REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

EUROOPPA: Europa Conference League - Pudotuspelit

22:00AS Roma - Feyenoord -:-

ALGERIA: Ligue 1

18:00Tlemcen - Setif -:-

ARGENTIINA: Copa Argentina

21:05Platense - Belgrano -:-
23:10Gimnasia L.P. - Liniers -:-

ARGENTIINA: Reserve League - 1. vaihe - Pudotuspelit

18:00Lanus 2 - Estudiantes 2 -:-

ARMENIA: Valioliiga

13:00Van - Noravank 2:1
7'Noah - Urartu 1:0
16:30BKMA - Alashkert -:-

AUSTRALIA: NPL Northern NSW

12:00SiirrettyBroadmeadow - Weston Workers -:-
12:00Cooks Hill United - Lake Macquarie 5:0

AUSTRALIA: NPL Western Australia

PuoliaikaBalcatta - Stirling Macedonia 0:1
37'Cockburn City - Gwelup Croatia SC 0:0

BANGLADESH: Valioliiga

12:00SiirrettySheikh Russel - Baridhara -:-

BELGIA: National Division 1 - Nousuryhmä

21:00Dender - Dessel -:-
21:00Knokke - RFC Liege -:-

BENIN: Ligue 1 - Championship Group

18:00Coton FC - FC Loto -:-
18:00Dynamo Abomey - Eternel -:-
18:00Pantheres - JS Pobe -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH

18:30Banovici - Travnik -:-
18:30Bratstvo Gracanica - GOSK Gabela -:-
18:30Gradacac - Tomislav -:-
18:30HNK Orasje - TOSK Tesanj -:-
18:30Igman K. - Gradina Srebrenik -:-
18:30Jedinstvo Bihac - Hadzici -:-
18:30Kakanj - Mladost DK -:-
18:30Vis Simm-Bau - Gorazde -:-

BRASILIA: Serie B

01:00Sport Recife - CRB 0:1
03:30Ponte Preta - Chapecoense-SC 0:0

BRASILIA: Campeonato Amapaense

02:15Ypiranga AP - Macapa 3:2

BRASILIA: Campeonato Carioca 2 - Ensimmäinen vaihe

21:00Angra dos Reis - America RJ -:-
21:00Marica - Friburguense -:-
21:00Volta Redonda - Goncalense -:-

BRASILIA: Campeonato Mineiro 2

21:00Tupynambas - Coimbra -:-

BULGARIA: Third League - South-West

18:00Slivnishki Geroy - Kostinbrod -:-

ECUADOR: Serie B

23:00Chacaritas - Ind. Juniors -:-

ESPANJA: Copa de la Reina - Naiset

22:00Barcelona N - Real Madrid N -:-

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Libertadores - Lohkovaihe

01:15Nacional (Uru) - Bragantino (Bra) 3:0
01:15Velez Sarsfield (Arg) - Estudiantes (Arg) 4:0
03:30Emelec (Ecu) - Independiente Petrolero (Bol) 7:0
03:30Flamengo (Bra) - Sporting Cristal (Per) 2:1
03:30Palmeiras (Bra) - Dep. Tachira (Ven) 4:1
03:30U. Catolica (Chi) - Talleres Cordoba (Arg) 0:1

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Sudamericana - Lohkovaihe

01:15Santos (Bra) - Banfield (Arg) 1:1
01:15U. Calera (Chi) - U. Catolica (Ecu) 3:2
03:30Defensa y Justicia (Arg) - Antofagasta (Chi) 0:2
03:30Ind. Medellin (Col) - Guairena FC (Par) 1:1
03:30Internacional (Bra) - Nueve de Octubre (Ecu) 5:1
03:30LDU Quito (Ecu) - Atletico GO (Bra) 1:1

ETELÄ-KOREA: Cup

13:00Bucheon - Gwangju 2:1
JatkoaikaDaejeon Korail - Daegu 3:3
13:00Gyeongnam - Ulsan Hyundai 0:2
13:00Jeonbuk - Ulsan Citizen 1:0
JatkoaikaJeonnam - Busan Kyotong 2:2
13:00Pohang - Seongnam 2:1
13:00Suwon - Gangwon 2:0
80'Seoul - Jeju 2:1

EUROOPPA: EM-kisat U17 - Pudotuspelit

17:30Saksa U17 - Ranska U17 -:-
20:00Hollanti U17 - Italia U17 -:-

GABON: Championnat D1

16:00Akanda - Mberi Sportif -:-
16:00Bitam - Dikaki -:-
16:00Mangasport - Missile -:-
17:00Bouenguidi - Pelican -:-
18:00FC Libreville - CF Mounana -:-
18:00Stade Migoveen - Oyem -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

18:00Din. Tbilisi - Telavi -:-
20:00Dinamo Batumi - Samgurali -:-

HOLLANTI: Derde Divisie

21:00Excelsior 31 - SteDoCo -:-
21:00Harkemase Boys - Lisse -:-
21:00Oostzaan - ADO 20 Heemskerk -:-
21:00Staphorst - DVS '33 Ermelo -:-

IRAK: Super League

20:00Al Quwa Al Jawiya - Al Najaf -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

18:30Aluminium Arak - Peykan -:-
18:30SiirrettyFoolad - Sepahan -:-
18:30SiirrettyHavadar SC - Gol Gohar -:-
18:30Naft M.I.S - Sanat-Naft -:-
18:30SiirrettyPersepolis - Shahr Khodrou -:-
18:30Tractor-Sazi - Fajr Sepasi -:-

ISLANTI: Icelandic Cup

20:00Fylkir - Vestmannaeyjar -:-
22:15Hafnarfjordur - Kari -:-
22:15Keflavik - Njardvik -:-
22:45Stjarnan - KR Reykjavik -:-

ITALIA: Serie C - Promotion - Pudotuspelit

20:00Catanzaro - Padova -:-
22:00FeralpiSalo - Palermo -:-

ITALIA: Serie D - Group D - Pudotuspelit

17:00Lentigione - Correggese -:-
19:00Ravenna - Ath. Carpi -:-

ITALIA: Serie D - Group F - Pudotuspelit

17:00Trastevere Calcio - Vastese -:-
21:45US Tolentino - Sambenedettese -:-

ITALIA: Serie D - Group G

7'Carbonia - Gladiator 0:0
15:30Muravera - Aprilia -:-
17:00Arzachena - Latte Dolce -:-
17:00Cassino - Lanusei Calcio -:-
17:00Cynthialbalonga - Calcio Giugliano -:-
17:00Nuova Florida - Afragolese -:-
17:00Ostia Mare - Insieme Formia -:-
17:00Torres - Atletico Uri -:-
17:00Vis Artena - R. Monterotondo -:-

ITALIA: Serie D - Group H - Pudotuspelit

17:00Bitonto - Citta di Fasano -:-
17:00Francavilla - Nocerina -:-

ITALIA: Serie D - Group I - Pudotuspelit

17:00AS Acireale - Lamezia Terme -:-
17:00Cavese - S. Agata -:-

ITALIA: Serie D - Ylempi loppusarja

17:00ArzignanoChiampo - Novara -:-
18:00Recanatese - San Donato -:-

ITALIA: Primavera 1 - Pudotuspelit

18:00Cagliari U19 - Sampdoria U19 -:-

ITÄVALTA: Regionalliga Central

20:00Allerheiligen - Vöcklamarkt -:-
20:00Deutschlandsberger - Weiz -:-
20:00Weindorf St. Anna - Stadl Paura -:-
20:00Wels - WSC Wels -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Salzburg - Karsintalohko

19:30USK Anif - Wals-Grünau -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Nousukarsintalohko

20:30Johann - Schwaz -:-

JAPANI: J1 League

13:00C-Osaka - Urawa 2:0
13:00SiirrettyG-Osaka - Hiroshima -:-
13:00Kashima - Sagan Tosu 4:4
13:00Kawasaki - Shonan 0:4
13:00Kobe - Iwata 0:0
90+'Sapporo - Kashiwa 1:6
13:00Shimizu - Tokyo 0:3
13:00Yokohama M. - Kyoto 2:0
73'Nagoya - Avispa Fukuoka 1:0

JAPANI: J2 League

12:00Grulla Morioka - Yokohama FC 1:3
13:00Kusatsu - Kumamoto 2:3
13:00Mito - Albirex Niigata 0:3
13:00Oita - Blaublitz 1:1
13:00Omiya Ardija - Ryukyu 1:0
13:00Tochigi - Machida 1:0
13:00Vegalta Sendai - Okayama 0:0
13:00Verdy - Kanazawa 1:3
13:00V-Varen Nagasaki - Chiba 0:2
13:00Yamagata - Renofa Yamaguchi 1:0
75'Kofu - Tokushima 1:1

JAPANI: J3 League

12:30Tottori - Ehime 1:2

KAMERUN: Elite Two

17:00FC Rangers of Bafut - Aigle Royal -:-
17:30Leopard de Douala - Ngaoundere -:-

KANADA: Championship

01:00HFX Wanderers - Toronto FC 1:2
05:00Pacific FC - York 2:3rp.

KYPROS: Cyprus Cup

19:00Omonia - Achnas -:-

LIETTUA: Lithuanian Cup

50'BFA Vilnius - Hegelmann 0:4
19:00Suduva - Banga -:-
19:00Transinvest - Jonava -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue

15:00PeruutettuIntia - Sambia -:-
15:00Itävalta U17 - Pohjois-Makedonia U17 -:-
17:00Uzbekistan U23 - Tadžikistan U23 -:-
19:45Catalonia Selection - Jamaika -:-
20:00Algeria U23 - Palestiina U23 -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

90+'A-League Stars (Aus) - Barcelona (Esp) 2:3

MALI: Premiere Division

22:00Yeelen - CO Bamako -:-

MAROKKO: Botola Pro

22:30Tanger - Berkane -:-

NORJA: Eliteserien

19:00Aalesund - Jerv -:-
19:00Bodo/Glimt - Strömsgodset -:-
19:00SiirrettyKristiansund - Tromsø -:-
19:00Odd - Sandefjord -:-
19:00Viking - Ham-Kam -:-
21:00Lilleström - Vålerenga -:-

NORJA: Nasjonal U19 CL

15:00Bodo/Glimt U19 - Tromso U19 -:-

NORJA: Toppserien - Naiset

19:00Arna-Bjørnar N - Kolbotn N -:-
19:00Brann N - RØA N -:-
19:00Lyn N - Avaldsnes N -:-
19:00Rosenborg N - LSK Kvinner N -:-
19:00Stabaek N - Vålerenga N -:-

NORJA: Norway Cup - Naiset

19:00Grand Bodo N - Tromsø N -:-
20:00Grimstad N - Sandefjord N -:-
20:00Molde N - Aalesund N -:-
20:15Porsanger N - Medkila N -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

01:30San Lorenzo - Independiente F.B.C. 2:0

POHJOIS-IRLANTI: Premiership - Naiset

21:45Cliftonville N - Glentoran N -:-
21:45Derry City N - Sion Swifts N -:-
21:45Mid-Ulster N - Crusaders N -:-
22:00Lisburn N - Linfield N -:-

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: Caribbean Club Championship - 4.-5. sijat

00:00Waterhouse - Bayamon -:-

PUOLA: Division 2 - Nousukarsinnat

18:45Ruch - Stezyca -:-
21:30Suwalki - Motor Lublin -:-

ROMANIA: Liga 3 - Nousukarsinnat

18:00CA Oradea - CS Hunedoara -:-
18:00CSM Deva - Dumbravita -:-
18:00CSM Focsani - Dante Botosani -:-
18:00FC Pucioasa - CSM Slatina -:-
18:00Foresta Suceava - Otelul -:-
18:00Ghiroda & Giarmata Vii - CSM Resita -:-
18:00Metalurgistul Cugir - Baia Mare -:-
18:00Popesti Leordeni - Progresul Spartac -:-
18:00Tunari - Afumati -:-
18:00Viitorul Daesti - Odorheiu -:-

ROMANIA: Romanian Cup - Naiset

11:00Ol. Cluj N - Vasas Odorhei N 6:1
17:30Piros Security N - Heniu Prundu Bargaului N -:-

RUANDA: Valioliiga

16:00Marines - Rayon Sport -:-

RUOTSI: Division 1 - Norra

20:00Forward - Karlstad -:-
20:00Hammarby TFF - Haninge -:-
20:00Motala - Örebro Syrianska -:-
20:00Sollentuna - Stockholm Internazionale -:-
20:00Sylvia - Sandviken -:-

RUOTSI: Division 1 - Södra

19:30Lund - Torns IF -:-
20:00IFK Malmö - Qviding -:-
20:00Tvååkers - Ljungskile -:-
20:30Vänersborgs IF - Trollhättan -:-

RUOTSI: Division 2 - Norrland

20:30Bergnäsets AIK - Skellefteå -:-

RUOTSI: Division 2 - Norra Svealand

20:30Sandviken - Skiljebo -:-
21:00Österåker IFK - IFK Stocksund -:-

RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland

20:00Assyriska BK - Onsala BK -:-
20:30Ullareds IK - Torslanda -:-

RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland

20:00Eslöv - Hässleholms IF -:-
20:00Högsby - Karlskrona -:-
20:00IFK Hässleholm - Balkan -:-

RUOTSI: Division 2 - Södra Svealand

20:00United Nordic - Trosa Vagnhärad SK -:-
20:30Arameisk-Syrianska - Huddinge -:-
20:30IFK Eskilstuna - Varmbol -:-
21:15Lidingö IFK - Syrianska -:-

RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland

20:00Ahlafors IF - Angered -:-
20:00Kumla - Karlslunds -:-
20:00Stenungsunds IF - Herrestads AIF -:-
20:15Lidköpings FK - Grebbestads IF -:-

SAKSA: Regionalliga North - Karsintalohko

21:45Altona - Oberneuland -:-

SAKSA: Regionalliga North - Nousuryhmä

20:00Hildesheim - Teutonia Ottensen -:-

SAKSA: Oberliga NOFV-Nord

19:30Mahlsdorf - Neustrelitz -:-

SAKSA: Oberliga NOFV- Süd

20:00Arnstadt - Plauen -:-
20:00Einheit Wernigerode - Inter Leipzig -:-
20:30Erfurt - Sandersdorf -:-

SAKSA: Oberliga Schleswig-Holstein - Karsintalohko

20:30Preussen Reinfeld - SC Weiche-08 II -:-

SAKSA: Oberliga Westfalen - Nousuryhmä

19:30Kaan-Marienborn - Paderborn II -:-

SAKSA: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar - Nousuryhmä

20:30Waldalgesheim - Dudenhofen -:-
21:00Diefflen - Engers -:-

SAKSA: Oberliga Baden-Württemberg

20:00Nöttingen - Stuttgarter Kickers -:-
20:00Oberachern - Dorfmerkingen -:-

SAKSA: Oberliga Niederrhein - Hävinneet -vaihe

21:00SpVgg Sterkrade-Nord - TuRU Düsseldorf -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Pudotuspelit

21:45Pennarossa - Tre Fiori -:-

SERBIA: Super Liga - Karsinta

18:00Zeleznicar Pancevo - Radnicki 1923 -:-
20:00IMT Novi Beograd - Novi Pazar -:-

SERBIA: Srpska Liga - West

18:00Borac 1926 - Sloga Kraljevo -:-
18:00Mladi Radnik - Real Podunavci -:-
18:00Sloga Pozega - Buducnost Arilje -:-
18:00Susica - RSK Rabrovo -:-
18:00Takovo - Jedinstvo U. -:-
20:00Sloboda - Radevac -:-

SIERRA LEONE: Valioliiga

19:11Anti Drugs Strikers - FC Johansen -:-
19:15Diamond Stars - Sierra Leone Police -:-
19:15East End Lions - Bai Bureh Warriors -:-
19:15East End Tigers - Bo Rangers -:-
19:15Old Edwardians - SLIFA -:-
19:15Ports Authority - Wusum Stars -:-

SLOVAKIA: Divison C West

18:00Belusa - Nitra -:-
18:00Crystal - Kalna n. Hronom -:-
18:00FK Nove Zamky - Levice -:-
18:00Imel - Sala -:-
18:00Malzenice - Z. Moravce-Vrable B -:-
18:00Marcelova - AFC Nove Mesto -:-
18:00Partizanske - Castkovce -:-
18:00Povazska Bystrica - Myjava -:-
18:00Velke Ludince - Galanta -:-

SLOVAKIA: Divison C Bratislava

19:00Pezinok - Bernolakovo -:-

SLOVENIA: 3. SNL - East

18:30Podvinci - Zavrc -:-

SUOMI: Suomen Cup

17:30HaPK - FC Lahti -:-
18:00AC Oulu - Ilves 2 -:-
18:00SJK Akatemia - SJK -:-
18:30EPS - IFK Mariehamn -:-
18:30HJS - Kiffen -:-
18:30JIPPO - Atlantis -:-
18:30VPS - VJS -:-
19:00Ilves-Kissat - PK-35 -:-
19:00JäPS - Komeetat -:-
19:00MP - FF Jaro -:-
20:00KTP - Haka -:-

TANSANIA: Ligi Kuu Bara

50'Mbeya Kwanza - Kagera Sugar 0:0
16:00Polisi Tanzania - Mtibwa Sugar -:-

TANSKA: 2nd Division - Karsintalohko

20:00Kolding - Aarhus Fremad -:-

THAIMAA: League Cup

PuoliaikaChonburi - Prachuap 0:0
7'Buriram - Chiangrai 0:0

TŠEKKI: MSFL

18:00Sigma Olomouc B - Rosice -:-
18:30Blansko - Vrchovina -:-
18:30FK Frydek-Mistek - Znojmo -:-
18:30Otrokovice - Slovacko B -:-
18:30Uhersky Brod - Ostrava B -:-
18:30Unicov - Vratimov -:-
18:30Velke Mezirici - Jihlava B -:-
19:00Hlucin - Zlin B -:-

TŠEKKI: Zlinsky KP

19:00Valasska Polanka - Borsice -:-
19:00Velke Karlovice - Slusovice -:-

TŠEKKI: Jihomoravsky KP

18:30Bohunice - Bosonohy -:-
18:30Ivancice - Ratiskovice -:-
18:30Kurim - SK Krumvir -:-
18:30Moravska Slavia - Boskovice -:-
18:30Moravsky Krumlov - Rousinov -:-
18:30Rajecko - Bystrc -:-
18:30Sparta Brno - Lisen B -:-
18:30Svratka Brno - Mutenice -:-

TŠEKKI: Stredocesky KP

18:00Cesky Brod B - Klicany -:-

TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Championship Group

18:00CS Sfaxien - Etoile Sahel -:-

TURKKI: 1. Lig - Pudotuspelit

18:30Erzurum BB - Istanbulspor -:-
21:00Eyüpspor - Bandirmaspor -:-

TURKKI: 3. Lig Lohko 2 - Pudotuspelit

16:30Iskenderunspor - Igdir FK -:-

URUGUAY: Segunda Division

19:00Racing Montevideo - La Luz -:-
21:00Miramar - Sud America -:-
21:00Uruguay Montevideo - Central Esp. -:-
21:15Rampla Juniors - Progreso -:-

USA: USL Championship

04:00New Mexico - Phoenix Rising 7:0

USA: USL League Two

02:30Ann Arbor - Kalamazoo FC 1:2
02:30Caledonia - Nona 0:3
02:30East Atlanta - Bantams 1:4
02:30Tormenta II - Asheville City 1:1
02:30West Chester Utd - RC New Jersey 3:2
03:00Springfield - Chicago Dutch Lions 1:2
22:00FC Florida U23 - Weston -:-

USA: NISA

00:30Michigan Stars - Bay Cities -:-

VENÄJÄ: Valioliiga - Karsinta

12:30SKA Khabarovsk - Khimki 1:0
17:30Orenburg - Ufa -:-

VENÄJÄ: FNL 2 - Group 4

16:00Zvezda Perm - Zenit-Izhevsk -:-

VIRO: Meistriliiga

17:30Tallinna Kalev - Pärnu JK Vaprus -:-
19:30Narva - Flora -:-

VIRO: Meistriliiga - Naiset

19:00Tallina Kalev N - Polva Lootos N -:-

YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: UAE League

17:15Al Dhafra - Al Urooba -:-
20:00Al-Wahda - Al Nasr -:-
20:00Al Wasl - Al-Jazira -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.