REFRESH

Jalkapallo » 01.10.2022 » Kaikki ottelut

ENGLANTI: Valioliiga

14:30Arsenal - Tottenham 3:1
17:00Bournemouth - Brentford 0:0
17:00Crystal Palace - Chelsea 1:2
17:00Fulham - Newcastle 1:4
17:00Liverpool - Brighton 3:3
17:00Southampton - Everton 1:2
19:30West Ham - Wolves 2:0

ESPANJA: LaLiga

15:00Cadiz - Villarreal 0:0
17:15Getafe - Valladolid 2:3
19:30Sevilla - Atletico Madrid 0:2
22:00Mallorca - Barcelona 0:1

ITALIA: Serie A

16:00Napoli - Torino 3:1
19:00Inter - AS Roma 1:2
21:45Empoli - AC Milan 1:3

RANSKA: Ligue 1

18:00Strasbourg - Rennes 1:3
22:00PSG - Nice 2:1

SAKSA: Bundesliga

16:30FC Köln - Dortmund 3:2
16:30Frankfurt - Union Berlin 2:0
16:30Freiburg - Mainz 2:1
16:30RB Leipzig - Bochum 4:0
16:30Wolfsburg - Stuttgart 3:2
19:30Werder Bremen - Mönchengladbach 5:1

SUOMI: Ykkönen - Championship Group

15:00JäPS - FF Jaro 1:3

SUOMI: Ykkönen - Karsintalohko

15:00Pargas IF - SJK Akatemia 1:2
16:00PK-35 - Gnistan 1:0

AASIA: AFC Championship U17 - Karsinta

12:00Palestiina U17 - Malesia U17 0:4
16:00Qatar U17 - Irak U17 2:1
16:00Yhdistyneet arabiemiirikunnat U17 - Guam U17 9:0
16:30Turkmenistan U17 - Filippiinit U17 2:0
18:15Kuwait U17 - Malediivit U17 6:0
19:45Bahrain U17 - Libanon U17 1:0
21:00Syyria U17 - Jordania U17 0:0
21:30Myanmar U17 - Saudi-Arabia U17 0:6

ALBANIA: Super League

16:00Egnatia Rrogozhine - Kastrioti 0:0
16:00Laci - Kukesi 0:1

ALBANIA: First Division

13:30Flamurtari - Besa 2:0
16:00Apolonia Fier - Lushnja 3:0
16:00Beselidhja Lezha - Terbuni 2:3
16:00Korabi Peshkopi - Cerrik 2:1
16:00Luzi - Skenderbeu 1:2

ALGERIA: Ligue 2

18:00Annaba - Khemis El Khechna 1:0
18:00Batna - Ghozlane 1:1
18:00Bordj Menail - Khroub 0:0
18:00Harrach - Eulma 1:1
18:00Mlila - US Chaouia 2:0
18:00Telaghema - Ouargla 1:0
18:00US Souf - Hamra Annaba 1:0

ANGOLA: Girabola

17:00CD Lunda Sul - Sporting de Benguela 2:0
17:00Libolo - Desportivo Huila 1:1
17:30Interclube - Sagrada 2:0
17:30Isaac de Benguela - Wiliete 0:0

ARGENTIINA: Liga Profesional

01:00Estudiantes - Colon 2:4
01:00Tigre - Aldosivi 3:0
03:30Racing Club - Rosario 4:3
03:30Union Santa Fe - Newells Old Boys 0:1
19:00Central Cordoba - Sarmiento Junin 0:0
19:00Platense - Defensa y Justicia 0:0
21:30San Lorenzo - Huracan 1:0
00:00Banfield - Godoy Cruz 1:1

ARGENTIINA: Primera Nacional

03:10Gimnasia Jujuy - San Martin Tucuman 1:1
21:00Deportivo Madryn - Sacachispas 2:0
21:05Almagro - Ind. Rivadavia 1:0
21:30Villa Dalmine - Brown Adrogue 0:1
22:00Alvarado - Ferro 1:1

ARGENTIINA: Torneo Federal

17:00Cipolletti - CA Liniers 1:2
22:00Ciudad Bolivar - Ferro Gen. Pico 2:0
22:00Olimpo - Independiente Chivilcoy 2:1
22:00Sansinena - Club Sportivo Penarol 1:0

ARGENTIINA: Primera B - Clausura

03:00Talleres (R.E) - Acassuso 0:1
21:30UAI Urquiza - Canuelas 0:1

ARGENTIINA: Primera C - Clausura

21:30Claypole - General Lamadrid 3:1
21:30Excursionistas - San Martin Burzaco 1:0
21:30Laferrere - Puerto Nuevo 0:1
21:30Liniers - El Porvenir 4:1
21:30Victoriano A. - Berazategui 2:0

ARGENTIINA: Primera D - Clausura

21:30Juventud Unida S. M. - Mercedes 1:0

ARMENIA: Valioliiga

14:00Shirak - Lernayin Artsakh 1:2
16:00Pyunik - Alashkert 5:1

ARUBA: Division di Honor

03:00United FC - La Fama 0:1
23:30Caravel - Dakota 0:8

AUSTRALIA: NPL ACT - Pudotuspelit

11:00Canberra Croatia - Monaro Panthers 1:2

AUSTRALIA: Australia Cup

12:45Sydney Utd - Macarthur FC 0:2

AZERBAIDŽAN: Valioliiga

14:30Turan - Zira 1:3
17:00Qarabag - Neftci Baku 3:1

BELGIA: Jupiler League

17:00Leuven - Royale Union SG 0:3
19:15Oostende - Genk 1:2
19:15Westerlo - Waregem 2:0
21:45Club Brügge - KV Mechelen 3:0

BELGIA: Challenger Pro League

17:00Lommel SK - RWDM 47 2:1
21:00Beerschot VA - Deinze 2:0

BELGIA: National Division 1

20:30Dessel - Ninove 1:3
20:30Francs Borains - Saint Eloois 2:0
20:30Thes Sport - Leuven B 3:1
21:00Boom - Hoogstraten 1:1
21:00OC Charleroi - RFC Liege 0:0
21:00RAAL La Louviere - Charleroi B 1:0

BELGIA: Second Amateur Division Group ACFF

21:00Namur - Waremme 2:1
21:00Rebecquoise - Stockay-Warfusee 1:2
21:00Royal Union SG 2 - Verlaine 0:1

BELGIA: Second Amateur Division Group VFV A

19:30Waregem 2 - Oostkamp 3:1
21:00KRC Gent - Olsa Brakel 3:0
21:00Lokeren-Temse - Erpe-Mere 3:0

BELGIA: Second Amateur Division Group VFV B

20:30K. FC Turnhout - FC Lebbeke 2:2
20:30Londerzeel - Hades 0:1
21:00Sp. Hasselt - Lille 2:2

BELGIA: Super League - Naiset

14:30Mechelen N - Club Brügge N 0:3
16:30Aalst N - Leuven N 0:7
16:30St. Liege N - Femina Woluwe N 3:1

BELGIA: 1st National - Naiset

15:00Westerlo N - Gent II N 2:1
15:30Zwevezele N - RSC Anderlecht II N 3:3
16:00Moldavo N - Genk II N 2:0
16:30GBA Kontich N - Tienen N 3:1
17:00Famkes Merkem N - Wuustwezel N 5:3
18:00Chastre N - RFC Liege N 0:3
18:00Mons N - Leuven II N 1:2
18:00St. Liege II N - Waregem II N 4:0

BERMUDA: Valioliiga

03:00PHC Zebras - North Village Rams 0:1

BOLIVIA: Division Profesional - Clausura

03:00Guabira - J. Wilstermann 1:1
22:00Nacional Potosi - Royal Pari 1:0
00:15Aurora - Palmaflor 0:0

BOLIVIA: Nacional B - Toinen vaihe

02:00Garcia Agreda - Cerveceria 1:3
22:00Real Oruro - Mojocoya 4:0

BOSNIA & HERZEGOVINA: Valioliiga

15:00Borac Banja Luka - Sloga Doboj 2:1
16:00Leotar - Zeljeznicar 0:1
20:00Siroki Brijeg - Igman K. 3:2

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH

16:30Banovici - Hadzici 1:0
16:30Bratstvo Gracanica - Travnik 3:1
16:30Gorazde - BFK Simm Bau 1:1
16:30GOSK Gabela - Mladost DK 2:0
16:30Gradina Srebrenik - Gradacac 1:0
16:30Kakanj - Stupcanica 1:0
16:30Tomislav - Radnicki Lukavac 3:3
16:30TOSK Tesanj - Jedinstvo Bihac 0:0

BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS

16:30Kozara - Tekstilac 1:0
16:30Krupa - Laktasi 3:1
16:30Modrica - Famos Vojkovici 0:0
16:30Mrkonjic Grad - Zeljeznicar Banja Luka 0:1
16:30Omarska - Sutjeska Foca 2:1
16:30Podrinje Janja - Ljubic Prnjavor 1:2
16:30Slavija - Prijedor 3:2
16:30Zvijezda 09 - Drina Zvornik 5:1

BRASILIA: Serie A

21:00Atletico-MG - Fluminense 2:0
21:00Ceara - America MG 1:2
21:00Internacional - Santos 1:0

BRASILIA: Serie B

01:00CSA - Guarani 1:2
01:00Operario - Vila Nova 1:1
01:00Sampaio Correa - Gremio 2:1
03:30Chapecoense-SC - Bahia 3:1
17:00Brusque - Criciuma 0:2
00:30Ituano - CRB 1:0

BRASILIA: Serie C - Pudotuspelit

23:00ABC - Mirassol 0:0

BRASILIA: Copa Paulista - Pudotuspelit

21:00Piracicaba - Sao Caetano 1:0
23:00Marilia - Portuguesa 2:1

BULGARIA: Parva Liga

13:45Lokomotiv Sofia - Ludogorets 1:0

BURKINA FASO: Valioliiga

19:00ASEC Koudougou - USFA 0:0
19:00Majestic - Vitesse 1:1
19:00SiirrettyRahimo - Kadiogo -:-
19:00SiirrettySonabel Ouagadougou - AS Police -:-

BURUNDI: Primus League

16:00New Oil - TOP Junior 0:0
16:00Vital O - Flambeau du Centre 1:1

CHILE: Primera Division

02:00U. Calera - Coquimbo 2:0
18:00Huachipato - Antofagasta 1:0
21:00Palestino - Everton 1:4

CHILE: Primera B

23:30Copiapo - Rangers 0:1
23:30D. Puerto Montt - S. Morning 2:1

CHILE: Segunda Division

22:00San Antonio Unido - Lautaro 2:0
00:00Arica - Valdivia 2:1

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Consultants Desamparados - Ad Aserri 2:2
23:00Liberia - Cofutpa 2:2
23:00Quepos Cambute - ADR Jicaral 1:1
00:00CS Uruguay - Santa Ana 2:2

ECUADOR: Liga Pro - Toinen vaihe

03:00Gualaceo - U. Catolica 0:1

ECUADOR: Serie B

18:45El Nacional - Ind. Juniors 1:1
21:00Manta - Buhos ULVR 2:0

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

00:00Atletico Marte - Metapan 2:1

ENGLANTI: Championship

17:00Blackburn - Millwall 2:1
17:00Blackpool - Norwich 0:1
17:00Bristol City - QPR 1:2
17:00Cardiff - Burnley 1:1
17:00Coventry - Middlesbrough 1:0
17:00Reading - Huddersfield 3:1
17:00Rotherham - Wigan 0:2
17:00Sheffield Utd - Birmingham 1:1
17:00Sunderland - Preston 0:0
17:00West Bromwich - Swansea 2:3

ENGLANTI: League One

17:00Accrington - Morecambe 3:1
17:00Bolton - Lincoln 2:0
17:00Burton - Forest Green 3:2
17:00Cambridge Utd - Derby 0:2
17:00Charlton - Oxford Utd 1:1
17:00Cheltenham - Shrewsbury 2:0
17:00Exeter - Bristol Rovers 2:2
17:00Fleetwood - Barnsley 0:1
17:00Ipswich - Portsmouth 3:2
17:00Milton Keynes - Peterborough 2:3
17:00Port Vale - Sheffield Wed 0:1
17:00Wycombe - Plymouth 0:1

ENGLANTI: League Two

15:00Harrogate - Bradford City 1:2
17:00AFC Wimbledon - Colchester 2:1
17:00Carlisle - Crewe 0:0
17:00Crawley - Stevenage 1:2
17:00Gillingham FC - Sutton 1:0
17:00Leyton Orient - Newport 1:2
17:00Rochdale - Doncaster 1:2
17:00Salford - Grimsby 1:1
17:00Stockport - Walsall 1:1
17:00Swindon - Northampton 1:2
17:00Tranmere - Barrow 1:0

ENGLANTI: National League

17:00Aldershot - Wealdstone 1:2
17:00Barnet - York 0:5
17:00Chesterfield - Maidenhead 1:2
17:00Dorking - Dagenham & Red. 5:1
17:00Gateshead - Eastleigh 1:1
17:00Halifax - Woking 0:4
17:00Notts Co - Altrincham 3:1
17:00Oldham - Wrexham 1:2
17:00Solihull Moors - Bromley 2:2
17:00Southend - Yeovil 1:0
17:00Torquay - Scunthorpe 1:1
19:20Boreham Wood - Maidstone 3:1

ENGLANTI: National League North

17:00Leamington - Telford 2:2
17:00Southport - Bradford PA 4:1

ENGLANTI: National League South

17:00Dartford - Hungerford 2:0

ENGLANTI: NPL Premier Division

17:00Atherton - Ashton Utd 2:0
17:00FC United - Marine 1:1
17:00Guiseley - Warrington Rylands 1:1
17:00Lancaster - Belper Town 1:1
17:00Matlock - Nantwich 1:1
17:00Stafford - Liversedge 2:0
17:00Stalybridge - Morpeth 0:3
17:00Warrington - Radcliffe 1:0

ENGLANTI: Southern League Central Division

17:00Bedford - Stourbridge 2:4
17:00Hednesford - AFC Rushden & Diamonds 5:0
17:00SiirrettyIlkeston - Needham Market -:-
17:00Kings Langley - Bromsgrove 2:5
17:00SiirrettyLeiston - Coalville -:-
17:00SiirrettyMickleover - Basford -:-
17:00SiirrettyNuneaton - Hitchin -:-
17:00Redditch - Royston 4:2
17:00SiirrettySt. Ives - Alvechurch -:-
17:00Stratford - Rushall 0:5
17:00Tamworth - Barwell 4:1

ENGLANTI: Southern League South Division

17:00Beaconsfield Town - Poole 0:2
17:00SiirrettyBracknell - Dorchester -:-
17:00Chesham - Tiverton 3:0
17:00Dorchester - Harrow 3:2
17:00Gosport - North Leigh 2:0
17:00Hartley Wintney - Truro 0:1

ENGLANTI: Isthmian League Premier Division

17:00Aveley - Margate 3:1
17:00Bishop's Stortford - Wingate & Finchley 0:0
17:00Bowers & Pitsea - Horsham FC 0:0
17:00Canvey Island - Bognor Regis 3:2

ENGLANTI: FA Cup - Karsinta

14:30Congleton - AFC Fylde 1:1
16:00Anstey Nomads - Shefford 5:0
17:00Alvechurch - Nuneaton 4:0
17:00Bamber Bridge - Buxton 0:3
17:00Banbury - Berkhamsted 2:0
17:00Basford - Boston Utd 1:1
17:00Bath - Sevenoaks 0:1
17:00Beckenham - Binfield 5:3
17:00Billericay - Biggleswade Town 3:3
17:00Carshalton - Havant & W 0:2
17:00Cheshunt - Kidderminster 1:2
17:00Chester - Hanley Town 0:0
17:00Chorley - Blyth 0:1
17:00Clitheroe - Bury AFC 1:1
17:00Coalville - Sudbury 3:0
17:00Dulwich Hamlet - Folkestone 0:1
17:00Gainsborough - Worksop 0:1
17:00Gloucester - Merthyr Town 0:1
17:00Hampton & Richmond - Paulton Rovers 6:1
17:00Hanwell Town - Ebbsfleet 1:2
17:00Hendon - Herne Bay 3:2
17:00Hornchurch - Braintree 3:0
17:00Hyde - Darlington 1:0
17:00King’s Lynn - Kettering 6:1
17:00Met. Police - Chippenham 1:2
17:00Oxford City - Plymouth Parkway 1:1
17:00Peterborough Sports - Hemel Hempstead 3:1
17:00Romford - Chelmsford 0:5
17:00Scarborough - Curzon Ashton 2:2
17:00South Shields - Marske 5:2
17:00St. Ives - Chasetown 3:1
17:00Stocksbridge - Ashington 2:2
17:00Swindon S - Farnborough 1:5
17:00Taunton - Walton & Hersham 1:0
17:00Three Bridges - Hereford 0:3
17:00Weston-super-Mare - Helston Athletic 7:2
17:00Weymouth - Welling 3:0
17:00Worthing - Eastbourne Boro 1:2
17:00Yate Town - Bracknell 0:3

ENGLANTI: Valioliiga 2

14:00Blackburn U21 - Manchester Utd U21 6:1
14:00Chelsea U21 - Leicester U21 2:2
16:00Liverpool U21 - Arsenal U21 1:1
16:00West Ham U21 - Crystal Palace U21 0:1

ENGLANTI: Valioliiga U18

13:00Brighton U18 - Leicester U18 2:1
13:00Crystal Palace U18 - Chelsea U18 3:2
13:00Derby U18 - Wolverhampton U18 2:2
13:00Everton U18 - Manchester City U18 1:0
13:00Manchester Utd U18 - Blackburn U18 6:1
13:00Newcastle Utd U18 - Stoke City U18 1:2
13:00Southampton U18 - Fulham U18 3:5
13:30Norwich U18 - Arsenal U18 1:2
14:00Aston Villa U18 - Tottenham U18 2:4
14:00Leeds U18 - Sunderland U18 5:3
14:00West Ham U18 - West Bromwich U18 1:0
14:30Liverpool U18 - Nottingham U18 1:0

ENGLANTI: League Cup - Naiset

14:30Aston Villa N - Manchester Utd N 2:1rp.

ESPANJA: LaLiga2

17:15Mirandes - Las Palmas 3:3
17:15Racing Santander - Malaga 0:0
19:30Andorra - Levante 3:1
22:00Villarreal B - Burgos CF 0:0

ESPANJA: Primera RFEF - Group 1

18:00Merida AD - Pontevedra 2:0
18:00Unionistas - Rayo Majadahonda 2:1
20:00Fuenlabrada - Linares 1:2
21:00Badajoz - Ferrol 0:3

ESPANJA: Primera RFEF - Group 2

18:00CF Intercity - Cornella 1:2
19:00Logrones - Sabadell 3:0
20:00Murcia - SD Logrones 4:2

ESPANJA: Segunda RFEF - Group 1

17:30R. Oviedo B - Ourense CF 0:2

ESPANJA: Segunda RFEF - Group 2

18:00Beasain - Cirbonero 1:0
20:00Racing Rioja - Alaves B 2:2
21:00Arnedo - AD San Juan 1:2

ESPANJA: Segunda RFEF - Group 3

17:00Espanyol B - Ibiza Islas Pitiusas 1:0
18:30Saguntino - Badalona Futur 0:0
19:00Valencia B - Zaragoza B 2:0

ESPANJA: Segunda RFEF - Group 5

17:00Alcorcon B - Union Adarve 0:0
18:00Leganes B - Don Benito 0:0

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 1

19:30Estradense - Dep. Fabril 2:2
20:30Rapido de Bouzas - Barco 0:3

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 2

20:00Caudal Deportivo - Llanera 3:0

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 3

17:15Torina - Castro 0:1
18:00Escobedo - Atletico Albericia 3:1
18:00Solares - Revilla 1:1
18:00UD Samano - UC Cartes 2:1

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 4

17:30Touring KE - San Ignacio 2:2
18:00Anaitasuna FT - Aurrera Ondarroa 4:4
18:00Aurrera de Vitoria - Pasaia 1:3
18:00Urduliz - Lagun Onak 1:0
18:45SD Deusto - CD Vitoria 1:1
19:00Durango - Portugalete 0:1

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 6

18:00Atzeneta - Patacona 1:1

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 8

17:45Ponferradina B - Palencia 2:0
18:00Atl. Astorga - Santa Marta Tormes 4:0
18:15Numancia B - La Virgen 0:1

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 9

20:00Huetor Tajar - Atletico de Porcuna 1:1

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 10

19:00Bollullos - Ceuta B 2:1
19:00Cartaya - Ciudad de Lucena 1:1

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 11

17:30Manacor - Mercadal 1:0
17:30Santanyi - Inter Manacor 3:1
18:00Sant Jordi - Constancia 2:2
18:30Collerense - Llosetense 1:3
19:00Poblense - Andratx 2:2

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 12

18:30Santa Ursula - Tamaraceite 1:0
19:00Arucas - Yaiza 2:1
19:00Ibarra - Panaderia 1:2
19:00Villa Santa Brigida - Tenerife B 2:0

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 13

19:00Bullense - CAP Ciudad de Murcia 0:3

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 15

17:00Beti Onak - Cortes 1:0
17:30CD Ardoi - Valle Egues 1:1
17:30Ezcabarte - Subiza 4:1
17:30Huarte - Lagunak 1:0
17:30Oberena - CD Cantolagua 0:2
18:00Txantrea - Alesves 2:0
18:45Burlades - Pamplona 2:1

ESPANJA: Tercera RFEF - Group 18

19:00Ciudad Real - Quintanar 2:0

ESPANJA: Liga F - Naiset

13:00Alaves N - Villarreal N 0:4
13:00Betis N - Tenerife N 1:2
17:00Huelva N - Valencia N 0:0
19:15Barcelona N - Madrid C. N 7:0

ESPANJA: Primera Federacion - Naiset

16:00Real Oviedo N - Tenerife B N 4:0
17:00Vallecano N - Barcelona B N 0:3

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

16:00Denver - Nsingizini Hotspurs 0:2
16:00Green Mamba - Seven Dreams 1:0
16:00Moneni Pirates - Tambuti 1:1

ETELÄ-AFRIKKA: Motsepe Foundation Championship

16:30Cape Town All Stars - Uthongathi 0:0
16:30Casric Stars - Black Leopards 3:1
16:30Magesi - Tshakhuma 1:1
16:30Pretoria Callies - MM Platinum 2:1
16:30Venda - Baroka 1:0

ETELÄ-AFRIKKA: Diski Challenge

11:00Chippa United U23 - Stellenbosch U23 0:6
11:00Golden Arrows U23 - Bloem Celtic U23 0:0
11:00Sekhukhune U23 - Mamelodi U23 2:2
13:30Marumo Gallants U23 - Kaizer U23 0:1

ETELÄ-AFRIKKA: MTN 8 Cup

16:30Orlando - Mamelodi 0:0

ETELÄ-AMERIKKA: Copa Sudamericana - Pudotuspelit

23:00Sao Paulo (Bra) - Ind. del Valle (Ecu) 0:2

ETELÄ-KOREA: K League 1 - Championship Group

10:30Incheon - Ulsan Hyundai 0:3
13:00Jeonbuk - Pohang 3:1

ETELÄ-KOREA: K League 1 - Karsintalohko

08:00Seoul - Daegu 2:3

ETELÄ-KOREA: K League 2

07:30Gimpo FC - Asan 1:0
10:00Seoul E. - Bucheon 3:0
12:30Anyang - Ansan Greeners 2:0

ETELÄ-KOREA: K3 League

08:00Siheung Citizen - PPocheon 2:2
09:00Cheonan City - Dangjin Citizen 0:0
09:00Gyeongju KHNP - Hwaseong 1:1
09:00Paju Citizen - Daejeon Korail 2:1
13:00Cheongju Jikji - Gimhae 0:1

ETIOPIA: Valioliiga

13:00Ethiopian Insurance - St. George 1:7
16:00Dire Dawa - Sidama Bunna 2:2

EUROOPPA: UEFA Regions' Cup - Karsinta

16:30Split Region (Am) - Belgrade (Am) 1:1
17:30PeruutettuIvano-Frankivsk Oblast (Am) - Malta (Am) -:-

EUROOPPA: Valioliiga (Krim)

14:00Alushta - FC Yalta 3:1
16:00TSK Simferopol - Sparta-KT 2:1

FILIPPIINIT: PFL

11:00Azkals - Kaya 0:1
11:00United City - Maharlika 1:0

FÄRSAARET: 1. Deild

17:00SiirrettyFuglafjordur - 07 Vestur Sorvagur 2 -:-
17:00Vikingur 2 - TB Tvoroyri 4:2
19:00Runavik 2 - Klaksvik 2 0:2
19:00Undri - HB Torshavn 2 3:0
21:00B36 Torshavn 2 - Sandur 1:3

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

14:30Gagra - Dila Gori 0:0
14:30Samgurali - Saburtalo Tbilisi 0:3
17:00Telavi - Loco. Tbilisi 0:0

GEORGIA: Erovnuli Liga 2

14:30FC Gareji Sagarejo - Rustavi 4:0
17:00Shukura - Georgia 1:2
18:00Merani Tbilisi - Spaeri 0:4

GIBRALTAR: National League

17:00Mons Calpe - Lynx 1:2
19:30Lincoln - Manchester 62 3:0

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

00:00Municipal - Deportivo Achuapa 1:1

HOLLANTI: Eredivisie

17:30Cambuur - PSV 3:0
19:45Groningen - Alkmaar 1:4
21:00Ajax - G.A. Eagles 1:1
22:00Twente - Vitesse 3:0

HOLLANTI: Tweede Divisie

15:30Hardenberg - Rijnsburgse Boys 1:6
15:30Lisse - Oostzaan 2:1
15:30Noordwijk - Excelsior Maassluis 1:1
16:00Jong Volendam - Scheveningen 0:1
16:00Kozakken Boys - AFC 1:0
16:00Spakenburg - Quick Boys 0:4
16:30HFC - IJsselmeervogels 2:0
16:30Katwijk - TEC 2:0
18:00Jong Sparta Rotterdam - De Treffers 3:1

HOLLANTI: Derde Divisie

15:30Barendrecht - ACV Assen 2:2
15:30Excelsior 31 - ASWH 1:2
15:30GVVV - VV DOVO 3:1
15:30Hoek - VVOG 2:1
15:30Rijnvogels - Harkemase Boys 4:3
15:30SteDoCo - Sportlust 3:2
16:00DVS '33 Ermelo - RKAV Volendam 3:2
16:00Sparta Nijkerk - Ter Leede 1:2
16:00Urk - Staphorst 1:3

HOLLANTI: Divisie 1 U21 - Syyskausi

16:00Zwolle U21 - Graafschap U21 6:2
16:15FC Emmen U21 - Den Haag U21 0:1
16:30Willem II U21 - Groningen U21 1:4
17:00Almere U21 - Feyenoord U21 0:3

HOLLANTI: Divisie 1 U18 - Syyskausi

13:00Feyenoord U18 - Graafschap U18 2:0
15:30Ajax U18 - Zwolle U18 3:1
16:00Den Haag U18 - Alkmaar U18 0:4
16:15FC Twente/Heracles U18 - PSV U18 0:4

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

00:15Marathon - Honduras Progreso 5:1

INDONESIA: Liga 1

11:30Borneo - Madura United 3:0
12:00Dewa United - RANS Nusantara 2:2
16:00Arema - Persebaya 2:3

INDONESIA: Liga 2 - Ensimmäinen kierros

09:15Persewar Waropen - Persipura 0:0
10:15Persipal BU - Putra Delta 0:0
10:15Sulut Utd - PSBS Biak Numfor 1:0
11:15Gresik - PSIM Yogyakarta 2:0
11:15Nusantara - PSCS Cilacap 0:1
11:15Persekat - Bekasi City 0:1
11:15Persipa Pati - Persikab 2:0
11:30PSPS Riau - Karo United 0:1
12:30Persiraja Aceh - Perserang Serang 1:0
14:15PSKC Cimahi - Sriwijaya 0:1
14:30Persijap Jepara - Persela 2:2

IRAN: Persian Gulf Pro League

14:30Nassaji Mazandaran - Naft M.I.S 4:0
17:30Aluminium Arak - Malavan 1:0
18:00Gol Gohar - Esteghlal F.C. 1:2
18:30Foolad - Mes Kerman 0:0
18:30Zob Ahan - Peykan 1:0

IRLANTI: Premier Division

21:45Sligo Rovers - Shamrock Rovers 1:3

IRLANTI: National League - Naiset

16:00Galway WFC N - Dublin Waves N 2:3
16:00Shelbourne N - Cork City N 2:1
18:50Athlone WFC N - Wexford N 2:1
19:00Peamount N - Bohemians WFC N 1:0

ISLANTI: Icelandic Cup

19:00Hafnarfjordur - Vikingur Reykjavik 2:3ja.

ISLANTI: Urvalsdeild - Naiset

17:00Breidablik N - Throttur N 2:3
17:00IBV Vestmannaeyjar N - Afturelding N 3:0
17:00KR Reykjavik N - Thor/KA N 3:2
17:00Stjarnan N - Keflavik N 4:0
17:00Valur N - Selfoss N 1:1

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00Kiryat Shmona - H. Haifa 1:1
19:15Ashdod - Hapoel Hadera 1:1
20:00Netanya - H. Beer Sheva 1:2
20:30Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv 2:0

ISRAEL: Liga Alef North

21:15Hapoel Qalansawe - Maccabi Nujeidat Ahmad 1:3

ISRAEL: Liga Alef South

21:15M. Ironi Ashdod - M. Herzliya 0:0

ITALIA: Serie B

15:00Bari - Brescia 6:2
15:00Cagliari - Venezia 1:4
15:00Cittadella - Ternana 0:2
15:00Modena - Reggina 1:0
15:00Palermo - Sudtirol 0:1
15:00Parma - Frosinone 2:1
15:00Spal - Genoa 0:2
17:15Perugia - Pisa 1:3

ITALIA: Serie C - Group A

15:30AlbinoLeffe - Lecco 1:1

ITALIA: Serie C - Group B

15:30Torres - Vis Pesaro 2:2
18:30Pontedera - Siena 0:2

ITALIA: Serie C - Group C

15:30ACR Messina - Calcio Giugliano 1:0
18:30Audace Cerignola - Gelbison 0:1
18:30Avellino - Potenza 2:0
18:30Crotone - Juve Stabia 1:0
18:30Pescara - Monterosi FC 2:2
18:30Picerno - Monopoli 1:2
18:30Taranto - Foggia 1:0
18:30Turris - Catanzaro 0:4
18:30Virtus Francavilla - Fidelis Andria 2:1
18:30Viterbese - Latina 1:5

ITALIA: Primavera 1

12:00Cagliari U19 - Napoli U19 2:1
12:00Inter U19 - Atalanta U19 1:1
14:00Torino U19 - Juventus U19 3:4
16:00Cesena U19 - Sassuolo U19 0:0
16:00Sampdoria U19 - Frosinone U19 1:2

ITALIA: Primavera 2

12:00Entella U19 - Cosenza U19 0:0
12:00Reggina U19 - Perugia U19 1:0
15:00Genoa U19 - Cittadella U19 3:0
15:00Monopoli U19 - Spezia U19 1:3
16:00Ascoli U19 - Crotone U19 3:1
16:00Brescia U19 - Cremonese U19 0:0
16:00Como U19 - Spal U19 0:1
16:00Imolese U19 - Pescara U19 0:0
16:00Monza U19 - Vicenza U19 1:1
16:00Parma U19 - AlbinoLeffe U19 4:0
16:00Pordenone U19 - Padova U19 1:0
16:00Reggiana U19 - Alessandria U19 4:1
16:00Salernitana U19 - Lazio U19 1:1
16:00Ternana U19 - Pisa U19 0:2
16:00Venezia U19 - FeralpiSalo U19 4:1
16:00Viterbese U19 - Benevento U19 1:1

ITALIA: Serie A - Naiset

13:30Fiorentina N - Sassuolo N 2:0
15:30AC Milan N - Sampdoria N 2:1

ITÄVALTA: Bundesliga

18:00A. Lustenau - Wolfsberger 1:3
18:00Salzburg - LASK 1:1
18:00Tirol - Rapid Vienna 0:5

ITÄVALTA: 2. Liga

15:30Admira - Liefering 3:1
15:30Grazer - Sturm Graz (Am) 1:1
15:30Rapid (Am) - Lafnitz 0:1

ITÄVALTA: Regionalliga East

17:30Donaufeld Wien - Leobendorf 2:0
17:30Stripfing - Brück Leitha 7:0

ITÄVALTA: Regionalliga Central

20:00Weindorf St. Anna - Leoben 1:3

ITÄVALTA: Regionalliga West - Tyrol

14:30Kitzbühel - Reichenau 0:1
17:00Kufstein - Fügen 2:4
17:00SC Imst - Schwaz 4:4

ITÄVALTA: Regionalliga West - Salzburg

15:00Golling - Saalfelden 2:1
17:00A. Salzburg - Johann 5:0
17:00Bischofshofen - USK Anif 3:1
17:00Grödig - Wals-Grünau 1:1
17:00UFC Hallein - Kuchl 1:1

ITÄVALTA: Regionalliga West - Vorarlberg

17:00Bregenz - Röthis 2:0
17:00Hohenems - Lauterach 4:4
18:00Brauerei Egg - Admira Dornbirn 3:1

ITÄVALTA: Bundesliga - Naiset

15:00SiirrettyAustria Vienna N - Innsbruck N -:-

JAPANI: J1 League

08:00Avispa Fukuoka - Kobe 0:1
08:00C-Osaka - Shonan 1:1
09:00Hiroshima - Urawa 4:1
09:00Kashima - Tokyo 0:1
09:00Sagan Tosu - Kyoto 0:1
10:00G-Osaka - Kashiwa 0:0
10:00Nagoya - Yokohama M. 0:4
10:00Sapporo - Kawasaki 4:3

JAPANI: J2 League

08:00Kofu - Tochigi 0:1
08:00Kusatsu - Omiya Ardija 1:0
08:00Yamagata - Albirex Niigata 1:1
10:00Tokushima - Machida 3:2
12:30Ryukyu - Yokohama FC 0:1
13:00Oita - V-Varen Nagasaki 3:1

JAPANI: J3 League

08:00Fujieda MYFC - YSCC 4:1
13:00Kagoshima Utd - Nagano 4:1

JAPANI: Nadeshiko League - Naiset

07:00FC Takatsuki Speranza N - Nittaidai N 1:0
07:00Orca Kamogawa N - C-Osaka N 3:3

JAPANI: WE League Cup - Naiset - Pudotuspelit

10:00Urawa N - Beleza N 4:3rp.

JORDANIA: Valioliiga

18:00Al Wehdat - Al Salt 3:0
20:30Al-Faisaly Amman - Al Hussein 3:0

KAMBODŽA: CPL

11:45Boeung Ket - Angkor Tiger 1:2
14:30NagaWorld - Kirivong Sok Sen Chey 2:0
14:30Phnom Penh Crown - Visakha 2:2
14:30Tiffy Army - Svay Rieng 0:1

KANADA: Canadian Premier League

05:00Pacific FC - Edmonton 1:0
21:00HFX Wanderers - Atl. Ottawa 1:2
00:00Forge - York 2:0

KANADA: U Sports

01:15Acadia - Cape Breton 0:2
01:15Mount Allison - Dalhousie 0:0
03:15Brock - McMaster 0:1
03:15Guelph - Western 3:0
03:15Laval - Sherbrooke 5:0
03:15UQAM - McGill 3:1
03:15Windsor - Laurier 1:2
04:00UBC Okanagan - UFV 1:2
05:00Thompson Rivers - Trinity Western 2:1
05:30UBC - UNBC 1:2
20:45Memorial - StFX 2:1
21:00MacEwan - Saskatchewan 0:2
21:15Trent - Nipissing 1:0
21:15UNB - Saint Marys 0:1
22:15Toronto - Queens 3:0
22:15Toronto Metropolitan - RMC 15:0
22:15UOIT - Laurentian 4:0
22:15York - Algoma 6:0
23:15Alberta - Lethbridge 2:0
23:15Calgary - Mount Royal 0:1

KAZAKSTAN: Valioliiga

14:00Kaspij Aktau - Aksu 1:0
15:00Ordabasy - Atyrau 2:0
17:00Taraz - Maqtaaral 0:1

KENIA: Valioliiga

13:00SiirrettyTalanta FC - Nairobi City -:-
15:00SiirrettyAPS Bomet - Nzoia Sugar -:-
15:00SiirrettyBidco United - Nzoia Sugar -:-
15:00SiirrettyBidco United - Leopards -:-
15:00SiirrettyGor Mahia - Ulinzi Stars -:-
15:00SiirrettyGor Mahia - Posta Rangers -:-
15:00SiirrettyKakamega Homeboyz - Police FC -:-
15:00SiirrettyKCB - Kariobangi Sharks -:-
15:00SiirrettyKCB - Fortune Sacco -:-
15:00SiirrettyTalanta FC - Fortune Sacco -:-
15:00SiirrettyUlinzi Stars - Sofapaka -:-
15:15SiirrettyTusker - Bandari -:-

KOLUMBIA: Primera A - Clausura

04:00Ind. Medellin - Petrolera 3:1
22:00Cortulua - Bucaramanga 0:2
00:05Once Caldas - Jaguares de Cordoba 0:1

KOLUMBIA: Primera B - Clausura

23:00Orsomarso - Fortaleza 0:4
02:00Tigres - Bogota 2:1
23:00Valledupar - Barranquilla 0:1
00:00Real Cartagena - Boca Juniors 0:0

KOSOVO: Superliga

14:00Drita - Drenica 2:1
14:00Dukagjini - Ferizaj 4:1
14:00KF Llapi - Malisheva 1:1
18:00SiirrettyDrenica - FC Ballkani -:-
18:00SiirrettyDukagjini - Drita -:-
18:00SiirrettyMalisheva - Gjilani -:-
18:00SiirrettyPrishtina - Ferizaj -:-
18:00SiirrettyTrepca 89 - KF Llapi -:-

KREIKKA: Super League

19:30Lamia - Levadiakos 1:0

KROATIA: HNL

17:55Osijek - Lok. Zagreb 4:1
20:30Dinamo Zagreb - Slaven Belupo 4:1

KROATIA: Prva NL

15:50Dubrava - Croatia Zmijavci 2:1
16:30Bijelo Brdo - Cibalia 0:0
16:30Jarun - Dugopolje 2:0
16:30Vukovar 1991 - Dragovoljac 1:1

KROATIA: Druga NL

16:30Belisce - Trnje 3:0
16:30Bjelovar - Dugo Selo 4:1
16:30Jadran LP - Zagorec K. 5:1
16:30Marsonia - Grobnican 1:0

KROATIA: 1. HNL - Naiset

15:00Dinamo Maksimir N - Rijeka N 11:1
15:00Hajduk Split N - Agram Zagreb N 3:1
17:00ZNK Split N - Osijek N 0:1

KUUBA: Liga Nacional - Clausura

23:00SiirrettyArtemisa - FC Cienfuegos -:-
23:00SiirrettyFC Camaguey - FC La Habana -:-
23:00SiirrettyFC Guantanamo - FC Santiago de Cuba -:-
23:00SiirrettyFC Villa Clara - Las Tunas -:-

KUWAIT: Valioliiga

18:00Al Tadamon - Al Sahel 1:1
20:20Al Arabi - Al Jahra 2:0

KYPROS: First Division

19:00Apollon - Paphos 1:1
19:00Doxa - Omonia 0:2
20:00AEK Larnaca - Anorthosis 4:0

KYPROS: Division 2

16:00Anagennisi - M.E.A.P. Nisou 0:1
16:00Ermis - Zakakiou 2:1
16:00Peyia 2014 FC - Paeek 1:2
16:00Ypsonas - Ayia Napa 1:0

LATVIA: Optibet Virsliga

13:00Tukums 2000 - Auda 1:0
15:00RFS - Metta/LU 6:0
16:00FK Liepaja - Spartaks 5:2

LATVIA: 1. Liga

13:00Grobina - Dinamo Riga 5:0
14:00Riga FC 2 - Salaspils FK 0:0
16:00Valmiera 2 - AFA Olaine 4:1
18:00Rezekne - FK Smiltene 5:2

LESOTHO: Valioliiga

16:00CCX - Bantu 0:3
16:00Galaxy - Linare 0:1
16:00LCS - Lijabatho 1:0
16:00Lifofane - Mazenod 0:0
16:00LMPS - Liphakoe 0:0
16:00Manonyane - Machokha 0:1
16:00Matlama - Lioli 1:0
16:00Naughty Boys - Defence Force 0:3

LIBANON: Valioliiga

15:30Tripoli - Al Hikma 0:2
16:00Nejmeh SC - Al Sahel 1:2

LIBERIA: LFA First Division

18:30Freeport - BEA Mountain 0:1

LIETTUA: A Lyga

15:00Jonava - Dziugas Telsiai 0:1
17:00Hegelmann - Siauliai FA 2:1

LIETTUA: I Lyga

14:00Ekranas - Neptunas 1:2
15:00Garliava - Babrungas 2:0

LIETTUA: Lithuanian Cup

17:00Zalgiris - Kauno Zalgiris 2:1ja.

LUXEMBURG: Luxembourg Cup

17:00Bastendorf - Racing Luxembourg 0:4
19:00Cebra - Jeunesse Junglinster 4:2
20:00Steinfort - Mondercange 3:8

MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue

19:00Costa Rica U17 - Nicaragua U17 2:0
23:30Saint Vincent ja Grenadiinit - Grenada 1:5

MALAWI: Super League

15:30SiirrettyBlue Eagles - MAFCO -:-
15:30SiirrettyEkwendeni Hammers - Kamuzu Barracks -:-
15:30Mighty Wanderers - MAFCO 1:0
15:30SiirrettyMighty Wanderers - Moyale Barracks -:-
15:30Moyale Barracks - Rumphi United 3:1
15:30Silver Strikers - Blue Eagles 0:1

MALESIA: Super League

15:15Johor DT - Negeri Sembilan 5:0
15:15Sarawak Utd. - Pahang 1:4
16:00Kedah - Petaling Jaya CFC 0:1
16:00Selangor - Melaka United 5:0
16:00Terengganu - Sabah 2:0

MALTA: Valioliiga

16:00Hamrun - Floriana 2:0
16:00Mosta FC - Sirens 1:1
18:15Santa Lucia - Gudja 1:3
18:15Zebbug - Marsaxlokk 0:3

MAROKKO: Botola Pro

20:15Safi - Tanger 1:0
22:30Jeunesse Sportive Soualem - Khouribga 0:0

MAROKKO: Botola 2

19:00Jeunesse - Ittifaq Marrakech 1:3
19:00Khemisset - Renaissance Zemamra 0:1
19:00Raja Beni Mellal - Dcheira 0:1

MEKSIKO: Liga MX - Apertura

03:00Puebla - Club America 1:2
05:00Juarez - U.N.A.M. 3:1

MEKSIKO: Liga Premier Serie A - Apertura

18:00Correcaminos 2 - Uruapan 2:3
19:00Leones Negros 2 - Tritones Vallarta 0:3
00:00Halcones de Zapopan - UA Zacatecas 2:4

MEKSIKO: Liga Premier Serie B - Apertura

20:00Chilpancingo - Tho Mayas 1:1
00:00Atl. Angelopolis - Calor De San Pedro 2:3
00:00Huracanes Izcalli - Canoneros Marina 2:3rp.

MEKSIKO: Liga MX U20 - Apertura

17:00Atlas U20 - Necaxa U20 2:1
17:00Atl. San Luis U20 - Tigres U20 2:2
17:00Cruz Azul U20 - Guadalajara U20 1:1
17:00Monterrey U20 - Pachuca U20 3:1

MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Apertura

01:05Queretaro N - Cruz Azul N 0:1
03:00Tijuana N - Toluca N 1:0
05:00Tigres N - Monterrey N 2:2
20:00U.N.A.M. N - Leon N 4:0

MOLDOVA: Super Liga

15:00Zimbru - Dinamo-Auto 2:1
18:00Milsami - Balti 1:0

MONGOLIA: Valioliiga

11:00Khovd - Ulaanbaatar City 1:2
14:00BCH Lions - Khoromkhon 1:4

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liiga

16:00Rudar - Jezero 2:1
16:00Sutjeska - Jedinstvo 5:0
17:00Decic - Mornar 3:1
17:00OFK Petrovac - Arsenal Tivat 1:2

MOSAMBIK: Mocambola

16:00Ferroviario Nacala - Matchedje Mocuba 1:0

MYANMAR: National League

12:00Yadanarbon - Shan Utd 1:1

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

00:00Ferretti - Managua FC 2:1
00:00Matagalpa - Juventus Managua 2:5

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

19:00Ferretti U20 - Managua FC U20 1:0
21:00Matagalpa U20 - Juventus Managua U20 1:1

NORJA: Eliteserien

17:00Tromsø - Molde 0:1
19:00Lilleström - Bodo/Glimt 1:4
19:00Vålerenga - Strömsgodset 4:0

NORJA: Division 2 - Group 1

14:00Ullern - V. Haugesund 0:0
15:00Notodden - Egersunds 3:2
15:00Orn - Sotra 2:4
16:00Moss - Staal Jorpeland 1:0
16:00PeruutettuStrømmen - Oygarden -:-
17:00Arendal - Halden 5:4

NORJA: Division 2 - Group 2

15:00Kjelsås - Levanger 1:1
17:00Baerum Sportsklubb - Frigg 3:0
18:00SK Gjovik-Lyn - Alta 2:0

NORJA: Division 3 - Group 1

14:00Ready - Fyllingsdalen 2:3
14:30OS - Lokomotiv Oslo 6:3
15:00Nordstrand - Grei 6:0
18:00Kjelsås 2 - Froya 4:1

NORJA: Division 3 - Group 2

15:00Lillehammer - Volda TI 3:3
16:30Forde - Spjelkavik 5:0
17:00Aalesund 2 - Honefoss 2:1
17:00Elverum - Toten 3:0

NORJA: Division 3 - Group 3

15:00Bjarg - Sola 1:4
15:00Brodd - Stord 1:2
15:30Vidar - Fana 1:4
16:00Brann 2 - Viking 2 3:1
16:00Bremnes - Akra 5:0
17:00Djerv 1919 - Lysekloster 2:2

NORJA: Division 3 - Group 4

15:00Fram - Follo 2:1
15:00Pors - Jeloy 2:1
15:00Randesund - Halsen 1:3
15:00Vindbjart - Uradd 6:2
16:00Fredrikstad 2 - Mandalskameratene 3:1

NORJA: Division 3 - Group 5

15:00Nardo - Kolstad 3:0
15:00Steinkjer - Melhus 1:1
15:00Tiller - Trygg/Lade 1:0

NORJA: Division 3 - Group 6

15:00Senja - Floya 2:1
16:00Lørenskog - Gjellerasen 2:0

NORJA: Division 1 - Naiset - Toinen vaihe

17:30Medkila N - Kil/Hemne N 2:4

NORSUNLUURANNIKKO: Ligue 1

18:30Lys Sassandra - Korhogo 1:1
20:45Stella Adjame - ASI d'Abengourou 2:0

PALESTIINA: West Bank League

16:00Shabab Al-Dhahiriya - Ahli Al-Khalil 6:2
16:00Wadi Al-Nes - Islami Kalkelea 4:1
19:00Shabab Alsamu - Jabal Al Mukaber 0:0

PANAMA: LPF - Clausura

04:00San Francisco - Independiente 0:2

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

01:30Sol De America - Cerro Porteno 0:1

PERU: Liga 1 - Clausura

23:30Cajamarca - Cesar Vallejo 4:0
03:00Carlos Mannucci - Ayacucho 0:1

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Premiership

17:00Cliftonville - Newry City 4:0
17:00C. Rangers - Crusaders 4:3
17:00Dungannon - Linfield 0:1
19:30Larne - Coleraine 2:0

POHJOIS-IRLANTI: NIFL Championship

17:00Annagh - H&W Welders 2:1
17:00Ards - Dergview 5:2
17:00Ballyclare - Warrenpoint 1:1
17:00Dundela - Newington 2:1
17:00Knockbreda - Ballinamallard 1:2
17:00Loughgall - Institute 1:0

POHJOIS-MAKEDONIA: 1. MFL

15:00Makedonija GP - Struga 1:1
16:00Bregalnica - Rabotnicki 1:3

POHJOIS-MAKEDONIA: 2. MFL

16:00Arsimi - Borec 9:0
16:00Belasica - Besa 1976 1:0
16:00Pelister - Voska Sport 1:1
16:00Sloga Vinica - KF Gostivar 0:1
16:00Teteks - Sasa 0:2
16:00Vardar - Lok. Skopje 2:0

PORTUGALI: Liga Portugal

23:15FC Porto - Braga 4:1
17:30Vizela - Portimonense 1:0
20:00Chaves - Estoril 1:1
22:30Guimaraes - Benfica 0:0

PORTUGALI: Taça de Portugal

13:00SB Castelo Branco - Farense 0:1
16:00Lajense - Moreirense 1:3
16:00Varzim - Feirense 1:0
17:001º de Maio Funchal - Serpa 0:8
17:00Agueda - Pevidem 0:1
17:00GD Joane - Belenenses 0:3
17:00Leiria - CDC Montalegre 0:1
17:00Oliveira Hospital - Estrela 2:1rp.
17:00Sanjoanense - Os Marialvas 3:1
17:00Vasco da Gama - Leixoes 0:5
18:00Arronches Benfica - SC Vianense 0:2
18:45OS Belenenses - Torreense 3:1

PUOLA: Ekstraklasa

16:00Gornik Zabrze - Zaglebie 2:3
18:30Lech - Legia 0:0
21:30Szczecin - Lechia Gdansk 2:1

PUOLA: Division 1

16:00Skra - Katowice 0:1
18:30S. Rzeszow - R. Rzeszow 3:4
21:00Leczna - Tychy 3:2

PUOLA: Division 2

14:00Slask 2 - Pruszkow 1:3
15:30Elblag - Kotwica Kolobrzeg 2:0
16:00Pogon Siedlce - Wisla Pulawy 1:1
16:00Stomil Olsztyn - Lech 2 2:2
18:00Motor Lublin - Siarka Tarnobrzeg 0:0
19:00Polkowice - Stezyca 0:1

PUOLA: III Liga - Group I

13:00Legia II - Warta Sieradz 4:1
15:00Bron Radom - Concordia Elblag 4:0
16:00Blonianka Blonie - Grodzisk M. 3:5
16:00Ostroda - Skierniewice 0:4
16:00Swit - Zambrow 2:0
17:00Mlawa - Pilica Bialobrzegi 6:2
17:00T. Mazowiecki - Legionowo 1:1
17:00Ursus Warszawa - LKS Lodz II 2:2

PUOLA: III Liga - Group II

13:00Gedania Gdansk - B. Gdynia 3:2
14:00Blekitni Stargard - Unia Janikowo 3:1
14:00Kleczew - Vineta W. 1:2
15:00Solec Kujawski - Jarocin 2:2
15:00Sroda - Szczecin II 2:0
16:00Stolem Gniewino - Unia Swarzedz 4:1
17:00Ol. Grudziadz - Starogard Gdanski 1:3

PUOLA: III Liga - Group III

13:00Rakow 2 - Carina Gubin 1:0
15:30Chrobry Glogow 2 - Goczalkowice Zdroj 0:1
16:00Brzeg - Odra Wodzislaw 3:0
16:00Nysa - Sleza Wroclaw 0:3
16:00Z. Gora - Polonia Bytom 1:1
16:30Stilon Gorzow - Legnica 2 0:0
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Warta Gorzow 1:2
17:00Kluczbork - Bielsko-Biala 0:2

PUOLA: III Liga - Group IV

14:00Unia Tarnow - Wisloka Debica 0:0
15:00Lublinianka - Czarni Polaniec 3:0
16:00Chelmianka Chelm - KS Wieczysta Krakow 0:1
16:00Orleta Radzyn - LKS Lagow 0:1

PUOLA: Central Youth League

12:00Wisla U19 - Arka U19 1:1
13:00Korona U19 - Lech U19 2:4
13:00Szczecin U19 - Rakow Czestochowa U19 0:1
13:00Zaglebie U19 - Cracovia U19 2:1
14:30Jagiellonia U19 - Polonia W. U19 1:3
15:00Legia U19 - Slask W. U19 1:2

QATAR: QSL Cup

19:15Al Ahli Doha - Qatar SC 2:1
19:15Al-Wakra - Al Sailiya 1:0
19:15Umm-Salal - Al-Sadd 3:2

RANSKA: Ligue 2

16:00St. Etienne - Grenoble 2:2
20:00Annecy - Bastia 0:2
20:00Caen - Quevilly Rouen 0:1
20:00Dijon - Le Havre 0:0
20:00Metz - Pau FC 1:0
20:00Nimes - Paris FC 0:1
20:00Niort - Guingamp 0:0
20:00Rodez - Amiens 0:1
20:00Valenciennes - Sochaux 2:1

RANSKA: National 2 - Group A

17:00Poissy - Guingamp II 1:0
18:00Rennes II - Saint-Pryve 1:2
19:00Beauvais - Chateaubriant 0:1
19:00Blois - Caen II 2:3
19:00Chartres - Chambly 0:3
19:00Evreux - Racing Club de France 0:5
19:00Granville - Vannes 3:1
19:00Rouen - Saint-Malo 4:1

RANSKA: National 2 - Group B

15:30St Quentin - Furiani Agliani 0:1
18:00Reims II - Metz II 1:3
19:00Besancon - Sainte-Genevieve 3:2
19:00Creteil - Lusitanos 1:0
19:00Haguenau - ASM Belfort 1:1
19:00Wasquehal - Epinal 1:2
19:30Fleury-Merogis - Colmar 2:2

RANSKA: National 2 - Group C

19:00Canet Roussillon - Lyon - La Duchere 1:0
19:00Frejus - Sete 3:0
19:00Marignane - Aubagne 0:0
19:00Saint Priest - Hyeres 0:1
19:00Thonon-Evian - Louhans Cuiseaux 0:2
19:00Toulon - Jura Sud 0:1
20:00Ales - Grasse 0:1
21:00Lyon II - Auxerre II 2:1

RANSKA: National 2 - Group D

18:00GOAL FC - Andrezieux 1:1
19:00Chamalieres - Bourges 18 2:0
19:00Saumur - Romorantin 2:2
19:00Vierzon - Nantes II 1:3
19:30Moulins-Yzeure - Lorient II 1:0
20:00Stade Bordelais - Angers II 1:0

RANSKA: Division 1 - Naiset

15:30Dijon N - Paris FC N 0:2
15:30Fleury 91 N - Soyaux N 1:1
15:30Lyon N - Rodez N 2:0
15:30Reims N - Guingamp N 3:0

ROMANIA: Liga 1

19:00Mioveni - U Craiova 1948 2:2
21:30CFR Cluj - Petrolul 1:0

ROMANIA: Liga 2

11:00Dumbravita - Ripensia Timisoara 1:0
11:00Poli Iasi - Baia Mare 2:0
11:00Progresul Spartac - Unirea Dej 2:2
12:00Viitorul Selimbar - Steaua Bucuresti 1:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 1

15:00Brodoc - Viitorul Darabani 3:0
15:00Bucovina Radauti - Somuz Falticeni 1:2
15:00Foresta Suceava - CSM Bacau 2:0
15:00Stiinta Miroslava - Ceahlaul 3:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 2

15:00CSM Focsani - Vointa Limpezis 6:1
15:00Dinamo Bacau - CSM Ramnicu Sarat 0:2
15:00Metalul Buzau - Braila 9:1
15:00Viitorul Ianca - Sporting Liesti 1:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 3

15:00Agricola Borcea - Calarasi 3:1
15:00Gloria Baneasa - Afumati 0:3
15:00Recolta Gh. Doja - Gloria Albesti 3:4
15:00Voluntari 2 - F. Constanta 2 4:0

ROMANIA: Liga 3 - Seria 4

15:00Popesti Leordeni - Campulung 2:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 5

15:00Kids Tampa Brasov - Sepsi Sf. Gheorghe 2 2:0
15:00Olimpic Zarnesti - SR Brasov 0:2
15:00Paulesti - Cetate Rasnov 0:1
15:00Plopeni - CS Blejoi 0:0
15:00Targu Secuiesc - Odorheiu 1:0

ROMANIA: Liga 3 - Seria 6

15:00Calimanesti - Horezu 0:1
15:00Sporting Rosiori - Minerul Costesti 5:0
15:00Viitorul Daesti - Vedita Colonesti 1:0

ROMANIA: Liga 3 - Seria 7

15:00Lupac - Jiul Petrosani 1:0
15:00Retezatul Hateg - Viitorul Simian 0:3

ROMANIA: Liga 3 - Seria 8

15:00CSM Resita - Bisnov 1:2
15:00Progresul Pecica - Ineu 4:1
15:00Teuz Cermei - Ghiroda & Giarmata Vii 1:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 9

15:00Corvinul Hunedoara - Unirea Ungheni 1:0
15:00Ocna Mures - Sanatatea Cluj 0:0
15:00Viitorul Cluj - ACS Targu Mures 1898 2:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 10

15:00Bihor - Gloria 2018 Bistrita 1:1
15:00Sighetu Marmatiei - CSM Satu Mare 1:1
15:00Victoria Carei - Minerul Ocna Dej 1:3
15:00Zalau - CFR Cluj II 2:0

RUANDA: Valioliiga

16:00Bugesera FC - Etincelles 3:1
16:00Kiyovu - Sunrise 1:2
16:00Marines - Rayon Sport 2:3
16:00Mukura Victory Sports - Gorilla 2:3

RUOTSI: Allsvenskan

16:00Malmö - Hammarby 0:0
18:30Degerfors - Djurgården 3:0

RUOTSI: Superettan

14:00AFC Eskilstuna - Örebro 0:1
16:00Landskrona - Dalkurd 3:1
16:00Örgryte - Brage 4:0
16:00Östersund - Halmstad 0:0

RUOTSI: Division 1 - Norra

14:00Sollentuna - Täby 0:0
14:00Örebro Syrianska - Forward 1:1
17:00Hammarby TFF - Gefle 3:3
17:00Haninge - Stockholm Internazionale 0:1
17:00Umeå - Sandviken 1:3

RUOTSI: Division 1 - Södra

14:00Tvååker - Olympic 0:0
14:00Vänersborgs IF - GAIS 1:6
17:00Lindome - IFK Malmö 2:1
17:00Ljungskile - Torns IF 2:3
17:00Lund - Oskarshamn 1:2
17:00Ängelholm - Åtvidaberg 1:2

RUOTSI: Division 2 - Norrland

13:00Ytterhögdals IK - Storfors AIK 1:2
14:00Algarna-Harnosand - Kiruna 2:1
15:00Boden - Bergnäsets AIK 2:1
15:00Friska Viljor FC - Sund IF 3:2
15:00Skellefteå - Umeå 4:0
16:00IFK Luleå - Gottne IF 4:2
16:00Sandvik - IFK Östersund 4:1

RUOTSI: Division 2 - Norra Svealand

13:30Hudiksvall - Gute 3:2
15:00Skiljebo - Kungsängen 3:1
16:00Forsbacka IK - IFK Stocksund 0:3

RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland

14:00Assyriska BK - Höganäs BK 3:2
14:30Sävedalens IF - Tölö 6:2
14:30Ullareds IK - Hittarps IK 1:2
15:00Husqvarna - BK Astrio 2:3

RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland

15:00Ariana - IFK Berga 2:0
15:00IFK Hässleholm - Högsby 0:2
15:00Nosaby IF - Österlen FF 2:1
16:00Räppe GOIF - Eslöv 2:1

RUOTSI: Division 2 - Södra Svealand

15:00Enskede - United Nordic 1:3
15:00Huddinge - Lidingö IFK 2:4
15:00Smedby - Syrianska 3:5
17:00Nyköping - IFK Eskilstuna 5:1

RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland

14:00Ahlafors IF - Stenungsunds IF 3:2
15:00Karlslund - Nordvärmland 1:2
15:00Kumla - Lidköpings FK 3:1
16:00Herrestads AIF - Gauthiod 2:0

RUOTSI: Elitettan - Naiset

14:00Mallbacken N - Bromölla N 0:1
15:00Bergdalens IK N - Sundsvall N 2:4
16:00Lidköpings FK N - Jitex N 3:1
16:00Norrköping N - Växjö DFF N 0:1
16:00Uppsala N - Alingsås FC N 1:1

SAKSA: 2. Bundesliga

14:00Düsseldorf - Bielefeld 4:1
14:00Greuther Fürth - Sandhausen 1:1
14:00Kiel - Rostock 1:1
21:30St. Pauli - Heidenheim 0:0

SAKSA: 3. Liga

15:00Dortmund II - München 1860 1:1
15:00Duisburg - Hallescher 1:0
15:00Elversberg - Verl 1:2
15:00Saarbrücken - Freiburg II 2:2
15:00SpVgg Bayreuth - Dresden 1:1
15:00VfL Osnabrück - Mannheim 5:0

SAKSA: Regionalliga North

14:30SC Weiche-08 - Teutonia Ottensen 2:2
15:00Emden - Phoenix Lübeck 0:3
17:00Jeddeloh - St. Pauli II 2:1

SAKSA: Regionalliga - Koilinen

14:00Babelsberg - Lichtenberg 2:2
14:00TB Berlin - Greifswald 0:3
15:00Chemnitzer - Chemie Leipzig 0:1

SAKSA: Regionalliga West

15:00Aachen - Fortuna Köln 1:2
15:00Kaan-Marienborn - Düsseldorf II 1:3
15:00Köln II - Wattenscheid 3:2
15:00Mönchengladbach II - Bocholt 3:3
15:00Rodinghausen - Wuppertaler 2:1
15:00Straelen - Wiedenbruck 1:0
15:25HylättySchalke II - Preussen Münster 1:0

SAKSA: Regionalliga Südwest

15:00Bahlinger - FSV Frankfurt 1:2
15:00Stuttgart II - Homburg 0:0
15:00Walldorf - Kassel 0:0
15:00Worms - Hoffenheim II 0:1

SAKSA: Oberliga NOFV-Nord

14:00Blau Weiss Berlin - TuS Makkabi Berlin 1:0
15:001.FC Frankfurt - Tasmania Berlin 1:0
15:00Rostocker FC - Dynamo Schwerin 2:1

SAKSA: Oberliga NOFV- Süd

15:00Auerbach - Nordhausen 3:1
15:00Blau-Weiss Zorbau - Einheit Wernigerode 3:0
15:00Freital - Eilenburg 0:2
15:00Grimma - Krieschow 0:0
15:00Ludwigsfelder - Oberlausitz 0:0
15:00Plauen - Halle 3:0
15:00Sandersdorf - Einheit Rudolstadt 1:1
15:00SV 1890 Westerhausen - An der Fahner Höhe 1:1

SAKSA: Oberliga Schleswig-Holstein

15:00Kilia Kiel - SC Weiche-08 II 4:0
15:00Pansdorf - Oldenburger 1:1
16:30Todesfelde - Neumünster 3:1
17:00Frisia Risum-Lindholm - Bordesholm 2:2
18:00Inter Türkspor Kiel - Dornbreite Lübeck 3:3

SAKSA: Oberliga Hamburg

16:00Curslack-Neuengamme - Wandsbeker Concordia 0:3

SAKSA: Oberliga Bremen

14:00BTS Neustadt - OSC Bremerhaven 2:3
15:00Aumund-Vegesack - Werder Bremen III 2:4
15:00Brinkumer SV - Schwachhausen 0:3
16:00Woltmershausen - Hemelingen SV 2:3
17:00Surheide - Blumenthaler 3:1

SAKSA: Oberliga Westfalen

16:00Paderborn II - Clarholz 1:0

SAKSA: Oberliga Hessen

16:00Hadamar - Neuhof 1:0
16:00SV Steinbach - Weidenhausen 4:0
16:00Unter-Flockenbach - Stadtallendorf 0:3

SAKSA: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00Koblenz - SG 2000 Mülheim-Karlich 3:0
16:00Arminia Ludwigshafen - Pirmasens 0:0
16:00Pfeddersheim - Schott Mainz 1:3
16:30Gonsenheim - Waldalgesheim 4:2
16:30Morlautern - Jägersburg 3:2
19:00Kirchberg - Eisbachtal 3:3

SAKSA: Oberliga Baden-Württemberg

15:00Göppingen SV - Reutlingen 4:1
15:00Neckarsulmer - Freiburger 1:0
15:00Ravensburg - Bissingen 3:1
16:30Hollenbach - FC Holzhausen 2:0
16:30Oberachern - Backnang 1:4
16:30Offenburger FV - Stuttgarter Kickers 0:6

SAKSA: Junioren Bundesliga North

12:00Hannover U19 - Rostock U19 2:1
12:00Hertha Berlin U19 - Zehlendorf U19 4:0
12:00St. Pauli U19 - Cottbus U19 6:0
13:00Wolfsburg U19 - Magdeburg U19 2:2
14:00RB Leipzig U19 - Berliner AK 07 U19 2:1
14:00Werder Bremen U19 - Hamburger SV U19 2:3

SAKSA: Junioren Bundesliga South

12:00Bayern München U19 - Hoffenheim U19 1:3
12:00Mainz U19 - Frankfurt U19 3:2
13:00Heidenheim U19 - Reutlingen U19 1:0
14:00Augsburg U19 - Stuttgart U19 2:2
14:00Freiburg U19 - Walldorf U19 0:1
15:00Darmstadt U19 - Nürnberg U19 1:1

SAKSA: Junioren Bundesliga West

12:00Leverkusen U19 - Bochum U19 1:2
14:00Dortmund U19 - Bonner U19 2:1
14:00Hilden U19 - Düsseldorf U19 2:3

SAKSA: Bundesliga - Naiset

14:01Köln N - Potsdam N 4:2

SAKSA: 2. Bundesliga - Naiset

15:00Frankfurt II N - Ingolstadt N 3:2

SAMBIA: Super League

14:00Kansanshi - Green Eagles 2:0
16:00Chambishi - Forest Rangers 0:0
16:00Green Buffaloes FC - Prison Leopards 2:2
16:00Kabwe - Lumwana Radiants 0:0
16:00NAPSA Stars - FC Muza 3:0
16:00Nchanga Rangers - Nkana 1:1
16:00Zanaco - Red Arrows 1:1

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

16:00Domagnano - Fiorentino 1:1
16:00La Fiorita - Cosmos 2:0
16:00Virtus - Libertas 1:1

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

18:30Al-Raed - Al Adalh 2:1
18:30Damac - Al Taee 2:0
21:00Al Khaleej - Al Batin 1:0
21:00Al Wehda - Al-Ettifaq 1:1

SERBIA: Super Liga

16:00TSC Backa Topola - Radnik 2:1
18:00Javor - FK Vozdovac 0:2
20:00Napredak - Kolubara 4:0

SERBIA: Srpska Liga - Belgrade

11:00Sindjelic Beograd - Teleoptik 0:1
16:30SiirrettyBSK Borca - Brodarac -:-
16:30Buducnost Dobanovci - Zemun 1:2
16:30SiirrettyOFK Beograd - Prva Iskra Baric -:-
16:30SiirrettyStudentski Grad - Torlak -:-

SERBIA: Srpska Liga - Vojvodina

16:30Becej - 1. Maj Ruma 0:1
16:30Hajduk 1912 - Radnicki 1912 0:0
16:30Omladinac NB - Jedinstvo SP 0:1

SERBIA: Srpska Liga - East

16:00Jagodina - Timocanin 3:0
16:00Paracin - Dunav Prahovo 1:0
16:00Radnicki Svilajnac - Pcinja 2:1
16:00Timok - SFS Borac 1:1
16:00Toplicanin - Mesevo 0:3

SERBIA: Srpska Liga - West

16:00Borac 1926 - Real Podunavci 2:0
16:00Buducnost Krusik - Sloga Kraljevo 1:0
16:00FAP - Tutin 2:1
16:00Macva Bogatic - Smederevo 1:3
16:00Mladi Radnik - Sloga 1940 2:0

SINGAPORE: Valioliiga

12:30Tampines - Geylang 0:0
12:30Tanjong Pagar - Young Lions 8:1

SKOTLANTI: Premiership

14:30Hearts - Rangers 0:4
17:00Aberdeen - Kilmarnock 4:1
17:00Celtic - Motherwell 2:1
17:00Dundee Utd - St. Johnstone 1:2
17:00Ross County - Hibernian 0:2
17:00St. Mirren - Livingston 2:1

SKOTLANTI: Championship

17:00Ayr - Inverness 0:1
17:00Cove Rangers - Arbroath 2:0
17:00Hamilton - Dundee FC 0:2
17:00Partick Thistle - Morton 5:1
17:00Queen's Park - Raith 1:0

SKOTLANTI: League One

17:00Dunfermline - Peterhead 2:2
17:00Falkirk - Clyde 2:0
17:00Kelty Hearts - Airdrieonians 1:0
17:00Montrose - FC Edinburgh 1:2
17:00Queen of South - Alloa 1:1

SKOTLANTI: League Two

17:00Bonnyrigg Rose - Stenhousemuir 2:4
17:00East Fife - Stirling 1:2
17:00Elgin - Annan 5:1
17:00Forfar - Dumbarton 0:0
17:00Stranraer - Albion Rovers 2:1

SKOTLANTI: Highland League

17:00SiirrettyBrora Rangers - Lossiemouth -:-
17:00Buckie Thistle - Turriff Utd 7:1
17:00Deveronvale - Keith 4:3
17:00SiirrettyFormartine Utd - Banks O' Dee -:-
17:00Forres Mechanics - Rothes 4:3
17:00Huntly - Strathspey Thistle 2:0
17:00Inverurie Loco Works - Brechin 0:1
17:00SiirrettyKeith - Fraserburgh -:-
17:00SiirrettyNairn County - Wick Academy -:-

SKOTLANTI: Lowland League

17:00Berwick - Bo'ness United 2:2
17:00Caledonian Braves - East Kilbride 2:2
17:00Cowdenbeath - East Stirlingshire 5:0
17:00Cumbernauld Colts - Stirling University 1:3
17:00Edinburgh University - Broomhill 1:4
17:00Gala Fairydean - Celtic B 3:4
17:00Gretna 2008 - Tranent Juniors 2:1
17:00Hearts 2 - Rangers B 2:3
17:00Spartans - Dalbeattie Star 6:0

SLOVAKIA: Fortuna liga

19:00Banska Bystrica - Michalovce 3:1
19:00L. Mikulas - Dun. Streda 0:1
19:00Zilina - Trencin 1:1

SLOVAKIA: 2. liiga

16:00Komarno - Puchov 1:1
16:00Pohronie - S. Bratislava B 2:2
16:00Povazska Bystrica - Raca 3:3
16:00SiirrettyPresov - Myjava -:-
19:00FC Kosice - Dubnica 1:0

SLOVAKIA: 3. Liga - East

15:00Bardejov - Slavia TU Kosice 0:0
16:00SiirrettyKalinovo - Lipany -:-
16:00Namestovo - 1.FK Svidnik 1:0
16:00Spisska Nova Ves - Giraltovce 3:0
16:00Vranov - Filakovo 4:1

SLOVAKIA: 3. Liga - West

16:00Malzenice - Inter Bratislava 4:0
16:00MSK Martin - Sered 1:2
16:00Sala - AFC Nove Mesto 3:2

SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava

14:30NSK 1922 Bratislava - Pezinok 3:2
16:30Bernolakovo - Nova Dedinka 0:0
16:30Domino - Tomasov 0:0

SLOVAKIA: 4. liga - West

15:30Levice - Kolarovo 2:0
15:30Marcelova - Nitra 0:6

SLOVENIA: Prva liga

16:00Domzale - Mura 2:2
18:30O. Ljubljana - Tabor Sezana 2:0
21:15Koper - Bravo 2:0

SLOVENIA: 2. SNL

16:30Bilje - Krsko 3:5
16:30Dob - Ilirija 1:4
16:30Fuzinar - Nafta 2:1
16:30Primorje - NK Krka 2:2

SLOVENIA: 3. SNL - East

16:30Drava - Ljutomer 5:1
16:30Dravinja - Zavrc 1:0
16:30Dravograd - Cirkulane 2:2
16:30Posavje Krsko - Dobrovce 1:2
16:30Race - Podvinci 3:1

SLOVENIA: 3. SNL - West

16:30Brda - Fama Vipava 0:2
16:30NK Adria - Izola 4:0
16:30Slovan Ljubljana - Ziri 0:1
16:30Tolmin - Dren Vrhnika 2:1

SLOVENIA: 1. SZNL - Naiset

12:00MSM Ptuj N - ZNK Ljubljana N 1:15

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

15:30Jazeera - Badbaado 2:1

SUOMI: Kakkonen - Lohko A

14:00Atlantis - PeKa 4:1
14:00Futura - PPJ 0:1
14:00JIPPO - KäPa 1:1
14:00Kiffen - PK Keski-Uusimaa 0:2
14:00KuPS Akatemia - Lahden Reipas 0:3
14:00LaPa - NJS 0:2

SUOMI: Kakkonen - Lohko B

14:00GrIFK - FC Jazz 2:0
14:00HJS - Ilves 2 1:4
14:00Ilves-Kissat - VJS 1:0
14:00KaaPo - Klubi 04 0:6
14:00MuSa - SalPa 2:1
14:00Tampere Utd - EPS 0:1

SUOMI: Kakkonen - Lohko C

14:00FC Vaajakoski - JBK 1:2
14:00GBK - Hercules 2:4
14:00JJK Jyväskylä - Närpes Kraft 0:0
14:00Kajaanin Haka - RoPS 2:2
14:00Komeetat - VIFK 0:4
14:00OLS Oulu - OTP 1:2

SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset - Karsintalohko

17:00Ilves N - ONS Oulu N 6:0

SVEITSI: Super League

19:00Basel - St. Gallen 3:2
21:30Grasshoppers - Zürich 1:1

SVEITSI: Promotion League

17:00Baden - Etoile-Carouge 1:2
17:00Cham - Rapperswil 1:3
17:00Young Boys II - Zürich II 5:1
18:00Bulle - YF Juventus 3:0
18:00Nyonnais - Chiasso 2:1
18:30Kriens - Bavois 1:1

SVEITSI: 1.Liga Classic Group 1

16:00Sion II - Chenois 5:0
18:00Concordia - Portalban 1:0
18:00Meyrin - Oberwallis Naters 0:1
18:00Monthey - Echallens 2:1
18:00Terre Sainte - Vevey 2:1
20:00Grand-Saconnex - Martigny 2:2

SVEITSI: 1.Liga Classic Group 2

17:00Köniz - Black Stars 1:2
17:00Wohlen - Emmenbrücke 4:3
17:00Xamax U21 - Solothurn 3:0
20:00Thun II - Concordia 0:4

SVEITSI: 1.Liga Classic Group 3

17:00Eschen - Winterthur II 0:3
17:00Freienbach - Kreuzlingen 3:2
17:00Gossau - Höngg 2:4
17:00Linth - Grasshopper II 3:0
17:00Wettswil-Bonstetten - Weesen 3:0
18:00Lugano II - Tuggen 1:1
18:00Paradiso - Uzwil 2:1

SVEITSI: Super League - Naiset

17:00Luzern N - Yverdon N 5:0
17:00Young Boys N - Aarau N 0:0
18:00St. Gallen N - Zürich N 3:5
19:00Basel N - Servette N 1:2
20:00Grasshoppers N - Rapperswil N 5:0

SYYRIA: Valioliiga

16:00Al Jaish - Tishreen 0:0

TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga

13:30Khujand - Faizkand 3:0
13:30Ravshan - Regar-TadAZ 2:0

TAIWAN: Mulan Football League - Naiset

10:00Kaohsiung N - Taichung Blue N 1:2
11:00Hang Yuan N - Taoyuan N 5:0
11:00Hualien N - Taipei Bravo N 2:1

TANSANIA: Ligi Kuu Bara

16:00Namungo - Kinondoni MC 0:0

TANSKA: 1. Division

15:00Vendsyssel - Helsingor 4:1
16:00Nykobing - Sonderjyske 2:3

TANSKA: 2nd Division

15:00Aarhus Fremad - Skive 2:2
15:00Kolding - BK Frem 2:2
15:00Roskilde - Esbjerg 0:1
16:00B.93 - Brabrand 4:0
16:00Jammerbugt - AB Copenhagen 0:3

TANSKA: 3. Division

14:00Ishoj IF - Middelfart 1:4
14:00Lyseng - Tarnby 2:3
15:00Næsby - Vanløse 4:1
15:00SfB-Oure - FA 2000 0:2

TANSKA: Elitedivisionen - Naiset

15:00Nordsjaelland N - Aarhus N 1:3

THAIMAA: Thai League 1

14:00Nakhon Ratchasima - Khonkaen Utd. 1:0
14:30Police Tero - Lamphun Warrior 0:0
15:00Chiangrai - Sukhothai 1:1
15:30Pathum United - Muangthong 3:0

THAIMAA: Thai League 2

13:30Samut Prakan City - Phrae 2:1
14:00Raj Pracha - Suphanburi 1:0
14:30Chiangmai FC - Krabi 2:1
15:00Udon Thani - Kasetsart 3:1

TŠEKKI: 1. Liga

17:00Bohemians - Plzen 1:1
17:00Mlada Boleslav - Sigma Olomouc 1:1
17:00Ostrava - Ceske Budejovice 1:2
20:00Sparta Praha - Hradec Kralove 2:1

TŠEKKI: Division 2

11:15Trinec - Chrudim 0:2
17:00Lisen - Karvina 1:2
17:00Prostejov - Sparta Praha B 0:2

TŠEKKI: CFL - Group A

11:15Motorlet Prague - Dukla Praha B 2:2
11:15Zbuzany - Povltavska FA 3:1
11:30Ceske Budejovice B - Plzen B 0:3
11:30Kraluv Dvur - Domazlice 0:1
15:30Prestice - Vltavin 1:2
17:00Karlovy Vary - Admira Prague 0:2

TŠEKKI: CFL - Group B

11:15Benesov - Prepere 1:1
17:00Banik Most - Sous - Zivanice 1:1
17:00Velvary - Usti n. L. 5:2

TŠEKKI: MSFL

16:00Blansko - Unicov 2:1
16:00Frydlant n. O. - SK Hranice 1:0
16:00Hodonin - Vrchovina 2:0
16:00Rosice - Kvitkovice 0:1
16:00Uhersky Brod - Slovacko B 0:0
16:00Vitkovice - Zlin B 1:1
16:30Kromeriz - Velke Mezirici 3:1

TŠEKKI: Division A

11:15Marianske Lazne - Pribram B 2:1
11:15Petrin Plzen - Tochovice 1:2
11:30FK Komarov - Sokol Lom 1:7
17:00Doubravka - Aritma Prague 4:2
17:00Horovice - Cesky Krumlov 0:1
17:00Katovice - Klatovy 4:1
17:00Sobeslav - Horni Briza 2:0

TŠEKKI: Division B

11:15Ceska Lipa - Kladno 1:0
11:15Libis - Admira Prague B 3:0
11:30Kosmonosy - Louny 2:3
17:00Cesky Brod - Ujezd Prague 0:1
17:00Hvezda Cheb - Steti 0:7
17:00Slany - Neratovice 1:2

TŠEKKI: Division C

11:15Brandys n. Labem - Letohrad 1:5
11:30Velke Hamry - Benatky 0:2
17:00Nachod - Usti nad Orlici 0:1
17:00Trutnov - Caslav 2:2
17:00Vysoke Myto - Novy Bydzov 1:1

TŠEKKI: Division D

11:15Bohunice - Zdirec n. D. 1:1
11:15Breclav - Sperice 2:0
16:00Havlickuv Brod - Zdar na Sazavou 1:2
16:00Humpolec - Start Brno 0:2

TŠEKKI: Division E

16:00Batov - Holesov 2:2
16:00Bzenec - Vsetin 0:0
16:00Nove Sady - Sumperk 5:1
16:00Prerov - Sternberk 1:1

TŠEKKI: Division F

11:15Opava B - Karvina B 1:2
16:00Bridlicna - Krnov 3:0
16:00Hlubina - Frenstat p. R. 2:1

TŠEKKI: Jihocesky KP

11:15TJ Osek - FC Semice 1:6
11:30Rudolfov - Drazice 6:0
17:00Prachatice - Trhove Sviny 1:5
17:00Tyn nad Vltavou - Jankov 7:0

TŠEKKI: Jihomoravsky KP

16:30Bosonohy - Rousinov 2:1
16:30Lednice - Lisen B 0:0
16:30Moravska Slavia - Boskovice 0:1
16:30Ratiskovice - Kurim 3:0
16:30SK Krumvir - Mutenice 4:0
16:30Sparta Brno - Bystrc 3:2

TŠEKKI: Karlovarsky KP

11:15Loko K. Vary - Lomnice 3:2
17:00Chodov - KV Dvory 1:3
17:00Citice - Ostrov 0:10
17:00SiirrettyHroznetin - Vintirov -:-
17:00Kralovske Porici - Nova Role 7:2

TŠEKKI: Kralovehradecky KP

11:15Vysoka n. Labem - Cerveny Kostelec 5:1
17:00Libcany - Rychnov n. Kneznou 1:2
17:00Trebes - Kostelec n. O. 2:1

TŠEKKI: Liberecky KP

11:30Frydlant - Lomnice nad Popelkou 5:1
13:45Zelezny Brod - Rovensko p. Tr. 4:2
17:00Mimon - Hradek nad Nisou 0:2
17:00Novy Bor - Studenec 4:1
17:00Straz p. Ralskem - Sedmihorky 1:2
17:00Visnova - Velke Hamry B 0:2

TŠEKKI: Moravskoslezsky KP

16:00Brusperk - Orlova 0:0
16:00Dolni Benesov - Cesky Tesin 3:1
16:00Dolni Datyne - Petrvald na Morave 2:4
16:00Hermanice - Haj ve Slezsku 2:4
16:00Vratimov - Moravan Oldrisov 4:3

TŠEKKI: Olomoucky KP

11:00Lutin - Konice 3:3
16:00Rapotin - Litovel 1:1

TŠEKKI: Pardubicky KP

16:00Holice - Lanskroun 4:3
16:00Libisany - Hermanuv Mestec 4:1
16:00Litomysl - Horni Redice 0:3
16:00Moravska Trebova - Lazne Bohdanec 1:3
16:00Prelouc - Chocen 5:2
16:00Tremosnice - Vysoke Myto B 2:1

TŠEKKI: Plzensky KP

11:30Holysov - Sokol Lhota 1:2
14:00Petrin Plzen B - Rapid Plzen 1:3
17:00Chotikov - Nyrsko 2:1
17:00Myto - Stribro 5:1
17:00Nepomuk - Tachov 0:2

TŠEKKI: Prazsky prebor

11:15Branik - Zizkov B 3:4
11:15Olympia Radotin - Podoli Praha 0:3
11:30Dukla JM - Tempo Prague 5:2
11:30Hostivar - Kolovraty 2:2
11:30Kralovice - CAFC 0:4
11:30Predni Kopanina - Vysehrad 3:1
11:30Spoje Prague - Motorlet Prague B 4:0
11:30Zlicin - Uhrineves 4:0

TŠEKKI: Stredocesky KP

11:15Kutna Hora - Sokolec 1:4
11:30Horky nad Jizerou - Hrebec 3:1
11:30Spartak Pribram - Poricany 1:3
17:00Dobris - Pruhonice 3:2
17:00Nespeky - Union Beroun 4:0
17:00Tuchlovice - Velim 0:3

TŠEKKI: Ustecky KP

11:15Nestemice - Kadan 4:0
11:15Srbice - Banik Most - Sous B 3:2
11:30Litomericko - Modlany 1:3
15:00Cernovice - Horni Jiretin 1:2
17:00Brna - Krupka 4:2
17:00FK Jilove - Oldrichov 4:3rp.
17:00Perstejn - Zatec 3:2rp.

TŠEKKI: Vysocina KP

16:00Chotebor - Slavoj Polna 1:2
16:00Dukovany - Namest n. Oslavou 1:2
16:00Okrisky - Velke Mezirici B 4:0
16:00Pelhrimov - Zirovnice 5:0

TŠEKKI: Zlinsky KP

11:15Luhacovice - Bystrice pod Hostynem 2:1
16:00Kvasice - Borsice 7:0
16:00Morkovice - Nedasov 1:1
16:00Slusovice - Nevsova 6:0

TŠEKKI: U19 League

11:00Ostrava U19 - Karvina U19 5:0
12:00Hradec Kralove U19 - Sparta Praha U19 2:1
12:00Jihlava U19 - Zlin U19 2:1
12:00Mlada Boleslav U19 - Plzen U19 1:2
12:00Pardubice U19 - Pribram U19 7:2
12:00Slovacko U19 - Brno U19 0:2
14:00Sigma Olomouc U19 - Slavia Praha U19 3:2
14:45Ceske Budejovice U19 - Dukla Praha U19 2:1

TŠEKKI: First League - Naiset

11:30Plzen N - Dukla Praha N 0:0
14:00Liberec N - Lok. Brno N 6:0
14:00Ostrava N - Slavia Praha N 0:8

TUNISIA: Ligue Professionnelle 1

17:00SiirrettyEsperance Tunis - CS Sfaxien -:-

TURKKI: Super Lig

14:30Kasimpasa - Gaziantep 1:0
17:00Ankaragucu - Basaksehir 1:2
17:00Kayserispor - Trabzonspor 1:2
20:00Adana Demirspor - Galatasaray 0:0

TURKKI: 1. Lig

13:30Pendikspor - Goztepe 3:0
16:00Sakaryaspor - Yeni Malatyaspor 3:1
19:00Altay - Eyüpspor 0:0
19:00Rizespor - Bodrumspor 2:0

TURKKI: 2. Lig White Group

15:30Arnavutkoy Belediyesi - Inegolspor 1:1
15:30Nazillispor - Ankaraspor 0:1
15:30Soma Spor - Tarsus 0:1
19:00Afyonspor - Amedspor 1:1
19:00Batman Petrolspor - Sivas Belediyespor 3:0
19:00Bursaspor - Erokspor 0:3
19:00Isparta 32 Spor - 24 Erzincanspor 1:0
19:00Menemenspor - Düzcespor 2:2
19:00Sanliurfaspor - Bayburt 3:0

TURKKI: 2. Lig Red Group

15:00Ankara Demirspor - Pazarspor 2:0
15:00Etimesgut - Trabzon FK 1:2
15:00Kastamonuspor - Fethiyespor 0:0
15:00Kirsehir Belediyespor - Usakspor 3:0
15:00Serik Belediyespor - 1928 Bucaspor 1:5
15:30Kocaelispor - Balikesirspor 3:0
15:30Sariyer - Kirklarelispor 1:2
16:00Karacabey Belediyespor - Adiyaman FK 2:1
19:00Diyarbekirspor - Zonguldak 0:1
19:00Iskenderunspor - Vanspor FK 1:0

UGANDA: Valioliiga

14:00Blacks Power - BUL 0:5
16:00Kampala City - Wakiso Giants 3:2
16:00Maroons - Busoga 5:0
16:00UPDF - Express 1:1
16:00URA SC - Onduparaka FC 0:0

UKRAINA: Valioliiga

13:00Inhulets - Vorskla 0:1
15:00Lviv - Dnipro-1 0:3
17:00Metalist Kharkiv - Shakhtar Donetsk 1:6

UKRAINA: Persha Liga

12:00SC Poltava - FC Chernihiv 1:1
14:00Dinaz Vyshgorod - Zhytomyr 0:5
14:00Hirnyk-Sport - MFC Metalurh 0:1
16:00Karpaty Lviv - Prykarpattya 2:1

UKRAINA: Druha Liga

13:00Khust - Chaika 0:0
13:00Nyva Buzova - Kremin 2 3:0
14:00Nyva Vinnytsya - Zvyagel 3:2
17:00SiirrettyMFC Metalurh 2 - VAST Mykolaiv -:-

UKRAINA: Youth League

12:00Zorya U19 - Kryvbas 2020 U19 1:0
12:30Minaj U19 - Din. Kiev U19 0:2
14:00Ch. Odessa U19 - Oleksandriya U19 0:2

UKRAINA: Championship - Naiset

10:00Mariupol N - Ateks N 3:0
12:00Panthers FC Uman N - Dnipro-1 N 0:2

UNKARI: OTP Bank Liga

15:30Ujpest - Kisvarda 4:0
18:00Debrecen - Honved 4:3
20:30Vasas - Zalaegerszeg 1:1

UNKARI: NB III - Centre

12:00Bank - MTK II 1:4

UNKARI: NB I - Naiset

15:00DVTK N - Ujpest N 4:0
16:00Puskas Academy N - Kelen N 4:0
16:00Szent Mihaly N - Haladas N 2:2

URUGUAY: Primera Division - Clausura

00:00Cerro Largo - Danubio 1:0
02:30Plaza Colonia - Liverpool M. 1:3
18:30Montevideo City - Cerrito 0:1
00:00Fenix - Nacional 1:1

URUGUAY: Segunda Division - Nousukarsinnat

21:00Miramar - Cerro CA 0:2

USA: MLS

02:30Toronto FC - Inter Miami 0:1
20:30New England Revolution - Atlanta United 2:1
22:30Colorado Rapids - FC Dallas 1:0
00:30Charlotte - Philadelphia Union 4:0

USA: USL Championship

05:00Las Vegas Lights - New Mexico 0:0

USA: NWSL - Naiset

05:00San Diego Wave N - North Carolina Courage N 0:0

UUSI-SEELANTI: National League - Championship Group

03:00Cashmere Technical - Miramar 4:0
04:00Napier City - Wellington 2 1:0
05:00Wellington Olympic - Auckland City 1:2

UUSI-SEELANTI: National League - Naiset

05:00Auckland United N - Western Springs N 0:3

UZBEKISTAN: Super League

16:30Bunyodkor - Navbahor Namangan 2:1

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga

13:00Belshina - Dynamo Brest 2:2
15:00Din. Minsk - Soligorsk 1:0
17:00BATE - Zhodino 1:1

VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga

13:00Osipovichi - Smorgon 0:4
14:50Lokomotiv Gomel - FC Slonim 3:2
16:30Lida - Ostrovets 0:0

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga Reserve

13:00Dnepr Mogilev 2 - Slutsk 2 0:3
13:30Gomel 2 - Vitebsk 2 1:2

VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset

13:30Zorka-BDU N - Minsk FK N 0:4
15:30Dnepr Mogilev N - Din. Minsk N 0:0

VENEZUELA: Primera Division - Copa Libertadores - Pudotuspelit

00:00Monagas - Metropolitanos 0:2

VENEZUELA: Primera Division - Copa Sudamerucana - Pudotuspelit

00:00Caracas - La Guaira 2:0
02:15Estudiantes M. - Hermanos Colmenares 3:2

VENÄJÄ: Valioliiga

14:00Orenburg - Sochi 4:1
16:30Khimki - CSKA Moskova 1:2
19:00Lok. Moskova - Ural 2:4

VENÄJÄ: FNL

11:45Ufa - Baltika 0:2
13:00Yenisey - Dynamo Makhachkala 2:0
14:00Veles Moscow - Volgar-Astrakhan 1:3
15:00Ulyanovsk - SKA Khabarovsk 0:0
16:00Kamaz - Rodina Moscow 2:0
16:00Rubin Kazan - Arsenal Tula 1:2
18:00Kuban - Krasnodar 2 4:0
18:00Neftekhimik - Akron Togliatti 0:1
19:00Alania Vladikavkaz - Jaroslavl 3:1

VENÄJÄ: FNL 2 - Group 1

15:00Dynamo Stavropol - Biolog 0:1
15:00Legion Dynamo - Alania 2 1:1
15:00SKA Rostov - R. Volgograd 1:0
16:00Maykop - Mashuk 0:1
17:00Chernomorets - Kholding 3:0

VENÄJÄ: FNL 2 - Group 2

14:00Luki-Energiya - Rodina Moscow U21 4:1
16:00Chertanovo M. - Tver 0:0
16:00Vladimir - Tekstilshtik 2:2

VENÄJÄ: FNL 2 - Group 3

13:00Kursk - Sakhalinets 0:0

VENÄJÄ: FNL 2 - Group 4

14:00Zenit-Izhevsk - Khimik Avgust 2:0
17:00Tjumen - Ural 2 2:2

VENÄJÄ: Supreme Division - Naiset - Championship Group

13:00CSKA Moskova N - FK Rostov N 3:0

VIETNAM: V.League 1

13:00Thanh Hoa - Binh Dinh 2:1
14:00Nam Dinh - Hong Linh Ha Tinh 2:0
14:00Song Lam Nghe An - Viettel 0:1
15:15Hanoi FC - Binh Duong 5:1

VIETNAM: V.League 2

12:00Phu Tho - Hue 2:0

VIRO: Meistriliiga

14:30Tallinna Kalev - Pärnu JK Vaprus 1:0
17:00Kuressaare - Tammeka 2:2
19:30Flora - Legion 4:1

VIRO: Esiliiga

15:00Harju Jalgpallikooli - Elva 1:0
15:00Tulevik - Paide Linnameeskond U21 2:4

VIRO: Meistriliiga - Naiset

12:00Flora N - Polva Lootos N 11:0
12:00Pärnu JK Vaprus N - Tulevik N 4:2
12:00Tammeka Tartu N - Tabasalu N 2:3

WALES: Cymru Premier

16:30Cardiff Metropolitan - Aberystwyth 2:1
16:30Connah's Quay - Haverfordwest 1:0
16:30Flint - Penybont 1:1
16:30Pontypridd - Caernarfon 3:1

WALES: Cymru South

16:30Barry - Taffs Well 3:1
16:30Cambrian & Clydach - Pontardawe 1:4
16:30Carmarthen - Afan Lido 0:3
16:30Llantwit Major - Ynyshir Albions 4:0
16:30Trefelin - Cwmbran Celtic 3:1

WALES: Cymru North

16:30Buckley - Guilsfield 0:1
16:30Colwyn Bay - Prestatyn 2:1
16:30Druids - Llanidloes 3:2
16:30Gresford - Conwy Borough 0:1
16:30Holyhead - Mold Alexandra 2:2
16:30Holywell - Penrhyncoch 2:0

YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: UAE League

16:15Al Sharjah - Khorfakkan 3:0
16:15Bani Yas - Al-Jazira 1:1
19:00Al Nasr - Al Wasl 1:2
19:00Dibba Al Fujairah - Ajman 1:3

YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: Division 1

16:15Al Rams - Al Jazira Hamra 2:1
16:15Al Urooba - Al Fujairah 1:2
16:20Fursan Hispania - Baynounah 1:2

ZIMBABWE: Premier Soccer League

16:00Black Rhinos - Harare City 1:2
16:00Bulawayo City FC - Chicken Inn 0:3
16:00Herentals - Cranborne Bullets 1:0
16:00Ngezi Platinum - ZPC Kariba 3:0
16:00Whawha - Bulawayo Chiefs 0:2

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.