Jalkapallo » Eilen » Lopputulokset
EUROOPPA: Euro
16:00Unkari - Sveitsi 1:319:00Espanja - Kroatia 3:0
22:00Italia - Albania 2:1
ARGENTIINA: Liga Profesional
01:00Boca Juniors - Velez Sarsfield 1:001:00Talleres Cordoba - Platense 2:1
22:00Union Santa Fe - San Lorenzo 2:1
ARGENTIINA: Torneo Federal
03:05Sarmiento Resistencia - San Martin Formosa 0:104:00Juventud Antoniana - Sarmiento de La Banda 2:1
21:00Villa Mitre - Kimberley 0:0
21:30Crucero del Norte - Central Norte 0:1
23:00Gutierrez Mendoza - Ferro Gen. Pico 2:1
ARGENTIINA: Primera B - Apertura
21:00Comunicaciones - Acassuso 0:121:00Deportivo Armenio - Excursionistas 2:1
21:00Liniers - San Martin Burzaco 1:0
21:00Midland - Laferrere 3:1
21:00Villa Dalmine - Flandria 1:1
21:00Villa San Carlos - Dock Sud 2:2
ARGENTIINA: Primera C - Apertura
01:00Ituzaingo - CSR Espanol 1:021:00Central Cordoba - Claypole 3:1
21:00Club Lujan - Atlas 0:1
21:00El Porvenir - Deportivo Espanol 0:0
21:00General Lamadrid - Victoriano A. 2:0
21:00Justo Jose de Urquiza - Deportivo Paraguayo 1:0
21:00Sportivo Barracas - Def. de Cambaceres 1:0
21:00Yupanqui - Real Pilar 1:1
22:00Mercedes - Central Ballester 1:1
ARGENTIINA: Primera A - Naiset - Apertura
15:00CA Estudiantes N - Banfield N 1:217:00Boca Juniors N - San Lorenzo N 4:0
21:00San Luis N - Independiente N 3:0
AUSTRALIA: NPL ACT
08:00Canberra Olympic - Tigers FC 1:410:45Monaro Panthers - Gungahlin 3:0
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
07:30SiirrettyEdgeworth E. - Broadmeadow -:-07:30Maitland - Newcastle Olympic 1:2
07:30SiirrettyNew Lambton - Adamstown Rosebud -:-
12:15Lake Macquarie - Valentine 0:2
AUSTRALIA: NPL NSW
10:00Sydney Olympic - Sutherland 1:110:30NWS Spirit - WS Wanderers U23 1:0
11:30Wollongong Wolves - Blacktown City 2:2
12:00Hills United - Sydney Utd 2:3
12:00St George Saints - St. George City 0:2
AUSTRALIA: NPL Queensland
10:00Gold Coast - Peninsula 2:311:00Rochedale - Gold Coast Knights 1:2
AUSTRALIA: NPL South Australian
08:30Adelaide Croatia Raiders - South Adelaide 1:308:30Adelaide United U23 - Croydon 3:4
08:30Campbelltown City - Adelaide Olympic 3:2
08:30Para - Adelaide Comets 2:2
10:30FK Beograd - Adelaide City 0:1
AUSTRALIA: NPL Tasmania
09:30Devonport - Launceston 4:109:45Glenorchy Knights - Riverside Olympic 7:1
11:30Kingborough Lions - Clarence Zebras 4:3
AUSTRALIA: NPL Victoria
08:00Avondale FC - Hume City 5:008:00Manningham United Blues - Port Melbourne Sharks 2:2
08:15Dandenong City - Melbourne Knights 2:5
08:30Moreland City - St Albans 0:1
11:15Altona Magic - Green Gully 0:0
12:00Dandenong - Oakleigh 3:1
AUSTRALIA: NPL Western Australia
10:00Bayswater City - Armadale 3:310:00Floreat Athena - Perth RedStar 3:4
10:00Fremantle City - Balcatta 0:1
10:00Olympic Kingsway - Stirling Macedonia 3:0
10:00Perth SC - Western Knights 2:1
10:00Perth U23 - Inglewood 1:6
AUSTRALIA: Capital Premier League
06:00West Canberra Wanderers - Anu 0:608:00Belconnen Utd. - Queanbeyan City 0:1
08:00Brindabella - Canberra White Eagles 8:0
AUSTRALIA: Northern NSW State League
07:30Belmont Swansea Utd. - Cessnock City Hornets 2:007:30Singleton Strikers - West Wallsend 1:1
07:30Thornton Redbacks - Toronto Awaba Stags 1:6
AUSTRALIA: NSW League One
08:00Bulls Academy - Nepean 2:109:30Hakoah Sydney - Blacktown Spartans 2:1
10:00Canterbury Bankstown - Northern Tigers 2:1
12:00SiirrettyBonnyrigg - Inter Lions -:-
12:00SiirrettyDunbar Rovers - Rydalmere Lions -:-
12:00Macarthur Rams - Mt Druitt Town 0:2
12:00SD Raiders - Dulwich Hill 1:1
12:00UNSW - Bankstown City Lions 3:3
AUSTRALIA: Queensland Premier League
10:00Moreton City Excelsior U21 - Capalaba 0:511:00Southside Eagles - Brisbane Strikers 1:0
12:00Eastern Suburbs - Ipswich 1:1
AUSTRALIA: SA State League
06:30West Adelaide - Adelaide Cobras 3:008:30Adelaide Victory - Salisbury Utd. 2:4
08:30Blue Eagles - Fulham Utd. 4:0
08:30Cumberland Utd. - Adelaide Vipers 1:0
08:30Sturt Lions - Playford Patriots 1:1
08:30Western Strikers - West Torrens 1:2
AUSTRALIA: Tasmania Northern Championship
07:15Devonport U21 - Launceston U21 2:507:15Northern Rangers - Riverside Olympic U21 4:1
09:30Ulverstone - Burnie Utd. 1:2
AUSTRALIA: Tasmania Southern Championship
07:30Hobart City - University of Tasmania 3:407:30Hobart Utd. - South East Utd. 1:4
AUSTRALIA: Victoria Premier League
08:00Eastern Lions - Western Utd. U21 0:408:00Langwarrin - Melbourne City U21 2:2
08:00North Geelong - Melbourne Victory U21 2:3
AUSTRALIA: WA State League
10:00Cockburn City - Kingsley Westside 0:010:00Mandurah City - Rockingham City 2:1
10:00Murdoch Melville - Gwelup Croatia 2:2
10:00Nedlands - Subiaco 1:1
10:00Sorrento - Gosnells City 2:0
12:00Dianella White Eagle - Joondalup Utd. 5:1
AUSTRALIA & OSEANIA: OFC Nations Cup
07:00Salomonsaaret - Vanuatu 0:1BENIN: Ligue 1 - Mestaruussarja
18:00AS Cotonou - Dragons 1:218:00Ayema - ASPAC 1:1
18:00Cavaliers - Espoir 1:1
18:00Coton FC - JS Pobe 2:0
18:00Dadje - Bani Ganse 1:0
18:00Damissa - FC Loto 2:1
18:00Takunnin - Dynamo Abomey 1:1
18:00USS Krake - Requins 0:1
BRASILIA: Serie B
01:00Operario - Santos 1:003:00Avai - Guarani 3:2
21:30America MG - CRB 2:1
23:00Ponte Preta - Novorizontino 1:0
BRASILIA: Serie C - Ensimmäinen vaihe
23:00Aparecidense - Tombense 2:123:00CSA - Botafogo PB 1:1
BRASILIA: Serie D
21:30Audax RJ - Real Noroeste 1:222:00AE Altos - Aguia De Maraba 2:0
22:00Patrocinense - Internacional de Limeira 0:1
22:00Retro - ASA 1:0
23:00CSE - Sergipe 3:2
23:00Porto Velho - Rio Branco 2:0
BRASILIA: Baiano 2
21:00SSA - Feirense 1:2BRASILIA: Carioca 2
20:45Americano - Duque De Caxias 0:120:45America RJ - CEAC/Araruama 0:1
20:45Marica - Artsul 1:1
20:45Olaria - Goncalense 2:1
20:45Resende - Serrano FC 1:1
BRASILIA: Cearense 3
22:00Quixada - Itarema 2:0BRASILIA: Gaucho 2
01:30Veranopolis - Brasil Farroupilha 1:221:00Gaucho - EC Cruzeiro 0:0
BRASILIA: Goiano 2
21:30Inhumas - Santa Helena 3:021:30Ouvidorense - Trindade 1:0
22:00Anapolina - Centro Oeste 1:2
BRASILIA: Maranhense - Pudotuspelit
21:45Maranhao - Sampaio Correa 0:1BRASILIA: Mineiro 2
21:00North Esporte Clube - Mamore 1:021:30Tupi-MG - Democrata SL 1:1
22:00Varginha - Boa 1:1
BRASILIA: Paranaense 2
22:00Apucarana SC - Laranja Mecanica 1:2BRASILIA: Paulista B - Ensimmäinen vaihe
01:30Paulista - Flamengo SP 2:321:00AEA Aracatuba - Inter de Bebedouro 1:0
21:00Mauaense - Atletico Mogi 4:0
21:00Tupa - Fernandopolis 2:0
21:00Uniao Mogi - Manthiqueira 2:2
22:00Sao Carlos - Barcelona SP 3:0
BRASILIA: Copa Espirito Santo - Ensimmäinen vaihe
20:45Vitoria ES - Sport-ES 3:021:00Capixaba SC - Porto Vitoria 1:0
BRASILIA: Copa Paulista
02:00Barretos EC - Comercial 1:116:00EC Sao Bernardo - Sao Caetano 1:2
21:00Juventus-SP - Portuguesa 1:1
21:00Rio Branco SP - Primavera 1:0
21:00Rio Claro - Sao-Carlense 1:1
21:00Sao Bento - Capivariano 3:1
21:00Taquaritinga - Uniao Sao Joao 1:0
BRASILIA: Acreano U20
23:00Atletico Acreano U20 - Andira U20 0:301:00Galvez U20 - SC Humaita U20 2:5
BRASILIA: Alagoano U20
15:30Grota do Facao U20 - Rio Largo U20 2:021:00SiirrettyCanoense U20 - Jacioba U20 -:-
21:00UNEC U20 - CRB U20 2:1
BRASILIA: Brasiliense U20
16:00Botafogo DF U20 - Real Brasilia U20 2:416:00Ceilandia U20 - Ceilandense U20 8:2
16:00Paranoa U20 - CFZ U20 4:0
21:00Brasiliense U20 - Luziania U20 3:0
21:00Canaa U20 - Gremio Valparaiso U20 5:2
21:00Capital DF U20 - Samambaense U20 5:0
21:00Legiao U20 - Unai DF U20 3:0
BRASILIA: Carioca U20 - Taca Guanabara
16:00Bangu U20 - Portuguesa RJ U20 2:016:00Flamengo U20 - Boavista U20 6:0
20:45Vasco U20 - Madureira U20 2:1
20:45Volta Redonda U20 - Sampaio Correa FE U20 1:0
BRASILIA: Catarinense U20
20:00Avai U20 - Marcilio Dias U20 2:221:00Joinville U20 - Criciuma U20 1:2
BRASILIA: Cearense U20
15:30Alvinegro U20 - Santa Cruz CE U20 0:621:00CA Cearense U20 - Sao Gerardo U20 1:1
21:00Floresta EC U20 - Horizonte U20 3:1
BRASILIA: Matogrossense U20
22:00Acao U20 - Cuiaba U20 0:1BRASILIA: Mineiro U20
16:00Tres Coracoes U20 - Santarritense U20 4:021:00Betim U20 - Futgol U20 2:1
21:00Contagem U20 - Atletico-MG U20 1:6
21:00Inter de Minas U20 - Boston City U20 4:3
21:00XV de Novembro U20 - America Mineiro U20 1:1
BRASILIA: Paraibano U20
21:00Queimadense U20 - Serra Branca U20 1:3BRASILIA: Pernambucano U20 - Toinen vaihe
21:00Nautico U20 - Belo Jardim U20 2:121:00Sete de Setembro U20 - Sport Recife U20 0:1
BRASILIA: Sergipano U20
21:00Lagarto U20 - America SE U20 6:021:00Olimpico EC U20 - Atletico Gloriense U20 1:1
BRASILIA: Sul-Matogrossense U20
20:00Campo Grande U20 - Sao Gabriel MS U20 0:320:00SiirrettyCampo Grande U20 - Novoperario U20 -:-
22:00SiirrettyAA Portuguesa U20 - Aquidauanense U20 -:-
22:00Corumbaense U20 - AA Portuguesa U20 3:2
22:00Dourados U20 - Ivinhema U20 3:1
22:00SiirrettyOperario AC U20 - Ivinhema U20 -:-
22:00Sete de Dourados U20 - Operario AC U20 0:1
22:00SiirrettySete de Dourados U20 - Dourados U20 -:-
BRASILIA: Brasileiro - Naiset
23:00Ferroviaria N - Santos N 2:0BRASILIA: Brasileiro A2 - Naiset
21:00Juventude N - Mixto N 3:1BRASILIA: Brasileiro A3 - Naiset
23:00SiirrettyVitoria N - Paysandu N -:-BRASILIA: Capixaba - Naiset
21:00G.E.L. N - Vila Nova N 0:9BURKINA FASO: Valioliiga
19:00Kozaf - AS Douanes 0:2BURUNDI: Coupe du President
16:00Flambeau du Centre - Rukinzo 1:2CHILE: Chilean Cup
19:00Mejillones - Copiapo 0:419:45SiirrettyPresidente Ibanez - Huachipato -:-
22:00Barcelona - Cobreloa 0:3
22:00Imperial Unido - Arturo Fernandez Vial 3:2rp.
22:00Melipilla - San Felipe 1:0
22:00Osorno - Deportes Temuco 2:3rp.
22:00Real San Joaquin - S. Morning 1:0rp.
22:00Recoleta - A. Italiano 1:3
22:00Vicente Rosales - U. De Concepcion 0:3
CHILE: Primera Division - Naiset
18:00Antofagasta N - Everton N 2:018:00Coquimbo N - A. Italiano N 5:1
18:00S. Morning N - Cobresal N 5:1
DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF
23:00HylättyAtlantico - Universidad O&M 0:123:00Moca - Vega Real 3:2
ESPANJA: Primera RFEF - Nousukarsinnat
21:30Malaga - Gimnastic 2:1ESPANJA: Tercera RFEF - Nousukarsinta
21:00CD Ardoi - Anguiano 0:3ESPANJA: Liga F - Naiset
13:00Atletico Madrid N - Villarreal N 1:013:00Betis N - Costa Adeje Tenerife N 1:0
13:00Eibar N - Granada N 0:2
13:00Levante N - Madrid C. N 3:0
13:00Real Sociedad N - Las Planas N 2:2
ETELÄ-AFRIKKA: Valioliiga - Karsintalohko
16:00Pretoria U. - Richards Bay 1:1ETELÄ-KOREA: K League 1
12:00Pohang - Daejeon 1:113:00Gwangju - Gimcheon Sangmu 2:0
14:00Gangwon - Suwon FC 3:1
ETELÄ-KOREA: K League 2
13:00Gyeongnam - Suwon Bluewings 0:013:00Jeonnam - Bucheon 1:1
13:30Seongnam - Anyang 3:1
ETELÄ-KOREA: K3 League
09:00Gimhae - Gyeongju KHNP 0:011:00Hwaseong - Gangneung 1:0
12:00Yangpyeong - Yeoju Citizen 0:0
13:00Daejeon Korail - Chuncheon 1:1
ETIOPIA: Valioliiga
15:00Hawassa - Adama City 0:518:00Hambericho Durame - Sidama Bunna 0:2
EUROOPPA: Valioliiga (Krim)
17:00Alushta-Crimea - Kyzyltash 0:1018:00Inkomport - TSK Simferopol 1:3
18:00Ocean Kerch - Gvardiya 3:1
FIDŽI: Valioliiga
04:30Labasa - Rewa 1:0FILIPPIINIT: PFL
10:00Manila Montet - Kaya 0:1412:45Philippine Army - Maharlika 0:1
15:30Meralco Sparks - Mendiola FC 1991 4:1
FÄRSAARET: Valioliiga
19:00B36 Torshavn - Toftir 1:119:00Skala Itrottarfelag - Vikingur 0:4
21:0007 Vestur Sorvagur - HB Torshavn 1:4
FÄRSAARET: 1. Deild
15:00Argir - FC Suduroy 1:115:00Runavik 2 - Sandur 2:1
17:00TB Tvoroyri - HB Torshavn 2 1:1
GEORGIA: Liga 3
16:30Betlemi Keda - Merani Tbilisi 1:016:30Borjomi - Iberia 1999 2 0:1
16:30Gardabani - Merani Martvili 1:0
16:30Gonio - Varketili 4:0
16:30Loco. Tbilisi 2 - Gori 0:2
16:30Zestafoni - Meshakhte Tkibuli 1:2
17:00Bakhmaro - Orbi 1:1
GRENADA: Premier Division
23:00SiirrettyHard Rock - Mt. Rich -:-23:00SiirrettyParadise - St. John's -:-
HOLLANTI: Tweede Divisie - Karsinta
15:30Genemuiden - Excelsior Maassluis 0:3HOLLANTI: Derde Divisie - Karsinta - Pudotuspelit
16:00Raalte - GVV Unitas 4:0IRAK: Stars League
18:00Zakho - Al Quwa Al Jawiya 1:0IRAN: Hazfi Cup
19:15Sepahan - Gol Gohar 2:119:30Aluminium Arak - Mes Rafsanjan 1:2rp.
IRLANTI: National League - Naiset
16:00Shelbourne N - Galway United N 1:017:00Bohemians WFC N - Peamount N 2:2
20:00Wexford N - DLR Waves N 3:1
21:00Sligo Rovers N - Shamrock Rovers N 1:4
21:30Athlone WFC N - Treaty Utd N 1:0
ISLANTI: Lengjudeildin
17:00Dalvik/Reynir - Keflavik 0:017:00Leiknir - Grindavik 2:3
19:00Fjolnir - Thor Akureyri 1:0
ISLANTI: Division 2
17:00Fjallabyggd - Selfoss 1:322:00KFG Gardabaer - Volsungur 1:2
ISLANTI: Besta deild - Naiset
17:00Hafnarfjordur N - Keflavik N 1:019:00Stjarnan N - Thor/KA N 1:4
ITÄVALTA: Tirol - Karsintalohko
16:30Innsbrucker AC - Kematen 0:219:00SV Völs - Telfs 2:5
ITÄVALTA: Tirol - Nousuryhmä
14:30Fügen - SK St. Johann 3:516:30FC Volders - Ebbs 5:0
16:30Kitzbühel - Tirol (Am) 2:1
ITÄVALTA: Wien
16:30Simmeringer - WAF Brigittenau 3:017:001980 Wien - Mannswörth 4:2
17:00A XIII-Auhof Center - Sportunion Mauer 2:0
17:00Kagran - Wienerberger 2:5
JAPANI: J1 League
10:00Yokohama M. - Machida 1:312:30Hiroshima - Verdy 4:1
13:00C-Osaka - Urawa 2:1
13:00Kyoto - Sapporo 2:0
JAPANI: J2 League
12:00Fujieda MYFC - Yokohama FC 1:313:00Kagoshima Utd - Yamagata 2:1
JAPANI: J3 League
09:00Osaka - Tottori 2:112:00YSCC - Gifu 1:2
JAPANI: Nadeshiko League - Naiset
09:00Shizuoka Bonita N - FC Takatsuki Speranza N 1:1KANADA: Canadian Premier League
03:00Valour - Pacific FC 2:320:00Atl. Ottawa - York 1:2
23:00HFX Wanderers - Forge 2:2
KANADA: CSL
03:00Serbian W. E. - Scarborough SC 3:1KAP VERDE: Campeonato Nacional
20:00Barreirense - Palmeira 0:220:00FC Derby - Boavista da Praia 0:0
20:00Juventude - Academica do Fogo 0:0
20:00Rosariense - ACA 1:0
20:00Sanjoanenses - Ultramarina 1:1
20:00Varandinha - Morabeza 1:2
KAZAKSTAN: Valioliiga
16:00Shakhter K. - Atyrau 0:318:00Kaisar - Turan 1:1
18:00Tobol - Kairat Almaty 1:0
KENIA: Valioliiga
13:00Bidco United - Kariobangi Sharks 0:113:00Nairobi City - Kakamega Homeboyz 1:1
15:00Muhoroni Youth - Talanta FC 0:1
15:00Shabana - Leopards 4:3
16:00KCB - Posta Rangers 0:0
16:00Tusker - Bandari 2:1
KENIA: Super League
15:00Luanda Villa - Rainbow 1:115:00Silibwet - Naivas FC 1:3
KIINA: Super League
14:35Zhejiang Professional - Changchun Yatai 3:115:00Henan Songshan Longmen - Beijing Guoan 2:1
KIINA: Jia League
14:00Dalian Yingbo - Yunnan Yukun 0:314:00Heilongjiang Ice City - Guangxi Pingguo Haliao 1:2
14:00Liaoning Tieren - Foshan Nanshi 0:1
14:30Chongqing Tonglianglong - Wuxi Wugou 3:1
14:30Nanjing City - Qingdao Red Lions 2:1
14:30Shijiazhuang Gongfu - Shanghai Jiading Huilong 0:0
KIINA: Yi League
11:00Ganzhou Ruishi - Jiangxi Dark Horse 0:211:00Shandong Taishan B - Rizhao Yuqi 3:2
11:00Shenzhen Juniors - Shanghai Port B 2:1
12:30Quanzhou Yassin - Hunan Billows 0:2
14:30Guangxi Lanhang - Haikou Mingcheng 2:2
KIINA: Super League - Naiset
11:00Changchun Dazhong N - Hainan Qiongzhong N 3:011:00Jiangsu Suning N - Shaanxi Changan N 2:2
11:00Shanghai RCB N - Wuhan Jiangda N 1:2
KIRGISIA: Premier Liga
15:00Dordoi Bishkek - Kyrgyzaltyn 1:017:15Muras United - Alay Osh 1:2
KOLUMBIA: Liga - Naiset - Nousuryhmä
23:30Santa Fe N - Atl. Nacional N 1:122:00Dep. Cali N - Llaneros N 3:1
22:00Ind. Medellin N - Alianza N 0:2
LATVIA: Virsliga
19:00FK Liepaja - BFC Daugavpils 1:1LATVIA: 1. Liga
13:00Tukums 2000 2 - Skanste 1:315:00FK Smiltene - Marupe 0:1
17:00Leevon PPK - Rezekne 4:1
19:00JFK Ventspils - Riga FC 2 1:1
LATVIA: 1. Liga - Naiset
12:00Iecava N - Rigas N 4:113:00Auda N - Metta N 0:5
LIBANON: Valioliiga - Voittajien -vaihe
17:00Safa - Al Ahed 1:3LIBYA: Valioliiga
18:00Al Hilal Benghazi - Al Akhdar 3:0LIETTUA: A Lyga
16:00Hegelmann - Suduva 3:217:00Siauliai FA - Dziugas Telsiai 3:3
18:00Banga - Transinvest 2:0
19:00Dainava Alytus - Kauno Zalgiris 0:0
LIETTUA: I Lyga
18:00FK Minija - Atmosfera 3:1MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue
03:00Guatemala - Argentiina 1:403:30El Salvador - Peru 0:1
MAAILMA: Ystävyysottelu
12:00Dietikon (Sui) - Zürich (Sui) 0:213:00Regensdorf (Sui) - Zürich (Sui) 0:2
16:00Fortuna Babelsberg (Ger) - Schoneiche (Ger) 1:0
18:30Shkendija (Mkd) - Tikves (Mkd) 1:0
19:00KRC Harelbeke (Bel) - Dender (Bel) 0:5
MACAO: Elite League - Karsintalohko
14:00University of Macau - Sporting Macau 4:2MALAWI: Super League
15:30SiirrettyBangwe All Stars - Baka City -:-15:30SiirrettyCreck Sporting - Big Bullets -:-
15:30SiirrettyKaronga United - Moyale Barracks -:-
15:30SiirrettyMAFCO - Dedza Dynamos -:-
15:30SiirrettyMAFCO - Chitipa United -:-
15:30SiirrettyMighty Wanderers - Civo Utd -:-
MALESIA: FA Cup
12:30Selangor - Negeri Sembilan 4:015:15Johor DT - Kelantan DNFC 4:0
15:15Sabah - KL Rovers 7:0
MAROKKO: Botola 2
19:00Dcheira - Difaa El Jadidi 0:019:00Fes - Sale 1:0
19:00Jeunesse - USM Oujda 1:3
19:00Khouribga - Ittifaq Marrakech 2:1
19:00Marrakech - Chabab Benguerir 1:0
19:00RAC Casablanca - Meknes 1:0
19:00Raja Beni Mellal - Chabab Atlas Khenifra 3:1
19:00Stade Marocain - Rapide Oued Zem 2:1
MAURITIUS: Super League
14:30Pamplemousses - Savanne 5:3MONGOLIA: Valioliiga
11:15Brera Ilch - Deren 0:114:15Khovd - Khoromkhon 2:5
MOSAMBIK: Mocambola
15:30Ferroviario Maputo - Brera Tchumene 0:0NIGERIA: NPFL
18:00Heartland - Niger 1:018:00Katsina Utd - Doma United 2:0
18:00Lobi Stars - Kwara 4:3
18:00Plateau - Kano 1:1
18:00Rivers United - Gombe 6:0
NORJA: Division 2 - Lohko 1
15:00Notodden - Hodd 0:415:00V. Haugesund - Jerv 1:1
16:00Arendal - Viking 2 2:1
16:00Halden - Eik-Tonsberg 0:2
16:00Sotra - Orn 2:0
NORJA: Division 2 - Lohko 2
15:00Follo - SK Gjovik-Lyn 0:015:00Kjelsås - Eidsvold 2:2
16:00Ull/Kisa - Strindheim 3:0
NORJA: Division 3 - Lohko 1
14:00Ardal - Haugesund 2 3:014:00Stord - Forde 1:3
15:00Fana - Askoy 2:0
15:00OS - Bjarg 1:2
16:00Floro - Froya 0:2
16:00Loddefjord - Djerv 1919 0:2
NORJA: Division 3 - Lohko 2
15:00Vigor - Mandalskameratene 1:216:00Fram - Odd 2 4:2
16:00Vindbjart - Sandnes 2 2:1
17:00Pors - Brodd 0:0
NORJA: Division 3 - Lohko 3
15:00Assiden - Oppsal 0:515:00Flint - Baerum Sportsklubb 0:1
15:00K. Oslo 2 - Nordstrand 0:1
15:00Skeid 2 - Ullern 2:3
16:00Sarpsborg 08 2 - Frigg 0:2
16:00Åskollen - Asker 3:4
NORJA: Division 3 - Lohko 4
15:00Strømsgodset 2 - Trygg/Lade 0:116:00Nardo - Melhus 4:1
16:00Surnadal - Byåsen 0:4
16:00Tiller - Rosenborg 2 2:2
NORJA: Division 3 - Lohko 5
16:00Lokomotiv Oslo - Funnefoss/Vormsund 2:016:00Lørenskog - Gjellerasen 3:2
16:00Spjelkavik - Traeff 1:2
17:00Bjorkelangen - Kristiansund 2 3:1
17:00Hødd 2 - Skjetten 1:4
NORJA: Division 3 - Lohko 6
14:00Bodo/Glimt 2 - Mjolner 3:416:00Harstad - Sprint-Jeloy 4:2
16:00Honefoss - Fyllingsdalen 12:0
16:00Skjervoy - Floya 0:1
17:00Ulfstind - Elverum 3:3
NORJA: Toppserien - Naiset
14:00Arna-Bjørnar N - RØA N 0:114:00Kolbotn N - Asane N 1:0
14:00LSK Kvinner N - Rosenborg N 3:1
14:00Stabaek N - Lyn N 0:0
14:00Vålerenga N - Brann N 2:0
NORJA: Division 1 - Naiset
13:00Tromsø N - Viking N 2:215:00Fyllingsdalen N - Odd N 1:0
PARAGUAY: Division Intermedia
00:00Resistencia - 3 De Febrero 0:002:30Atl. Tembetary - 12 de Junio 1:0
17:00Recoleta - Pastoreo 3:0
17:00Sp. Carapegua - Guairena FC 0:0
PERU: Liga 2
21:15AD Cantolao - U. San Martin 1:123:30Llacuabamba - Alianza Huanuco 0:0
PERU: Liga - Naiset
19:00Cesar Vallejo N - Dep. Municipal N 1:121:00Biavo N - A. Lima N 1:3
RÉUNION: Regionale 1
19:00Jeanne d'Arc - Sainte-Suzanne 2:1ROMANIA: Liga 3 - Nousukarsinnat - Nousukarsinnat
17:30CSM Focsani - CS Din. Bucuresti 2:0RUOTSI: Superettan
16:00Gefle - Landskrona 1:216:00Skövde - Degerfors 0:2
16:00Utsiktens BK - Varberg 0:1
RUOTSI: Division 1 - Norra
14:00AFC Eskilstuna - FBK Karlstad 2:217:00Hammarby TFF - Vasalund 1:1
17:00Karlbergs BK - IFK Stocksund 1:1
RUOTSI: Division 1 - Södra
17:00Lund - Torslanda 2:117:00Norrby - Oskarshamn 6:0
17:00Rosengård - Trollhättan 1:1
17:00Ängelholm - Tvååker 0:0
RUOTSI: Division 2 - Norrland
13:00Kiruna - Ytterhögdals IK 1:114:00Umeå - IFK Luleå 0:1
15:00Algarna-Härnösand - Gottne IF 3:2
15:00Bergnäsets AIK - Täfteå IK 4:2
15:00Boden - Team TG FF 1:0
16:00Skellefteå - Lucksta 0:0
RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland
14:00Herrestads AIF - Motala 2:115:00Kumla - Vänersborgs FK 3:2
15:00Säffle SK - Grebbestads IF 0:2
17:00Gauthiod - Stenungsunds IF 3:2
RUOTSI: Division 2 - Norra Svealand
16:00Kungsängen - Gute 2:117:00Farsta - IK Franke 0:4
17:00FC Arlanda - Enköpings SK 4:1
17:00Sandviken - Hudiksvall 1:1
18:30Dalkurd - Falu 1:1
RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland
15:00IFK Trelleborg - Hässleholms IF 1:215:00Österlen FF - Karlskrona 2:2
17:00IFK Karlshamn - Balkan 2:1
RUOTSI: Division 2 - Södra Svealand
14:00BK Ljungsbro - Arameisk-Syrianska 1:116:00Mjölby AI FF - Huddinge 0:3
17:00Sylvia - Enskede 2:0
18:00Syrianska - Sleipner 2:2
RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland
14:00Jonsered - Tord 1:214:00Landvetter IS - Hittarps IK 4:1
15:00BK Astrio - Öckerö IF 2:1
15:00Varbergs GIF - Husqvarna 3:1
18:00Qviding - Frölunda 2:2
RUOTSI: Elitettan - Naiset
14:00Jitex N - Sunnanå N 1:214:00Lidköpings FK N - Umeå IK N 1:2
15:00Gamla Uppsala N - Malmö N 1:2
16:00Alingsås IF N - Bollstanäs N 3:0
SÃO TOMÉ JA PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
18:00Caixao Grande - Inter Bom-Bom 0:018:00Trindade - Juba 0:3
18:00UDRA - Alianca Nacional 1:1
SINGAPORE: Valioliiga
13:00Young Lions - Albirex Niigata 3:2SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
16:00Domino - Tomasov 1:618:00Inter Bratislava - D. Luzna 3:1
19:00Modra - NSK 1922 Bratislava 4:1
19:00Nova Dedinka - Pezinok 5:1
19:00Rohoznik - Slovan Most 2:0
19:00Rovinka - Bernolakovo 1:1
19:00Rusovce - Ivanka pri Dunaji 2:2
SUOMI: Kakkonen - Lohko B
14:00Ilves 2 - Tampere Utd 0:516:00SexyPöxyt - Ilves-Kissat 2:4
SUOMI: Kakkonen - Lohko C
16:00GBK - TP-47 2:116:00Kuopion Elo - Närpes Kraft 4:1
17:00JPS Jyväskylä - Hercules 3:1
SUOMI: Suomen Cup
15:00TPS - MP 1:017:00EBK - Haka 1:5
17:00VJS - Atlantis 2:1rp.
17:30AC Oulu - KäPa 5:1
18:00Ilves - SJK 2:4
19:00FC Inter 2 - VPS 1:5
SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset
16:00HPS N - PK-35 Vantaa N 3:016:00JyPK N - KuPS N 1:4
16:00PK-35 Helsinki N - Ilves N 0:4
16:00PKKU N - HJK N 0:7
18:00Åland United N - FC Honka N 3:3
SUOMI: Ykkönen - Naiset
13:00ONS Oulu N - FC Lahti N 3:015:00KTP N - EBK N 2:2
15:00VIFK N - Pallo-Iirot N 3:0
SURINAME: SML
02:00Broki - Voorwaarts 1:5TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga
15:30Khosilot Parkhar - Istaravshan 3:115:30Khujand - Vakhsh 2:0
17:00Barkchi Hisor - Panjsher 1:3
TAIWAN: Mulan Football League - Naiset
10:30Taoyuan Mars N - Taichung Blue N 1:411:00Taipei Bravo N - Hualien N 1:0
13:30Kaohsiung N - Hang Yuan N 2:0
TANSKA: 2nd Division - Karsintalohko
15:00Brabrand - FA 2000 1:215:00Hellerup - F. Amager 1:0
15:00Skive - Thisted 1:2
TANSKA: 2nd Division - Nousuryhmä
15:00Aarhus Fremad - Roskilde 1:215:00Esbjerg - Nykobing 3:0
15:00Middelfart - AB Copenhagen 0:1
TANSKA: 3. Division - Karsintalohko
15:00SfB-Oure - Lyseng 2:215:00Vejgaard - Holstebro 3:1
15:00Young Boys FD - Vanløse 1:1
TANSKA: 3. Division - Mestaruussarja
15:00BK Frem - Næsby 5:315:00Ishoj IF - Avarta 0:0
15:00VSK Aarhus - Holbaek 4:3
TANSKA: Elitedivisionen - Naiset - Karsinta
15:00Aalborg N - Naestved N 4:015:00B93 N - Osterbro N 2:0
15:00Odense Q N - Thisted N 3:0
TANSKA: Elitedivisionen - Naiset - Mestaruussarja
15:00Bröndby N - Nordsjaelland N 1:115:00Koge N - Fortuna Hjorring N 1:0
15:00KoldingQ N - Aarhus N 2:4
THAIMAA: Thai FA Cup
14:00Bangkok Utd - Kanchanaburi 2:1rp.TOGO: Championnat National
18:30Doumbe - Semassi 1:218:30Entente II - ASC Kara 0:0
18:30Unisport - Kakadl 0:0
TŠEKKI: CFL - Pudotuspelit
11:15Slavia Praha B - Velvary 2:1TŠEKKI: MSFL
16:00Uhersky Brod - FK Frydek-Mistek 4:418:30Start Brno - Rosice 1:1
TŠEKKI: Division A
11:15Aritma Prague - Marianske Lazne 2:011:15FK Komarov - Cesky Krumlov 2:3
11:15Katovice - Klatovy 2:0
11:15Pribram B - Jindrichuv Hradec 3:1
17:00Doubravka - Sokolov 3:2
17:00Sobeslav - Domazlice B 3:1
18:00Tachov - Horovice 1:0
TŠEKKI: Division B
11:15Brandys n. Labem - Meteor Prague 5:111:15Neratovice - Louny 3:0
11:15Olympie Brezova - Admira Prague B 1:1
11:15Steti - Ostrov 0:2
11:15Ujezd Prague - Slany 2:2
15:00Cesky Brod - Kladno 1:3
15:00Hvezda Cheb - Chomutov 0:1
TŠEKKI: Division C
11:15Chrudim B - Vysoke Myto 1:211:15Letohrad - Velke Hamry 1:3
11:30Kosmonosy - Slavia HK 4:2
11:30Spoje Prague - Hlinsko 2:2
16:00Trutnov - Caslav 1:1
18:00Dobrovice - Benatky 1:2
18:00Novy Bydzov - Benesov 3:0
18:00Usti nad Orlici - Turnov 1:0
TŠEKKI: Division D
15:00Zdirec n. D. - Lanzhot 3:017:00Sperice - Lisen B 1:1
18:00Breclav - Velke Mezirici 2:1
18:00Pelhrimov - Velka Bites 3:3
18:00Zdar na Sazavou - Tasovice 1:3
18:30Nove Mesto na Morave - Humpolec 2:3
TŠEKKI: Division E
11:15Kostelec na Hane - Bzenec 0:315:00Sternberk - Skastice 1:1
15:30Vsetin - Rymarov 3:0
16:00HFK Olomouc - Nove Sady 0:0
18:00Vsechovice - Novy Jicin 4:1
TŠEKKI: Division F
18:30Frenstat p. R. - Repiste 4:2TŠEKKI: Jihocesky KP
11:15Mirovice - Drazice 7:114:30FC Semice - Malse Roudne 2:3
14:30Tyn nad Vltavou - Olesnik 1:1
16:00Trebon - TJ Osek 7:1
TŠEKKI: Jihomoravsky KP
11:30Moravska Slavia - Rajhradice 2:413:30Rajecko - Lednice 5:0
17:30SK Krumvir - Pohorelice 10:0
18:00Kunstat - Rousinov 1:0
18:30Ratiskovice - Bosonohy 2:2
TŠEKKI: Karlovarsky KP
11:30KV Dvory - Trstenice 10:111:30Union Nove Sedlo - Chodov 3:2
18:00Kralovske Porici - Loko K. Vary 1:2
18:00Lomnice - Marianske Lazne B 1:0
18:00Vintirov - Hroznetin 4:0
TŠEKKI: Kralovehradecky KP
15:00Cerveny Kostelec - Rychnov n. Kneznou 2:415:00Ceska Skalice - Jicin 3:3
18:00Dvur Kralove - Dobruska 6:1
18:00Tyniste n. Orl. - Libcany 3:1
TŠEKKI: Liberecky KP
14:30Visnova - Skalice u C.Lipy 2:315:00Straz p. Ralskem - Novy Bor 5:4
18:00Hradek nad Nisou - Chrastava 3:1
18:00Kostalov-Libstat - Frydlant 0:2
18:00Lomnice nad Popelkou - FC Pencin 0:4
TŠEKKI: Moravskoslezsky KP
15:00Jakubcovice - Koberice 3:215:00Petrvald na Morave - Haj ve Slezsku 3:2
16:00Dolni Benesov - Moravan Oldrisov 2:3
16:00Hermanice - Kravare 2:3
18:00Brusperk - Pusta Polom 2:5
18:00Orlova - Stonava 4:2
TŠEKKI: Olomoucky KP
15:00Mohelnice - Velke Losiny 4:315:00Urcice - Zabreh 1:5
16:00Konice - Zelatovice 3:2
17:00Medlov - Cechovice 1:0
18:00Brodek u Prerova - Belotin 6:0
18:00SK Lipova - Postrelmov 3:3
TŠEKKI: Pardubicky KP
16:00Lazne Bohdanec - Lanskroun 0:518:00Hermanuv Mestec - Chocen 1:4
18:00Horni Redice - Svitavy 4:0
18:00Prosetin - SK Pardubicky 1:1
18:00Tremosnice - Holice 4:1
TŠEKKI: Plzensky KP
15:00Kaznejov - Sokol Radnice 1:215:00Kosutka Plzen - Sokol Lhota 3:0
15:00Plzen-Cernice - Nepomuk 2:6
18:00Stribro - Nyrsko 1:2
19:00Zruc - Petrin Plzen B 0:4
TŠEKKI: Prazsky prebor
11:30Branik - Predni Kopanina 1:611:30Dolni Chabry - Kralovice 2:1
11:30Dukla JM - Treboradice 2:1
11:30Motorlet Prague B - Kolovraty 3:1
11:30Uhrineves - Podoli Praha 1:0
11:30Vysehrad - Tempo Prague 2:6
11:30Zizkov B - CAFC 1:2
11:30Zlicin - Stresovice 2:2
TŠEKKI: Stredocesky KP
11:30SK Chlumec - Libis 4:114:00Sokolec - Tuchlovice 4:3
18:00Kutna Hora - Dobris 2:5
18:00Poricany - Povltavska FA B 2:0
18:00SK Doksy - Mnichovohradistsky SK 1:1
18:00Velim - Pruhonice 4:3
TŠEKKI: Ustecky KP
11:30Banik Most - Sous B - Srbice 2:1rp.11:30Cernovice - Nestemice 2:3rp.
15:00FK Jilove - Usti n. L. B 2:1rp.
15:00Probostov - Litomericko 3:1
16:00Ledvice - Oldrichov 2:3
18:00Modlany - Vilemov 1:5
18:00Zatec - Krupka 1:2rp.
TŠEKKI: Vysocina KP
14:00Nove Mesto na Morave B - Zirovnice 3:016:00FS Trebic - Velke Mezirici B 8:0
16:00Kamenice nad Lipou - Bystrice n. Pern. 2:1
16:00Pacov - Okrisky 5:2
TŠEKKI: Zlinsky KP
18:00Bystrice pod Hostynem - Brumov 2:018:00Kvasice - Stitna nad Vlari 4:0
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Mestaruussarja
18:30Etoile Sahel - CS Sfaxien 1:221:00Esperance Tunis - Monastir 2:0
URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio
01:00Miramar - Cerro CA 1:021:00River Plate - Maldonado 1:1
23:30Nacional - Liverpool M. 2:1
URUGUAY: Segunda Division
16:00Cooper - Uruguay Montevideo 0:121:00Plaza Colonia - Sud America 2:0
21:30Cerrito - Albion 1:0
USA: MLS
02:30New York City - Columbus Crew 2:3USA: USL Championship
02:00Loudoun - Las Vegas Lights 1:123:00Detroit - Charleston 2:0
USA: MLS Next Pro
02:00New England II - New York Red Bulls 2 1:004:00Austin FC II - Portland 2 1:0rp.
USA: USL League One
02:30Charlotte Independ. - Chattanooga Red Wolves 4:222:00Forward Madison - Tormenta 0:0
USA: USL League Two
02:00Kings Hammer - Buffalo 2:302:00Reading - West Chester Utd 4:3
02:00Thunder Bay Chill - St. Croix 1:2
03:00Chicago Dutch Lions - Sueno 1:3
05:00Lane United - Ballard 1:2
05:00Midlakes United - West Seattle Junction 1:4
05:00Ventura - AMSG FC 3:0
05:30Almaden - Marin 2:2
23:00Black Rock - Albany Rush 0:1
USA: NISA
05:30Capo - Irvine Zeta 0:219:00Georgia Lions - Savannah Clovers 1:3
USA: NWSL - Naiset
03:00Kansas City Current N - Chicago N 2:219:00Racing Louisville N - Sky Blue N 0:2
UZBEKISTAN: Super League
18:00Neftchi Fargona - Termez Surkhon 1:118:00Qizilqum - Andijan 3:3
VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga
16:00Slutsk - Din. Minsk 0:518:00Dynamo Brest - Dnepr Mogilev 6:1
20:00Neman - BATE 1:0
VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga
16:00BumProm Gomel - Soligorsk 2 3:017:00Belshina - Ostrovets 1:1
18:00Lida - Energetik-BGU 1:0
VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset
15:00Smorgon N - Din. Minsk N 0:1817:00Bobruichanka N - Minsk FK N 0:5
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
22:30Heroes de Falcon - Frontera 1:0VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 4
11:00Ural 2 - Amkar 0:215:00Akron Togliatti 2 - Pari NN 2 2:0
15:00Lada Togliatti - Nosta 3:4
15:00Uralets Nizhny Tagil - Kazan 2 2:2
16:00Orenburg 2 - Dynamo Barnaul 3:2
16:00Volna Nizhegorodskaya - Sokol Kazan 1:2
17:00Kirov - Samara 2 4:0
VENÄJÄ: Supreme Division - Naiset
10:00FK Yenisey N - Chertanovo M. N 1:014:30Lok. Moskova N - CSKA Moskova N 0:2
15:00Samara N - Ryazan N 1:0
16:00Rubin Kazan N - FK Rostov N 0:3
16:45Spartak Moskova N - Dynamo Moskova N 1:0
17:00Zenit N - Zvezda N 1:0
VIETNAM: V.League 1
13:00Song Lam Nghe An - Thanh Hoa 0:114:00Hong Linh Ha Tinh - Viettel 1:1
14:00Khanh Hoa - Quang Nam 0:5
15:15Ho Chi Minh - Nam Dinh 1:1
VIETNAM: V.League 2
12:00Dong Thap - Dong Nai 0:013:00Long An - TTBD Phu Dong 1:1
14:00Binh Phuoc - Hoa Binh 2:0
VIRO: Meistriliiga
12:00Kalju - Flora 0:012:00Tallinna Kalev - Paide 2:5
14:00Pärnu JK Vaprus - Narva 1:4
VIRO: Esiliiga
14:00Elva - Levadia U21 2:3VIRO: Meistriliiga - Naiset
12:30Tammeka Tartu N - Tabasalu N 1:320:00Viimsi JK N - FC Ararat N 0:3
ZIMBABWE: Premier Soccer League
16:00Bulawayo Chiefs - Platinum 0:116:00Ngezi Platinum - Chicken Inn 3:0
16:00Simba Bhora - Arenel Movers 3:0
16:00Yadah - Manica 1:1
Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.