REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

ETELÄ-AMERIKKA: Copa America

03:00Peru - Chile 0:0

EUROOPPA: Euro

16:00Georgia - Tshekki 1:1
PuoliaikaTurkki - Portugali 0:2
22:00Belgia - Romania -:-

ARGENTIINA: Primera Nacional

21:00Almagro - Nueva Chicago -:-
21:00Brown Adrogue - Deportivo Moron -:-
21:00Def. de Belgrano - Gimnasia Mendoza -:-
21:00Deportivo Madryn - Estudiantes Rio Cuarto -:-
21:00San Miguel - Talleres (R.E) -:-
21:00Tristan Suarez - All Boys -:-
21:15Temperley - Quilmes -:-

ARGENTIINA: Torneo Federal

21:00Ferro Gen. Pico - Ciudad Bolivar -:-
00:00Gutierrez Mendoza - Argentino MM -:-

ARGENTIINA: Primera B - Clausura

45+'Comunicaciones - Excursionistas 0:0
21:00Argentino de Merlo - San Martin Burzaco -:-
21:00SiirrettyArgentino de Quilmes - Deportivo Merlo -:-
21:00Flandria - Dock Sud -:-
21:00Liniers - Acassuso -:-
21:00Sportivo Italiano - UAI Urquiza -:-
21:00Villa San Carlos - Colegiales -:-

ARGENTIINA: Primera C - Apertura

22:00Mercedes - Victoriano A. -:-

ARGENTIINA: Primera A - Naiset - Apertura

21:00Rosario Central N - Racing Club N -:-

AUSTRALIA: NPL ACT

08:00O'Connor Knights - Canberra Croatia 2:4
08:00Tigers FC - Monaro Panthers 4:0

AUSTRALIA: NPL Northern NSW

07:30Adamstown Rosebud - Maitland 2:7
09:00Lake Macquarie - New Lambton 0:1
10:00Valentine - Cooks Hill United 1:1

AUSTRALIA: NPL NSW

10:00SiirrettySydney Olympic - APIA Leichhardt -:-
12:00Hills United - Wollongong Wolves 0:2
12:00Marconi - Sutherland 3:3
12:15St. George City - NWS Spirit 3:4

AUSTRALIA: NPL Queensland

09:45Queensland Lions - Sunshine Coast Wanderers 4:0
10:00Peninsula - Rochedale 2:1
11:00Redlands - Brisbane City 0:2
11:15Wynnum Wolves - Brisbane Roar U23 2:3

AUSTRALIA: NPL South Australian

08:00Croydon - Para 2:1
10:30Adelaide City - Adelaide Croatia Raiders 2:1
10:30Adelaide Comets - FK Beograd 1:1
10:30NE Metrostars - Adelaide United U23 5:1
11:30Adelaide Olympic - Modbury 1:4

AUSTRALIA: NPL Tasmania

09:30Devonport - Riverside Olympic 2:0
09:30Launceston United - Clarence Zebras 1:3
09:45Launceston - Kingborough Lions 1:3

AUSTRALIA: NPL Victoria

06:00Green Gully - Oakleigh 4:2
08:00Avondale FC - Manningham United Blues 5:1
09:00Heidelberg - Port Melbourne Sharks 0:0
12:00Dandenong - Dandenong City 1:0

AUSTRALIA: NPL Western Australia

10:00Armadale - Fremantle City 3:1
10:00Balcatta - Perth RedStar 1:3
10:00Floreat Athena - Perth U23 0:1
10:00Olympic Kingsway - Bayswater City 3:1
10:00Western Knights - Inglewood 1:1
12:00Stirling Macedonia - Perth SC 3:1

AUSTRALIA: Capital Premier League

05:30Queanbeyan City - Brindabella 1:1
08:00Anu - Belconnen Utd. 1:2
08:00Canberra Juventus - West Canberra Wanderers 1:1
08:00Canberra White Eagles - Wagga City Wanderers 1:1

AUSTRALIA: Northern NSW State League

09:00Cessnock City Hornets - Singleton Strikers 0:1
09:30West Wallsend - Thornton Redbacks 5:2

AUSTRALIA: NSW League One

08:00Bankstown City Lions - Bulls Academy 1:2
11:30SiirrettyNorthern Tigers - Dulwich Hill -:-
12:00SiirrettyBonnyrigg - Dunbar Rovers -:-
12:00Inter Lions - Hakoah Sydney 1:4
12:00Macarthur Rams - SD Raiders 1:3
12:00Rydalmere Lions - UNSW 0:6

AUSTRALIA: Queensland Premier League

11:00Capalaba - Mitchelton 5:0
12:00Eastern Suburbs - Moreton City Excelsior U21 7:1

AUSTRALIA: SA State League

08:30Fulham Utd. - Sturt Lions 3:0
08:30Playford Patriots - Adelaide Victory 1:0
08:30Salisbury Utd. - Western Strikers 2:1
08:30West Adelaide - Cumberland Utd. 1:2
09:00Adelaide Vipers - Blue Eagles 2:0

AUSTRALIA: Tasmania Northern Championship

05:15Launceston U21 - Ulverstone 1:1
07:15Launceston United U21 - Burnie Utd. -:-
07:30Somerset - Northern Rangers 2:2
11:30Devonport U21 - Riverside Olympic U21 3:4

AUSTRALIA: Tasmania Southern Championship

07:30Hobart City - Taroona 0:2
07:30New Town - Hobart Utd. 2:1
07:30South East Utd. - Clarence Zebras U21 -:-
07:30University of Tasmania - South Hobart U21 1:2

AUSTRALIA: WA State League

08:00Gosnells City - Nedlands 0:3
10:00Kingsley Westside - Murdoch Melville 3:4
10:00Mandurah City - Dianella White Eagle 1:1
10:00Rockingham City - Cockburn City 0:1
10:00Subiaco - Gwelup Croatia 0:1

AUSTRALIA & OSEANIA: OFC Nations Cup

07:00Samoa - Papua-Uusi-Guinea 1:2
10:00Fidži - Tahiti 1:0

BENIN: Ligue 1 - Mestaruussarja

18:00AS Cotonou - Espoir -:-
18:00Ayema - Damissa -:-
18:00Bani Ganse - JS Pobe -:-
18:00Dragons - Cavaliers -:-
18:00Dynamo Abomey - Requins -:-
18:00FC Loto - ASPAC -:-
18:00USS Krake - Takunnin -:-

BHUTAN: Premier League

13:00Tsirang - Thimphu City 2:2

BRASILIA: Serie A

22:00Criciuma - Botafogo RJ -:-
23:30Gremio - Internacional -:-
00:30Cuiaba - Atletico GO -:-

BRASILIA: Serie B

23:00CRB - Guarani -:-
23:00Operario - Botafogo SP -:-

BRASILIA: Serie C - Ensimmäinen vaihe

23:00Tombense - Floresta EC -:-

BRASILIA: Serie D

21:00Ipora - Anapolis -:-
21:00Nova Iguacu - Itabuna -:-
21:00Novo Hamburgo - Cianorte -:-
21:00Santo Andre - Internacional de Limeira -:-
22:00Manauara - Manaus -:-
22:00Pouso Alegre - Maringa FC -:-
22:00Sao Jose EC - Agua Santa -:-
22:30Uniao Rondonopolis - Brasiliense -:-
23:00Aguia De Maraba - Moto Club -:-
23:00Ipatinga - Serra -:-
00:00Sao Raimundo RR - Humaita -:-
00:30Portuguesa RJ - Audax RJ -:-

BRASILIA: Carioca 2

20:45Cabofriense - Olaria -:-
20:45CEAC/Araruama - Resende -:-
20:45Duque De Caxias - America RJ -:-
20:45Serrano FC - Marica -:-

BRASILIA: Catarinense 2

21:00Guarani de Palhoca - Metropolitano -:-

BRASILIA: Cearense 3

21:30Terra e Mar - Esporte Limoeiro -:-

BRASILIA: Goiano 2

21:30Inhumas - Ouvidorense -:-
22:00Gremio Anapolis - Anapolina -:-

BRASILIA: Mineiro 2

21:00Betim - Tupi-MG -:-
21:00Boa - URT -:-
21:00Caldense - North Esporte Clube -:-
21:00Democrata SL - Valeriodoce -:-
21:00Mamore - Varginha -:-
21:00Nacional de Muriae - Aymores -:-

BRASILIA: Paranaense 2

02:30Parana - Gremio Maringa 6:2
22:00Nacional PR - Rio Branco PR -:-
00:30Laranja Mecanica - AA Iguacu -:-

BRASILIA: Paulista B - Ensimmäinen vaihe

21:00Atletico Mogi - Ecus SP -:-
21:00Barcelona SP - Paulista -:-
21:00Fernandopolis - Olimpia FC -:-
21:00Flamengo SP - Colorado Caieiras -:-
21:00Inter de Bebedouro - Tupa -:-
21:00Manthiqueira - Mauaense -:-
21:00Maua - Uniao Mogi -:-
21:00Tanabi - AEA Aracatuba -:-

BRASILIA: Copa Espirito Santo - Ensimmäinen vaihe

21:00Linhares - Vitoria ES -:-
21:00Porto Vitoria - Desportiva Ferroviaria -:-
21:00Real Noroeste - Vilavelhense -:-
21:00Rio Branco ES - Capixaba SC -:-

BRASILIA: Copa Paulista

21:00Bragantino - Sao Bento -:-
21:00Capivariano - Rio Branco SP -:-
21:00Piracicaba - Rio Claro -:-
21:00Portuguesa - Oeste -:-
21:00Sao Caetano - Juventus-SP -:-
21:30XV de Jau - Vocem -:-
22:00Sao-Carlense - Taquaritinga -:-

BRASILIA: Acreano U20

23:00Placido de Castro U20 - Rio Branco AC U20 1:9
23:00Senador Guiomard U20 - Nauas EC U20 0:3

BRASILIA: Alagoano U20

15:30CRB U20 - Ponte Preta AL U20 -:-
21:00CAP Paulo Jacinto U20 - ASA U20 -:-
21:00Flamengo do Ipiranga U20 - Gaviao Izidorense U20 -:-
21:00Lajense U20 - Zumbi U20 -:-
21:00Talisma U20 - Canoense U20 -:-
21:00Ubertec U20 - Guarani de Paripueira U20 -:-

BRASILIA: Brasiliense U20 - Pudotuspelit

21:00Canaa U20 - Gama U20 -:-
21:00Real Brasilia U20 - Luziania U20 -:-
21:30Paranoa U20 - Brasiliense U20 -:-

BRASILIA: Carioca U20 - Taca Guanabara

16:00Audax RJ U20 - Flamengo U20 1:3
16:00Madureira U20 - Fluminense U20 2:2
20:45Nova Iguacu U20 - Sampaio Correa FE U20 -:-

BRASILIA: Catarinense U20

16:30Avai U20 - Nacao U20 3:1
20:00Joinville U20 - Inter de Lages U20 -:-

BRASILIA: Cearense U20

15:30Icasa-CE U20 - Crato U20 0:2
15:30Santa Cruz CE U20 - CA Cearense U20 3:0
21:00Acopiara U20 - Iguatu U20 -:-
21:00Ceara U20 - Tiradentes U20 -:-

BRASILIA: Matogrossense U20

16:30Acao U20 - Mixto U20 -:-
22:00Cuiaba U20 - Operario FC U20 -:-

BRASILIA: Mineiro U20

15:00Coimbra U20 - Atletico-MG U20 0:1
15:30Cruzeiro U20 - Contagem U20 4:0
16:00Santarritense U20 - Ipatinga U20 1:0
21:00America Mineiro U20 - Futgol U20 -:-
21:00Boston City U20 - Minas Boca U20 -:-

BRASILIA: Paraibano U20

16:00Sport PB U20 - Auto Esporte U20 -:-

BRASILIA: Paranaense U20 - Toinen vaihe

16:00Athletico-PR U20 - Parana U20 8:0
21:00Coritiba U20 - Hope Internacional U20 -:-
21:00Patriotas U20 - Cascavel U20 -:-

BRASILIA: Paulista U20 - Toinen vaihe

21:00Portuguesa Santista U20 - Palmeiras U20 -:-
21:00Sertaozinho U20 - Uniao Sao Joao U20 -:-

BRASILIA: Sergipano U20

21:00Atletico Gloriense U20 - Falcon U20 -:-
21:00Dorense U20 - Lagarto U20 -:-
21:00Olimpico EC U20 - Confianca U20 -:-
21:00Sergipe U20 - America SE U20 -:-

BRASILIA: Sul-Matogrossense U20

22:00Aquidauanense U20 - Comercial MS U20 -:-
22:00Dourados U20 - Operario AC U20 -:-
22:00Sao Gabriel MS U20 - Campo Grande U20 -:-
22:00Sete de Dourados U20 - Ivinhema U20 -:-

CHILE: Chilean Cup

29'Copiapo - Cobresal 1:0
23:00D. Puerto Montt - Deportes Temuco -:-

CHILE: Primera Division - Naiset

86'Antofagasta N - U. Espanola N 1:1
19:00SiirrettyColo Colo N - Everton N -:-
22:00SiirrettyDeportes Iquique N - Coquimbo N -:-

DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF

23:00Delfines Del Este - Universidad O&M -:-

ECUADOR: Copa Ecuador

20:00Banos - Vargas Torres -:-

EGYPTI: Valioliiga

PuoliaikaEl Gaish - Smouha 1:1
PuoliaikaEnppi - El Gounah 0:0

ESPANJA: Primera RFEF - Nousukarsinnat

21:30Gimnastic - Malaga -:-

ESPANJA: Tercera RFEF - Nousukarsinta

20:00Jove - Xerez D.F.C. -:-
21:00CD Coria - Real Murcia B -:-

ETELÄ-KOREA: K League 1

12:00Daegu - Jeonbuk 3:0
13:00Daejeon - Gwangju 2:1
13:00Gangwon - Gimcheon Sangmu 2:3
14:00Seoul - Suwon FC 3:0

ETELÄ-KOREA: K League 2

13:00Asan - Gyeongnam 4:0
13:30Anyang - Seoul E-Land 2:1
13:30Suwon Bluewings - Seongnam 3:0

ETELÄ-KOREA: K3 League

11:30Gyeongju KHNP - Daejeon Korail 1:0
13:00Mokpo - Yangpyeong 3:1
13:00Ulsan Citizen - PPocheon 2:2
13:00Yeoju Citizen - Daegu 2 2:1

ETIOPIA: Valioliiga

15:00Ethiopian Insurance - Ethiopia Bunna 1:2
90+'Sidama Bunna - Defence Force 1:4

EUROOPPA: Valioliiga (Krim)

17:00Alushta-Crimea - Inkomport 2:5
17:30Kyzyltash - Ocean Kerch 4:2
18:00Gvardiya - GFK Yalta 2:5
PuoliaikaSparta-KT - TSK Simferopol 0:1

EUROOPPA: All-Island Cup - Naiset - Pudotuspelit

16:00Linfield N - Wexford N 2:3
16:00Shelbourne N - Athlone WFC N 2:1
18:00Shamrock Rovers N - Peamount N 3:0

FILIPPIINIT: PFL

10:00Philippine Air Force - Manila Digger 1:2
10:30Kaya - Philippine Army 6:0
12:45Maharlika - Stallion 0:3
15:30United City - Mendiola FC 1991 3:0

FÄRSAARET: 1. Deild

17:00Klaksvik 2 - Vikingur 2 0:3
17:00Sandur - Hoyvik 1:2
PuoliaikaHB Torshavn 2 - B36 Torshavn 2 0:1
20:00FC Suduroy - Runavik 2 -:-

GRENADA: Premier Division

23:00SiirrettyCamerhogne - St. John's -:-
23:00Hard Rock - Mt. Rich -:-
23:00SiirrettyHurricanes - Hard Rock -:-
23:00Paradise - St. John's -:-

GUINEA: Ligue 1

19:00Flamme Olympique - Wakriya -:-
19:00Sequence - Kamsar -:-

IRAK: Stars League

17:00Al-Hudod - Al Minaa 2:1
17:00Karbala - Al Karkh 2:1
29'Al Wasat - Al Zawraa 0:0
29'Baghdad - Al Kahraba 0:0
29'Naft Al-Basra - Al-Qassim 0:1

ISLANTI: Besta-deild karla

17:00Vestri - Valur 1:5
20:00Kopavogur - Stjarnan -:-
22:15Vikingur Reykjavik - KR Reykjavik -:-

ISLANTI: Lengjudeildin

PuoliaikaGrindavik - Dalvik/Reynir 0:1
PuoliaikaThor Akureyri - Leiknir 0:0

ISLANTI: Besta deild - Naiset

23:15Valur N - Hafnarfjordur N 3:1

JAPANI: J1 League

09:00Machida - Avispa Fukuoka 0:0
12:00Albirex Niigata - Kawasaki 2:2
12:00Verdy - Nagoya 1:0
12:30G-Osaka - Kobe 2:1
12:30Iwata - C-Osaka 1:1
13:00Kashiwa - Hiroshima 0:1
13:00Sagan Tosu - Kyoto 3:0
13:00Shonan - Tokyo 0:1
13:00Urawa - Kashima 2:2

JAPANI: J2 League

11:00Yamagata - Vegalta Sendai 1:1
12:00Kofu - Ehime 1:2
12:00Yokohama FC - Kumamoto 5:0
13:00Kagoshima Utd - Oita 3:0
13:00Okayama - Kusatsu 1:0
13:00Renofa Yamaguchi - Iwaki 0:3
13:00Tochigi - Chiba 2:1
13:00V-Varen Nagasaki - Fujieda MYFC 2:0

JAPANI: J3 League

12:00Grulla Morioka - Imabari 0:0
12:00Nagano - Toyama 2:3
12:00Sagamihara - Yamaga 3:2
13:00Omiya Ardija - Ryukyu 3:2
13:00Tegevajaro Miyazaki - Kamatamare 3:3
13:00Tottori - Gifu 2:4

JAPANI: Nadeshiko League - Naiset

06:00NGU Nagoya N - Harima Albion N 0:0
07:00Setagaya Sfida FC N - Kunoichi N 0:1
08:00Shizuoka Bonita N - Ehime N 2:2
12:00Orca Kamogawa N - Nittaidai N 1:0

KANADA: Canadian Premier League

04:00Cavalry - Atl. Ottawa 1:1

KAP VERDE: Campeonato Nacional - Pudotuspelit

20:00ACA - FC Derby -:-

KAZAKSTAN: Valioliiga

16:00Kyzylzhar - FC Astana 0:1
16:00Zhetysu - Kaisar 1:2

KENIA: Super League

14:00Darajani Gogo - Mombasa Elite 0:1
14:00Dimba Patriots - Silibwet -:-
14:00Kajiado - Luanda Villa 1:1
14:00Kisumu All-Stars - MCF 1:3
14:00Mara Sugar - Mathare Utd. 1:0
14:00Mombasa Stars - Vihiga 0:0
14:00Mulembe United - Assad 3:0
14:00Nairobi United - Migori 1:0
14:00Naivas FC - Gusii 1:0
14:00Rainbow - Kibera 1:2

KIINA: Yi League

11:00Shanghai Port B - Guangxi Lanhang 1:0
12:00Jiangxi Dark Horse - Quanzhou Yassin 2:0
14:00Dalian Kuncheng - Beijing Technology 2:0

KIINA: FA Cup

13:30Jiangxi Lushan - Zhejiang Professional 0:3
14:30Chongqing Tonglianglong - Shandong Taishan 3:6
14:30Qingdao Red Lions - Shenzhen Xinpengcheng 0:2
14:30Shijiazhuang Gongfu - Qingdao West Coast 2:3rp.
14:30Suzhou Dongwu - Beijing Guoan 0:4

KIINA: Super League - Naiset

14:35Hainan Qiongzhong N - Henan Songshan Longmen N 3:1
14:35Shaanxi Changan N - Wuhan Jiangda N 0:2
14:35Yongchuan Chashan N - Shanghai RCB N 0:1

KOLUMBIA: Liga - Naiset - Nousuryhmä

23:00Alianza N - Atl. Nacional N -:-

LATVIA: Virsliga

14:00Grobina - Riga FC 0:6

LATVIA: Latvian Cup

14:00Kekava-Auda - Alberts JDFS 3:4rp.
17:00LSPA - Beitar/Riga Mariners 0:5
90+'Marupe - FK Smiltene 3:1

LATVIA: 1. Liga - Naiset

12:00Iecava N - FK Olaine N 1:4
17:00SiirrettyFK Liepaja N - SFK Riga N -:-

LIETTUA: A Lyga

17:00Transinvest - Dziugas Telsiai 3:0
PuoliaikaFK Panevezys - Dainava Alytus 2:0

LIETTUA: I Lyga

18:00Riteriai - BE1 NFA 2:1
18:00Tauras - BFA Vilnius 4:0
PuoliaikaSiauliai 2 - Ekranas 0:1

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue

23:00PeruutettuChile U20 - Paraguay U20 -:-
01:45PeruutettuEcuador U20 - Kanada U20 -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

03:00Zacatecas Mineros (Mex) - Pachuca (Mex) 1:2
05:45Guadalajara (Mex) - Cruz Azul (Mex) 4:3rp.
11:00CSKA Sofia (Bul) - Belasitsa (Bul) 2:0
11:00PeruutettuFC Dabas (Hun) - Erdi (Hun) -:-
11:00Montana (Bul) - CSKA 1948 Sofia II (Bul) 2:2
11:00Paks (Hun) - Budaorsi (Hun) 4:1
11:00Unirea Slobozia (Rou) - Dinamo Bucuresti (Rou) 1:1
11:30FK Humenne (Svk) - FC Kosice (Svk) 1:0
11:30Lisen (Cze) - Zlin (Cze) 0:0
11:30Petrin Plzen (Cze) - Plzen (Cze) 0:7
11:30Pohorelice (Cze) - Brno (Cze) 0:5
11:30Pohronie (Svk) - Banska Bystrica (Svk) 3:2
11:30Sp. Subotica (Srb) - Tekstilac Odzaci (Srb) 2:4
11:30Teplice (Cze) - Zizkov (Cze) 1:0
12:00Aarhus (Den) - Brabrand (Den) 0:0
12:00Jihlava (Cze) - Chrudim (Cze) 4:0
12:00Liberec (Cze) - Varnsdorf (Cze) 2:0
12:00Nyiregyhaza (Hun) - Cigand SE (Hun) 5:1
12:00Polonia Bytom (Pol) - Piast Gliwice (Pol) 1:2
12:00Samorin (Svk) - Z. Moravce-Vrable (Svk) 0:3
12:00Sigma Olomouc B (Cze) - Opava (Cze) 1:1
12:00Taborsko (Cze) - Dukla Praha (Cze) 1:3
12:00Zürich (Sui) - Wil (Sui) 5:4
12:30Heimstetten (Ger) - VfB Hallbergmoos-Goldach (Ger) 4:1
12:30Ruch (Pol) - Puszcza (Pol) 0:1
13:00PeruutettuATSV (Ger) - Greuther Fürth II (Ger) -:-
13:00HylättyKotwica Kolobrzeg (Pol) - Chojniczanka (Pol) 0:0
13:00Widzew Lodz (Pol) - Katowice (Pol) 3:1
14:00Bochum II (Ger) - Köln II (Ger) 0:3
14:00Kreuzlingen (Sui) - St. Gallen (Sui) 0:9
15:00DJK Fortuna Dilkrath (Ger) - Mönchengladbach II (Ger) 1:1
15:00Korona (Pol) - Motor Lublin (Pol) 1:1
15:00Lohne (Ger) - Vorsfelde (Ger) 5:1
15:00Nordlingen (Ger) - Schwabach (Ger) -:-
15:00PeruutettuRakow (Pol) - Legnica (Pol) -:-
15:00Septemvri Sofia (Bul) - Strumska Slava (Bul) -:-
15:00Sp. Seligenstadt (Ger) - Eint. Frankfurt II (Ger) -:-
15:00PeruutettuTychy (Pol) - Podbeskidzie (Pol) -:-
15:00PeruutettuUTA Arad (Rou) - Egnatia Rrogozhine (Alb) -:-
15:00Vaduz (Lie) - Kriens (Sui) 4:2
16:00Brechin (Sco) - Dundee Utd (Sco) 0:2
16:00Frohnhausen (Ger) - Steinbach Haiger (Ger) 0:8
16:00Meppen (Ger) - Schalke II (Ger) 2:2
16:00Stranraer (Sco) - Larne (Nir) 1:1
16:00SV Rothenstein (Ger) - Jena (Ger) 0:15
16:00SV Zehdenick 1920 (Ger) - Fortuna Babelsberg (Ger) 1:1
16:30Mold Alexandra (Wal) - Conwy Borough (Wal) 3:0
16:30Pwllheli (Wal) - Bala Town (Wal) 1:1
17:00Abbey Vale (Sco) - Queen of South (Sco) -:-
17:00Ammerthal (Ger) - Vilzing (Ger) 0:5
17:00Caernarfon (Wal) - Connah's Quay (Wal) 3:2
17:00Crusaders (Nir) - Derry City (Nir) 0:2
17:00Lausanne (Sui) - Lausanne Ouchy (Sui) 3:2
17:00Livingston (Sco) - Alloa (Sco) 2:1
17:00Nenzing (Aut) - Altach (Aut) 0:3
17:00Süderelbe (Ger) - St. Pauli II (Ger) 2:4
18:00Dobrudzha (Bul) - Varna (Bul) -:-
18:00Domzale (Slo) - Ruzomberok (Svk) 2:2
18:00Ferencvaros (Hun) - Nafta (Slo) 1:0
18:00Maribor (Slo) - Trnava (Svk) 2:1
18:00OFK Beograd (Srb) - Decic (Mne) -:-
18:00Oudenaarde (Bel) - Dender (Bel) 0:3
18:00Pirin Blagoevgrad (Bul) - FC Krumovgrad (Bul) 0:5
18:00SV Donau (Aut) - First Vienna (Aut) 1:5
18:00Zepperen-Brustem (Bel) - St. Truiden (Bel) 0:2
18:30Dynamo Diviaky (Svk) - Podbrezova (Svk) -:-
18:30Tikves (Mkd) - FC Ballkani (Kos) 2:0
19:00Alemannia Haibach (Ger) - Aschaffenburg (Ger) -:-
PuoliaikaBotev Plovdiv (Bul) - Beroe (Bul) 1:0
PuoliaikaDeisenhofen (Ger) - Rosenheim (Ger) 0:1
PuoliaikaLevski (Bul) - Spartak Pleven (Bul) 2:0
PuoliaikaPrimorje (Slo) - Koper (Slo) 0:2
19:00Sp. Subotica (Srb) - Vojvodina (Srb) -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - Naiset

15:00Breda N (Ned) - PEC Zwolle N (Ned) -:-

MACAO: Elite League - Karsintalohko

14:00Monte Carlo - University of Macau 1:2
16:00Gala - Sporting Macau -:-

MALAWI: Super League

15:30SiirrettyBaka City - Dedza Dynamos -:-
15:30SiirrettyBaka City - Mighty Wanderers -:-
15:30SiirrettyBangwe All Stars - Big Bullets -:-
15:30SiirrettyChitipa United - MAFCO -:-
15:30SiirrettyCreck Sporting - Karonga United -:-
15:30SiirrettyDedza Dynamos - Kamuzu Barracks -:-
15:30SiirrettyMAFCO - Mighty Wanderers -:-
15:30SiirrettyMighty Tigers - FOMO -:-
15:30SiirrettySilver Strikers - FOMO -:-

MALESIA: Super League

12:30Johor DT - Pahang 3:0
15:15Kuching City FC - Terengganu 1:1
16:00Penang - Kedah 0:1

MONGOLIA: Valioliiga

11:15Khoromkhon - Falcons 2:6
14:15Deren - FC Ulaanbaatar 1:1

MOSAMBIK: Mocambola

15:30Ferroviario Nampula - Costa do Sol 0:1

NORJA: OBOS-ligaen

18:00Sogndal - Kongsvinger 2:0

NORJA: Division 2 - Lohko 1

15:00Brann 2 - Notodden 1:2
16:00Eik-Tonsberg - Arendal 1:1

NORJA: Division 2 - Lohko 2

14:30Stjordals Blink - Skeid 0:0
15:00Eidsvold - Strømmen 2:1
15:00Grorud - Follo 5:2
15:00Strindheim - Kjelsås 1:2
16:30Tromsdalen - Ull/Kisa 1:1

NORJA: Division 3 - Lohko 1

15:00Bjarg - Fana 3:0
15:00Haugesund 2 - Stord 7:5
16:00Askoy - Floro 3:2
16:00Forde - Ardal 2:1
16:00Sandviken - Loddefjord 2:0

NORJA: Division 3 - Lohko 2

15:00Sandefjord 2 - Pors 0:2
16:00Odd 2 - Vindbjart 2:3
16:00Vigor - Madla IL 1:6
17:00Mandalskameratene - Fram 2:3

NORJA: Division 3 - Lohko 3

15:00Asker - Flint 2:1
15:00Gamle Oslo - Sarpsborg 08 2 2:0
16:00Frigg - K. Oslo 2 6:0
16:00Nordstrand - Åskollen 4:1

NORJA: Division 3 - Lohko 4

13:30Rana FK - Surnadal 0:2
14:00Trygg/Lade - Lillestrom 2 5:0
16:00Verdal - Orkla 2:2

NORJA: Division 3 - Lohko 5

15:00Gjellerasen - Bjorkelangen 0:3
16:00Funnefoss/Vormsund - Lørenskog 0:3
16:00Ready - Spjelkavik 3:2
29'Hødd 2 - Skedsmo 1:0

NORJA: Division 3 - Lohko 6

14:00Sprint-Jeloy - Ulfstind 1:1
18:00Ham-Kam 2 - Honefoss 3:5
44'Fyllingsdalen - Harstad 1:0

NORJA: Toppserien - Naiset

13:45Rosenborg N - Vålerenga N 1:2
14:00Brann N - Arna-Bjørnar N 5:1
14:00Lyn N - Asane N 1:0
14:00RØA N - Kolbotn N 2:1
14:00Stabaek N - LSK Kvinner N 0:1

NORJA: Division 1 - Naiset

16:00Viking N - Avaldsnes N 1:2
PuoliaikaÅlesund N - Tromsø N 1:0

PARAGUAY: Division Intermedia

00:00Guairena FC - Deportivo Santani 1:1
17:0012 de Junio - Recoleta 2:1
17:00Pastoreo - Sp. Carapegua 1:3

PERU: Liga 2

21:15Santos - Deportivo Coopsol -:-
23:30ADA Jaen - Pirata -:-

PERU: Liga - Naiset

19:00Carlos Mannucci N - Defensores N -:-
19:00UNSAAC N - Biavo N -:-
21:00Killas N - Ayacucho N -:-
23:15A. Lima N - Cesar Vallejo N -:-

SIERRA LEONE: Valioliiga

19:15Wusum Stars - Diamond Stars -:-
19:30Kallon - Kholifa Stars -:-

SINGAPORE: Valioliiga

13:00Young Lions - Tanjong Pagar 3:2
15:15DPMM - Geylang 3:3

SOMALIA: National league

15:30Elman - Dekedda 1:1

SURINAME: SML

02:00PVV - Broki 3:2
23:30Leo Victor - Flora -:-

TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga

15:30Panjsher - Eskhata -:-
15:30Vakhsh - Khosilot Parkhar 4:2
17:00CSKA Pomir Dushanbe - Barkchi Hisor 3:2

TAIWAN: Mulan Football League - Naiset

10:30Hualien N - Taoyuan Mars N 0:1
11:00Hang Yuan N - Taipei Bravo N 1:0
13:30Kaohsiung N - Taichung Blue N 1:1

TOGO: Championnat National

18:00ASC Kara - Doumbe 2:0
18:00Kakadl - Dynamic Togolais 3:1

TŠEKKI: Prazsky prebor - Karsinta

11:30Kunratice - Kralovice 4:1
11:30Uhrineves - Aritma Prague B 0:2

TUNISIA: Cup

90+'Olympique Beja - Marsa 2:2

URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio

16:00Cerro CA - Danubio 0:0
68'Maldonado - Fenix 1:2
21:00Racing Montevideo - Defensor Sporting -:-
23:00SiirrettyBoston River - Cerro CA -:-
23:00SiirrettyCerro Largo - Liverpool M. -:-
23:00SiirrettyDefensor Sporting - Wanderers -:-
23:00SiirrettyFenix - River Plate -:-
23:00SiirrettyMiramar - Danubio -:-
23:00SiirrettyNacional - Rampla Juniors -:-
23:00SiirrettyPenarol - Maldonado -:-
23:00SiirrettyProgreso - Racing Montevideo -:-
00:00Progreso - Penarol -:-

URUGUAY: Segunda Division

02:00Montevideo City - Cerrito 0:1
16:00La Luz - Cooper 1:2
21:00Uruguay Montevideo - Rentistas -:-
21:30Sud America - Tacuarembo -:-

USA: USL Championship

02:30Hartford Athletic - Tampa Bay 0:1

USA: MLS Next Pro

02:00Columbus Crew 2 - Chicago II 1:2rp.

USA: USL League Two

01:00Pathfinder - Seacoast Utd Phantoms 0:4
02:00Lansing City - Kalamazoo FC 1:1
02:00Ocean City - LVU Rush 3:0
02:00Western Mass Pioneers - Boston City 6:1
03:00Bavarian United - Minneapolis City 4:0
03:30Twin City Toucans - Houston Sur 2:0
04:00Utah United - Flatirons 1:2
05:00Midlakes United - Lane United 2:1
05:00Tucson - Southern California 6:0
05:00United PDX - Ballard 2:1
05:30Almaden - Davis Legacy 3:1
23:00Albany Rush - Boston Bolts -:-
23:00Black Rock - AC Connecticut -:-
00:00Brevard SC - Inter Gainesville -:-

USA: NISA

00:00Savannah Clovers - Michigan Stars -:-

USA: NWSL - Naiset

03:00Orlando Pride N - Utah Royals N 6:0

UZBEKISTAN: Super League

90+'Din. Samarkand - Andijan 1:1
90+'Lok. Tashkent - Sogdiana 1:2

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga

16:00Naftan - Slavia Mozyr 0:1
18:00FC Minsk - Arsenal Dzyarzhynsk 1:2
20:00BATE - Dynamo Brest -:-

VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga

16:00Energetik-BGU - Maxline 2:5
16:00Lokomotiv Gomel - Valko-Venäjä U17 3:2
17:00Ostrovets - Zhodino 2 3:0
18:00Soligorsk 2 - Belshina 3:5
20:00Din. Minsk 2 - FC Slonim -:-

VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 4

13:00Dynamo Barnaul - Lada Togliatti 3:0
15:00Nosta - Volna Nizhegorodskaya 1:1
16:00Amkar - Akron Togliatti 2 3:1
90+'Kazan 2 - Kirov 2:0
90+'Pari NN 2 - Orenburg 2 2:0

VENÄJÄ: Supreme Division - Naiset

11:00Zvezda N - Samara N 1:1
16:00Ryazan N - FK Yenisey N 0:1

ZIMBABWE: Premier Soccer League

16:00Arenel Movers - TelOne 1:2
16:00Bikita Minerals - Chicken Inn 2:1
16:00Herentals - Ngezi Platinum 1:2
16:00Platinum - Simba Bhora 1:0
16:00ZPC Kariba - Bulawayo Chiefs 0:0

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.