REFRESH

Jalkapallo » Tänään » Kaikki ottelut

ESPANJA: LaLiga

21:00Espanyol - Vallecano -:-
23:00Sevilla - Valladolid -:-

RANSKA: Ligue 1

22:00Lyon - Troyes -:-

SAKSA: Bundesliga

21:30Mönchengladbach - Hertha Berlin -:-

AASIA: AFC Champions League - Pudotuspelit

11:00Pathum United (Tha) - Kitchee (Hkg) 4:0
14:00Johor DT (Mys) - Urawa (Jpn) 0:5

ALBANIA: Super League

7'Kukesi - Tirana 1:0

ARGENTIINA: Liga Profesional

01:00Talleres Cordoba - Patronato 3:3
01:00Union Santa Fe - Gimnasia L.P. 0:2
03:30Argentinos Jrs - Estudiantes 1:0
03:30Banfield - Racing Club 0:2

ARGENTIINA: Primera Nacional

21:30CA Estudiantes - Santamarina -:-

ARMENIA: Valioliiga

16:00Alashkert - Ararat-Armenia 1:1
16:00Lernayin Artsakh - BKMA 1:1

ARMENIA: First League

16:00Mika Jerevan - Urartu 2 3:2

AZERBAIDŽAN: Valioliiga

15:30Shamakhi - Sabail 1:1

BELGIA: Jupiler League

21:45Eupen - Seraing -:-

BELGIA: Challenger Pro League

21:00Deinze - Genk U23 -:-
21:00St. Liege U23 - Beerschot VA -:-

BELGIA: Super League - Naiset

21:30Genk N - Gent N -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Clausura

22:00Universitario de Vinto - Nacional Potosi -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Valioliiga

21:00Sarajevo - Sloboda -:-

BRASILIA: Serie B

02:00CSA - Vasco 2:0
03:30Tombense - Sport Recife 1:0

BRASILIA: Copa do Brasil

03:00America MG - Sao Paulo 2:2

BRASILIA: Brasileiro U20 - Pudotuspelit

21:30Athletico-PR U20 - Sao Paulo U20 -:-

BULGARIA: Parva Liga

21:00Botev Plovdiv - Cherno More -:-

BULGARIA: Vtora liga

18:30Vitosha Bistritsa - Minyor Pernik -:-

BULGARIA: Third League - North-West

18:00Etar II - Botev Vratsa II -:-

CHILE: Chilean Cup

01:00Huachipato - Coquimbo 1:0
03:30Cobresal - U. De Chile 1:1

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

22:00Carmelita - Quepos Cambute -:-
00:00San Jose FC - Limon Black Star -:-

ECUADOR: Serie B

03:00Manta - Ind. Juniors 1:2
03:30Libertad - Buhos ULVR 0:1

EGYPTI: Valioliiga

19:30Misr Elmaqasah - Arab Contractors -:-
19:30Pharco - Zamalek -:-
22:00Pyramids - Smouha -:-

ENGLANTI: Championship

22:00Norwich - Millwall -:-

ENGLANTI: Valioliiga 2

53'Fulham U21 - Crystal Palace U21 2:0
21:00Aston Villa U21 - Leeds U21 -:-
21:00Everton U21 - Manchester Utd U21 -:-
21:00Leicester U21 - West Ham U21 -:-
21:00Stoke U21 - Southampton U21 -:-

ENGLANTI: Professional Development League

16:00Sheffield Wed U21 - Charlton U21 0:5

ESPANJA: LaLiga2

21:00Villarreal B - Eibar -:-
23:00Alaves - Mirandes -:-

ETELÄ-AFRIKKA: Valioliiga

20:30Swallows - AmaZulu -:-

ETELÄ-KOREA: K3 League

13:00Daejeon Korail - Changwon 1:0

HOLLANTI: Eerste Divisie

21:00Breda - Oss -:-
21:00Den Bosch - Roda -:-
21:00Dordrecht - Jong Utrecht -:-
21:00Helmond - Eindhoven -:-
21:00Maastricht - Den Haag -:-
21:00Willem II - Telstar -:-

INDONESIA: Liga 1

11:30Bhayangkara Solo - Persis Solo 0:1
12:00Borneo - Persebaya 2:1
14:15Madura United - Dewa United 1:0
80'Persita - Persikabo 1973 5:3
81'PSS Sleman - Persib 0:1

INTIA: Durand Cup

12:30Goa - Indian Air Force 1:0
15:30Sudeva Delhi - Kerala Blasters 1:1

IRAN: Persian Gulf Pro League

PuoliaikaTractor-Sazi - Zob Ahan 0:1
7'Havadar SC - Naft M.I.S 0:0
18:00Mes Kerman - Peykan -:-
19:00Persepolis - Foolad -:-
19:00Sanat-Naft - Aluminium Arak -:-

IRLANTI: Premier Division

21:45Drogheda - Derry City -:-
21:45Shelbourne - Bohemians -:-
21:45UC Dublin - St. Patricks -:-
22:00Finn Harps - Sligo Rovers -:-

IRLANTI: Division 1

21:45Athlone - Treaty United -:-
21:45Cobh Ramblers - Cork City -:-
21:45Galway - Bray -:-

ISLANTI: Icelandic Cup

23:00Vikingur Reykjavik - KR Reykjavik 5:3
23:00Kopavogur - Breidablik -:-

ITALIA: Serie B

21:45Bari - Palermo -:-

ITALIA: Primavera 1

18:30Lecce U19 - Napoli U19 -:-
20:30Sassuolo U19 - Juventus U19 -:-

ITÄVALTA: 2. Liga

19:10Amstetten - Liefering -:-
19:10Austria II - Rapid (Am) -:-
19:10Horn - Floridsdorfer AC -:-
19:10St. Pölten - Kapfenberg -:-
21:30First Vienna - Admira -:-

ITÄVALTA: Regionalliga East

20:00Drassburg - Wiener Viktoria -:-
20:00Marchfeld - ASV Siegendorf -:-
20:00Warth - Stripfing -:-
20:30Wiener - Leobendorf -:-
20:30Wiener Neustadt - Donaufeld Wien -:-
21:00Kremser - TWL Elektra -:-
21:00Neusiedl - Traiskirchen -:-

ITÄVALTA: Regionalliga Central

20:00Allerheiligen - WSC Wels -:-
20:00Deutschlandsberger - Vöcklamarkt -:-
20:00Kalsdorf - Leoben -:-
20:00Ried (Am) - LASK (Am) -:-
20:00SAK Klagenfurt - Wolfsberger AC (Am) -:-
20:00Treibach - Gleisdorf -:-
20:00Union Gurten - Bad Gleichenberg -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Tyrol

20:00Hall - Reichenau -:-
20:30SC Kundl - Mötz/Silz -:-
20:30SV Worgl - Fügen -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Salzburg

20:00Seekirchen - A. Salzburg -:-
20:30Wals-Grünau - UFC Hallein -:-

ITÄVALTA: Regionalliga West - Vorarlberg

19:30Röthis - Rotenberg -:-
19:30Wolfurt - Hohenems -:-
20:00Lauterach - Admira Dornbirn -:-

JAPANI: J1 League

13:30Nagoya - Iwata 1:0

JORDANIA: Jordan Cup

7'Al Jazeera Amman - Rabaa Serhan 0:0
7'Al Sareeh - Umm Al Qotain 0:0
20:30Al Wehdat - Al Husn -:-
20:30Maan - Al Arabi Irbid -:-

KAZAKSTAN: First Division

16:00Shakhtar Bulat - Kaisar 2:3

KIINA: Super League

15:00Hebei - Changchun Yatai 1:7

KIINA: Jia League

05:00Shijiazhuang Gongfu - Xinjiang Tianshan 2:0

KIRGISIA: Premier Liga

15:00Alga - Dordoi Bishkek 0:2

KOLUMBIA: Primera A - Clausura

00:00Envigado - Bucaramanga -:-

KOLUMBIA: Primera B - Clausura

23:00Atletico F.C. - Tigres 1:0

KOLUMBIA: Copa Colombia

01:30U. Magdalena - La Equidad 2:1rp.
04:00Atletico Nacional - Junior 1:1

KREIKKA: Super League

21:30Volos - Asteras Tripolis -:-

KROATIA: HNL

21:00Slaven Belupo - Gorica -:-

KROATIA: Prva NL

18:30Dragovoljac - Cibalia -:-
18:30Kustosija - Dugopolje -:-

KROATIA: Druga NL

18:30Medjimurje - Sesvete -:-
18:30Zrinski Jurjevac - Zdralovi -:-

LIETTUA: I Lyga

19:00Atmosfera - Banga 2 -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu

08:30H. Herzliya (Isr) - H. Marmorek (Isr) 2:0
09:00H. Raanana (Isr) - Shimshon Kafr Qasim (Isr) 4:0
PuoliaikaAl-Wahda (Uae) - Dibba Al Fujairah (Uae) 1:0
18:30Karmiotissa (Cyp) - Kouris Erimi (Cyp) -:-
19:00Nea Salamis (Cyp) - Olympiakos Nicosia (Cyp) -:-
19:10Al Shabab (Sau) - Al Adalh (Sau) -:-
19:30La Nucia (Esp) - Mar Menor (Esp) -:-
20:00Palencia CA (Esp) - Fuenlabrada (Esp) -:-
21:00L.R. Vicenza (Ita) - Virtus Verona (Ita) -:-
21:00Sevilla B (Esp) - Ceuta (Esp) -:-
21:30Textil Escudo (Esp) - Rayo Cantabria (Esp) -:-
21:30Yeclano (Esp) - Eldense (Esp) -:-
22:00Atl. Victoria (Esp) - Santa Ursula (Esp) -:-
22:00San Roque (Esp) - Cartaya (Esp) -:-

MAAILMA: Ystävyysottelu - Naiset

16:00Le Havre N (Fra) - Lens N (Fra) -:-
PuoliaikaPEC Zwolle N (Ned) - Excelsior N (Ned) 0:0
48'Wolfsburg N (Ger) - PSV N (Ned) 2:0
19:00Paris SG N (Fra) - Barcelona N (Esp) -:-
20:30Albi-Marssac N (Fra) - Bordeaux N (Fra) -:-
21:00San Lorenzo N (Arg) - Comunicaciones N (Arg) -:-
21:30Atletico Madrid N (Esp) - Fiorentina N (Ita) -:-
22:00Manchester Utd N (Eng) - Bayern München N (Ger) -:-

MALAWI: Super League

15:30Ekwendeni Hammers - Silver Strikers 1:1

MALESIA: Valioliiga

11:45Kelantan United - Selangor 2 4:0

MALTA: Valioliiga

19:30Birkirkara - Sirens -:-
21:45Balzan - Zebbug -:-

MEKSIKO: Liga MX - Apertura

03:05Santos Laguna - Leon 2:1
05:05Atl. San Luis - U.N.A.M. 3:2

MEKSIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

01:00Tepatitlan de Morelos - Correcaminos 3:0
03:00Pumas Tabasco - Atlante 1:1

MEKSIKO: Liga MX U20 - Apertura

17:00Necaxa U20 - Guadalajara U20 -:-
7'Juarez U20 - Mazatlan U20 0:0

OMAN: Professional League

20:55Bahla - Al-Rustaq -:-
21:00Al Nahda - Dhofar -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

00:00Resistencia - Ameliano -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

00:00River Plate - Pastoreo 1:2
02:15Independiente F.B.C. - 2 de Mayo 1:0
00:00Rubio Nu - Guarani de Trinidad -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

23:00Cajamarca - Ayacucho -:-

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Premiership

21:45Glentoran - Crusaders -:-

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Championship

21:45Ards - Loughgall -:-

POHJOIS- JA KESKI-AMERIKKA: CONCACAF League

01:00Real Espana (Hon) - Cartagines (Cos) 2:0
03:00Alajuelense (Cos) - Alianza (Pan) 5:0
05:00Municipal (Gtm) - Olimpia (Hon) 2:2

PORTUGALI: Liga Portugal

22:15Estoril - Rio Ave -:-

PORTUGALI: Liga Portugal 2

20:00Tondela - Covilha -:-

PORTUGALI: Liga 3

20:00Braga B - Varzim -:-

PUOLA: Ekstraklasa

19:00Jagiellonia - Legnica -:-
21:30Legia - Gornik Zabrze -:-

PUOLA: Division 1

19:00Chojniczanka - Leczna -:-
21:30LKS Lodz - Ruch -:-

PUOLA: Division 2

7'Garbarnia - Lech 2 0:0

RANSKA: National

20:30Avranches - Chateauroux -:-
20:30Bourg en Bresse - Bastia-Borgo -:-
20:30Dunkerque - Concarneau -:-
20:30Le Puy - Versailles -:-
20:30Martigues - Cholet -:-
20:30Orleans - Nancy -:-
20:30Paris 13 Atl. - Stade Briochin -:-
20:30Red Star - Villefranche -:-

ROMANIA: Liga 1

7'Mioveni - FC Arges 0:0
21:00U Craiova 1948 - Petrolul -:-

RUANDA: Valioliiga

16:00AS Kigali - Etincelles 2:0
16:00Espoir - Marines 1:0
16:00Sunrise - Police 1:0
19:30APR - Musanze -:-
16:00Bugesera FC - Kiyovu -:-

RUOTSI: Division 1 - Södra

20:00Oddevold - Lindome -:-
20:00Tvååker - Vänersborgs IF -:-

RUOTSI: Division 2 - Norrland

20:00Umeå - Sandvik -:-

RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland

19:30Tölö - Assyriska BK -:-
20:00Landvetter IS - Onsala BK -:-

RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland

20:00Kristianstad - Eslöv -:-

RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland

20:00Herrestads AIF - Angered -:-

RUOTSI: Allsvenskan - Naiset

19:00Häcken N - Örebro N -:-
19:00Piteå N - Rosengård N -:-

SAKSA: 2. Bundesliga

19:30Hamburger SV - Darmstadt -:-
19:30Magdeburg - Hannover -:-

SAKSA: 3. Liga

20:00München 1860 - Hallescher -:-

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

20:00Babelsberg - Altglienicke -:-
20:00Chemnitzer - BFC Dynamo -:-
20:00Luckenwalde - Chemie Leipzig -:-

SAKSA: Regionalliga West

20:00Wuppertaler - Aachen -:-
20:30Wattenscheid - Wiedenbruck -:-

SAKSA: Regionalliga Südwest

20:00Aalen - Balingen -:-
20:00Hoffenheim II - Walldorf -:-

SAKSA: Regionalliga Bayern

19:00Pipinsried - Eichstatt -:-
19:15Rain/Lech - Augsburg II -:-
19:30Würzburger Kickers - Vilzing -:-
20:00Burghausen - Buchbach -:-
20:00Heimstetten - Illertissen -:-
20:00Schweinfurt - Bayern München II -:-

SAKSA: Oberliga NOFV-Nord

20:30Fürstenwalde - Neustrelitz -:-
20:30Pampow - Hansa Rostock II -:-
20:45Hertha Zehlendorf - Mahlsdorf -:-

SAKSA: Oberliga NOFV- Süd

19:30Eilenburg - Einheit Wernigerode -:-
20:00Auerbach - Plauen -:-

SAKSA: Oberliga Hamburg

20:00Süderelbe - Hamburger SV III -:-
20:30Harksheide - Paloma -:-
20:30TuS Osdorf - Hamm United -:-
20:30Victoria Hamburg - Dassendorf -:-
21:15Eimsbutteler - Tornesch -:-

SAKSA: Oberliga Westfalen

20:30FC Gütersloh - Clarholz -:-

SAKSA: Oberliga Hessen

19:30TUS Dietkirchen - Steinbach Haiger II -:-
21:00Eint. Frankfurt II - Giessen -:-

SAKSA: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

19:30Arminia Ludwigshafen - Dudenhofen -:-
20:00Kaiserslautern II - Morlautern -:-

SAKSA: Oberliga Bayern Nord

19:30Grossbardorf - Bamberg -:-
20:001. SC Feucht - ATSV -:-
20:00Cham - Regensburg II -:-
20:00Eltersdorf - Kornburg -:-
20:00Weiden - Neumarkt -:-

SAKSA: Oberliga Bayern Süd

20:00Erlbach - Rosenheim -:-
20:30Memmingen - Dachau -:-

SAKSA: Oberliga Mittelrhein

20:30Königsdorf - Frechen -:-

SAKSA: Oberliga Niederrhein

20:00Sonsbeck - Meerbusch -:-
20:30Germania Ratingen - Hilden -:-

SERBIA: Super Liga

21:00Novi Pazar - Napredak -:-

SERBIA: Prva Liga

18:00Vrsac - Novi Sad -:-

SINGAPORE: Valioliiga

14:45Albirex Niigata - Tampines 4:2

SKOTLANTI: Championship

21:45Partick Thistle - Inverness -:-

SLOVAKIA: Fortuna liga

21:30Podbrezova - Banska Bystrica -:-

SLOVAKIA: 2. liiga

7'S. Bratislava B - Dolny Kubin 0:0

SLOVAKIA: 3. Liga - West

17:30HA Banska Bystrica - Podkonice -:-
18:00AFC Nove Mesto - Kalna n. Hronom -:-

SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava

18:30Pezinok - Malacky -:-
19:30MSK Senec - Ivanka pri Dunaji -:-

SLOVENIA: Prva liga

21:15Radomlje - Tabor Sezana -:-

SLOVENIA: 2. SNL

21:00Nafta - Ilirija -:-
21:00Triglav - Krsko -:-

SLOVENIA: 3. SNL - West

20:30Sencur - NK Adria -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

15:30Sahafi - Horseed -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko A

19:00PPJ - NJS -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko B

18:30KaaPo - MuSa -:-

SUOMI: Kakkonen - Lohko C

19:00VIFK - Närpes Kraft -:-

SVEITSI: 1.Liga Classic Group 2

21:15Concordia - Bassecourt -:-

SVEITSI: Swiss Cup

20:00Bulle - Thun -:-
20:30Nyonnais - Servette -:-
21:00La Chaux-De-Fonds - Solothurn -:-

SYYRIA: Syria Cup

20:00Al-Ittihad - Wathbah -:-

TANSANIA: Ligi Kuu Bara

16:00Ihefu - Namungo 0:1

TANSKA: Superliga

20:00Lyngby - FC Kööpenhamina -:-

TANSKA: 1. Division

19:30Hvidovre IF - Koge -:-
20:00Helsingor - F. Amager -:-

TANSKA: 2nd Division

19:00Hellerup - B.93 -:-

THAIMAA: Thai League 1

15:00Buriram - Sukhothai 6:1

THAIMAA: Thai League 2

14:00Customs Utd - Chainat 3:2

TŠEKKI: Division 2

19:00Opava - Vyskov -:-

TŠEKKI: Division E

19:00Batov - Brno B -:-

TŠEKKI: Jihomoravsky KP

18:30Ratiskovice - Svratka Brno -:-
18:30Rousinov - Mutenice -:-

TŠEKKI: Moravskoslezsky KP

19:00Dolni Datyne - Hermanice -:-

TŠEKKI: Plzensky KP

19:00Petrin Plzen B - Myto -:-

TŠEKKI: Prazsky prebor

18:30Kralovice - Zizkov B -:-

TŠEKKI: U19 League

11:00Ostrava U19 - Slovacko U19 1:3
11:15Pardubice U19 - Mlada Boleslav U19 1:2
12:00Ceske Budejovice U19 - Sigma Olomouc U19 2:1
12:00Hradec Kralove U19 - Brno U19 2:3
12:00Pribram U19 - Dukla Praha U19 1:4
13:00Jihlava U19 - Plzen U19 1:2
14:30Karvina U19 - Sparta Praha U19 2:3

TURKKI: Super Lig

21:00Ümraniyespor - Galatasaray -:-

TURKKI: 1. Lig

21:00Boluspor - Genclerbirligi -:-

UNKARI: OTP Bank Liga

21:00Puskas Academy - Kecskemeti -:-

UNKARI: NB I - Naiset

16:30Puskas Academy N - Szent Mihaly N -:-
17:30DVTK N - MOL Fehervar N -:-
18:00Haladas N - Győr N -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

21:00Danubio - Montevideo City -:-

URUGUAY: Segunda Division

23:30Cerro CA - Villa Espanola -:-

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga

7'Zhodino - FC Minsk 0:0

VENEZUELA: Primera Division

23:00SiirrettyAragua - Mineros -:-
23:00SiirrettyDep. Tachira - Universidad Central -:-
23:00SiirrettyLa Guaira - Zulia -:-
23:00SiirrettyLara - Estudiantes M. -:-
23:00SiirrettyMetropolitanos - Monagas -:-
23:00SiirrettyPortuguesa - Caracas -:-
23:00SiirrettyPuerto Cabello - Hermanos Colmenares -:-
23:00SiirrettyZamora - Carabobo -:-
00:00Zulia - Aragua 0:0
02:15Mineros - Zamora 2:2
00:00Monagas - Hermanos Colmenares -:-

VENÄJÄ: Valioliiga

19:00Samara - F. Voronezh -:-

VENÄJÄ: Youth League

11:00Ural U19 - UOR 5-Yegoryevsk U19 2:1
12:00Nizhny Novgorod U19 - CSKA Moskova U19 3:3
12:00Samara U19 - FK Orenburg U19 3:0
13:00FK Strogino Moscow U19 - Torpedo Moscow U19 0:0
16:00Spartak Moskova U19 - Zenit U19 1:2
52'Akhmat Grozny U19 - Lok. Moskova U19 0:0
PuoliaikaChertanovo M. U19 - Khimki U19 2:0
PuoliaikaKuban U19 - Dynamo Moskova U19 1:0
PuoliaikaSochi U19 - Krasnodar U19 1:1
7'FK Rostov U19 - F. Voronezh U19 0:0

VENÄJÄ: Supreme Division - Naiset

78'Zenit N - FK Yenisey N 0:0

VIETNAM: V.League 1

13:00Gia Lai - Hai Phong 1:2
14:00Hong Linh Ha Tinh - Nam Dinh 2:0
15:15Viettel - Song Lam Nghe An 2:0

WALES: Cymru Premier

21:45Connah's Quay - Airbus -:-
21:45Newtown - Flint -:-

WALES: Cymru South

21:30Afan Lido - Llantwit Major -:-
21:30Ammanford - Taffs Well -:-
21:30Briton Ferry - Llanelli -:-
21:30Goytre United - Carmarthen -:-
21:30Swansea University - Trefelin -:-

WALES: Cymru North

20:30Chirk AAA FC - Gresford -:-
21:30Llandudno - Druids -:-
21:30Ruthin - Guilsfield -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.