Jalkapallo » 28.04.2024 » Lopputulokset
ENGLANTI: Valioliiga
16:00Bournemouth - Brighton 3:016:00Tottenham - Arsenal 2:3
18:30Nottingham - Manchester City 0:2
ESPANJA: LaLiga
15:00Cadiz - Mallorca 1:117:15Granada - Osasuna 3:0
19:30Villarreal - Vallecano 3:0
22:00Betis - Sevilla 1:1
ITALIA: Serie A
13:30Inter - Torino 2:016:00Bologna - Udinese 1:1
19:00Atalanta - Empoli 2:0
19:00Napoli - AS Roma 2:2
21:45Fiorentina - Sassuolo 5:1
RANSKA: Ligue 1
14:00Metz - Lille 1:216:00Clermont - Reims 4:1
16:00Lorient - Toulouse 1:2
16:00Strasbourg - Nice 1:3
18:05Rennes - Brest 4:5
20:00Lyon - Monaco 3:2
22:00Marseille - Lens 2:1
SAKSA: Bundesliga
16:30Mönchengladbach - Union Berlin 0:018:30Mainz - FC Köln 1:1
20:30Darmstadt - Heidenheim 0:1
SUOMI: Veikkausliiga
16:00Gnistan - SJK 0:118:30IFK Mariehamn - Ilves 0:1
SUOMI: Ykkösliiga
14:00PK-35 - KTP 1:516:00SalPa - MP 5:0
18:30JIPPO - FF Jaro 2:0
18:30KäPa - JäPS 3:3
AFRIKKA: CAF Confederation Cup - Pudotuspelit
19:00Dreams - Zamalek 0:322:00Berkane - USM Alger 3:0
ALBANIA: Super League
16:00Egnatia Rrogozhine - Vllaznia 0:116:00Kukesi - Teuta 0:2
20:00Tirana - Partizani 1:2
ALBANIA: First Division
16:00Besa - Korabi Peshkopi 0:016:00Burreli - Lushnja 2:0
16:00Luzi - Apolonia Fier 1:0
16:00Tomori Berat - Kastrioti 0:3
ALGERIA: Ligue 1
21:00Oran - Belouizdad 1:0ANDORRA: Primera Divisió
12:00Atletic Escaldes - Inter Escaldes 2:014:30Atletic America - Penya 1:4
17:00UE Santa Coloma - Pas de la Casa 2:1
19:30FC Santa Coloma - Ordino 2:0
ANGOLA: Girabola
17:00Sao Salvador - Sporting de Cabinda 1:118:00Wiliete - Academica 2:0
ARGENTIINA: Copa de la Liga Profesional - Pudotuspelit
21:30Argentinos Jrs - Velez Sarsfield 0:1rp.ARGENTIINA: Primera Nacional
00:00Nueva Chicago - CA Mitre 1:000:40Agropecuario - San Martin Tucuman 0:1
02:40Def. de Belgrano - Atletico Atlanta 2:0
19:10Brown Adrogue - Colon 0:4
21:00Deportivo Moron - Aldosivi 2:1
21:00Guillermo Brown - Arsenal Sarandi 2:0
21:30Alvarado - San Miguel 1:0
21:30San Telmo - Deportivo Madryn 2:1
21:30Temperley - Estudiantes Rio Cuarto 0:1
22:00Gimnasia Jujuy - Deportivo Maipu 2:0
22:00San Martin S.J. - Atl. Rafaela 2:1
22:30Chaco For Ever - Defensores Unidos 3:0
22:30Club A. Guemes - Ferro 1:3
22:30Gimnasia Mendoza - Gimnasia y Tiro 0:0
ARGENTIINA: Torneo Federal
02:30Sarmiento Resistencia - Sarmiento de La Banda 1:121:00Circulo Deportivo - Deportivo Rincon 3:2
21:00Germinal - Kimberley 2:1
21:00Sol de Mayo - Sansinena 2:1
21:30Def. Pronunciamiento - 9 de Julio Rafaela 3:1
21:30Juventud U.U. - Huracan Las Heras 1:1
21:30San Martin Mendoza - Sportivo Estudiantes 2:0
21:35Villa Mitre - Olimpo 1:3
22:00Argentino MM - Gutierrez Mendoza 1:0
22:00El Linqueno - Sportivo Las Parejas 0:0
22:00Gimnasia E.R. - Defensores Belgrano VR 0:1
22:00Sol de America - Union Sunchales 3:1
23:00Juventud Antoniana - Central Norte 1:1
ARGENTIINA: Primera B - Apertura
02:05Colegiales - Midland 1:121:30Acassuso - Laferrere 1:1
21:30Flandria - Argentino de Quilmes 0:0
ARGENTIINA: Primera C - Apertura
21:30Atlas - Argentino de Rosario 3:321:30Central Ballester - Berazategui 0:0
21:30Juventud Unida S. M. - Club Lujan 2:1
21:30Lugano - El Porvenir 2:1
ARGENTIINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
17:00Nautico Hacoaj - Barrancas 1:121:30Estrella de Berisso - Everton La Plata 0:0
ARGENTIINA: Primera A - Naiset - Apertura
17:00Independiente N - Gimnasia L.P. N 3:221:00Newells Old Boys N - CA Estudiantes N 1:0
21:00San Luis N - Ferro N 3:1
23:00SiirrettyRiver Plate N - Rosario Central N -:-
ARMENIA: Valioliiga
13:00Alashkert - BKMA 0:015:00Pyunik - Urartu 5:0
ARMENIA: First League
15:00FC Gandzasar - Ararat-Armenia 2 2:015:00Lernayin Artsakh - Shirak 2 2:1
ARUBA: Division di Honor - Karsinta
23:00CDRA - Unistars 1:4AUSTRALIA: A-League
08:00Sydney FC - Perth 7:110:00Melbourne City - Western United 1:0
AUSTRALIA: NPL ACT
08:00Gungahlin - Monaro Panthers 1:008:00Tuggeranong Utd - Canberra Croatia 3:2
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
07:30Charlestown Azzurri - Broadmeadow 2:007:30Newcastle Olympic - New Lambton 2:1
AUSTRALIA: NPL NSW
08:00Central Coast Mariners U23 - Sutherland 3:208:00Rockdale - Wollongong Wolves 3:1
08:00Sydney Olympic - Blacktown City 3:3
08:00WS Wanderers U23 - APIA Leichhardt 0:6
AUSTRALIA: NPL Queensland
08:00Brisbane City - Peninsula 2:408:00Sunshine Coast Wanderers - Rochedale 0:1
10:00Brisbane Roar U23 - Olympic FC 3:2
10:00Gold Coast - Queensland Lions 3:2
AUSTRALIA: Northern NSW State League
07:30South Cardiff - Kahibah 4:3AUSTRALIA: Queensland Premier League
09:45St. George Willawong - Capalaba 2:211:15Broadbeach Utd. - Brisbane Strikers 3:2
AUSTRALIA: Victoria Premier League
09:00Western Utd. U21 - Langwarrin 7:0AUSTRALIA: A-League - Naiset - Pudotuspelit
06:00Melbourne City N - Newcastle N 3:0AZERBAIDŽAN: Valioliiga
14:30Gabala - Kapaz 0:116:45Neftci Baku - Turan 3:0
19:00Sumqayit - Qarabag 1:0
BAHRAIN: Valioliiga
19:00Al-Hidd - Al Khalidiyah 0:019:00Al-Najma - Al-Ahli 2:1
19:00Manama Club - Busaiteen 2:1
BARBADOS: Premier League
02:00Deacons - Wotton 0:304:00UWI Blackbirds - Kickstart 1:0
BELGIA: Jupiler League - Karsintalohko
20:15RWDM - Kortrijk 0:1BELGIA: Jupiler League - Mestaruussarja
14:30Genk - Club Brügge 0:317:00Cercle Brügge - Anderlecht 1:1
19:30Royale Union SG - Royal Antwerp 4:1
BELGIA: National Division 1
16:00Knokke - Namur 1:016:00Tienen - Lokeren-Temse 1:0
16:00URSL Vise - Cappellen 4:1
BELGIA: Second Amateur Division Lohko ACFF
16:00Acren - Tubize 2:316:00Ganshoren - Binche 0:0
16:00Hamoir - Tournai 0:2
16:00Rebecquoise - Verlaine 0:2
16:00Warnant - Stockay-Warfusee 1:0
BELGIA: Second Amateur Division Lohko VFV A
16:00Gullegem - Dikkelvenne 2:216:00KRC Harelbeke - Aalst 1:0
16:00Mandel United - KRC Gent 0:3
16:00Ninove - Petegem 4:5
16:00Olsa Brakel - Merelbeke 0:3
16:00Oostkamp - Wetteren 2:3
16:00Oudenaarde - Waregem 2 3:0
16:00Voorde Appelterre - Zelzate 3:1
BELGIA: Second Amateur Division Lohko VFV B
16:00Belisia Bilzen - KV Mechelen 2 1:016:00Boom - Hasselt 3:2
16:00FC Lebbeke - Tongeren 0:0
16:00Hades - Diegem 3:3
16:00Houtvenne - Lyra-Lierse Berlaar 0:0
16:00Lille - City Pirates 1:2
16:00Londerzeel - K. Berchem Sport 1:2
16:00Overijse - KRC Mechelen 1:2
BENIN: Ligue 1 - Karsintalohko
18:00Avrankou Omnisport - Ainonvi 2:018:00Bembereke - Abeilles 5:0
18:00Djeffa - Adjidja 0:0
18:00Dynamo Parakou - Hodio 2:1
18:00Etoiles Filantes - ASVO 0:1
BENIN: Ligue 1 - Mestaruussarja
18:00ASPAC - Takunnin 2:118:00Cavaliers - Coton FC 0:1
18:00FC Loto - USS Krake 1:1
18:00JS Pobe - Espoir 1:0
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura - Pudotuspelit
23:00The Strongest - Universitario de Vinto 1:3rp.BOSNIA & HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
14:00Siroki Brijeg - Borac Banja Luka 1:218:00Posusje - Zrinjski 0:1
21:45Sarajevo - Velez Mostar 3:0
BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH
18:00Celik Zenica - Bratstvo Gracanica 0:118:00Gornji Rahic - TOSK Tesanj 2:1
18:00Stupcanica - Banovici 3:1
BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
17:30Omarska - Ljubic Prnjavor 3:120:00Sutjeska Foca - Radnik Bijeljina 0:0
BOTSWANA: Valioliiga
16:30Eleven Angels - VTM FC 1:316:30Matebele - Gaborone Utd 1:2
16:30Police XI - Jwaneng Galaxy 1:2
BRASILIA: Serie A
00:30Cuiaba - Atletico-MG 0:303:00Bahia - Gremio 1:0
17:00Flamengo - Botafogo RJ 0:2
22:00Corinthians - Fluminense 3:0
22:00Cruzeiro - Vitoria 3:1
00:30Fortaleza - Bragantino 1:1
00:30Juventude - Athletico-PR 1:1
BRASILIA: Serie B
23:00CRB - Amazonas 0:023:00Paysandu - Botafogo SP 1:1
00:00America MG - Novorizontino 2:0
22:00Coritiba - Brusque 1:0
00:30Goias - Ponte Preta 3:0
BRASILIA: Serie C - Ensimmäinen vaihe
23:00ABC - Nautico 0:323:00Sampaio Correa - Figueirense 1:1
01:00Sao Bernardo - Tombense 4:2
01:30Athletic Club - Remo 3:1
22:30CSA - Ferroviaria 1:1
22:30Londrina - Ypiranga FC 0:4
BRASILIA: Serie D
00:00Cianorte - Hercilio Luz 0:000:00Princesa Solimoes - Sao Raimundo RR 2:0
00:00Sao Jose EC - Costa Rica 0:0
00:30Portuguesa RJ - Ipatinga 0:0
01:00CSE - Retro 0:0
21:30Brasiliense - Anapolis 1:0
21:30Maracana - America-RN 1:1
22:00Barra FC - Novo Hamburgo 1:1
22:00Cameta - AE Altos 0:1
22:00Fluminense-PI - Maranhao 1:2
22:00Itabuna - Real Noroeste 0:0
22:00Moto Club - Tocantinopolis 2:2
22:00Sousa - Iguatu 0:0
22:00Trem - Manaus 0:0
23:00Concordia - Brasil de Pelotas 2:0
00:00Mixto - Crac Go 1:1
BRASILIA: Gaucho 2
17:00Gaucho - Passo Fundo 1:221:00GE Bage - Monsoon 1:2
21:00GE Gloria - Brasil Farroupilha 3:1
21:00Pelotas - Aimore 2:0
21:00Sao Gabriel - Lajeadense 0:0
21:00Veranopolis - EC Cruzeiro 3:1
22:00Esportivo - Frederiquense 5:1
22:00Inter Santa Maria - Futvida 5:1
BRASILIA: Goiano 2
21:30Ouvidorense - Centro Oeste 0:321:30Santa Helena - Gremio Anapolis 2:1
22:00Anapolina - ASEEV 0:1
22:00Trindade - Inhumas 0:3
BRASILIA: Matogrossense 2
22:00Pocone - Operario FC 2:122:00Santa Cruz MT - Sinop 0:1
23:00Caceres - Juara 1:1
23:00Sport Sinop - Campo Novo 3:1
BRASILIA: Paulista A3 - Pudotuspelit
00:00Votuporanguense - Gremio Prudente 1:0BRASILIA: Paulista A4 - Pudotuspelit
16:00XV de Jau - Rio Branco SP 0:316:30Francana - SKA Brasil 0:0
BRASILIA: Paulista B - Ensimmäinen vaihe
16:00Ecus SP - Mauaense 2:116:00Olimpia FC - Tupa 1:2
BRASILIA: Roraimense - Toinen vaihe
23:30Atl. Roraima - Progresso 1:001:30Nautico FC - GAS 1:1
BRASILIA: Copa Espirito Santo - Ensimmäinen vaihe
16:00Vilavelhense - Porto Vitoria 0:2BRASILIA: Copa Rio U20 - Pudotuspelit
21:00Vasco U20 - Flamengo U20 4:1BRASILIA: Baiano U20
21:00Leonico U20 - Vitoria U20 0:321:00Vitoria da Conquista U20 - Conquista FC U20 3:0
BRASILIA: Goiano U20
21:30Jataiense U20 - Atletico GO U20 0:2BRASILIA: Paulista U20 - Ensimmäinen vaihe
16:00SKA Brasil U20 - RB Bragantino U20 0:1BRASILIA: Pernambucano U20 - Ensimmäinen vaihe
16:00Serrano PE U20 - Santa Fe U20 2:021:00Retro U20 - Belo Jardim U20 2:1
BRASILIA: Brasileiro - Naiset
17:00Corinthians N - Fluminense N 5:021:00Sao Paulo N - Bragantino N 2:1
22:00Ferroviaria N - Palmeiras N 2:1
BRASILIA: Brasileiro A2 - Naiset
01:00Doce Mel N - Bahia N 0:421:00Athletico-PR N - Juventude N 1:0
21:00Sao Jose N - Mixto N 0:1
21:00Taubate N - Minas ICESP N 1:0
22:00Recanto N - JC N 0:4
BRASILIA: Brasileiro A3 - Naiset
01:00Paraiso EC N - Ypiranga AP N 3:121:00Esmac N - Paysandu N 0:1
21:00Nautico N - Acaua N 2:2
21:00Pinda Ferroviaria N - Realidade Jovem N 2:1rp.
21:00Uniao RN N - R4 EC N 1:0
22:00Taruma N - Rio Negro N 1:2
BULGARIA: Parva Liga - Karsintalohko
15:15Hebar - Lokomotiv Sofia 0:2BULGARIA: Parva Liga - Mestaruussarja
17:45Ludogorets - FC Krumovgrad 3:320:15Cherno More - Lokomotiv Plovdiv 1:0
BULGARIA: Third League - South-East
17:00Spartak Plovdiv - Sokol Markovo 4:017:00Yambol 1915 - Nesebar 0:3
BULGARIA: Third League - North-East
16:00Benkovski - Ludogorets III 0:316:00Dunav Ruse II - Kubrat 6:0
BURKINA FASO: Valioliiga
19:00ASFA Yennega - Kozaf 2:119:00Royal - Majestic 0:1
19:00USFA - ASF Dioulasso 0:0
BURUNDI: Primus League
16:00Amasipiri - Olympic S. 0:016:00Dynamik - Aigle Noir 0:3
16:00Flambeau du Centre - Le Messager Ngozi 3:0
16:00Kayanza - Bumamuru 2:2
CHILE: Primera Division
00:30Nublense - Cobreloa 6:019:30Everton - Coquimbo 1:2
22:00Huachipato - U. De Chile 0:4
CHILE: Primera B
00:30Curico Unido - Deportes Temuco 0:000:30S. Morning - U. De Concepcion 2:1
03:00Arica - Barnechea 1:4
19:30Recoleta - Magallanes 0:1
23:00SiirrettyS. Wanderers - San Luis -:-
CHILE: Segunda Division
01:00Dep. Concepcion - Melipilla 1:319:30D. Puerto Montt - Osorno 1:0
22:00General Velasquez - Lautaro 6:2
22:00Real San Joaquin - Deportes Rengo 0:1
CHILE: Primera Division - Naiset
23:00Colo Colo N - S. Morning N 1:118:00Palestino N - U. Espanola N 2:1
18:00SiirrettyU. Catolica N - Coquimbo N -:-
18:00U. De Concepcion N - Antofagasta N 3:0
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
00:00Grecia - Santos De Guapiles 0:100:00Puntarenas FC - San Carlos 2:2
03:00Sporting San Jose - Liberia 3:2
COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura - Pudotuspelit
23:00CS Uruguay - ADR Jicaral 0:0DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF
01:00San Cristobal - Atlantico 0:523:00SiirrettyDelfines Del Este - Cibao -:-
ECUADOR: Liga Pro - Ensimmäinen vaihe
23:30Libertad - Orense 1:102:00LDU Quito - Tecnico U. 1:0
20:30Imbabura - Ind. del Valle 0:1
23:00Macara - Aucas 0:2
EGYPTI: Valioliiga
16:00El Masry - El Daklyeh 1:019:00Arab Contractors - Smouha 0:1
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
03:30Jocoro - Municipal Limeno 0:104:00Alianza FC - Fuerte San Francisco 3:1
04:00Luis Angel Firpo - Santa Tecla 2:1
04:00Metapan - Platense Municipal 2:1
00:0011 Deportivo - FAS 0:0
00:30Aguila - Dragon 3:1
ENGLANTI: National League - Pudotuspelit
18:00Bromley - Altrincham 3:1ENGLANTI: National League North - Pudotuspelit
17:00Brackley Town - Chorley 1:0ENGLANTI: National League South - Pudotuspelit
17:00Worthing - Maidstone 2:1ENGLANTI: Valioliiga 2
15:00Blackburn U21 - Sunderland U21 0:415:00Liverpool U21 - Arsenal U21 0:2
ENGLANTI: Super League - Naiset
14:30Everton N - Arsenal N 1:116:00Aston Villa N - West Ham N 1:1
16:00Tottenham N - Brighton N 1:1
17:00Leicester N - Manchester Utd N 0:1
20:45Bristol City N - Manchester City N 0:4
ENGLANTI: Championship - Naiset
16:00Charlton N - Southampton N 2:016:00Crystal Palace N - Sunderland N 0:0
16:00Durham N - Birmingham N 1:0
16:00London City Lionesses N - Lewes N 3:2
16:00Sheffield Utd N - Blackburn N 1:3
16:00Watford N - Reading N 3:2
ENGLANTI: National League North - Naiset
16:00Derby N - Liverpool Feds N 4:316:00Stoke City LFC N - AFC Fylde N 5:0
ESPANJA: LaLiga2
15:00Gijon - Villarreal B 0:317:15Alcorcon - Eldense 0:0
17:15R. Oviedo - Tenerife 0:1
19:30Levante - Cartagena 0:1
19:30Valladolid - Huesca 1:0
22:00Albacete - Eibar 2:1
ESPANJA: Primera RFEF - Lohko 1
13:00Cultural Leonesa - Gimnastic 3:017:00Tarazona - R. Sociedad B 0:1
20:00La Coruna - Arenteiro 2:2
ESPANJA: Primera RFEF - Lohko 2
13:00Antequera - UD Ibiza 3:113:00Baleares - CF Intercity 1:2
13:00Castellon - Melilla 1:0
17:00Alcoyano - Granada B 0:1
17:00Cordoba - Malaga 1:0
18:00Murcia - Ceuta 1:0
19:00Huelva - Linares 1:4
21:00Atl. Madrid B - Algeciras 3:1
21:00Merida AD - Sanluqueno 0:0
ESPANJA: Segunda RFEF - Group 1
13:00Arandina - Marino de Luanco 2:113:00Compostela - Real Aviles 3:1
13:00Covadonga - Rayo Cantabria 0:2
13:00Dep. Fabril - Pontevedra 2:2
13:00Langreo - Zamora 1:1
13:00Ourense CF - R. Oviedo B 2:0
13:00Racing Club Villalbes - Coruxo 2:0
13:00Torrelavega - Guijuelo 3:1
13:00Valladolid Promesas - Cayon 5:2
ESPANJA: Segunda RFEF - Group 2
13:00AD San Juan - Utebo FC 0:113:00Alaves B - Calahorra 3:2
13:00Ath. Bilbao B - Gernika 3:1
13:00Barbastro - Real Sociedad C 3:1
13:00Izarra - Naxara 3:0
13:00Logrones - Brea 4:1
13:00Mutilvera - Arenas Club 1:4
13:00Valle Egues - Tudelano 0:3
13:00Zaragoza B - Barakaldo 0:4
ESPANJA: Segunda RFEF - Group 3
13:00Badalona Futur - Hercules 1:213:00CE Manresa - Terrassa 1:2
13:00Espanyol B - Cerdanyola 3:1
13:00Formentera - Penya Independent 3:0
13:00Lleida - CE Europa 0:1
13:00Pena Deportiva - La Nucia 4:1
13:00Saguntino - Alzira 0:2
13:00Sant Andreu - Valencia B 0:0
13:00Torrent - Andratx 1:1
ESPANJA: Segunda RFEF - Group 4
13:00Aguilas FC - Yeclano 1:113:00Cadiz B - Antoniano 1:1
13:00CD Estepona - La Union 0:1
13:00Ciudad Real - Betis B 1:1
13:00Linense - Cartagena B 2:0
13:00Racing Cartagena MM - Orihuela 0:0
13:00San Roque - El Palo 0:0
13:00Sevilla B - UCAM Murcia 1:1
13:00Velez - Marbella 2:6
ESPANJA: Segunda RFEF - Group 5
13:00Atl. Paso - Gimnastica Segoviana 2:113:00Getafe B - Guadalajara 2:0
13:00Illescas - Cacereno 0:0
13:00Llerenense - Montijo 3:1
13:00Mensajero - Union Adarve 0:3
13:00Navalcarnero - Ursaria 2:1
13:00Numancia - CF Talavera 1:0
13:00San Sebastian Reyes - Badajoz 3:2
13:00Villanovense - San Fernando 3:3
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 1
18:00Arosa SC - Alondras 1:1ESPANJA: Tercera RFEF - Group 2
13:00Barcia - CD Colunga 3:413:00Praviano - Lealtad 1:2
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 3
12:45Siete Villas - UD Samano 3:018:30Vimenor - UC Cartes 2:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 5
13:00Montanesa - Castelldefels 1:019:30Vilassar de Mar - Grama 2:0
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 6
12:45Castellonense - Patacona 2:3ESPANJA: Tercera RFEF - Group 7
13:00Alcorcon B - RSD Alcala 0:113:00CD Mostoles - Leganes B 0:3
13:00Paracuellos Antamira - Collado Villalba 2:2
14:00Villanueva - Colonia M. 1:1
17:00Vallecano B - AD Torrejon 1:3
18:00Real Madrid C - Parla 1:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 8
13:00Laguna - La Virgen 3:2ESPANJA: Tercera RFEF - Group 9
13:00Malaga City - Almeria B 1:219:00Motril - Juventud Torremolinos 0:1
19:30CD Torreperogil - Torredonjimeno 1:2
20:30Malaga B - Mancha 3:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 10
13:00CD Utrera - Puente Genil 0:1ESPANJA: Tercera RFEF - Group 11
13:00Ibiza Islas Pitiusas - Mallorca B 3:1ESPANJA: Tercera RFEF - Group 12
14:00CD Marino - Villa Santa Brigida 1:014:00La Cuadra - Gran Tarajal 2:0
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 13
11:00Real Murcia B - Bullense 3:118:30EG El Palmar CF - UCAM Murcia B 0:4
19:30Balsicas Atletico - Muleno 2:0
19:30Pulpileno - Caravaca 0:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 14
12:45RCP Valverdeno - Pueblonuevo 1:213:00Arroyo - Olivenza 0:2
13:00Castuera - Montehermoso 4:0
13:30Diocesano - Jaraiz 2:3
14:00Azuaga - Don Alvaro 2:0
19:00Don Benito - Trujillo 0:0
19:00Villafranca - CD Calamonte 2:1
20:00Moralo - Jerez CF 2:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 16
17:00UD Logrones B - Alfaro 2:219:00CCD Alberite - Anguiano 1:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 17
12:00Huesca B - Carinena 3:313:00Cuarte - Ejea 1:0
18:00Binefar - CF Illueca 1:0
18:00Borja - Utrillas 1:5
18:30Calamocha - Fuentes 3:0
ESPANJA: Liga F - Naiset
13:00Eibar N - Athletic Bilbao N 0:217:00Real Sociedad N - Atletico Madrid N 0:2
19:00Real Madrid N - Las Planas N 2:1
ETELÄ-AFRIKKA: Valioliiga
16:00Bloem Celtic - Orlando 0:418:30Cape Town City - Golden Arrows 1:1
ETELÄ-AFRIKKA: Motsepe Foundation Championship
16:00Casric Stars - JDR Stars 0:116:00Marumo Gallants - Platinum City 3:0
ETELÄ-AFRIKKA: Diski Challenge
11:00Cape Town City U23 - Cape Town Spurs U23 3:113:00Stellenbosch U23 - Kaizer U23 3:0
ETELÄ-KOREA: K League 1
08:00Jeonbuk - Daegu 2:208:00Pohang - Incheon 0:0
10:30Ulsan HD - Jeju 3:1
ETELÄ-KOREA: K League 2
08:00Jeonnam - Anyang 1:208:00Suwon Bluewings - Gyeongnam 1:1
10:30Cheongju Jikji - Bucheon 0:0
ETELÄ-KOREA: K3 League
08:00Gyeongju KHNP - Ulsan Citizen 1:208:00Siheung Citizen - Chuncheon 0:0
08:00Yangpyeong - Hwaseong 2:1
09:00Yeoju Citizen - Changwon 0:2
EUROOPPA: Valioliiga (Krim)
14:00Inkomport - Kyzyltash 0:2EUROOPPA: Mestarien liiga Naiset - Pudotuspelit
17:00Paris SG N - Lyon N 1:2FIDŽI: Valioliiga
04:00Suva - Lautoka 2:404:00Tailevu Naitasiri - Nadroga 2:0
06:00Nasinu - Navua 3:1
FILIPPIINIT: PFL
10:00Davao Aguilas - Manila Montet 6:012:45Stallion - Philippine Army 6:0
15:30Philippine Air Force - Tuloy 2:1
GAMBIA: GFA League
19:30Marimoo - Samger 1:119:30Steve Biko - Fortune 2:1
GHANA: Division One League
18:00Asekem - Rospak 1:018:00Brong Ahafo - Eleven Wonders 1:3
18:00Holy Stars - New Edubiase 1:0
18:00Home Stars - Okwawu 0:0
18:00King Faisal - Ebusua Dwarfs 2:0
18:00Kings Palace - Hohoe United 0:0
18:00Kotoku Royals - Na God 1:0
18:00Nzema Kotoko - Skyy 2:2
18:00Pac Academy - Soccer Intellectuals 2:0
18:00Sefwi All Stars - Elmina Sharks 1:0
18:00Susubiribi - Nania 2:1
18:00Swedru All Blacks - Young Redbull 1:0
18:00Techiman Liberty - Mighty Royals 2:0
18:00Uncle T United - Still Believe 3:1
18:00Venomous Vipers - Future Stars 1:1
18:00Wa Suntaa - Northern City 3:0
18:00Young Apostles - Berekum City 1:0
GIBRALTAR: National League - Mestaruussarja
20:30St Josephs - Magpies 2:0GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Pudotuspelit
00:00Deportivo Mixco - Deportivo Achuapa 2:123:30Municipal - Malacateco 4:0
GUINEA: Ligue 1
19:00Ashanti GB - Wakriya 1:019:00Gangan - SOAR 1:2
19:00Sangaredi - Loubha 2:1
19:00Sequence - Hafia 1:4
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
00:00Cosmopolites - Rivartibonitienne 0:023:00Juventus - America des Cayes 0:4
23:00Ouanaminthe - Capoise 1:0
23:00Racing des Gonaives - Fica 1:0
23:00Racing Haitien - Cavaly 0:2
00:00Triomphe Liancourt - Tempete 0:1
HOLLANTI: Eredivisie
13:15Nijmegen - Alkmaar 0:313:15Zwolle - Heracles 3:1
15:30Sparta Rotterdam - FC Volendam 1:0
15:30Waalwijk - Utrecht 2:2
17:45Vitesse - Sittard 3:2
HOLLANTI: Eerste Divisie
13:15Eindhoven - Telstar 1:117:45Breda - Jong PSV 2:0
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
00:30Deportivo Genesis - UPNFM 1:000:30Marathon - Olancho 2:1
00:30Olimpia - Victoria 2:0
00:30Real Sociedad - Real Espana 2:1
00:30Vida - Motagua 1:2
HONG KONG: Valioliiga
10:00HK U23 - Kitchee 0:610:00North District - Hong Kong Rangers 0:1
10:00Sham Shui Po - Eastern AA 0:3
11:30Hong Kong FC - Tai Po 0:3
INDONESIA: Liga 1
11:00Persebaya - Persik Kediri 2:1INTIA: ISL - Pudotuspelit
17:00Mohun Bagan - Odisha FC 2:0ISLANTI: Besta-deild karla
17:00Akranes - Hafnarfjordur 1:217:00Vestri - Kopavogur 1:0
19:15Vikingur Reykjavik - Akureyri 4:2
21:30KR Reykjavik - Breidablik 2:3
ITALIA: Serie C - Lohko A
17:30AlbinoLeffe - Lumezzane 2:317:30Alessandria - L.R. Vicenza 1:2
17:30Arzignano - Atalanta U23 1:1
17:30Giana Erminio - Pergolettese 0:1
17:30Mantova - Legnago Salus 1:1
17:30Novara - Fiorenzuola 2:0
17:30Padova - Triestina 3:2
17:30Pro Sesto - Pro Patria 1:0
17:30Trento - Renate 1:0
17:30Virtus Verona - Pro Vercelli 0:1
ITALIA: Serie C - Lohko B
21:00Ancona - Lucchese 0:021:00Arezzo - Sestri Levante 2:1
21:00ASD Pineto Calcio - Torres 2:2
21:00Carrarese - Pontedera 2:1
21:00Cesena - Perugia 2:0
21:00Entella - Recanatese 1:0
21:00Fermana - Pescara 1:3
21:00Gubbio - Rimini 4:0
21:00Olbia - Spal 1:4
21:00Vis Pesaro - Juventus U23 2:1
ITALIA: Serie D - Lohko A
16:00Alba - Derthona FbC 0:116:00Albenga - Bra 0:2
16:00Asti - Alcione Milano 2:1
16:00Chieri - P.D.H.A.E. 5:2
16:00Citta di Varese - Vogherese 0:0
16:00Fezzanese - Gozzano 1:2
16:00Ligorna - Chisola 2:1
16:00Sanremese - Pinerolo 0:0
16:00Ticino - Lavagnese 0:0
16:00Vado - Borgosesia 4:0
ITALIA: Serie D - Lohko B
16:00Brusaporto - Varesina 1:216:00Caldiero Terme - Ciserano-Bergamo 3:2
16:00Clivense - Castellanzese 2:1
16:00Club Milano - Tritium 1:1
16:00Crema - Folgore Caratese 1:0
16:00Desenzano - Arconatese 1:1
16:00Legnano - USD Casatese 3:1
16:00Palazzolo - Caravaggio 1:0
16:00Piacenza - Real Calepina 3:0
16:00Ponte San Pietro - Villa Valle 2:3
ITALIA: Serie D - Lohko C
16:00Bassano - Mestre 2:216:00Campodarsego - Adriese 3:0
16:00Castegnato - Treviso 1:2
16:00Chions - Union Clodiense 1:1
16:00Dolomiti Bellunesi - Portogruaro 1:0
16:00Luparense - Este 2:1
16:00Montebelluna - Cjarlins Muzane 3:2
16:00Montecchio Maggiore - Breno 1:0
16:00Mori - Bolzano 0:2
ITALIA: Serie D - Lohko D
16:00Certaldo - Aglianese Calcio 3:216:00Fanfulla - Lentigione 1:1
16:00Forli - Mezzolara 2:0
16:00Imolese - AC Carpi 1:1
16:00Prato - Victor San Marino 0:2
16:00San Donnino - Ravenna 0:2
16:00Sangiuliano City - Sant'Angelo 0:2
16:00SCD Progresso - Sammaurese 2:3
ITALIA: Serie D - Lohko E
16:00Figline - Mobilieri Ponsacco 2:216:00Follonica Gavorrano - Real Forte Querceta 0:0
16:00Grosseto - Orvietana 2:1
16:00Livorno - Trestina 2:1
16:00Sangiovannese - Poggibonsi 2:1
16:00SC Cenaia - Ghivizzano Borgo 1:3
16:00Seravezza Pozzi - Pianese 2:3
16:00Tau - San Donato 1:1
16:00Vivi Altotevere - Montevarchi 0:1
ITALIA: Serie D - Lohko F
16:00Avezzano - Fano 2:016:00Chieti - Campobasso 0:2
16:00Fossombrone - Sora 0:0
16:00Real Monterotondo - Matese 3:0
16:00Sambenedettese - Roma City 1:1
16:00S. N. Notaresco - Atletico Ascoli 0:1
16:00Termoli - L Aquila 0:0
16:00United Riccione - VIS 2:1
16:00Vastogirardi - Tivoli Calcio 1:4
ITALIA: Serie D - Lohko G
16:00Anzio Calcio 1924 - Cavese 1:316:00Atletico Uri - Flaminia 1:2
16:00Cassino - Budoni 1:1
16:00Cynthialbalonga - Gladiator 2:2
16:00Ischia - Ostia Mare 2:0
16:00Romana - Sarrabus Ogliastra 3:1
16:00San Marzano - Boreale 1:0
16:00Trastevere Calcio - Nocerina 0:2
ITALIA: Serie D - Lohko H
16:00A.C.D. Nardo - Palmese 4:116:00Barletta - Citta di Fasano 2:3
16:00Bitonto - Altamura 2:1
16:00Gallipoli - Angri 1:1
16:00Gelbison - Gravina 2:2
16:00Manfredonia - Casarano 2:1
16:00Matera - Martina Calcio 2:2
16:00Paganese - Santa Maria Cilento 4:0
16:00Rotonda - Fidelis Andria 2:1
ITALIA: Serie D - Lohko I
16:00AS Acireale - Locri 1909 3:016:00Gioiese - Trapani 1:2
16:00Licata - Castrovillari 3:1
16:00Portici 1906 - Vibonese 0:1
16:00S. Agata - Ragusa 1:0
16:00San Luca - Real Casalnuovo 0:1
16:00Siracusa - Akragas 4:0
17:00Reggio Calabria - Sancataldese 2:0
ITALIA: Primavera 1
14:00Cagliari U19 - Lecce U19 1:116:00Frosinone U19 - Empoli U19 2:2
ITALIA: Primavera 2
12:00Ascoli U19 - Bari U19 2:3ITALIA: Serie B- Naiset
13:30Bologna N - Ternana N 1:415:30Genoa N - Cesena N 1:4
16:00Brescia N - Verona N 1:1
16:00Pavia N - Lazio N 1:6
16:00RES Roma N - Arezzo N 2:2
16:00Tavagnacco N - Parma N 0:3
ITÄVALTA: Bundesliga - Mestaruussarja
15:30Hartberg - A. Klagenfurt 3:215:30LASK - SK Rapid 5:0
18:00Salzburg - Sturm Graz 2:2
ITÄVALTA: 2. Liga
11:30St. Pölten - Stripfing 1:2ITÄVALTA: Kärnten
16:00Kottmannsdorf - Atus Ferlach 1:217:00SC Landskron - Bleiburg 0:4
ITÄVALTA: Niederösterreich
17:30Haitzendorf - SCU Kilb 2:1ITÄVALTA: Salzburg
15:00Golling - TSU Bramberg 0:016:00Adnet - UFC Siezenheim 0:0
18:00Kuchl - Thalgau 4:1
ITÄVALTA: Tirol - Karsintalohko
18:00Telfs - Kematen 5:0ITÄVALTA: Tirol - Nousuryhmä
11:30SK St. Johann - FC Volders 2:118:00Ebbs - Tirol (Am) 1:1
ITÄVALTA: Vorarlberg
17:00Andelsbuch - Hörbranz 1:2ITÄVALTA: Wien
11:30Slovan HAC - Stammersdorf 2:5ITÄVALTA: Bundesliga - Naiset
13:45Altach/Vorderland N - First Vienna N 0:215:30Innsbruck N - Kleinmünchen N 0:1
JAPANI: J1 League
08:00Hiroshima - Kawasaki 2:208:00Verdy - Avispa Fukuoka 0:0
09:00G-Osaka - Kashima 1:2
09:00Kashiwa - Sagan Tosu 1:1
09:00Urawa - Nagoya 2:1
JAPANI: J2 League
07:00Kumamoto - Oita 1:207:00Okayama - Shimizu 0:1
08:00Blaublitz - Yokohama FC 0:2
08:00Kagoshima Utd - Renofa Yamaguchi 0:1
08:00Tochigi - Iwaki 0:1
08:00Tokushima - Yamagata 2:1
JAPANI: J3 League
07:00Tottori - Ryukyu 2:108:00Fukushima Utd - Grulla Morioka 9:0
08:00Kamatamare - Vanraure 1:1
08:00Kanazawa - Gifu 0:0
08:00Yamaga - Toyama 3:1
09:00Osaka - Azul Claro Numazu 2:2
JAPANI: WE League - Naiset
07:00Albirex Niigata N - JEF United N 2:108:00Parceiro Nagano N - Saitama N 1:1
09:00Inac Kobe Leonesa N - Vegalta Sendai N 4:1
11:00Nojima Stella N - C-Osaka N 2:1
JAPANI: Nadeshiko League - Naiset
07:00Gunma N - FC Takatsuki Speranza N 2:207:00Kunoichi N - Yokohama FC Seagulls N 0:3
07:00Nittaidai N - NGU Nagoya N 1:2
08:00Setagaya Sfida FC N - Orca Kamogawa N 2:2
KAMERUN: Elite One - Karsintalohko
16:00Fovu Baham - Bamboutos FC 1:116:00UMS de Loum - Avion Academy 2:3
17:00APEJES Academy - Fortuna Mfou 0:1
18:00Bamenda - Fauve Azur Elite 0:0
18:00Union Douala - Les Astres 1:0
KANADA: Canadian Premier League
23:00Forge - Valour 2:100:00Cavalry - Pacific FC 0:0
KAZAKSTAN: Valioliiga
12:00Yelimay Semey - Ordabasy 1:114:30Zhetysu - Aktobe 2:1
KENIA: Super League
13:00Dimba Patriots - Mombasa Stars 4:313:00Mara Sugar - Naivas FC 2:0
13:00Migori - Mulembe United 1:0
14:00Vihiga - Luanda Villa 1:0
15:00Kibera - Darajani Gogo 0:0
KENIA: FKF Cup
12:00Assad - Kariobangi Sharks 0:115:00Leopards - Compel 3:1
KIINA: Jia League
10:00Heilongjiang Ice City - Shanghai Jiading Huilong 1:110:00Yanbian Longding - Liaoning Tieren 1:1
10:30Wuxi Wugou - Nanjing City 1:1
14:30Shijiazhuang Gongfu - Dalian Yingbo 0:0
KIINA: Yi League
10:30Guangxi Hengchen - Haikou Mingcheng 3:110:30Quanzhou Yassin - Guangxi Lanhang 2:1
12:00Guangdong GZ-Power - Shanghai Port B 3:0
12:00Jiangxi Dark Horse - Shenzhen Juniors 2:3
12:30Hunan Billows - Ganzhou Ruishi 3:1
14:30Rizhao Yuqi - Xi'an Ronghai 1:1
KIINA: Super League - Naiset
10:00Yongchuan Chashan N - Henan Songshan Longmen N 0:010:00Zhejiang N - Shaanxi Changan N 0:2
14:35Hainan Qiongzhong N - Guangdong Meizhou N 0:0
KIRGISIA: Premier Liga
10:00Alga - Kyrgyzaltyn 1:214:00Dordoi Bishkek - Ilbirs 2:0
KOLUMBIA: Primera A - Apertura
03:00Atletico Nacional - Tolima 3:123:00Patriotas - Pasto 0:3
KOLUMBIA: Primera B - Apertura
23:00Bogota - Leones 2:223:30Cucuta - Inter Palmira 1:0
23:30Real Cartagena - Real Santander 3:1
KOLUMBIA: Liga - Naiset
23:30Atl. Nacional N - Millonarios N 4:023:30Inter Palmira N - Dep. Cali N 1:2
00:00America de Cali N - Deportivo Pereira N 5:0
00:00Llaneros N - Junior N 3:0
00:00Cucuta N - Alianza N 0:0
KONGO: Ligue 1
16:00Nathalys - Inter Club 0:417:00Otoho d'Oyo - Leopard 0:1
18:00Cheminots - V. Club Mokanda 0:1
KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1 - Mestaruussarja
17:30AS Vita Club - Don Bosco 2:0KOSOVO: Superliga
16:00Dukagjini - Drita 1:116:00Gjilani - FC Ballkani 0:2
16:00Prishtina - KF Llapi 0:2
KREIKKA: Super League - Mestaruussarja
17:00Olympiakos - Lamia 4:119:30PAOK - AEK 3:2
20:30Panathinaikos - Aris 0:1
KREIKKA: Super League 2 - Karsintalohko
16:00PAE Egaleo - Giouchtas 1:016:00Panachaiki - Olympiakos B 1:0
17:00Kampaniakos - Karditsa 0:0
17:00Kozani - Iraklis 1:1
KREIKKA: Super League 2 - Nousuryhmä
14:45PAE Chania - Kalamata 2:016:00Niki Volos - Levadiakos 0:1
KREIKKA: Gamma Ethniki - Lohko 1
16:00Aris Petinos - Poseidonas Michanionas 0:316:00Chaniotis - Orestis Orestiadas 0:0
16:00Chrisoupolis - Epanomi 4:0
16:00Doxa Dramas - Aetos Varvaras 5:1
16:00Kavala - Keravnos Anchelochori 3:0
16:00Niki Efkarpias - PAOK Kristonis 3:1
16:00Thermaikos FC - M. Alexandros Agia Marina 4:0
16:00Veria - Aris Avatou 1:2
KREIKKA: Gamma Ethniki - Lohko 2
12:00Zakynthos - Vataniakos 6:016:00Eordaikos - Asteras Petriti 1:2
16:00Ethnikos Neou - Kileler 2:0
16:00Fikis - Nea Artaki 0:3
16:00Kastoria - Svoronos FC 0:4
16:00Lefkimmi - Thesprotos 1:3
16:00Magnisiakos - AO Trikala 0:3
16:00Pierikos - Anagennisi Arta 1:2
16:00Thyella Katsikas - Asteras Stavrou 3:0
KREIKKA: Gamma Ethniki - Lohko 3
13:30Panelefsiniakos - Ellas Syrou 2:516:00Afantou - Vyzas 3:0
16:00Filiatron - Panegialios 3:4
16:00Ialisos - Mykonos 1:0
16:00Kyanos A. V. - Marko 3:0
16:00Mesolongi AE - Ermionidas-Ermis 1:2
16:00PAO Varda - Panargiakos 0:2
KREIKKA: Gamma Ethniki - Lohko 4
16:00Chaidari - Episkopi 2:016:00Ellopiakos - Ipato 3:3
16:00Ermis Z. - E. Piraeus 1:1
16:00Panionios - Almyros Gaziou 1:1
16:00Paraskevi - Agios Nikolaos 0:3
16:00Peramaikos - Atsalenios 0:2
16:00Proodeftiki - Fostiras 2:0
16:00Smyrnis - Atromitos Piraeus 5:0
KREIKKA: Division A - Naiset
12:00Elpides Karditsas N - Asteras Tripolis N 0:412:00Kastoria N - AEK N 1:0
13:00OFI Crete N - Seirines Grevenon N 4:2
16:00Trikala N - Volos 2004 N 4:3
18:00Atromitou N - Olimpiada Imittou N 1:1
KROATIA: HNL
18:00Gorica - Osijek 0:320:30Lok. Zagreb - Rijeka 3:1
KROATIA: Prva NL
15:50Dugopolje - Sibenik 0:4KROATIA: 1. HNL - Naiset - Karsintalohko
12:00Gorica N - Medimurje Cakovec N 2:118:00Agram Zagreb N - Zadar N 4:1
KROATIA: 1. HNL - Naiset - Mestaruussarja
14:00Dinamo Maksimir N - Hajduk Split N 0:215:00ZNK Split N - Osijek N 0:5
KUWAIT: Valioliiga - Mestaruussarja
18:55Al Naser - Al Salmiya 1:2KUWAIT: Division 1
18:55Al Tadamon - Burgan 1:118:55Yarmouk - Al Sulaibikhat 1:0
KYPROS: Cyta Championship - Mestaruussarja
19:00AEK Larnaca - Anorthosis 1:119:00Aris - Paphos 1:1
19:00Omonia - APOEL 1:0
KYPROS: Division 2 - Karsintalohko
17:00Achyronas-Onisilos - ENAD 1:1LATVIA: Virsliga
14:00BFC Daugavpils - FK Liepaja 0:016:00Jelgava - Grobina 2:1
LATVIA: 1. Liga
13:00Alberts JDFS - Super Nova 0:215:00FK Smiltene - Tukums 2000 2 0:2
15:00Ogre United - Leevon PPK 0:1
17:00Marupe - RFS 2 1:2
19:00Riga FC 2 - Skanste 0:0
LESOTHO: Valioliiga
16:00ACE Maseru - Manonyane 0:016:00LCS - Lifofane 0:1
16:00Matlama - Bantu 2:1
LIBANON: Valioliiga - Hävinneet -vaihe
16:00Tadamon - Al Ahli Nabatiya 0:0LIBANON: Valioliiga - Voittajien -vaihe
16:00Al Ahed - Safa 1:1LIBYA: Valioliiga
18:00Al Ittihad Misurata - Al Madina 1:018:00Asswehly - Olympic Azzaweya 1:1
LIETTUA: A Lyga
13:00Hegelmann - Kauno Zalgiris 0:115:00Banga - Siauliai FA 0:1
17:00Suduva - Zalgiris 1:1
19:00Dainava Alytus - FK Panevezys 0:0
LUXEMBURG: BGL Ligue
17:00Fola - Racing Luxembourg 1:217:00Marisca Mersch - UNA Strassen 2:3
17:00Schifflange - Jeunesse Esch 1:3
17:00Union Titus Petange - Differdange 1:4
17:00Victoria Rosport - Mondorf 1:1
17:00Wiltz - Mondercange 2:1
19:00Hesperange - Dudelange 2:1
19:30Niedercorn - Kaerjeng 2:0
MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue
11:00Kazakstan U16 - Ghana U16 1:512:00Azerbaidžan U16 - Tadžikistan U16 3:2rp.
15:00Valko-Venäjä U16 - Uzbekistan U16 2:0
16:30Venäjä U16 - Serbia U16 4:1
MAAILMA: Ystävyysottelu
16:00Pahang (Mys) - Terengganu (Mys) 0:1MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue - Naiset
13:00Kirgisia U18 N - Iran U18 N 1:116:00Tadžikistan U18 N - Uzbekistan U18 N 0:7
MACAO: Elite League
13:00Benfica - Sporting Macau 10:015:00Gala - Lun Lok 1:2
MALAWI: Super League
15:30Bangwe All Stars - Mighty Wanderers 0:015:30Civo Utd - Kamuzu Barracks 1:2
15:30FOMO - Chitipa United 1:0
15:30Karonga United - Mighty Tigers 3:1
15:30Moyale Barracks - Dedza Dynamos 0:0
MALTA: Valioliiga
15:00Balzan - Mosta FC 0:015:00Naxxar - Valletta 4:0
17:15Birkirkara - Sirens 2:2
17:15Santa Lucia - Gzira 2:1
MALTA: Challenge League - Karsintalohko
18:00St. Andrews - Lija 5:018:00Tarxien - Luqa 3:3
18:00Zebbug - Zejtun 1:0
MALTA: Challenge League - Nousuryhmä
12:00Senglea - Zabbar 0:0MAROKKO: Botola Pro
23:00Safi - Tanger 1:119:00FUS Rabat - Renaissance Zemamra 0:2
21:00Maghreb Fez - Wydad 1:1
23:00Moghreb Tetouan - Youssoufia Berrechid 0:0
23:00SiirrettyRaja Casablanca - Berkane -:-
MAROKKO: Botola 2
19:00Chabab Atlas Khenifra - Sale 1:119:00Ittifaq Marrakech - Chabab Benguerir 1:1
19:00Jeunesse - Dcheira 2:2
19:00Rapide Oued Zem - Fes 1:0
MAURITANIA: Ligue 1
19:30Tevragh-Zeina - SNIM 3:020:00Nouadhibou - Entou 1:0
22:50Pompiers - Nouakchott King's 1:1
MEKSIKO: Liga MX - Clausura
02:06Juarez - Leon 1:104:00Tigres - Tijuana 4:1
04:00Toluca - Cruz Azul 0:1
04:10Pachuca - Mazatlan FC 1:1
06:10Atlas - Guadalajara 0:1
MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Clausura - Pudotuspelit
02:00Venados - Atletico La Paz 2:304:05Tapatio - Celaya 2:0
MEKSIKO: Liga Premier Serie A
00:30PeruutettuGavilanes de Matamoros - Chihuahua -:-00:30Tritones Vallarta - Calor De San Pedro 1:1
01:00Colima FC - Apodaca 0:6
01:00Halcones de Zapopan - Pioneros 2:0
02:00Cafetaleros - Aguacateros de Periban 0:1
02:00Escorpiones - Petroleros Salamanca 0:0
02:00Mexicali - Alacranes 2:0
02:00UA Zacatecas - Los Cabos 0:1
03:00Lobos ULMX - Canamy 2:1
04:00Porto Palmeiras - Inter de Queretaro 2:0
05:00Tampico Madero - Deportiva Venados 2:0
21:00Montaneses - Irapuato 2:0
MEKSIKO: Liga Premier Serie B - Pudotuspelit
01:00Artesanos Metepec - Chilpancingo 2:001:00CDM - Santiago 1:1
01:00Uruapan - Pachuca 2 4:0
MEKSIKO: Liga MX U23 - Clausura
18:00Necaxa U23 - Monterrey U23 1:120:30Santos Laguna U23 - Atl. San Luis U23 0:3
MOLDOVA: Super Liga - Mestaruussarja
18:00Petrocub - S. Tiraspol 2:1MONGOLIA: Valioliiga
11:15Falcons - Bavarians 7:014:15Khaan Khuns-Erchim - FC Ulaanbaatar 2:1
MONTENEGRO: Druga Liga
17:30Grbalj - Internacional 1:217:30Igalo - Bokelj 1:0
17:30Lovcen - FK Podgorica 1:1
19:00Iskra - Otrant 0:0
19:00Kom Podgorica - Berane 2:3
MOSAMBIK: Mocambola
16:00ENH Vilankulo - Ferroviario Nampula 0:116:00Ferroviario Maputo - Costa do Sol 0:1
16:00Nacala - Textafrica 3:2
16:00UD Songo - Ferroviario Lichinga 2:0
MYANMAR: MNL League Cup
12:15Myawady - Thitsar Arman 2:412:30Rakhapura United - Ispe FC 1:6
NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
04:00Managua FC - Masachapa 5:100:00Jalapa - Diriangen 1:0
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
01:00Managua FC U20 - Masachapa U20 2:119:00UNAN-Managua U20 - Sport Sebaco U20 7:1
21:00Jalapa U20 - Diriangen U20 1:2
22:00Ferretti U20 - Ocotal U20 6:1
NIGER: Super Ligue
17:00ASGNN - US Gendarmerie 1:119:00Olympic Niamey - Jangorzo 0:0
NIGERIA: NPFL
18:00Akwa United - Kano 3:018:00Enugu - Plateau 2:0
18:00Enyimba - Katsina Utd 1:0
18:00Gombe - Lobi Stars 3:2
18:00Sporting Lagos - Abia Warriors 4:2
19:30Shooting Stars - Sunshine Stars 2:0
NIGERIA: NNL
17:00Gateway Utd. - Crown 1:017:00One Rocket - Ikorodu City 0:1
17:00Stormers - Ekiti United 2:0
17:00Warri Wolves - Osun 3:2
NORJA: Eliteserien
18:00Fredrikstad - Sandefjord 1:018:00KFUM Oslo - Brann 0:0
18:00Lilleström - HamKam 1:1
18:00Molde - Haugesund 2:1
18:00Strömsgodset - Kristiansund 2:2
18:00Tromsø - Sarpsborg 08 0:3
20:15Odd - Viking 3:3
NORJA: OBOS-ligaen
15:30Mjondalen - Vålerenga 5:318:00Lyn - Ranheim 1:1
NORJA: Division 2 - Lohko 1
14:00Halden - V. Haugesund 1:316:00Arendal - Orn 1:0
16:45Notodden - Lysekloster 1:1
17:00Hodd - Flekkeroy 3:0
NORJA: Division 2 - Lohko 2
14:00Tromsdalen - Alta 4:220:00Vålerenga 2 - Strindheim 0:6
21:00Junkeren - Stjordals Blink 0:3
NORJA: Division 3 - Lohko 1
16:00Forde - Åsane 2 3:2NORJA: Division 3 - Lohko 2
15:00Brodd - Sandnes 2 1:316:00Start 2 - Madla IL 3:0
NORJA: Division 3 - Lohko 3
16:00Frigg - Oppsal 1:0NORJA: Division 3 - Lohko 4
16:00Surnadal - Stabaek 2 2:117:00Mosjoen - Rosenborg 2 1:4
NORJA: Division 3 - Lohko 5
15:00Traeff - Funnefoss/Vormsund 6:016:00Lørenskog - Lokomotiv Oslo 0:2
NORJA: Division 3 - Lohko 6
14:00Floya - Ulfstind 3:015:00Kongsvinger 2 - Honefoss 0:7
15:00Mjolner - Ham-Kam 2 2:2
16:00Innstrandens - Elverum 1:2
NORJA: Division 1 - Naiset
14:00Viking N - Tromsø N 0:116:00Ålesund N - Fyllingsdalen N 3:1
NORSUNLUURANNIKKO: Ligue 1
18:30SOL - Korhogo 1:019:00SO Armee - ASEC Mimosas 0:0
21:00Stella Adjame - San Pedro 0:1
OMAN: Professional League
16:50Al-Shabab - Sur Club 1:216:55Ibri - Al-Wahda 1:2
19:30Dhofar - Al Nasr 0:4
PANAMA: LPF - Apertura
00:00Arabe Unido - Miguelito 1:100:00Herrera - Veraguas 4:3
00:00Independiente - Deportivo Universitario 2:1
00:00UMECIT - San Francisco 1:0
04:00Potros del Este - Plaza Amador 1:0
04:00Tauro - Alianza 0:0
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
03:00Sp. Luqueño - Tacuary 1:200:302 de Mayo - Libertad 2:0
00:30Guarani - Nacional Asuncion 3:1
PARAGUAY: Division Intermedia
17:00Martin Ledesma - Encarnacion FC 1:217:00Recoleta - Resistencia 2:0
PERU: Liga 1 - Apertura
23:00Cajamarca - Grau 3:201:30Cusco - Cienciano 2:0
22:30Alianza Atl. - ADT Tarma 1:2
PERU: Liga 2
23:00SiirrettyADA Jaen - San Marcos -:-23:00SiirrettyAyacucho - AD Cantolao -:-
23:00SiirrettyBinacional - Moquegua -:-
23:00SiirrettyLlacuabamba - Juan Pablo II -:-
23:00SiirrettySantos - Comerciantes -:-
23:00SiirrettyU. San Martin - Deportivo Coopsol -:-
18:45Moquegua - U. San Martin 1:1
21:00Juan Pablo II - Alianza Huanuco 1:1
23:15Comerciantes - Dep. Municipal 1:1
POHJOIS-MAKEDONIA: 1. MFL
17:00Brera Strumica - Vardar 2:017:00Rabotnicki - Makedonija GP 1:1
17:00Shkendija - KF Gostivar 4:1
17:00Shkupi - Tikves 3:2
17:00Struga - Sileks 2:3
17:00Voska Sport - Bregalnica 4:0
PORTUGALI: Liga Portugal
17:30Portimonense - Moreirense 0:220:00Estoril - Famalicao 1:0
22:30FC Porto - Sporting 2:2
PORTUGALI: Liga Portugal 2
13:00Torreense - Academico Viseu 1:216:00Tondela - Benfica B 1:1
17:30FC Porto B - Santa Clara 2:2
17:30OS Belenenses - Nacional 1:3
PORTUGALI: Liga 3 - Karsintalohko
17:00Amora - 1º Dezembro 0:117:00Caldas - Oliveira Hospital 1:1
17:00Pero Pinheiro - Sporting B 1:0
PORTUGALI: Liga 3 - Nousuryhmä
13:00Braga B - Academica 1:117:00Atletico - Covilha 1:2
19:00Alverca - Varzim 1:0
21:00Felgueiras - Lusitania FC 2:0
PORTUGALI: Campeonato de Portugal - Nousukarsintalohko
18:00Amarante - Limianos 2:318:00Moncarapachense - Setubal 1:2
19:00Pevidem - S. Joao Ver 2:3
PORTUGALI: Campeonato Nacional U19 - Karsintalohko
17:00Academica U19 - SC Lusitania U19 1:0PORTUGALI: Liga BPI - Naiset
17:00Albergaria/Durit N - Racing Power N 0:017:00Ouriense N - Braga N 2:2
PUOLA: Ekstraklasa
13:30Radomiak Radom - Zaglebie 3:416:00Stal Mielec - Legia 1:3
18:30Lech - Cracovia 0:0
PUOLA: Division 1
13:40Arka - R. Rzeszow 3:216:00Legnica - Pruszkow 1:2
16:00Polonia Warszawa - Katowice 1:2
19:00Leczna - Termalica B-B. 0:1
PUOLA: III Liga - Lohko II
14:00Stolem Gniewino - Zawisza 1:1PUOLA: III Liga - Lohko III
14:00Gornik Z. II - Pawlowice 1:3PUOLA: III Liga - Lohko IV
18:00Wisloka Debica - Sokol Sieniawa 1:2PUOLA: Central Youth League
12:00Arka U19 - Korona U19 0:313:00Rakow Czestochowa U19 - Widzew Lodz U19 2:1
13:00Wisla U19 - Sandecja U19 3:1
13:00Zaglebie U19 - Warta P. U19 2:1
PUOLA: Ekstraliga - Naiset
13:00Pogon Szczecin N - Leczna N 2:113:00UKS SMS Lodz N - Gdansk N 2:0
14:30Rekord Bielsko-Biala N - Katowice N 0:0
QATAR: QSL
18:30Al Ahli Doha - Al-Wakra 1:018:30Al Arabi - Muaither SC 4:3
18:30Al Markhiya - Umm-Salal 1:1
18:30Al-Rayyan - Al-Sadd 4:0
18:30Qatar SC - Al-Duhail 4:2
18:30Shamal - Al-Gharafa 1:0
RANSKA: Division 2 - Naiset
12:00Albi-Marssac N - Metz N 3:313:00Orleans N - Montauban N 2:1
14:00Nice N - Rodez N 1:0
14:00Strasbourg N - Marseille N 3:0
15:00Lens N - Le Mans N 3:0
16:00Thonon Evian N - Nantes N 0:0
RÉUNION: Regionale 1
14:30Excelsior - Tamponnaise 0:014:30Piton - Saint-Pierroise 2:1
14:30Ravine Blanche - Sainte-Suzanne 2:2
14:30Saint-Denis - JS Gauloise 5:0
14:30Sainte Rose - Jeanne d'Arc 1:3
14:30Saint-Pauloise - Saint-Louisienne 1:0
14:30St. Louis - Trois Bassins 1:1
ROMANIA: Liga 1 - Karsintalohko
13:30Otelul - FC Hermannstadt 1:018:15Poli Iasi - UTA Arad 0:2
ROMANIA: Liga 1 - Mestaruussarja
21:00CFR Cluj - Sepsi Sf. Gheorghe 2:1ROMANIA: Liga 2 - Karsintalohko
11:00Progresul Spartac - Chindia Targoviste 0:2ROMANIA: Liga 2 - Mestaruussarja
11:00Gloria Buzau - Mioveni 1:0ROMANIA: Liga 1 - Naiset - Karsintalohko
11:00Targu Mures N - CSM Alexandria N 1:215:00Gloria 2018 Bistrita N - Banat N 3:0
ROMANIA: Liga 1 - Naiset - Mestaruussarja
11:00Politehnica Timisoara N - Ol. Cluj N 1:213:00Csikszereda M. Ciuc N - Farul Constanta N 0:0
ROMANIA: Romanian Cup - Naiset
17:00Univ. Craiova N - Rapid Bucuresti N 2:7RUANDA: Valioliiga
16:00Etoile de L'Est - Marines 1:016:00Gasogi United - APR 1:1
16:00Sunrise - Gorilla 2:1
RUOTSI: Allsvenskan
15:00Malmö - AIK 5:015:00Värnamo - Halmstad 1:3
17:30Djurgården - GAIS 1:0
17:30Häcken - Norrköping 1:2
RUOTSI: Superettan
14:00Helsingborg - Östersund 0:016:00Örebro - Brage 2:1
RUOTSI: Division 1 - Norra
16:00Stockholm Internazionale - Umeå 1:217:00Assyriska FF - Täby 3:2
17:00Sollentuna - Piteå 2:1
RUOTSI: Division 1 - Södra
17:00Ljungskile - Eskilsminne 3:0RUOTSI: Division 2 - Norrland
17:00Team TG FF - Frösö IF 9:019:30Lucksta - Ytterhögdals IK 0:0
RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland
17:00Vänersborgs IF - Kumla 1:0RUOTSI: Division 2 - Norra Svealand
13:00Sandviken - Österåker IFK 1:214:00Dalkurd - Farsta 2:4
14:00Viggbyholms IK - Enköpings SK 0:0
15:00Skiljebo - IK Franke 0:3
RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland
14:00Österlen FF - IFK Hässleholm 4:315:00IFK Berga - Kristianstad 3:2
15:00Nosaby IF - IFK Trelleborg 3:0
RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland
14:00Frölunda - Bergdalens IK 2:314:00Hittarps IK - Husqvarna 0:1
RUOTSI: Elitettan - Naiset
15:00Sundsvall N - Bollstanäs N 0:2SAKSA: 2. Bundesliga
14:30Magdeburg - VfL Osnabrück 1:114:30Nürnberg - Karlsruher SC 0:1
14:30Wehen - Greuther Fürth 3:5
SAKSA: 3. Liga
14:30RW Essen - Ingolstadt 4:017:30Freiburg II - Ulm 1:2
20:30Unterhaching - München 1860 2:0
SAKSA: Regionalliga North
15:00Norderstedt - Kilia Kiel 5:115:00Teutonia Ottensen - Phoenix Lübeck 2:3
16:00Bremer - Eimsbutteler 5:0
SAKSA: Regionalliga Nordost
14:00Berliner AK 07 - Greifswald 0:114:00Viktoria Berlin - Hertha Berlin II 3:2
14:00Zwickau - Jena 1:2
SAKSA: Regionalliga West
15:00Düsseldorf II - Mönchengladbach II 0:316:00Lippstadt - Köln II 1:3
SAKSA: Regionalliga Südwest
15:00Aalen - FSV Frankfurt 1:3SAKSA: Regionalliga Bayern
16:00Augsburg II - Buchbach 3:0SAKSA: Oberliga NOFV-Nord
14:30Neustrelitz - Hertha Zehlendorf 0:115:00Mahlsdorf - Dynamo Schwerin 3:2
15:00RSV Eintracht - Fürstenwalde 2:1
15:00Sparta Lichtenberg - TuS Makkabi Berlin 3:1
15:00Staaken - Tasmania Berlin 4:3
SAKSA: Oberliga NOFV- Süd
15:00Einheit Wernigerode - Ludwigsfelder 2:115:00Grimma - Krieschow 2:0
SAKSA: Oberliga Schleswig-Holstein
15:00Todesfelde - Eichede 1:216:00Eckernforder SV - Dornbreite Lübeck 3:1
SAKSA: Oberliga Hamburg
14:15Alsterbrüder - Wandsbeker Concordia 1:215:00ETSV Hamburg - Halstenbek-Rellingen 2:0
15:00Niendorfer TSV - Süderelbe 2:1
16:00Sasel - Tornesch 4:0
SAKSA: Oberliga Bremen
14:00Hemelingen SV - Oberneuland 3:216:00Blumenthaler - Werder Bremen II 0:13
SAKSA: Oberliga Niedersachsen
16:00Egestorf-Langreder - Emden 0:116:00Hildesheim - Eilvese 1:1
16:00Vorsfelde - Lupo-Martini Wolfsburg 0:0
16:30Rotenburger SV - VfL Oldenburg 0:4
SAKSA: Oberliga Westfalen
16:00ASC 09 Dortmund - Eintracht Rheine 2:116:00Brünninghausen - Clarholz 1:2
16:00Münster 2 - Bovinghausen 5:2
16:00Siegen - Schermbeck 2020 4:0
16:00Vreden - Türkspor Dortmund 2:1
16:00Wattenscheid - Westfalia Rhynern 0:1
16:15Erkenschwick - Ennepetal 4:1
16:30Finnentrop/Bamenohl - Gievenbeck 1:2
SAKSA: Oberliga Hessen
16:00RW Walldorf - SV Steinbach 4:0SAKSA: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
15:00Gonsenheim - Trier 1:1SAKSA: Oberliga Bayern Süd
16:00Türkspor Augsburg - Garching 0:1SAKSA: Oberliga Mittelrhein
16:00Bonner - Schafhausen 4:016:00Germania Teveren - VfL Vichttal 0:2
16:00Hennef - Frechen 0:2
16:15Bonn-Endenich 08 - Porz 4:2
16:15Hürth - Fortuna Köln II 0:0
16:30Eintracht Hohkeppel - Bergisch Gladbach 3:0
16:30Königsdorf - Siegburger 0:1
SAKSA: Oberliga Niederrhein
16:00Hamborn - Meerbusch 1:416:00Homberg - SW Essen 2:0
16:00Kleve - Hilden 2:0
16:30SC St.Tonis - Sonsbeck 2:1
SAKSA: Junioren Bundesliga North
13:00VfL Osnabrück U19 - Meppen U19 3:114:00Hamburger SV U19 - Rostock U19 3:1
SAKSA: Junioren Bundesliga South
12:00Ingolstadt U19 - Kaiserslautern U19 3:014:00Mainz U19 - Karlsruher SC U19 2:1
14:00Sandhausen U19 - Nürnberg U19 3:6
SAKSA: Junioren Bundesliga West
12:00Duisburg U19 - Viktoria Köln U19 1:212:00Düsseldorf U19 - Köln U19 0:2
12:00Schalke U19 - Mönchengladbach U19 2:3
12:00SC Verl U19 - Dortmund U19 2:5
14:00Leverkusen U19 - Bielefeld U19 5:0
14:00Paderborn U19 - Bochum U19 3:0
SAKSA: 2. Bundesliga - Naiset
12:00Ingolstadt N - Frankfurt II N 0:112:00Jena N - Bayern München II N 3:1
12:00Mönchengladbach N - Weinberg N 2:0
12:00Sand N - Hamburger SV N 1:0
15:00Andernach N - Hoffenheim II N 0:0
15:00Meppen N - Gütersloh N 0:1
15:00Potsdam N - Wolfsburg II N 1:0
SAMBIA: Super League
16:00Mufulira - Prison Leopards 2:016:00Mutondo Stars - Green Buffaloes 3:0
16:00MUZA - Power Dynamos 3:2
16:00Zanaco - Kabwe 2:1
SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Pudotuspelit
16:00La Fiorita - Folgore 1:018:30Tre Penne - Juvenes/Dogana 3:0
SÃO TOMÉ JA PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
18:00Porto Real - SC Principe 2:0SENEGAL: Ligue 1
20:00Generation F. - Casa 1:120:00Jamono Fatick - Diambars 3:4
20:00Linguere - Guediawaye 0:0
20:00Mbour - US Goree 1:0
20:00Ouakam - Dakar SC 0:1
20:00Pikine - Jaraaf 0:1
20:00Teungueth - Sonacos 1:0
SERBIA: Super Liga - Mestaruussarja
18:30Vojvodina - Crvena zvezda 0:019:00Napredak - Radnicki 1923 1:4
20:30Partizan - TSC Backa Topola 1:2
SERBIA: Prva Liga - Karsintalohko
17:00Mladost GAT - Kolubara 1:117:00Radnicki Beograd - Dubocica 0:1
17:00RFK Novi Sad - Metalac 1:1
19:00Sloboda - Vrsac 3:1
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
17:30Zvezdara - Buducnost Dobanovci 1:3SERBIA: Srpska Liga - Vojvodina
11:00Kabel Novi Sad - Kikinda 3:012:00Dinamo Pancevo - Podunavac Belegis 1:0
12:00Omladinac NB - Borac Sajkas 1:2
17:30Tisa Adorjan - Sloven Ruma 4:3
SERBIA: Srpska Liga - East
12:00SFS Borac - Buducnost Popovac 2:217:30Zitoradja - Paracin 0:4
SERBIA: Srpska Liga - West
12:00Polet Ljubic - Real Podunavci 3:017:00FAP - Vrelo Sport 2:1
17:00Mihajlovac - Sloga Petrovac 2:2
SIERRA LEONE: Valioliiga
19:15Diamond Stars - Freetown City 1:019:15SiirrettyKallon - Luawa -:-
19:15Lamboi - Wusum Stars 1:2
19:15SiirrettyLamboi - Wilberforce Strikers -:-
19:15SiirrettyWusum Stars - Kahunla -:-
19:30Kallon - Bo Rangers 0:1
SKOTLANTI: Premiership - Mestaruussarja
14:30St. Mirren - Rangers 1:217:00Dundee FC - Celtic 1:2
SKOTLANTI: Scottish Cup - Naiset
14:15Spartans N - Hearts N 0:3SLOVAKIA: Nike liga - Mestaruussarja
18:30Dun. Streda - Slovan Bratislava 5:3SLOVAKIA: 2. liiga
11:30Malzenice - FK Humenne 1:111:30S. Bratislava B - Myjava 1:3
11:30Zilina B - Povazska Bystrica 2:4
15:00L. Mikulas - Petrzalka 2:4
SLOVAKIA: 3. Liga - East
17:30Snina - Namestovo 4:117:30Spisske Podhradie - R. Sobota 3:1
SLOVAKIA: 3. Liga - West
11:30Raca - Sala 0:017:30Belusa - Velke Ludince 2:1
17:30Sered - AFC Nove Mesto 4:1
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
18:00Nova Dedinka - Rohoznik 2:018:00Rovinka - Rusovce 1:0
18:00Tomasov - Vrakuna B. 3:1
SLOVAKIA: 4. liga - Central
11:30Besenova - Sokol Zubrohlava 2:217:00Kovacova - Tvrdosin 2:1
17:00Krasno - TJD Pribelce 4:1
17:00Medzibrod - Lip. Stiavnica 2:1
SLOVAKIA: 4. liga - East
17:00FK Cana - Mladost Kalsa 4:117:00Gerlachov - Sobrance-Sobranecko 1:0
17:00Kechnec - Poprad 0:3
17:00Medzilaborce - Velky Saris 4:2
17:00Pavlovce n. Uhom - Lok. Kosice 1:3
17:00Sabinov - Medzev 2:0
17:00Sokol Lubotice - Kezmarok 1:1
SLOVAKIA: 4. liga - West
17:00Blava Jaslovske Bohunice - Z. Moravce-Vrable B 1:117:00Gabcikovo - Gbely 1:1
17:00Imel - FKM Nove Zamky 1:1
17:00Levice - Boleraz 2:0
17:00Pata - Banik Prievidza 2:1
17:00Trebatice - FK TJ Lokomotiva Kozarovce 3:0
17:00Trstice - Crystal 0:2
SLOVENIA: Prva liga
16:00Celje - O. Ljubljana 1:018:30Rogaska - Koper 2:2
SLOVENIA: 2. SNL
18:00Jadran Dekani - Bilje 2:218:00NK Bistrica - Beltinci 1:0
21:00Gorica - Primorje 2:3
SLOVENIA: 3. SNL - East
11:30Videm - Smartno 3:3SLOVENIA: 3. SNL - West
18:00Fama Vipava - Skofja Loka 0:2SLOVENIA: 1. SZNL - Naiset - Karsintalohko
18:30Krim N - Gazon N 3:0SLOVENIA: 1. SZNL - Naiset - Mestaruussarja
14:00ZNK Ljubljana N - Mura N 0:117:30Olimpija N - Radomlje N 6:0
SOMALIA: National league
15:30Dekedda - Badbaado 5:0SUOMI: Ykkönen
16:00FC Vaajakoski - PK Keski-Uusimaa 4:316:00Klubi 04 - OLS Oulu 0:0
18:00VIFK - KPV 1:1
SUOMI: Kakkonen - Lohko B
16:00FC Inter 2 - FC Honka 5:318:30Ilves-Kissat - Pallo-Iirot 1:4
18:30VJS - SexyPöxyt 6:0
SUOMI: Kakkonen - Lohko C
17:00SiirrettyTP-47 - OTP -:-18:30Närpes Kraft - JBK 1:5
SUOMI: Suomen Cup
16:30PK-37 - Kultsu 2:3rp.17:30Kuusysi Lahti - EIF Academy 3:1
19:00Polin Pallo - Töölön Taisto 1:5
SUOMI: Ykkönen - Naiset
15:00FC Lahti N - VJS N 1:2SURINAME: SML
23:30SV Transvaal - PVV 2:102:00Robinhood - Notch 1:1
23:30Leo Victor - Inter Moengotapoe 2:3
SVEITSI: Promotion League
18:30Servette U21 - Basel II 2:1SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 1
15:00Sion II - Vevey 0:216:00Portalban - Monthey 0:5
16:00Sarraz-Ecleplens - Pully 2:0
SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 2
15:00Thun II - Köniz 0:115:30Courtetelle - Emmenbrücke 5:3
15:30Münsingen - Langenthal 1:3
SVEITSI: Swiss Cup
17:30Winterthur - Servette 0:1SVEITSI: Super League - Naiset - Pudotuspelit
15:00St. Gallen N - Basel N 1:1TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga
14:30Khujand - Istiqlol Dushanbe 0:1TAIWAN: Valioliiga
10:30Taichung - Ming Chuan University 4:010:30Taipei Vikings - AC Taipei 2:4
13:30Hang Yuen - Taiwan Shihu 2:1
13:30Taipower - Taiwan Steel 1:1
TANSKA: Superliga - Karsintalohko
15:00Odense - Hvidovre IF 1:215:00Viborg - Randers 0:0
TANSKA: Superliga - Mestaruussarja
17:00Nordsjaelland - Bröndby 1:119:00FC Kööpenhamina - Aarhus 3:2
TANSKA: 1. Division - Karsintalohko
15:00Helsingor - Koge 0:0TANSKA: 1. Division - Nousuryhmä
16:00Vendsyssel - Hobro 3:1TANSKA: 3. Division - Mestaruussarja
14:00Avarta - VSK Aarhus 2:0THAIMAA: Thai League 1
13:30Chiangrai - Ratchaburi 1:014:00Trat FC - Police Tero 4:2
15:00Lamphun Warrior - Khonkaen Utd. 2:3
TŠEKKI: 1. Liga
16:00Bohemians - Pardubice 2:116:00Ceske Budejovice - Slovacko 2:2
16:00Hradec Kralove - Slavia Praha 1:2
16:00Jablonec - Mlada Boleslav 1:1
16:00Ostrava - Liberec 2:2
16:00Plzen - Teplice 3:0
16:00Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:4
16:00Zlin - Karvina 0:1
TŠEKKI: FNL
11:30Sparta Praha B - Zizkov 2:0TŠEKKI: CFL - Lohko A
11:15Admira Prague - Karlovy Vary 2:111:15Slavia Praha B - Motorlet Prague 3:0
18:00Hostoun - Dukla Praha B 1:0
18:00Taborsko akademie - Pisek 4:2
TŠEKKI: CFL - Group B
11:15Mlada Boleslav B - Liberec B 0:218:00Zapy - Prepere 5:0
TŠEKKI: MSFL
11:15Karvina B - Slovacko B 1:211:15Ostrava B - Bohunice 3:0
16:00Znojmo - Blansko 1:1
TŠEKKI: Division B
11:15Meteor Prague - Steti 2:115:00Admira Prague B - Ostrov 1:0
18:00Louny - Chomutov 1:3
TŠEKKI: Division C
11:30Velke Hamry - Vysoke Myto 4:018:00Benatky - Benesov 2:0
18:00Hlinsko - Trutnov 2:1
TŠEKKI: Division D
11:15Brno B - Zdar na Sazavou 3:111:15Velke Mezirici - Stara Rise 2:1
17:00Lanzhot - Velka Bites 0:1
17:00Lisen B - Humpolec 4:0
17:00Sperice - Pelhrimov 1:0
17:00Tasovice - Nove Mesto na Morave 3:2
17:00Zdirec n. D. - Slavoj Polna 2:1
TŠEKKI: Division E
11:15Slavicin - Rymarov 1:217:00FK Kozlovice - HFK Olomouc 3:0
17:00Strani - Holesov 2:1
TŠEKKI: Division F
11:15Opava B - Bridlicna 2:017:00Bilovec - Krnov 0:2
17:00Bohumin - Havirov 0:4
17:00Bruntal - Frenstat p. R. 2:4
17:00Polanka nad Odrou - Sumperk 1:4
TŠEKKI: Jihocesky KP
18:00Jankov - TJ Osek 0:318:00Junior Strakonice - Mirovice 2:2
TŠEKKI: Jihomoravsky KP
17:30Mutenice - Kunstat 1:3TŠEKKI: Karlovarsky KP
18:00Touzim - Trstenice 1:7TŠEKKI: Kralovehradecky KP
15:00Solnice - Dobruska 1:118:00Ceska Skalice - Dvur Kralove 2:0
18:00Jaromer - Cerveny Kostelec 5:1
18:00Lazne Belohrad - Horice 1:3
18:00Trebes - Nachod 0:3
18:00Tyniste n. Orl. - Police nad Metuji 0:4
TŠEKKI: Liberecky KP
15:00Lomnice nad Popelkou - Zelezny Brod 1:1TŠEKKI: Moravskoslezsky KP
17:30Koberice - Pusta Polom 1:217:30Kravare - Cesky Tesin 2:1
17:30Moravan Oldrisov - Haj ve Slezsku 1:3
TŠEKKI: Olomoucky KP
17:00Brodek u Prerova - Mohelnice 5:217:00Dolany - Konice 1:1
17:00SK Lipova - Cechovice 0:1
17:00Velke Losiny - Bohunovice 3:1
17:00Zabreh - Zelatovice 2:1
TŠEKKI: Pardubicky KP
14:00Lazne Bohdanec - Holice 4:016:30SK Pardubicky - Prelouc 4:1
18:00Horni Redice - Ceska Trebova 0:4
18:00Lanskroun - Libisany 5:1
18:00Moravany - Chocen 1:3
18:00Prosetin - Hermanuv Mestec 2:0
18:00Vysoke Myto B - Tremosnice 3:2
TŠEKKI: Plzensky KP
18:00Sokol Radnice - Rapid Plzen 2:4TŠEKKI: Stredocesky KP
18:00Mnichovohradistsky SK - Tochovice 2:218:00Porici n. S. - SK Chlumec 3:1
18:00Pruhonice - Sedlcany 2:4
18:00Sokolec - Poricany 0:1
TŠEKKI: Ustecky KP
16:00Banik Most - Sous B - Ledvice 0:117:00Nestemice - Usti n. L. B 4:3
TŠEKKI: Vysocina KP
15:00Velke Mezirici B - Nova Ves 1:117:30Okrisky - Zirovnice 1:0
17:30Zdar na Sazavou B - Ledec nad Sazavou 1:0
TŠEKKI: Zlinsky KP
11:15Brumov - Stitna nad Vlari 0:317:00Francova Lhota - Nevsova 1:0
TŠEKKI: First League - Naiset - Karsintalohko
17:00Plzen N - Lok. Brno N 0:1TŠEKKI: 2. Liga - Naiset - Karsintalohko
13:00Hradec Kralove N - Teplice N 3:217:00Dukla Praha N - Prague Raptors N 1:3
TŠEKKI: 2. Liga - Naiset - Nousuryhmä
14:00FC Praha N - Olomouc N 5:114:00Sparta Praha B N - Lisen N 5:1
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Karsintalohko
17:00Marsa - US Tataouine 3:117:00Olympique Beja - Soliman 3:0
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Mestaruussarja
17:00Etoile Sahel - Club Africain 0:0TUNISIA: Ligue 2
17:00Djelma - CO Medenine 3:117:00ES Djerba - Rejiche 2:1
17:00Jeunesse Sportive - Tabarka 1:1
17:00Kairouanaise - Ariana 0:1
17:00Korba - Jendouba Sport 2:2
17:00Oued Ellil - Hammam-Lif 1:0
17:00Sporting Ben Arous - Kalaa 1:1
TURKKI: Super Lig
16:00Alanyaspor - Istanbulspor 6:016:00Pendikspor - Kayserispor 1:2
19:00Rizespor - Ankaragucu 2:2
19:00Trabzonspor - Gaziantep 4:2
TURKKI: 1. Lig
16:00Adanaspor - Manisa FK 1:116:00Boluspor - Altay 3:1
16:00Erzurumspor - Corum 2:1
16:00Giresunspor - Sakaryaspor 2:3
16:00Göztepe - Genclerbirligi 2:0
16:00Keciörengücü - Ümraniyespor 4:2
16:00Kocaelispor - Bandirmaspor 3:1
16:00Sanliurfaspor - Eyüpspor 1:3
16:00Tuzlaspor - Bodrumspor 0:0
TURKKI: 2. Lig White Lohko
15:00Afyonspor - Bucaspor 1928 0:015:00Ankaraspor - Nazillispor 0:0
15:00Erokspor - Adiyaman FK 1:0
15:00Karacabey Belediyespor - Altinordu 2:2
15:00Trabzon FK - Serik Belediyespor 2:0
15:00Vanspor FK - Ankara Demirspor 6:1
15:00Yeni Mersin Idmanyurdu - Beyoglu Yeni Carsi 1:2
15:00Zonguldak - Kirsehir SK 3:2
TURKKI: 2. Lig Red Lohko
15:00Denizlispor - Usakspor 4:115:00Düzcespor - Aksaray Bld. 2:1
15:00Fethiyespor - Etimesgut 0:0
15:00Igdir FK - Karaman 7:1
15:00Inegolspor - Arnavutkoy Belediyesi 0:1
15:00Kastamonuspor - Isparta 32 Spor 3:0
15:00Menemenspor - Belediye Derince 7:1
15:00Sariyer - Iskenderunspor 3:0
15:00Soma Spor - Amedspor 0:1
TURKKI: Super Lig - Naiset
12:00Hakkarigücü N - Trabzonspor N 6:212:00Karadeniz Ereglispor N - Besiktas N 0:2
13:00ALG Spor N - Beylerbeyi N 2:1
14:001207 Antalyaspor N - Galatasaray N 0:4
14:00Fenerbahce N - Belediyesi N 10:1
14:00Fomget Genclik Ve Spor N - Amed SK N 4:0
14:00Gaziantep N - Adana Idmanyurd N 6:0
14:00Karagümrük N - Fatih Vatanspor N 2:0
UGANDA: Big League
16:00Blacks Power - Police 1:016:00Kataka - Kaaro Karungi 1:1
16:00Kigezi HomeBoyz - Jinja North 3:0
16:00Kyetume - Booma 4:1
16:00Onduparaka - Lugazi 1:0
UGANDA: Uganda Cup
15:00BUL - NEC FC 1:1UKRAINA: Valioliiga
13:00Zorya - Obolon 0:015:30Kolos Kovalivka - Oleksandriya 0:0
18:00Kryvbas - Metalist 1925 3:0
UKRAINA: Persha Liga - Karsintalohko
12:30SiirrettyKhust - MFC Metalurh -:-13:30Nyva Ternopil - Hirnyk-Sport 2:0
UKRAINA: Persha Liga - Nousuryhmä
12:00Viktoria - Ahrobiznes Volochysk 1:014:00FSC Mariupol - Epitsentr 0:1
UKRAINA: Druha Liga
13:00Rukh Lviv 2 - Real Pharma 1:014:30Nyva Vinnytsya - Kremin 2 2:0
UKRAINA: U19 League
12:00Zhytomyr U19 - Vorskla U19 0:2UKRAINA: Championship - Naiset - Karsintalohko
12:00Mariupol N - Dnipro-1 N 0:313:00Veres-Rivne N - EMC Podolie N 1:1
UNKARI: OTP Bank Liga
16:15Kisvarda - Fehervar FC 1:018:45MTK Budapest - Ferencvaros 1:2
UNKARI: Merkantil Bank Liga
18:00Budafoki - Siofok 1:018:00BVSC-Zuglo - Csakvari 1:0
18:00Gyirmot - Kozarmisleny 3:5
18:00Kazincbarcika - Honved 1:0
18:00Mosonmagyarovari TE - Győr 0:5
18:00Pecsi - Haladas 1:1
18:00Szeged - Soroksar 0:0
18:00Vasas - Tiszakecske 1:1
UNKARI: NB III - Northeast
12:00Kisvarda II - Eger SE 1:412:00Ujpest II - Tiszaujvaros 0:0
16:00REAC - Debrecen II 2:3
18:00Debreceni EAC - Cigand SE 0:0
18:00Hatvan - Karcagi 0:1
18:00SBTC - Gyongyosi 1:1
18:00Senyo Carnifex - Putnok VSE 1:2
18:00Tiszafuredi - DVTK II 0:0
UNKARI: NB III - Northwest
12:00Győr II - Balatonfuredi 4:012:00Zalaegerszegi II - Budaorsi 1:1
18:00Csornai - III. Keruleti TVE 2:3
18:00Haladas Zanati - Puskas Academy II 0:5
18:00Kelen - Dorogi 2:1
18:00Komaromi VSE - Gyirmot II 2:0
18:00SC Sopron - Bicskei 1:2
18:00VLS Veszprem - Tatabanya 3:2
UNKARI: NB III - Southeast
12:00Honved II - Vasas II 2:212:00Kecskemeti II - Penzugyor 3:3
18:00Elore - Szeged II 4:4
18:00ESMTK Budapest - Bekescsaba 0:0
18:00FC Dabas - Korosladany MSK 1:1
18:00Fuzesgyarmati SK - Cegledi 1:5
18:00Martfui - Hodmezovasarhely FC 1:4
18:00Monori - Szolnoki 2:2
UNKARI: NB III - Southwest
12:00Ferencvaros II - PTE-PEAC 2:112:00MTK II - Erdi 1:2
12:00Paks II - Dunafoldvar 2:0
18:00Dunaujvaros PASE - Mohacsi 2:0
18:00Ivancsa - Kaposvar 3:3
18:00Majosi - Szentlorinc 2:1
18:00Nagykanizsa - Fehervar FC II 4:2
18:00Szekszardi - Gardony Varosi 1:0
UNKARI: NB I - Naiset
15:00Ferencvaros N - Győr N 8:018:00Astra Hungary N - MTK Hungaria N 1:5
18:00Budaorsi N - Puskas Academy N 0:6
URUGUAY: Primera Division - Apertura
16:00Miramar - Danubio 3:521:00Progreso - Liverpool M. 2:1
00:00Cerro CA - Nacional 1:2
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia
23:30Rentistas - Cooper 1:002:00Montevideo City - Cerrito 0:0
21:30Tacuarembo - Oriental 2:2
USA: MLS
02:30Cincinnati - Colorado Rapids 2:102:30Columbus Crew - CF Montreal 0:0
02:30DC United - Seattle Sounders 2:1
02:30New England Revolution - Inter Miami 1:4
02:30New York City - Charlotte 2:1
02:30New York Red Bulls - Vancouver Whitecaps 1:1
02:30Orlando City - Toronto FC 1:2
02:30Philadelphia Union - Real Salt Lake 1:2
03:30Chicago Fire - Atlanta United 0:0
03:30FC Dallas - Houston Dynamo 2:0
03:30Minnesota - Sporting Kansas City 2:1
03:30Nashville SC - San Jose Earthquakes 1:1
05:30Los Angeles FC - Portland Timbers 3:2
USA: USL Championship
23:00Charleston - Las Vegas Lights 6:002:00Indy Eleven - North Carolina 2:1
02:00Miami FC - San Antonio 2:1
02:00Pittsburgh - Detroit 2:0
02:30Birmingham - Memphis 0:3
02:30Louisville City - Hartford Athletic 6:0
02:30Tampa Bay - New Mexico 3:0
04:00El Paso - FC Tulsa 0:1
05:00Oakland Roots - Colorado Springs 0:2
05:00Orange County SC - Monterey Bay 2:0
05:00Sacramento Republic - Loudoun 3:1
USA: MLS Next Pro
02:00Chattanooga - Carolina Core 2:021:00Chicago II - Atlanta United 2 2:0
22:00New England II - Inter Miami II 3:1
22:00New York City II - Crown Legacy 1:3
22:00Orlando City B - Toronto FC II 1:2
23:00Cincinnati 2 - Philadelphia II 3:1
23:00Los Angeles FC II - Portland 2 2:0
00:00New York Red Bulls 2 - Columbus Crew 2 0:2
00:00Sporting Kansas City II - Minnesota 2 4:1
USA: NISA
02:00Michigan Stars - Club de Lyon 3:205:00LA Force - Capo 0:2
USA: USL League One Cup
01:00Spokane Velocity - Central Valley Fuego 1:2rp.02:00Greenville - Richmond Kickers 1:2rp.
02:00Tormenta - Charlotte Independ. 1:2rp.
02:30Chattanooga Red Wolves - One Knoxville 0:1
23:00Lexington - Forward Madison 1:0
USA: NWSL - Naiset
02:00North Carolina Courage N - Seattle Reign N 1:002:30Chicago N - Portland Thorns N 0:2
02:30Utah Royals N - Houston Dash N 0:0
05:00San Diego Wave N - Bay FC N 2:1
00:00Sky Blue N - Racing Louisville N 1:1
VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga
16:00Gomel - FC Minsk 2:018:00Slavia Mozyr - Arsenal Dzyarzhynsk 3:0
20:00Soligorsk - Slutsk 1:2
VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga
13:00Molodechno - Din. Minsk 2 2:114:00Zhodino 2 - BumProm Gomel 1:8
16:00Ostrovets - Lokomotiv Gomel 1:1
17:00Maxline - Orsha 1:1
VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset
12:30Bobruichanka N - Smorgon N 4:114:00Valko-Venäjä U19 N - Dyussh-Polesgu N 11:0
16:00Minsk FK N - Dynamo Brest N 2:0
18:00Din. Minsk N - Dnepr Mogilev N 8:0
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
23:00La Guaira - Universidad Central 0:203:00Metropolitanos - Inter de Barinas 2:0
00:00Carabobo - Portuguesa 2:1
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
22:30Academia Anzoategui - Fundacion AIFI 2:022:30Atletico La Cruz - Bolivar 2:0
22:30El Vigia - Academia Rey 3:2
22:30Miranda - Dynamo Puerto 0:0
23:00Aragua - Urena 3:1
23:00Trujillanos - Yaracuyanos 0:3
VENÄJÄ: Valioliiga
14:00Akhmat Grozny - Pari NN 5:116:15Spartak Moskova - Lok. Moskova 3:2
19:15Dynamo Moskova - Zenit 1:0
21:30Baltika - CSKA Moskova 3:1
VENÄJÄ: FNL
09:00Yenisey - Volgar-Astrakhan 1:114:00Jaroslavl - Saratov 1:0
17:00Arsenal Tula - Alania Vladikavkaz 3:3
17:00Kamaz - Akron Togliatti 1:0
17:00Leningradets - SKA Khabarovsk 0:1
18:00Torpedo Moscow - Khimki 1:2
19:00Kuban - Neftekhimik 1:1
VENÄJÄ: FNL 2 - Division A Gold - Kevätkausi
12:00Ufa - FK Novosibirsk 2:114:00Krasnodar 2 - Chelyabinsk 0:0
14:00Veles Moscow - FK Chayka 1:0
15:00Rodina Moscow 2 - M. Lipetsk 5:1
17:00Murom - R. Volgograd 1:2
VENÄJÄ: FNL 2 - Division A Silver - Kevätkausi
14:00Kaluga - Tekstilshtik 4:114:00Ulyanovsk - Omsk 4:0
14:30S. Kostroma - Kursk 0:0
15:00Miass - Mashuk 0:0
16:00Dinamo Bryansk - Khimik 4:4
VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 1
15:00Alania 2 - Kholding 1:217:00Rubin Yalta - Astrakhan 0:2
VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 2
14:00Chertanovo M. - Zenit 2 3:014:00Tver - Sat. 2:3
15:00Dynamo Vologda - Spartak Moskova 2 1:1
15:00Vladimir - Rodina Moscow U21 1:2
15:00Yenisey 2 - Luki-Energiya 0:1
15:00Znamya Truda - Baltika 2 1:1
17:00Dynamo Moskova 2 - Irkutsk 6:1
VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 3
05:00Sakhalin - Kosmos 0:206:00SKA Khabarovsk 2 - Kompozit 2:3
14:00Kvant - Khimki 2 0:1
14:00Ryazan - Arsenal Tula 2 1:2
15:00Oryol - Spartak Tambov 1:0
16:00Salyut-Belgorod - Penza 1:1
VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 4
12:00Sokol Kazan - Samara 2 1:113:30Akron Togliatti 2 - Uralets Nizhny Tagil 4:2
15:00Orenburg 2 - Ural 2 2:0
VIETNAM: Vietnamese Cup
15:15Hanoi FC - Da Nang 2:1VIRO: Meistriliiga
14:30Tammeka - Levadia 0:317:00Narva - Paide 1:1
VIRO: Esiliiga
12:30Tabasalu - Flora U21 2:012:30Tallinna Kalev U21 - Tartu Welco 0:3
VIRO: Meistriliiga - Naiset
19:00Flora N - Tallina Kalev N 3:0WALES: FA Cup
19:25Connah's Quay - TNS 2:1YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: Division 1
16:55Al Thaid - Al Hamriyah 1:316:55Dibba Al Fujairah - Al Arabi 2:1
16:55Dubai City - Al Jazira Hamra 0:2
ZIMBABWE: Premier Soccer League
16:00Bulawayo Chiefs - Chegutu Pirates 1:016:00Dynamos - Ngezi Platinum 2:2
16:00GreenFuel - Arenel Movers 3:0
16:00Highlanders - CAPS Utd 2:0
16:00Hwange - Herentals 1:1
16:00Manica - Platinum 1:0
Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.