10:00Armadale - Inglewood 4:110:00Balcatta - Floreat Athena 1:1
10:00Bayswater City - Western Knights 1:2
10:00Perth RedStar - Stirling Macedonia 0:3
10:00Perth U23 - Fremantle City 0:1
AUSTRALIA: Capital Premier League
06:00West Canberra Wanderers - Queanbeyan City 0:407:15Wagga City Wanderers - Belconnen Utd. 2:5
08:00Brindabella - Anu 0:4
08:00SiirrettyCanberra White Eagles - Canberra Juventus -:-
AUSTRALIA: Northern NSW State League
07:30Belmont Swansea Utd. - Wallsend Red Devils 3:007:30Toronto Awaba Stags - West Wallsend 2:1
09:00Cessnock City Hornets - South Cardiff 4:0
AUSTRALIA: NSW League One
08:00Bankstown City Lions - Hakoah Sydney 2:108:00Bulls Academy - SD Raiders 0:4
10:00Rydalmere Lions - Blacktown Spartans 6:1
11:30Northern Tigers - Nepean 4:0
12:00Dulwich Hill - Bonnyrigg 1:0
12:00Inter Lions - Mt Druitt Town 1:4
12:00Macarthur Rams - Dunbar Rovers 1:1
12:00UNSW - Canterbury Bankstown 4:1
AUSTRALIA: Queensland Premier League
09:15Broadbeach Utd. - SWQ Thunder 4:1AUSTRALIA: SA State League
08:30Adelaide Cobras - Cumberland Utd. 0:108:30Salisbury Utd. - Sturt Lions 1:2
08:30West Adelaide - Fulham Utd. 1:0
08:30Western Strikers - Blue Eagles 1:7
09:00Adelaide Vipers - Adelaide Victory 3:1
AUSTRALIA: Tasmania Northern Championship
09:30Launceston U21 - Riverside Olympic U21 2:109:30Launceston United U21 - Northern Rangers 0:9
09:30Ulverstone - Somerset 1:6
AUSTRALIA: Tasmania Southern Championship
07:15New Town - Glenorchy Knights U21 7:107:30Hobart Utd. - Hobart City 4:3
07:30South East Utd. - University of Tasmania 7:1
07:45Taroona - South Hobart U21 9:0
AUSTRALIA: Victoria Premier League
08:00Langwarrin - Western Utd. U21 1:208:00Melbourne City U21 - Bentleigh 2:1
10:30George Cross - Eastern Lions 2:0
AUSTRALIA: WA State League
10:00Gosnells City - Cockburn City 2:010:00Joondalup Utd. - Mandurah City 2:3
10:00Kingsley Westside - Nedlands 0:3
10:00Rockingham City - Sorrento 0:3
10:00Subiaco - Murdoch Melville 0:0
12:00Dianella White Eagle - Gwelup Croatia 5:5
BOLIVIA: Division Profesional - Clausura
03:00Blooming - Independiente 2:1BRASILIA: Serie B
03:30Ituano - Vila Nova 0:0BRASILIA: Copa Paulista
02:00Barretos EC - Francana 1:2BRASILIA: Brasileiro U20
21:00SiirrettyGremio U20 - Athletico-PR U20 -:-BRASILIA: Mineiro U20
15:00Coimbra U20 - Futgol U20 1:3BULGARIA: Parva Liga
21:15SiirrettySlavia Sofia - Ludogorets -:-CHILE: Primera Division
02:00Everton - Deportes Iquique 1:1CHILE: Primera B
02:00Rangers - Limache 2:022:00SiirrettyBarnechea - Recoleta -:-
DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF - Voittajien -vaihe
23:00Delfines Del Este - Cibao 1:1ETELÄ-KOREA: K League 1
13:00Gwangju - Suwon FC 1:013:30Daegu - Daejeon 1:1
13:30Incheon - Seoul 0:1
ETELÄ-KOREA: K League 2
13:00Anyang - Asan 1:013:30Seongnam - Bucheon 0:1
ETELÄ-KOREA: K3 League
10:00Siheung Citizen - Ulsan Citizen 2:013:00Changwon - PPocheon 0:0
13:00Daejeon Korail - Daegu 2 1:0
GEORGIA: Georgian Cup
16:00SiirrettyMeshakhte Tkibuli - Dinamo Batumi -:-HONDURAS: Liga Nacional - Apertura
04:00Motagua - UPNFM 4:2INTIA: Calcutta Premier Division
12:30Police AC - Tollygunge Agragami 0:0INTIA: Durand Cup
15:30Mohun Bagan - Downtown Heroes 1:0ISLANTI: Besta-deild karla
17:00SiirrettyVestri - Hafnarfjordur -:-JAPANI: J3 League
12:00Nara Club - Azul Claro Numazu 2:312:00Osaka - Kamatamare 1:3
12:00Sagamihara - Kanazawa 0:1
12:00Toyama - Nagano 2:0
12:00YSCC - Vanraure 1:1
13:00Imabari - Grulla Morioka 2:1
13:00Ryukyu - Kitakyushu 0:1
13:00Tegevajaro Miyazaki - Omiya Ardija 0:2
13:00Yamaga - Fukushima Utd 1:1
KANADA: Canadian Premier League
02:00York - Atl. Ottawa 4:105:00Vancouver FC - Cavalry 0:1
KIINA: Super League
14:00Changchun Yatai - Cangzhou 1:014:35Tianjin Jinmen Tiger - Qingdao West Coast 2:1
KIINA: Yi League
11:00Ganzhou Ruishi - Guangxi Lanhang 1:111:00Hunan Billows - Shenzhen Juniors 0:3
12:00Guangdong GZ-Power - Quanzhou Yassin 8:1
12:00Guangxi Hengchen - Jiangxi Dark Horse 1:0
13:00Haikou Mingcheng - Shanghai Port B 1:1
KIINA: Super League - Naiset
14:35Henan Songshan Longmen N - Wuhan Jiangda N 0:114:35Zhejiang N - Hainan Qiongzhong N 4:1
KOLUMBIA: Primera B - Clausura
23:00Atletico F.C. - Leones 2:203:30Real Cartagena - Huila 1:0
LIETTUA: I Lyga
15:00Riteriai - Kauno Zalgiris 2 4:0MAAILMA: Ystävyysottelu
23:00Sevilla (Esp) - Al-Ittihad FC (Sau) 1:002:30Liverpool (Eng) - Betis (Esp) 1:0
10:30Alcorcon (Esp) - Fuenlabrada (Esp) 2:0
10:30Ch. Odesa (Ukr) - Oleksandriya (Ukr) 0:2
10:30Sesvete (Cro) - Dubrava (Cro) 1:0
11:00Admira Prague (Cze) - Predni Kopanina (Cze) 4:0
11:00Alcoyano (Esp) - Seleccion AFE (Esp) 3:1
11:00Avia Swidnik (Pol) - Stal Krasnik (Pol) 2:1
11:00Banik Most-Sous (Cze) - Sokolov (Cze) 3:0
11:00Cannes (Fra) - Istres (Fra) 0:3
11:00CF Talavera (Esp) - Atl. Madrid B (Esp) 0:0
11:00Chernomorets 1919 (Bul) - Zagorets (Bul) 0:1
11:00CSO Filiasi (Rou) - U Craiova 1948 (Rou) 1:2
11:00Jaguar Gdansk (Pol) - Cartusia Kartuzy (Pol) 1:4
11:00Mikolow (Pol) - Radzionkow (Pol) 2:0
11:00Mioveni (Rou) - Unirea Bascov (Rou) 3:0
11:00Podlesianka Katowice (Pol) - Pszczyna (Pol) 4:0
11:00Povltavska FA (Cze) - Kolin (Cze) 1:1
11:00Pribram (Cze) - Petrin Plzen (Cze) 4:0
11:00San Sebastian Reyes (Esp) - Guadalajara (Esp) 0:1
11:00Spisska Nova Ves (Svk) - Spisske Podhradie (Svk) 1:3
11:00Steaua Bucuresti (Rou) - Alexandria (Rou) 2:1
11:00T. Mazowiecki (Pol) - Widzew Lodz II (Pol) 4:1
11:00Unia Turza Slaska (Pol) - Spojnia Landek (Pol) 2:1
11:15Nottingham U21 (Eng) - Deportiva Minera (Esp) 1:1
11:15Vltavin (Cze) - Zapy (Cze) 2:4
11:30CF Intercity (Esp) - Southampton U18 (Eng) 4:1
11:30Hostoun (Cze) - Teplice B (Cze) 3:4
11:30Inter Bratislava (Svk) - Piestany (Svk) 4:1
11:30Juventus U23 (Ita) - Pro Vercelli (Ita) 4:0
11:30Lubaczow (Pol) - Tomasovia T. L. (Pol) 5:0
11:30Pardubice B (Cze) - Velka Bites (Cze) 3:0
11:30Real Calepina (Ita) - Giana Erminio (Ita) 0:4
11:30Smederevo (Srb) - Prijedor (Bih) 2:0
11:30Sroda (Pol) - Lech II (Pol) 0:0
11:45Wislanie Jaskowice (Pol) - Gornik Z. II (Pol) 2:2
12:00Amorebieta (Esp) - Castro (Esp) 6:0
12:00Belchatow (Pol) - Rakow II (Pol) 1:2
12:00Cesena U19 (Ita) - Imolese (Ita) 1:1
12:00Ceska Lipa (Cze) - Oberlausitz (Ger) 3:1
12:00Drezdenko (Pol) - Vineta W. (Pol) 0:2
12:00Elana Torun (Pol) - Wikielec (Pol) 1:3
12:00Espanyol (Esp) - Girona (Esp) 0:0
12:00F. Amager (Den) - Avarta (Den) 2:2
12:00Igalo (Mne) - Sloboda (Bih) 0:3
12:00Jelenia Gora (Pol) - Brzeg (Pol) 3:0
12:00Kluczbork (Pol) - Olawa (Pol) 2:2
12:00Korona II (Pol) - Rakow Czestochowa U19 (Pol) 1:2
12:00Liefering (Aut) - Nice II (Fra) 4:3
12:00Mazovia Minsk Mazowiecki (Pol) - Bron Radom (Pol) 4:1
12:00Middelfart (Den) - Brabrand (Den) 0:1
12:00Mlawa (Pol) - Stomil Olsztyn (Pol) 0:1
12:00Montpellier (Fra) - Southampton (Eng) 1:3
12:00Nietkow (Pol) - Carina Gubin (Pol) 0:3
12:00Nowe Skalmierzyce (Pol) - Sulow (Pol) 0:4
12:00Nysa (Pol) - Woliborz (Pol) 0:2
12:00Orkan Rumia (Pol) - Gryf Wejherowo (Pol) 1:6
12:00Orleta Radzyn (Pol) - Swidniczanka Swidnik (Pol) 4:4
12:00Polkowice (Pol) - Sleza Wroclaw (Pol) 1:3
12:00Poprad Machnik Muszyna (Pol) - Sandecja (Pol) 1:5
12:00Rosengård (Swe) - IFK Trelleborg (Swe) 1:2
12:00Siarka Tarnobrzeg (Pol) - Star Starachowice (Pol) 3:2
12:00Skierniewice (Pol) - Sulejowek (Pol) 3:2
12:00Suwalki (Pol) - LKS Lomza (Pol) 0:1
12:00Uniao Lamas (Por) - Sanjoanense (Por) 0:1
12:00Vitre (Fra) - Fougeres (Fra) 2:0
12:00Wiener Neustadt (Aut) - Ebreichsdorf (Aut) 2:1
12:30Katwijk (Ned) - HFC (Ned) 0:2
12:30Satun FC (Tha) - Port MTI FC (Tha) 1:2
12:30Shimizu (Jpn) - Reims (Fra) 3:0
12:40Jaguar Gdansk (Pol) - Lidzbark Warminski (Pol) 1:6
13:00Aarhus Fremad (Den) - Lyseng (Den) 0:0
13:00AFC (Ned) - Huizen (Ned) 3:1
13:00AVS (Por) - Gijon (Esp) 0:0
13:00Blekitni Stargard (Pol) - Stilon Gorzow (Pol) 5:1
13:00Bristol Rovers (Eng) - Portimonense (Por) 2:0
13:00Coruxo (Esp) - Lugo (Esp) 0:1
13:00Dordrecht (Ned) - Shamal (Qat) 1:0
13:00Eskilsminne (Swe) - Karlstad (Swe) 1:2
13:00Gedania Gdansk (Pol) - Chemik Bydgoszcz (Pol) 2:2
13:00Kluczevia Stargard (Pol) - Warta Gorzow (Pol) 0:2
13:00Kobe (Jpn) - Tottenham (Eng) 2:3
13:00Naestved (Den) - Helsingor (Den) 2:1
13:00Pathum United (Tha) - Kitchee (Hkg) 3:1
13:00Pogon Lebork (Pol) - Luzino (Pol) 2:6
13:00Racing Santander (Esp) - Eibar (Esp) 0:0
13:00Rio Ave (Por) - Santa Clara (Por) 1:2
13:00R. Oviedo B (Esp) - Langreo (Esp) 3:0
13:00Rukh Lviv (Ukr) - Ahrobiznes Volochysk (Ukr) 2:0
13:00Skive (Den) - VSK Aarhus (Den) 0:2
13:00TB Berlin (Ger) - Polar Pinguin (Ger) 10:0
13:00Tondela (Por) - Covilha (Por) 2:1
13:00Utrecht (Ned) - Lens (Fra) 2:1
13:00Young Boys FD (Den) - Thisted (Den) 1:2
13:00Zawisza (Pol) - Legia II (Pol) 2:1
13:30Jong AZ (Ned) - Genk U23 (Bel) 0:1
14:00Atl. Paso (Esp) - Tenerife (Esp) 0:0
14:00Avia Swidnik (Pol) - Ostrowiec (Pol) 0:3
14:00Belchatow (Pol) - Omega Kleszczow (Pol) 2:1
14:00Biala Podlaska (Pol) - Jagiellonia II (Pol) 2:2
14:00Blauw Geel (Ned) - Eindhoven (Ned) 0:0
14:00Excelsior Maassluis (Ned) - GOES (Ned) 1:0
14:00Lechia Dzierzoniow (Pol) - Zabkowice Slaskie (Pol) 7:1
14:00Lichtenberg (Ger) - Reinickendorfer Fuchse (Ger) 5:2
14:00Swansea (Wal) - Vardar (Mkd) 1:1
14:00Torns IF (Swe) - Ariana (Swe) 3:2
14:00Tvååker (Swe) - Kongahälla (Swe) 3:0
14:00Wehen (Ger) - Metz (Fra) 0:2
14:00Willem II (Ned) - Sparta Rotterdam (Ned) 2:4
14:00Ängelholm (Swe) - Hässleholms IF (Swe) 0:3
14:30Colchester (Eng) - Peterborough (Eng) 2:1
14:30Crawley (Eng) - Crystal Palace (Eng) 3:6
14:30Darmstadt (Ger) - Coventry (Eng) 2:0
14:30Kaiserslautern (Ger) - München 1860 (Ger) 2:0
14:30Norrby (Swe) - Örebro Syrianska (Swe) 4:2
14:30Sroda (Pol) - Legnica II (Pol) 1:1
14:30Telstar (Ned) - HFC (Ned) 2:1
15:00PeruutettuAB Copenhagen (Den) - Ariana (Swe) -:-
15:00Bielefeld (Ger) - FC Emmen (Ned) 1:0
15:00PeruutettuBoavista (Por) - Academico Viseu (Por) -:-
15:00PeruutettuBoavista (Por) - Arouca (Por) -:-
15:00Bovinghausen (Ger) - Hohenlimburg (Ger) 2:1
15:00Bristol City (Eng) - Exeter (Eng) 2:1
15:00Chomutov (Cze) - Usti n. L. (Cze) 0:8
15:00Cottbus (Ger) - Hannover II (Ger) 0:3
15:00Cray Valley (Eng) - Welling (Eng) 2:1
15:00Den Haag (Ned) - Deinze (Bel) 1:1
15:00Dortmund II (Ger) - Almere City (Ned) 0:3
15:00Elversberg (Ger) - Viktoria Köln (Ger) 1:1
15:00Enfield Town (Eng) - Hendon (Eng) 0:3
15:00Estoril (Por) - Leiria (Por) 1:1
15:00Falkenberg (Swe) - Kristianstad (Swe) 4:2
15:00Famalicao (Por) - Casa Pia (Por) 2:0
15:00Folkestone (Eng) - Margate (Eng) 0:0
15:00Ilkeston (Eng) - Anstey Nomads (Eng) 0:0
15:00Ingolstadt (Ger) - Ulm (Ger) 1:1
15:00Karlbergs BK (Swe) - IK Franke (Swe) 7:0
15:00PeruutettuKarpaty Lviv (Ukr) - Skala 1911 (Ukr) -:-
15:00Kladno (Cze) - FC Pencin (Cze) 6:0
15:00PeruutettuLeotar (Bih) - Posusje (Bih) -:-
15:00PeruutettuLKS Lomza (Pol) - Stomil Olsztyn (Pol) -:-
15:00Mainz (Ger) - Preussen Münster (Ger) 3:1
15:00Maldon & Tiptree (Eng) - Bishop's Stortford (Eng) 3:0
15:00Mannheim (Ger) - RWDM (Bel) 2:0
15:00RKAV Volendam (Ned) - FC Volendam (Ned) 0:3
15:00RSV Eintracht (Ger) - Stern (Ger) 7:0
15:00Schott Mainz (Ger) - Hornau (Ger) 3:3
15:00Scunthorpe (Eng) - Halifax (Eng) 1:0
15:00Slough (Eng) - Potters Bar (Eng) 4:1
15:00Southend (Eng) - Gillingham FC (Eng) 1:3
15:00Trollhättan (Swe) - Vänersborgs IF (Swe) 1:2
15:00Utrecht (Ned) - Lens (Fra) 4:5
15:00Valenciennes (Fra) - Helmond (Ned) 2:4
15:00Vanløse (Den) - Tarnby FF (Den) 3:1
15:00Walsall (Eng) - Birmingham (Eng) 0:1
15:00West Bromwich (Eng) - Mallorca (Esp) 0:1
15:00Weston-super-Mare (Eng) - Cardiff U21 (Wal) 1:1
15:30Baumberg (Ger) - Fortuna Köln II (Ger) 2:3
15:30Eemdijk (Ned) - Sportlust (Ned) 3:1
15:30Gentofte-Vangede (Den) - Sundby (Den) 1:1
15:30Groningen (Ned) - Lamia (Gre) 4:1
15:30PeruutettuJong Heracles (Ned) - Umm-Salal (Qat) -:-
15:30Kettering (Eng) - Basford (Eng) 1:0
15:30Rijnvogels (Ned) - Rijnsburgse Boys (Ned) 2:3
15:30Ter Leede (Ned) - Noordwijk (Ned) 3:1
16:00PeruutettuRAAL La Louviere (Bel) - Union Titus Petange (Lux) -:-
16:00PeruutettuRoda (Ned) - Waalwijk (Ned) -:-
17:00PeruutettuAFC Totton (Eng) - Aldershot (Eng) -:-
17:00PeruutettuAnnan (Sco) - Kilmarnock (Sco) -:-
17:00PeruutettuBangor FC (Nir) - Fivemiletown (Nir) -:-
17:00PeruutettuBlackfield & Langley (Eng) - Newport IW (Eng) -:-
17:00PeruutettuGrays (Eng) - Ware (Eng) -:-
17:00PeruutettuKingstonian (Eng) - Bromley (Eng) -:-
17:00PeruutettuMantova (Ita) - AC Carpi (Ita) -:-
17:00PeruutettuTamworth (Eng) - Crewe (Eng) -:-
17:00PeruutettuTamworth (Eng) - Stourbridge (Eng) -:-
18:00PeruutettuReal Sociedad (Esp) - Toulouse (Fra) -:-
19:00PeruutettuCaen (Fra) - Le Havre (Fra) -:-
19:00PeruutettuTienen (Bel) - Royale Union SG (Bel) -:-
19:30PeruutettuTernana (Ita) - Cosenza (Ita) -:-
21:00PeruutettuGetafe (Esp) - Albacete (Esp) -:-
MAAILMA: COTIF Tournament
23:30Levante U20 - Valencia U20 1:2MAAILMA: NWSL x Liga MX Summer Cup - Naiset
03:00Chicago N - Guadalajara N 0:103:00Racing Louisville N - North Carolina Courage N 1:2rp.
05:00San Diego Wave N - Club America N 0:2
05:30Bay FC N - Angel City N 0:2
MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue - Naiset
15:00Bhutan N - Bangladesh N 2:4MAAILMA: Ystävyysottelu - Naiset
14:30Freiburg N (Ger) - Altach/Vorderland N (Aut) 6:015:00Eintracht Frankfurt N (Ger) - SV Hegnach N (Ger) 2:0
15:00Wolfsburg N (Ger) - Slavia Praha N (Cze) 2:1
MACAO: Elite League - Mestaruussarja
14:15Chao Pak Kei - Benfica 0:0MALAWI: Super League
15:30Mighty Tigers - FOMO 2:2MALESIA: Super League
15:15Selangor - Penang 4:1MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Apertura
04:00Venados - Tepatitlan de Morelos 1:106:00Leones Negros - Tapatio 1:1
MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Apertura
02:00U.N.A.M. N - Juarez N 3:2MYANMAR: National League
12:00Yangon Utd - Mahar United 1:012:30Ispe FC - Ayeyawady 1:0
NORJA: Division 2 - Lohko 2
15:00Grorud - Ull/Kisa 3:415:00Stjordals Blink - Strømmen 6:0
NORJA: Division 3 - Lohko 5
15:00Gjellerasen - Skedsmo 2:215:00Hødd 2 - Kristiansund 2 0:1
PANAMA: LPF - Clausura
04:30San Francisco - Independiente 1:2PARAGUAY: Primera Division - Clausura
01:30Sportivo Trinidense - Guarani 1:2PARAGUAY: Division Intermedia
00:00Encarnacion FC - Fernando de la Mora 4:1PERU: Liga 1 - Clausura
23:15Comerciantes Unidos - Carlos Mannucci 2:102:00Deportivo Garcilaso - Sport Boys 2:0
04:30U. de Deportes - A. Lima 2:1
PERU: Liga - Naiset - Mestaruussarja
23:00Sporting Cristal N - Carlos Mannucci N 0:1POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: CONCACAF Mestaruus U20
23:06Kuuba U20 - Jamaika U20 3:001:06El Salvador U20 - Kanada U20 1:2
03:30USA U20 - Costa Rica U20 1:0
05:30Honduras U20 - Dominikaaninen tasavalta U20 5:2
POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: CFU Club Shield
00:30Grenades (Atg) - Guyana Defence Force (Guy) 6:203:00Junior Stars (Sma) - Dublanc FC (Dom) 0:2
POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: Leagues Cup
03:00Atlanta United - DC United 3:4rp.03:00Orlando City - CF Montreal 4:1
04:00U.N.A.M. - Austin FC 2:3
05:00Seattle Sounders - Minnesota 2:0
06:00Los Angeles FC - Tijuana 3:0
PUOLA: Division 1
15:30Chrobry Glogow - Termalica B-B. 0:4RUOTSI: Superettan
14:00Utsiktens BK - Sandviken 2:1SAKSA: Regionalliga North
15:00Meppen - SC Weiche-08 1:1SAKSA: Regionalliga Nordost
14:00Chemie Leipzig - Babelsberg 1:114:00Hertha Zehlendorf - Zwickau 5:0
15:00Erfurt - Eilenburg 2:0
SAKSA: Regionalliga West
15:00Düsseldorf II - Bocholt 1:015:00Eintracht Hohkeppel - Köln II 1:2
15:00Fortuna Köln - Rodinghausen 2:0
15:00Oberhausen - Mönchengladbach II 2:4
15:00Paderborn II - Duren 1:1
15:00Türkspor Dortmund - Wuppertaler 1:1
15:00Uerdingen - Lotte 0:2
15:00Wiedenbrück - Schalke II 0:2
SAKSA: Regionalliga Südwest
15:00Bahlinger - Giessen 0:115:00Freiberg - Göppingen SV 2:2
15:00Freiburg II - Offenbach 2:2
15:00FSV Frankfurt - Steinbach Haiger 1:1
15:00Fulda-Lehnerz - Villingen 1:1
15:00Hoffenheim II - Walldorf 2:2
15:00Stuttgarter Kickers - Eint. Frankfurt II 2:1
SAKSA: Regionalliga Bayern
15:00Vilzing - Türkgücü München 3:1SAKSA: Oberliga Hessen
15:00Stadtallendorf - RW Walldorf 1:315:00Weidenhausen - Wolfhagen 0:0
SAKSA: Oberliga Bayern Nord
15:00Eichstatt - Karlburg 3:2SAKSA: Oberliga Bayern Süd
15:00Deisenhofen - Türkspor Augsburg 0:3SERBIA: Super Liga
18:00SiirrettyIMT Novi Beograd - Radnicki 1923 -:-SINGAPORE: Valioliiga
13:00Albirex Niigata - Tampines 2:413:00DPMM - Young Lions 1:3
SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset
14:00PK-35 Vantaa N - Åland United N 1:115:00PK Keski-Uusimaa N - Ilves N 1:7
SUOMI: Ykkönen - Naiset
13:00VIFK N - VJS N 3:215:00FC Lahti N - HJK Akatemia N 3:2
TANSKA: 1. Division
14:00Roskilde - B.93 1:215:00Fredericia - Vendsyssel 4:2
TŠEKKI: 1. Liga
15:30Dukla Praha - Bohemians 1:0TŠEKKI: CHNL
11:15Sigma Olomouc B - Prostejov 0:0TŠEKKI: MOL Cup
11:15Kurim - Nove Mesto na Morave 4:111:30Skastice - Uhersky Brod 0:4
UNKARI: NB III - Northwest
12:00Győr II - Komaromi VSE 1:1USA: USL Championship
02:30Hartford Athletic - Phoenix Rising 0:003:30FC Tulsa - Indy Eleven 0:0
04:00Colorado Springs - Las Vegas Lights 1:1
USA: MLS Next Pro
03:00Minnesota 2 - Colorado Rapids 2 1:0USA: USL League Two - Pudotuspelit
23:30Asheville City - Corpus Christi FC 1:023:30Project 51O - Tucson 1:2
02:30Lionsbridge - Seacoast Utd Phantoms 3:6
03:30Peoria - Flint City 1:0
UUSI-SEELANTI: Chatham Cup
05:00Hibiscus Coast - Coastal Spirit 3:4rp.05:00Wellington Olympic - Manurewa 4:0
09:00Otago University - Auckland City 1:5
VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga
14:00Molodechno - Energetik-BGU 3:316:00SiirrettyLida - Belshina -:-
16:00SiirrettyLokomotiv Gomel - Volna Pinsk -:-
16:00SiirrettySoligorsk 2 - Maxline -:-
VALKO-VENÄJÄ: Belarusian Cup
16:00SiirrettyDin. Minsk - Neman -:-VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset
15:30Bobruichanka N - Vitebsk N 0:3VENÄJÄ: Valioliiga
15:00Pari NN - CSKA Moskova 0:3VENÄJÄ: FNL
14:00Yenisey - Torpedo Moscow 0:1VENÄJÄ: FNL 2 - Division A Silver - Syyskausi
14:00Miass - Khimik 1:4VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 2
15:00Zvezda St. Petersburg - Dynamo Vologda 1:2VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 3
12:00Khimki 2 - Oryol 1:0VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 4
15:00Lada Togliatti - Kazan 2 0:015:00Nosta - Pari NN 2 1:0
VENÄJÄ: Supreme Division - Naiset
14:00Rubin Kazan N - Zenit N 1:3VIETNAM: National League - Naiset
12:30Ha Noi 2 N - Thai Nguyen N 0:312:30Ho Chi Minh City 2 N - Phong Phu Ha Nam N 1:1
VIRO: Esiliiga
12:30Harju JK Laagri - Tabasalu 5:115:00Elva - Flora U21 1:3
15:00Paide Linnameeskond U21 - Tartu Welco 1:2
15:00Viimsi JK - Levadia U21 1:1
VIRO: Esiliiga B
15:00Tartu Kalev - Pärnu 2:1VIRO: Meistriliiga - Naiset
12:30Tammeka Tartu N - Tallina Kalev N 1:2Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.