Jalkapallo » 27.05.2024 » Kaikki ottelut
SAKSA: Bundesliga - Karsinta
21:30Düsseldorf - Bochum -:-SUOMI: Veikkausliiga
18:00FC Lahti - SJK -:-18:00VPS - FC Inter -:-
SUOMI: Ykkösliiga
18:30KTP - KäPa -:-18:30PK-35 - SalPa -:-
ARGENTIINA: Liga Profesional
23:30Sarmiento Junin - Ind. Rivadavia -:-23:45Gimnasia L.P. - Banfield -:-
02:00Independiente - Velez Sarsfield -:-
ARGENTIINA: Primera Nacional
23:30Racing Cordoba - San Martin Tucuman -:-00:00Def. de Belgrano - Aldosivi -:-
ARGENTIINA: Primera B - Apertura
21:30Sacachispas - Los Andes -:-ARGENTIINA: Primera C - Apertura
21:30Claypole - General Lamadrid -:-21:30CSR Espanol - Sportivo Barracas -:-
21:30Def. de Cambaceres - Justo Jose de Urquiza -:-
ARGENTIINA: Primera A - Naiset - Apertura
23:00Boca Juniors N - Ferro N -:-23:00Excursionistas N - Independiente N -:-
23:00Huracan N - CA Estudiantes N -:-
23:00Newells Old Boys N - Belgrano N -:-
23:00Platense N - Gimnasia L.P. N -:-
23:00Racing Club N - Banfield N -:-
23:00San Luis N - Rosario Central N -:-
23:00Social Atletico Television N - San Lorenzo N -:-
23:00UAI Urquiza N - River Plate N -:-
ARMENIA: First League
16:00Alashkert 2 - Shirak 2 -:-16:00Ararat 2 - Lernayin Artsakh -:-
16:00Pyunik 2 - Onor -:-
16:00Syunik - Andranik -:-
16:00Urartu 2 - BKMA 2 -:-
AUSTRALIA: Victoria Premier League
13:30Melbourne Victory U21 - Preston Lions -:-BAHRAIN: Valioliiga - Karsinta
19:00East Riffa - Al-Hidd -:-19:00Malkia - Al-Ittihad -:-
BOLIVIA: Division Profesional - Clausura
00:30Wilstermann - Always Ready -:-02:30Oriente Petrolero - The Strongest -:-
BRASILIA: Serie A
00:30SiirrettyAthletico-PR - Criciuma -:-00:30SiirrettyCruzeiro - Cuiaba -:-
BRASILIA: Serie B
23:00Vila Nova - Brusque -:-00:30Ceara - Chapecoense-SC -:-
BRASILIA: Serie C - Ensimmäinen vaihe
01:00SiirrettyEC Sao Jose - Athletic Club -:-01:00Londrina - Volta Redonda -:-
BRASILIA: Serie D
23:00Concordia - Cascavel -:-23:00Potiguar de Mossoró - Santa Cruz de Natal -:-
00:00Moto Club - Aguia De Maraba -:-
01:30Maringa FC - Pouso Alegre -:-
BRASILIA: Carioca C
21:00Niteroiense - Santa Cruz RJ -:-BRASILIA: Paranaense 2
00:00Rio Branco PR - AA Iguacu -:-BRASILIA: Tocantinense U20 - Pudotuspelit
02:45Guarai SC U20 - Interporto U20 -:-02:45Tocantinopolis U20 - Uniao E. U20 -:-
BRASILIA: Copa do Nordeste - Pudotuspelit
00:00Bahia - CRB -:-00:00Sport Recife - Fortaleza -:-
BRASILIA: Catarinense U20
20:30Figueirense U20 - Criciuma U20 -:-BRASILIA: Brasileiro A3 - Naiset
00:00Rio Negro N - Paysandu N -:-BULGARIA: Parva Liga - Conference League Group
20:00Botev Plovdiv - Arda -:-20:00Slavia Sofia - CSKA 1948 Sofia -:-
CHILE: Primera Division
00:30U. De Chile - Nublense -:-CHILE: Primera B
03:00CD Santa Cruz - Limache -:-CHILE: Segunda Division
00:30Real San Joaquin - Osorno -:-CHILE: Primera Division - Naiset
00:00A. Italiano N - U. Espanola N -:-COSTA RICA: Primera Division - Clausura - Pudotuspelit
01:00Saprissa - Alajuelense -:-ECUADOR: Liga Pro - Ensimmäinen vaihe
23:30El Nacional - Mushuc Runa -:-02:00Orense - Cumbaya -:-
EGYPTI: Valioliiga
16:00Pyramids - El Gounah -:-19:00SiirrettyAl Ahly - ZED -:-
19:00Al Ittihad - Zamalek -:-
ETELÄ-KOREA: K League 2
13:30Ansan Greeners - Busan -:-13:30Bucheon - Asan -:-
EUROOPPA: EM-kisat U17
18:00Puola U17 - Slovakia U17 -:-18:00Ruotsi U17 - Italia U17 -:-
20:30Englanti U17 - Espanja U17 -:-
20:30Portugali U17 - Ranska U17 -:-
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
19:00Kolkheti 1913 - Din. Tbilisi -:-20:00Dinamo Batumi - Dila Gori -:-
IRAK: Stars League
18:00Al Quwa Al Jawiya - Al Zawraa -:-18:00Al Shorta - Al-Qassim -:-
18:00Duhok - Naft Al-Basra -:-
18:00Karbala - Al Najaf -:-
18:00Zakho - Al Naft -:-
ISLANTI: Besta-deild karla
22:15Fylkir - Kopavogur -:-KANADA: Canadian Premier League
00:00Cavalry - Valour -:-KOLUMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular
01:00Santa Fe - La Equidad -:-03:15Once Caldas - Tolima -:-
KOLUMBIA: Liga - Naiset
23:30Inter Palmira N - Deportivo Pereira N -:-KUWAIT: Valioliiga - Mestaruussarja
17:50Al-Fahaheel - Al Salmiya -:-19:20Al Kuwait - Al Arabi -:-
20:50Al Naser - Al Qadisiya -:-
LIETTUA: I Lyga
18:00FK Panevezys 2 - Siauliai 2 -:-MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue
23:00Grenada - Saint Vincent ja Grenadiinit -:-MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue - Naiset
22:00Meksiko U20 N - Kolumbia U20 N -:-MAROKKO: Botola Pro
20:00Maghreb Fez - Agadir -:-22:00Union Touarga - Moghreb Tetouan -:-
MEKSIKO: Liga MX - Clausura - Pudotuspelit
04:00Club America - Cruz Azul -:-NORJA: OBOS-ligaen
20:00Bryne - Ranheim -:-20:00Mjondalen - Moss -:-
20:00Raufoss - Lyn -:-
20:00Sandnes - Kongsvinger -:-
20:00Stabaek - Egersunds -:-
20:00Ålesund - Åsane -:-
NORJA: Division 2 - Lohko 1
17:00Viking 2 - Lysekloster -:-19:00Brann 2 - V. Haugesund -:-
NORJA: Division 2 - Lohko 2
20:00Vålerenga 2 - Skeid -:-NORJA: Division 3 - Lohko 3
20:00Sarpsborg 08 2 - K. Oslo 2 -:-NORJA: Division 3 - Lohko 4
20:00Melhus - Rosenborg 2 -:-NORJA: Division 3 - Lohko 5
19:00Kristiansund 2 - Hødd 2 -:-20:00Bjorkelangen - Molde 2 -:-
NORJA: Division 3 - Lohko 6
20:00Mjolner - Harstad -:-PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:00Olimpia Asuncion - Sportivo Trinidense -:-02:30Ameliano - Libertad -:-
PARAGUAY: Division Intermedia
21:30Fernando de la Mora - Pastoreo -:-00:00Independiente F.B.C. - Resistencia -:-
PERU: Liga 1 - Apertura
23:00Sport Boys - ADT Tarma -:-22:30Union Comercio - Cienciano -:-
PERU: Liga 2
23:30Dep. Municipal - Binacional -:-21:15Deportivo Coopsol - AD Cantolao -:-
23:30Santos - U. San Martin -:-
ROMANIA: Liga 1 - Karsinta
20:00Csikszereda M. Ciuc - Dinamo Bucuresti -:-RUOTSI: Allsvenskan
20:00Norrköping - Värnamo -:-20:10AIK - Göteborg -:-
RUOTSI: Superettan
20:00Trelleborgs FF - Sundsvall -:-20:00Utsiktens BK - Brage -:-
RUOTSI: Division 1 - Södra
20:00Jönköping - Ängelholm -:-20:00Olympic - Lund -:-
RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland
20:00Balkan - IFK Trelleborg -:-SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
21:00Al Ahli SC - Al Feiha -:-21:00Al-Hazem - Abha -:-
21:00Al Khaleej - Al Riyadh -:-
21:00Al Nassr Riyadh - Al-Ittihad FC -:-
21:00Al Shabab - Al-Fateh -:-
21:00Al-Taawon - Al-Ettifaq -:-
21:00Al Taee - Al Akhdoud -:-
21:00Al Wehda - Al-Hilal -:-
21:00Damac - Al-Raed -:-
SURINAME: SML
23:30Robinhood - Voorwaarts -:-02:00Notch - PVV -:-
TURKKI: 2. Lig - Pudotuspelit
15:30Kastamonuspor - Igdir FK -:-15:30Vanspor FK - Trabzon FK -:-
URUGUAY: Primera Division - Apertura
23:30Maldonado - Fenix -:-URUGUAY: Segunda Division
02:30Cerrito - Uruguay Montevideo -:-USA: MLS Next Pro
00:00New York Red Bulls 2 - Philadelphia II -:-01:00Orlando City B - Huntsville -:-
02:00Cincinnati 2 - Inter Miami II -:-
02:00Houston Dynamo 2 - Tacoma Defiance -:-
02:00St. Louis City 2 - Town FC -:-
02:00Vancouver 2 - Ventura County -:-
03:00Colorado Rapids 2 - Minnesota 2 -:-
USA: USL League Two
00:00FC Olympia - Lane United -:-00:00West Seattle Junction - United PDX -:-
02:00Florida Elite - Brevard SC -:-
02:00Lionsbridge - Charlottesville Blues -:-
02:00Patuxent - Christos -:-
02:00Portland U23 - Tacoma Stars -:-
02:00River Light - St. Charles -:-
03:00AHFC Royals - Houston FC -:-
03:00Houston Sur - Twin City Toucans -:-
USA: NISA
03:00Irvine Zeta - Capo -:-UZBEKISTAN: Super League
17:00Lok. Tashkent - Termez Surkhon -:-VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga
20:00Dnepr Mogilev - Gomel -:-VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
00:30Angostura - Puerto Cabello -:-03:00Portuguesa - Carabobo -:-
VIETNAM: National League - Naiset
12:00Ho Chi Minh N - TKS Viet Nam N -:-12:00Son La N - Ha Noi N -:-
VIRO: Meistriliiga
19:00Tammeka - Narva -:-Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.