Jalkapallo » 09.06.2024 » Kaikki ottelut
AFRIKKA: MM-kisat - Karsinta
16:00São Tomé ja Príncipe - Liberia 0:119:00Djibouti - Etiopia 1:1
19:00DR Kongo - Togo 1:0
19:00Mauritania - Senegal 0:1
19:00Namibia - Tunisia 0:0
POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: MM-kisat - Karsinta - Toinen vaihe
23:30Caymansaaret - Antigua ja Barbuda 1:000:30Bahama - Trinidad ja Tobago 1:7
03:00Aruba - Curacao 0:2
03:00Belize - Nicaragua 0:4
22:00Dominica - Jamaika 2:3
22:00Saint Vincent ja Grenadiinit - El Salvador 1:3
00:00Barbados - Haiti 1:3
00:00Grenada - Costa Rica 0:3
ARGENTIINA: Primera Nacional
01:30Temperley - Deportivo Moron 3:003:30Brown Adrogue - Nueva Chicago 0:0
21:00Alvarado - Arsenal Sarandi 2:1
21:00Club A. Guemes - San Martin Tucuman 0:0
21:00Defensores Unidos - Almirante Brown 0:1
21:00Deportivo Maipu - CA Estudiantes 1:0
21:00Racing Cordoba - San Martin S.J. 0:0
21:00SiirrettySan Telmo - Aldosivi -:-
21:10Deportivo Madryn - Colon 0:0
22:00Chaco For Ever - CA Mitre 1:1
22:00Ferro - Talleres (R.E) 0:1
22:00Patronato - Guillermo Brown 0:0
ARGENTIINA: Torneo Federal
17:00Kimberley - Santamarina 1:117:00Sportivo Belgrano - El Linqueno 1:0
21:00Douglas Haig - Gimnasia E.R. 0:1
21:00Olimpo - Circulo Deportivo 3:1
21:00Sol de Mayo - Villa Mitre 0:2
21:30Boca Unidos - Union Sunchales 0:1
21:30Cipolletti - Deportivo Rincon 1:0
21:30San Martin Formosa - Juventud Antoniana 2:0
22:00Biblioteca Atenas - Argentino MM 1:0
22:00Central Norte - Sol de America 2:2
22:00Defensores Belgrano VR - Def. Pronunciamiento 3:0
22:00Huracan Las Heras - San Martin Mendoza 1:0
22:00Sansinena - Germinal 0:1
22:00Sportivo Las Parejas - 9 de Julio Rafaela 1:1
ARGENTIINA: Primera B - Apertura
19:10Colegiales - Argentino de Merlo 1:019:10Excursionistas - Argentino de Quilmes 2:3
19:10Laferrere - Los Andes 0:1
21:00Acassuso - Deportivo Armenio 1:3
21:00Deportivo Merlo - Midland 0:0
21:00Flandria - Villa San Carlos 3:0
21:00San Martin Burzaco - Comunicaciones 2:1
ARGENTIINA: Primera C - Apertura
21:00Atlas - Sportivo Barracas 1:021:00Juventud Unida S. M. - Central Cordoba 0:1
21:00Real Pilar - Justo Jose de Urquiza 3:1
21:00Victoriano A. - Ituzaingo 1:0
ARGENTIINA: Copa Argentina
23:20Platense - Huracan 0:1rp.ARGENTIINA: Reserve League - 1. vaihe - Pudotuspelit
01:00Talleres Cordoba 2 - Rosario Central 2 1:021:00Banfield 2 - Godoy Cruz 2 1:0
21:00River Plate 2 - Boca Juniors 2 1:0
23:00Belgrano 2 - Newells Old Boys 2 0:1
23:00Estudiantes 2 - Argentinos Jrs 2 1:0
ARGENTIINA: Primera A - Naiset - Apertura
23:00Ferro N - CA Estudiantes N 4:117:00Independiente N - Platense N 1:0
AUSTRALIA: NPL NSW
08:00Rockdale - WS Wanderers U23 3:208:00Sydney Utd - Sydney Olympic 0:1
AUSTRALIA: NPL Queensland
09:00Brisbane City - Gold Coast 1:109:00Brisbane Roar U23 - Redlands 2:4
AUSTRALIA: NPL South Australian
10:30Adelaide United U23 - Para 4:4AUSTRALIA: NPL Victoria
08:00St Albans - Melbourne Knights 1:2AUSTRALIA: NSW League One
10:00Bonnyrigg - Blacktown Spartans 1:1AUSTRALIA: Queensland Premier League
09:45St. George Willawong - Mitchelton 3:111:15Broadbeach Utd. - Southside Eagles 1:1
AUSTRALIA: Victoria Premier League
08:00Eastern Lions - Melbourne Victory U21 1:3BHUTAN: Premier League
15:00BFF Academy U19 - Tsirang 3:0BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH
18:30Banovici - Bratstvo Gracanica 1:218:30Gradacac - Celik Zenica 1:2
18:30Gradina Srebrenik - Tomislav 1:4
18:30Hadzici - Gorazde 1:1
18:30Jedinstvo Bihac - TOSK Tesanj 3:1
18:30Kakanj - Mladost DK 2:2
18:30Stupcanica - Gornji Rahic 2:3
BRASILIA: Serie A
22:00Criciuma - Cuiaba 2:5BRASILIA: Serie B
23:00Amazonas - Brusque 2:123:00SiirrettyCRB - Botafogo SP -:-
23:00Guarani - Operario 0:1
22:00Avai - Chapecoense-SC 0:0
00:30America MG - Ponte Preta 2:0
BRASILIA: Serie C - Ensimmäinen vaihe
23:00Figueirense - ABC 1:101:30Ferroviaria - Aparecidense 0:0
01:30Londrina - Sampaio Correa 2:0
22:30Athletic Club - Volta Redonda 3:2
22:30Botafogo PB - Ferroviario 1:0
BRASILIA: Serie D
23:00Anapolis - Uniao Rondonopolis 1:123:00CSE - Petrolina 2:0
23:00Humaita - Princesa Solimoes 0:3
00:00Agua Santa - Costa Rica 0:2
00:00Crac Go - Real Brasilia 0:0
00:00Mixto - Capital FC 3:0
21:00Maracana - Sousa 0:1
21:30Brasiliense - Ipora 1:0
21:30Potiguar de Mossoró - Treze 0:3
22:00Barra FC - Cianorte 0:1
22:00Brasil de Pelotas - Cascavel 1:0
22:00Cameta - Fluminense-PI 1:0
22:00Itabaiana - ASA 3:0
22:00Moto Club - River-PI 1:1
22:00Retro - Jacuipense 3:1
22:00Tocantinopolis - Aguia De Maraba 3:0
22:30Manaus - Rio Branco 2:0
00:30Maringa FC - Internacional de Limeira 1:0
BRASILIA: Baiano 2
00:00Colo C. - Leonico 1:121:00Galicia - Fluminense de Feira 1:2
21:00Grapiuna - Vitoria da Conquista 0:0
21:00Jacobinense - Feirense 1:1
BRASILIA: Carioca 2
21:00SiirrettyGoncalense - Audax RJ -:-BRASILIA: Carioca C
20:45Campos AA - Caac Brazil 3:020:45EC Resende - Riostrense 2:1
20:45Santa Cruz RJ - Paraty 1:0
20:45Uni Souza - Uniao Central 4:0
BRASILIA: Catarinense 2
23:00Camboriu - Blumenau 2:121:00Gremio Juventus - Metropolitano 0:0
21:00Santa Catarina - Guarani de Palhoca 1:0
21:00Tubarao - Carlos Renaux 0:0
BRASILIA: Gaucho 2
17:00EC Cruzeiro - Gaucho 1:421:00Brasil Farroupilha - Veranopolis 0:1
21:00Futvida - Aimore 0:3
21:00GE Gloria - Esportivo 2:0
21:00Lajeadense - GE Bage 2:0
21:00Passo Fundo - Frederiquense 0:0
21:00Sao Gabriel - Pelotas 0:2
BRASILIA: Goiano 2
21:30Santa Helena - Inhumas 0:121:30Trindade - Ouvidorense 1:0
BRASILIA: Matogrossense 2 - Pudotuspelit
02:00Gremio Sorriso - Pocone 1:300:00Sinop - Operario FC 2:1
BRASILIA: Mineiro 2
22:00Boa - Caldense 1:122:00Democrata SL - Nacional de Muriae 0:0
BRASILIA: Paranaense 2
00:30Laranja Mecanica - Foz do Iguacu 2:117:00AA Iguacu - Parana 0:0
21:30Apucarana SC - Paranavai-PR 0:1
BRASILIA: Paulista B - Ensimmäinen vaihe
16:00Ecus SP - Uniao Mogi 2:016:00Fernandopolis - Inter de Bebedouro 0:4
16:00Olimpia FC - AEA Aracatuba 0:0
BRASILIA: Tocantinense U20 - Pudotuspelit
02:45Araguacema U20 - Interporto U20 1:4rp.02:45Uniao Carmolandense U20 - Tocantinopolis U20 3:0
BRASILIA: Copa Espirito Santo - Ensimmäinen vaihe
16:00Vilavelhense - Desportiva Ferroviaria 0:3BRASILIA: Copa do Nordeste - Pudotuspelit
22:30CRB - Fortaleza 2:1rp.BRASILIA: Alagoano U20
21:00Cruzeiro Arapiraca U20 - SC Penedense U20 0:021:00Jacioba U20 - Olhodaguense U20 2:1
21:00Zumbi U20 - Murici AL U20 6:0
BRASILIA: Baiano U20 - Pudotuspelit
16:00Estrela De Marco U20 - Vitoria U20 2:0BRASILIA: Brasiliense U20
15:30Brasiliense U20 - Samambaia U20 3:416:00Luziania U20 - Planaltina U20 6:1
20:30Samambaense U20 - Ceilandense U20 2:1
21:00Real Brasilia U20 - Gama U20 0:1
BRASILIA: Matogrossense U20
23:00Nova Mutum U20 - Santa Cruz MT U20 3:1BRASILIA: Mineiro U20
21:00Ipatinga U20 - Betim U20 0:0BRASILIA: Paranaense U20 - Toinen vaihe
21:30Rio Branco PR U20 - Cascavel U20 1:3BRASILIA: Sergipano U20
21:00Confianca U20 - Lagarto U20 2:2BRASILIA: Sul-Matogrossense U20
17:00Ivinhema U20 - Sete de Dourados U20 2:022:00AA Portuguesa U20 - Comercial MS U20 0:3
BRASILIA: Brasileiro - Naiset
23:00Santos N - Sao Paulo N 0:421:00Cruzeiro N - Fluminense N 2:0
21:00Internacional N - Atletico-MG N 4:0
23:00Bragantino N - Botafogo RJ N 2:1
00:30Palmeiras N - Corinthians N 0:1
BRASILIA: Brasileiro A3 - Naiset
23:00SiirrettyPaysandu N - Vitoria N -:-BRASILIA: Capixaba - Naiset
21:00Atletico Capixaba N - Guarapariense N 0:221:00Vila Nova N - Harpia N 6:0
21:15Estadual N - G.E.L. N 9:0
DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF
23:00San Cristobal - Moca 0:4ECUADOR: Serie B
23:00Vargas Torres - Cuniburo 0:102:00Manta - Guayaquil City 0:0
23:00Nueve de Octubre - San Antonio FC 2:1
23:30Ind. Juniors - Chacaritas 1:0
ESPANJA: LaLiga2 - Nousukarsinnat
22:00Gijon - Espanyol 0:1ESPANJA: Primera RFEF - Nousukarsinnat
20:45Gimnastic - Ceuta 2:121:15Cordoba - Ponferradina 2:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 1 - Pudotuspelit
19:00Gran Pena - UD Ourense 2:1ESPANJA: Tercera RFEF - Group 2 - Pudotuspelit
18:00Lealtad - L'Entregu 2:0ESPANJA: Tercera RFEF - Group 5 - Pudotuspelit
13:30L'Hospitalet - Badalona 1:0ESPANJA: Tercera RFEF - Group 8 - Pudotuspelit
18:00Salamanca - Atl. Tordesillas 2:0ESPANJA: Tercera RFEF - Group 11 - Pudotuspelit
13:00Mallorca B - Poblense 1:0ja.ESPANJA: Tercera RFEF - Group 13 - Pudotuspelit
12:00Real Murcia B - Ciudad Cieza 1:1ja.ESPANJA: Tercera RFEF - Group 16 - Pudotuspelit
18:30Anguiano - Oyonesa 2:1ja.ESPANJA: Tercera RFEF - Group 17 - Pudotuspelit
13:00Cuarte - Ebro 1:1ja.ESPANJA: Tercera RFEF - Group 18 - Pudotuspelit
20:00Toledo - Quintanar del Rey 2:1ja.ESPANJA: Liga F - Naiset
13:00Costa Adeje Tenerife N - Eibar N 1:113:00Madrid C. N - Real Sociedad N 2:3
19:30Real Madrid N - Athletic Bilbao N 1:0
21:30Barcelona N - Betis N 5:1
21:30Granada N - Levante N 0:3
21:30Las Planas N - Valencia N 3:0
21:30Sevilla N - Atletico Madrid N 1:1
21:30Villarreal N - Huelva N 2:0
ETELÄ-AMERIKKA: Copa Libertadores - Lohkovaihe
01:00Gremio (Bra) - Estudiantes (Arg) 1:1ETELÄ-AMERIKKA: Copa Sudamericana - Lohkovaihe
03:30Internacional (Bra) - Delfin (Ecu) 1:0ETELÄ-KOREA: K3 League
11:00Changwon - Gangneung 2:111:00PPocheon - Yeoju Citizen 1:2
EUROOPPA: Baltic Cup U21
12:00Suomi U21 - Liettua U21 2:017:00Viro U21 - Latvia U21 3:4rp.
EUROOPPA: Valioliiga (Krim)
17:00GFK Yalta - TSK Simferopol 0:319:00Sparta-KT - Ocean Kerch 1:1
FILIPPIINIT: PFL
10:00United City - Tuloy 1:012:30Cebu FC - Davao Aguilas 1:0
12:45Maharlika - Meralco Sparks 2:2
15:30Kaya - Mendiola FC 1991 9:1
GEORGIA: Georgian Cup
15:30Borjomi - Zestafoni 3:2ja.GHANA: Valioliiga
18:00Aduana - Nsoatreman 2:218:00Bibiani Gold Stars - Medeama 2:0
18:00Bofoakwa Tano - Berekum Chelsea 0:1
18:00Heart Of Lions - Legon Cities 2:0
18:00Karela - Samartex 4:2
18:00Nations FC - Bechem United 1:1
21:00Hearts Of Oak - Great Olympics 0:0
GHANA: Division One League
18:00Asekem - Elmina Sharks 2:018:00Golden Kick - Accra Athletic 1:3
18:00Home Stars - Koforidua 0:0
18:00King Faisal - Nzema Kotoko 1:0
18:00Okwawu - Na God 2:1
18:00Pac Academy - Holy Stars 2:0
18:00Rospak - Future Stars 1:1
18:00Soccer Intellectuals - Ebusua Dwarfs 1:1
18:00Susubiribi - Vision 0:1
18:00Swedru All Blacks - New Edubiase 1:2
18:00Venomous Vipers - Sefwi All Stars 0:0
ISLANTI: Icelandic Cup
19:00Keflavik - Valur 3:4rp.ITALIA: Serie C - Promotion - Pudotuspelit
18:30Carrarese - L.R. Vicenza 1:0ITÄVALTA: Tirol - Karsintalohko
18:00Telfs - Innsbrucker AC 2:6ITÄVALTA: Wien
11:30WAF Brigittenau - 1980 Wien 1:2JAPANI: J2 League
08:00Yamagata - Oita 0:013:00Okayama - Kagoshima Utd 1:1
JAPANI: J3 League
08:00Fukushima Utd - Vanraure 2:008:00Kamatamare - Osaka 0:1
08:00Kanazawa - Omiya Ardija 0:1
13:00Tegevajaro Miyazaki - Kitakyushu 1:1
JAPANI: YBC Levain Cup
08:00Machida - C-Osaka 2:208:00Toyama - Sapporo 1:2
10:00Nagoya - Kashiwa 1:0
12:00V-Varen Nagasaki - Albirex Niigata 1:1
12:30Hiroshima - Tokyo 3:1
JAPANI: Nadeshiko League - Naiset
07:00Kunoichi N - Nittaidai N 2:107:00Orca Kamogawa N - Harima Albion N 0:0
07:00Yokohama FC Seagulls N - Miyazaki N 0:1
KANADA: Canadian Premier League
00:00Cavalry - Forge 1:020:30Valour - Atl. Ottawa 0:2
KAP VERDE: Campeonato Nacional
20:00Academica do Fogo - Rosariense 3:120:00Boavista da Praia - Sanjoanenses 2:1
20:00Morabeza - Barreirense 1:1
20:00Palmeira - Varandinha 4:0
20:00Ultramarina - FC Derby 1:2
KENIA: Super League
13:00Mulembe United - Luanda Villa 0:014:00Rainbow - Mombasa Elite 1:2
15:00Kajiado - Assad 1:0
KIINA: Jia League
14:30Guangxi Pingguo Haliao - Nanjing City 2:214:30Guangzhou FC - Liaoning Tieren 1:3
14:30Shanghai Jiading Huilong - Chongqing Tonglianglong 0:3
KIINA: Yi League
12:00Jiangxi Dark Horse - Haikou Mingcheng 1:012:00Shaanxi Union - Xi'an Ronghai 2:0
12:30Quanzhou Yassin - Shenzhen Juniors 1:5
14:00Dalian Kuncheng - Shandong Taishan B 0:2
14:30Nantong Haimen - Taian Tiankuang 1:0
KIINA: Super League - Naiset
11:00Shaanxi Changan N - Shandong SL N 2:111:00Yongchuan Chashan N - Zhejiang N 1:1
12:00Guangdong Meizhou N - Henan Songshan Longmen N 2:1
KOLUMBIA: Primera A - Apertura - Pudotuspelit
03:30Bucaramanga - Santa Fe 1:0KROATIA: Prva NL - Karsinta
19:00Kustosija - Orijent 1:2KROATIA: Druga NL - Karsinta
19:00Segesta - HNK Zadar 2:121:15Slavonija Pozega - Uljanik Pula 0:0
KROATIA: 1. HNL - Naiset - Karsintalohko
16:00Medimurje Cakovec N - Zadar N 7:119:00Agram Zagreb N - Gorica N 11:0
KROATIA: 1. HNL - Naiset - Mestaruussarja
18:00Dinamo Maksimir N - ZNK Split N 4:018:00Osijek N - Hajduk Split N 3:3
LATVIA: 1. Liga - Naiset
19:00Metta N - FK Olaine N 3:1LIETTUA: I Lyga
14:00Banga 2 - FK Minija 0:216:00FK Panevezys 2 - Ekranas 3:1
MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue
23:00Chile U20 - Australia U20 3:2rp.00:30USA - Kolumbia 1:5
04:00Meksiko - Brasilia 2:3
17:00Tshekki U18 - Slovakia U18 3:1
18:00Latvia U19 - Viro U19 1:2
18:00Libanon U19 - Armenia U19 0:0
20:00Portugali U18 - Suomi U18 5:0
21:45Italia - Bosnia ja Hertsegovina 1:0
21:45Montenegro - Georgia 1:3
21:45Slovakia - Wales 4:0
22:15Ranska - Kanada 0:0
MAAILMA: Maurice Revello Tournament
15:00Norsunluurannikko U20 - Meksiko U23 4:118:30Ranska U20 - Saudi-Arabia U23 4:0
MALAWI: Super League
15:30SiirrettyMAFCO - Bangwe All Stars -:-NIGERIA: NPFL
17:00Abia Warriors - Bendel 0:017:00Lobi Stars - Remo Stars 3:2
18:00Bayelsa United - Sporting Lagos 2:2
18:00Heartland - Doma United 3:1
18:00Rivers United - Shooting Stars 1:0
18:00Sunshine Stars - Akwa United 2:0
19:00Enugu - Enyimba 3:0
NORJA: OBOS-ligaen
18:00Bryne - Åsane 1:018:00Mjondalen - Ranheim 3:3
18:00Sogndal - Egersunds 2:2
18:00Start - Lyn 1:4
18:00Ålesund - Kongsvinger 4:4
20:00Vålerenga - Moss 5:1
NORJA: Division 2 - Lohko 1
14:00Brattvag - V. Haugesund 2:015:00Viking 2 - Notodden 2:3
16:00Hodd - Arendal 2:1
17:00Orn - Lysekloster 0:2
NORJA: Division 2 - Lohko 2
15:00Eidsvold - Alta 2:215:00Junkeren - Ull/Kisa 3:0
NORJA: Division 3 - Lohko 3
14:00Frigg - Skeid 2 6:0NORJA: Division 3 - Lohko 4
16:00Trygg/Lade - Rana FK 4:1NORJA: Division 3 - Lohko 5
15:30Traeff - Skedsmo 4:018:30Gjellerasen - Molde 2 4:4
NORJA: Division 3 - Lohko 6
16:00Mjolner - Kongsvinger 2 4:416:30Elverum - Harstad 4:1
NORJA: Division 1 - Naiset
14:00Kil/Hemne N - Tromsø N 0:417:00Odd N - Honefoss N 0:1
PARAGUAY: Division Intermedia
17:00Martin Ledesma - Sp. Carapegua 0:017:00Pastoreo - Atl. Tembetary 1:1
PERU: Liga 2
21:15San Marcos - Pirata 2:123:00Carlos Stein - Union Huaral 3:0
23:00Juan Aurich - Llacuabamba 0:3
23:30ADA Jaen - Juan Pablo II 3:1
PERU: Liga - Naiset
23:30UNSAAC N - Ayacucho N 3:221:15A. Lima N - AD Cantolao N 6:0
PORTUGALI: Liga BPI - Naiset - Karsinta - Pudotuspelit
17:00Amora N - Vilaverdense N 0:1ja.PUOLA: Ekstraliga - Naiset
18:00Gdansk N - Stomilanki Olsztyn N 1:018:00Pogon Tczew N - Medyk Konin N 3:3
18:00Rekord Bielsko-Biala N - Pogon Szczecin N 0:6
18:00Slask N - Czarni Sosnowiec N 1:2
18:00UJ Krakow N - Leczna N 1:4
18:00UKS SMS Lodz N - Katowice N 1:0
RÉUNION: Regionale 1
14:30Ravine Blanche - Tamponnaise 0:414:30Saint-Denis - Saint-Pierroise 1:0
14:30Sainte Rose - Excelsior 1:2
14:30Sainte-Suzanne - Saint-Louisienne 2:3
14:30Saint-Pauloise - Piton 2:0
14:30St. Louis - JS Gauloise 3:0
14:30Trois Bassins - Jeanne d'Arc 1:1
RUOTSI: Division 1 - Norra
14:00Stockholm Internazionale - Hammarby TFF 2:016:00Täby - Karlstad 1:2
16:00United Nordic - Umeå 0:1
17:00AFC Eskilstuna - Karlbergs BK 1:1
17:00IFK Stocksund - Örebro Syrianska 4:1
21:00Sollentuna - Vasalund 0:1
RUOTSI: Division 1 - Södra
18:00Trollhättan - Ängelholm 1:1RUOTSI: Division 2 - Norrland
15:00Gottne IF - Skellefteå 0:215:00Täfteå IK - Boden 0:2
17:00Team TG FF - Umeå 8:0
RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland
15:00IFK Skövde - Gauthiod 5:1RUOTSI: Division 2 - Norra Svealand
14:00Dalkurd - Viggbyholms IK 1:116:00Falu - Hudiksvall 1:3
17:00Kungsängen - FC Arlanda 2:3
17:00Österåker IFK - Enköpings SK 0:4
RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland
14:00Karlskrona - Högaborgs 3:117:00Lödde - IFK Berga 3:1
RUOTSI: Division 2 - Södra Svealand
14:00Sylvia - Huddinge 0:216:00Mjölby AI FF - Nyköping 4:1
RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland
14:00Frölunda - Jonsered 1:215:00Laholm - Landvetter IS 1:1
17:00Hittarps IK - BK Astrio 0:3
17:00Husqvarna - Sävedalens IF 0:0
RUOTSI: Allsvenskan - Naiset
15:00Piteå N - Vittsjö N 1:016:00Kristianstad N - Häcken N 2:2
RUOTSI: Elitettan - Naiset
17:00Sunnanå N - Eskilstuna United N 3:1SAKSA: Regionalliga North - Karsinta
16:00SC Weiche-08 - Bersenbrück 2:1SÃO TOMÉ JA PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
18:00Alianca Nacional - Trindade 4:018:00SiirrettyInter Bom-Bom - UDRA -:-
SIERRA LEONE: Valioliiga
19:15Kahunla - Bhantal 0:119:30Diamond Stars - Real Republicans 2:0
19:30East End Lions - Mighty Blackpool 0:1
SLOVAKIA: 4. liga - West
18:00Gbely - FK TJ Lokomotiva Kozarovce 1:418:00Hurbanovo - Trebatice 1:2
18:00Levice - Trstice 1:0
18:00Z. Moravce-Vrable B - Stankovce 3:1
SOMALIA: National league
15:30Midnimo - Sahafi 5:1SUOMI: Ykkönen
19:30KuPS Akatemia - JJK Jyväskylä 1:1SUOMI: Kakkonen - Lohko C
16:00GBK - Kuopion Elo 4:3SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset
16:00KuPS N - PKKU N 5:116:00PK-35 Vantaa N - JyPK N 1:0
19:00Ilves N - HPS N 0:2
TANSKA: 2nd Division - Nousuryhmä
16:00Nykobing - Middelfart 2:1TANSKA: 3. Division - Karsintalohko
14:00Holstebro - SfB-Oure 1:0TANSKA: 3. Division - Mestaruussarja
14:00Avarta - BK Frem 2:414:00Holbaek - Ishoj IF 1:2
14:00Næsby - VSK Aarhus 3:1
TANSKA: Elitedivisionen - Naiset - Mestaruussarja
14:00Nordsjaelland N - KoldingQ N 2:0TŠEKKI: CFL - Lohko A
18:00Hostoun - Slavia Praha B 1:3TŠEKKI: MSFL
11:15Karvina B - SK Hranice 3:011:15Slovacko B - Start Brno 2:1
11:15Unicov - Bohunice 3:0
TŠEKKI: Division A
11:30Domazlice B - Tachov 0:0TŠEKKI: Division B
11:15Meteor Prague - Olympie Brezova 1:218:00Louny - Cesky Brod 1:0
TŠEKKI: Division C
18:00Benatky - Usti nad Orlici 1:018:00Hlinsko - Kosmonosy 4:1
18:00Turnov - Novy Bydzov 0:1
TŠEKKI: Division D
11:15Brno B - Slavoj Polna 4:316:00Humpolec - Zdar na Sazavou 3:1
18:00Lanzhot - Breclav 1:2
18:00Stara Rise - Pelhrimov 2:3
18:00Tasovice - Sperice 1:2
TŠEKKI: Division E
18:00FK Kozlovice - Vsechovice 6:2TŠEKKI: Division F
11:15Havirov - Valasske Mezirici 4:016:00Bruntal - Vratimov 2:0
18:00Bohumin - Sumperk 1:1
TŠEKKI: Jihocesky KP
18:00Jankov - FC Semice 1:2TŠEKKI: Jihomoravsky KP
18:30Rajhradice - Kunstat 1:1TŠEKKI: Karlovarsky KP
18:00Touzim - Vintirov 4:5TŠEKKI: Kralovehradecky KP
18:00Jaromer - Tyniste n. Orl. 2:418:00Police nad Metuji - Dobruska 8:1
18:00Trebes - Rychnov n. Kneznou 2:1
TŠEKKI: Liberecky KP
11:30Skalice u C.Lipy - Zelezny Brod 0:2TŠEKKI: Moravskoslezsky KP
16:00Pusta Polom - Vresina 2:218:00Koberice - Dolni Benesov 5:3
18:00Kravare - Petrvald na Morave 2:1
18:00Moravan Oldrisov - Hermanice 1:0
TŠEKKI: Olomoucky KP
18:00Cechovice - Konice 3:018:00Dolany - Urcice 3:1
18:00Rapotin - Medlov 1:1
18:00SK Lipova - Brodek u Prerova 2:3
18:00Velke Losiny - Litovel 0:0
18:00Zabreh - Postrelmov 1:1
TŠEKKI: Pardubicky KP
18:00Chocen - Ceska Trebova 4:318:00Lanskroun - Horni Redice 1:2
18:00Lazne Bohdanec - Litomysl 0:3
18:00Moravany - Tremosnice 2:6
18:00Svitavy - Prosetin 2:0
TŠEKKI: Plzensky KP
15:00Chotikov - Holysov 1:119:00Myto - Petrin Plzen B 1:5
19:00Sokol Radnice - Zruc 1:2
TŠEKKI: Stredocesky KP
12:00Mnichovohradistsky SK - Porici n. S. 1:218:00Pruhonice - SK Doksy 2:2
TŠEKKI: Ustecky KP
16:00Kadan - Vilemov 2:4TŠEKKI: Vysocina KP
14:00Nove Mesto na Morave B - Zdar na Sazavou B 1:215:00Velke Mezirici B - Pacov 0:2
17:30Chotebor - FS Trebic 3:5
17:30Nova Ves - Kamenice nad Lipou 2:4
17:30Zirovnice - Sapeli Polna 0:2
TŠEKKI: Zlinsky KP
11:15Brumov - Hrachovec 2:218:00Stitna nad Vlari - Bystrice pod Hostynem 3:2
UNKARI: NB III - Nousukarsinnat
17:00Bekescsaba - Tatabanya 1:217:00Szentlorinc - Putnok VSE 2:0
URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio
23:30Wanderers - Penarol 2:002:00Maldonado - Defensor Sporting 0:2
18:30Cerro Largo - Danubio 2:2
21:00Progreso - River Plate 1:0
00:00Cerro CA - Nacional 3:0
URUGUAY: Segunda Division
02:30Colon - Cerrito 0:216:00Rentistas - Cooper 1:1
USA: MLS
02:30New England Revolution - New York Red Bulls 1:003:30Minnesota - FC Dallas 1:1
03:30Sporting Kansas City - Seattle Sounders 2:1
03:30St. Louis City - Portland Timbers 0:0
USA: USL Championship
02:30Charleston - Pittsburgh 0:002:30Rhode Island - Detroit 0:2
03:00Louisville City - North Carolina 2:1
03:30FC Tulsa - San Antonio 2:1
03:30Memphis - Colorado Springs 1:1
04:00New Mexico - Hartford Athletic 1:0
05:00Monterey Bay - Sacramento Republic 0:2
05:00Oakland Roots - Tampa Bay 1:0
05:30Las Vegas Lights - Miami FC 3:1
06:00Phoenix Rising - Orange County SC 2:1
USA: MLS Next Pro
03:00Huntsville - Crown Legacy 4:2USA: USL League Two
23:00Glens SC - Marin 2:123:00Southern Soccer Academy - Birmingham 2 2:0
23:00Utah Avalanche - Flatirons 1:1
00:00Charlottesville Blues - Northern Virginia 3:2
00:00New Jersey Copa - Motown 2 0:3
01:00Christos - Lionsbridge 1:2
01:00St. Petersburg FC - Swan City 4:1
01:30Fort Wayne - Buffalo 2:2
02:00Boston City - Pathfinder 3:2
02:00Brave SC - Brooke House 3:1
02:00Charlotte Independ. 2 - North Carolina FC U23 3:1
02:00Dayton - Toledo Villa 0:4
02:00Flint City - Midwest United 2:0
02:00Florida Elite - Nona 1:4
02:00Michiana Lions - Lansing City 2:2
02:00Patuxent - Virginia Beach 1:2
02:00Reading - Ocean City 0:3
02:00Salem City - West Virginia 3:0
02:00SC United Bantams - Wake FC 0:1
02:00Staten Island ASC - Westchester 0:4
02:30Boston Bolts - Black Rock 4:0
03:00Chicago City - Sueno 1:5
03:00Corpus Christi FC - AHFC Royals 1:2
03:00Dothan United - Asheville City 0:0
03:00Houston FC - Hill Country Lobos 4:3
03:00Little Rock Rangers - Hattiesburg 1:0
03:00Mississippi Brilla - Louisiana 0:2
03:30Manhattan - Cedar 7:3
05:00AMSG FC - Tucson 3:2
05:00Ballard - Tacoma Stars 3:4
05:00United PDX - Midlakes United 1:0
22:00Oakland County - Ann Arbor 0:1
USA: USL League One Cup
02:00One Knoxville - Lexington 2:002:00Richmond Kickers - Charlotte Independ. 0:1
02:30Chattanooga Red Wolves - Forward Madison 0:1
04:00Northern Colorado - Central Valley Fuego 4:3
USA: NWSL - Naiset
02:30Chicago N - Bay FC N 1:202:30Utah Royals N - Washington N 0:1
05:00Portland Thorns N - North Carolina Courage N 1:0
VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga
14:00Baranovici - Zhodino 2 2:115:00Lokomotiv Gomel - Orsha 1:1
16:00Energetik-BGU - Niva Dolbizno 0:4
17:00Ostrovets - BumProm Gomel 0:0
VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset
13:00FC Gomel N - Smorgon N 1:116:00Minsk FK N - Zorka-BDU N 1:0
19:00Din. Minsk N - Bobruichanka N 3:0
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
22:00Nueva Esparta - Miranda 0:322:30Anzoategui FC - Bolivar 2:1
22:30Atletico La Cruz - Maritimo 2:0
22:30El Vigia - Yaracuyanos 0:0
22:30Frontera - Academia Rey 2:1
22:30Trujillanos - Aragua 1:1
23:00Heroes de Falcon - Urena 0:0
VENÄJÄ: FNL 2 - Division A Silver - Kevätkausi
15:00Dinamo Bryansk - Tekstilshtik 1:215:00Kaluga - Miass 1:3
15:00Kursk - Omsk 1:1
15:00S. Kostroma - Khimik 0:1
15:00Ulyanovsk - Mashuk 1:0
VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 4
14:00Pari NN 2 - Ural 2 1:115:30Sokol Kazan - Lada Togliatti 4:2
17:00Samara 2 - Kazan 2 0:0
Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.