Jalkapallo » 04.05.2024 » Kaikki ottelut
ENGLANTI: Valioliiga
14:30Arsenal - Bournemouth 3:017:00Brentford - Fulham 0:0
17:00Burnley - Newcastle 1:4
17:00Sheffield Utd - Nottingham 1:3
19:30Manchester City - Wolves 5:1
ESPANJA: LaLiga
15:00Real Sociedad - Las Palmas 2:017:15Real Madrid - Cadiz 3:0
19:30Girona - Barcelona 4:2
22:00Mallorca - Atletico Madrid 0:1
ITALIA: Serie A
19:00Monza - Lazio 2:221:45Sassuolo - Inter 1:0
RANSKA: Ligue 1
16:00Le Havre - Strasbourg 3:118:00Monaco - Clermont 4:1
20:00Metz - Rennes 2:3
22:00Brest - Nantes 0:0
SAKSA: Bundesliga
16:30Dortmund - Augsburg 5:116:30Stuttgart - Bayern München 3:1
16:30Werder Bremen - Mönchengladbach 2:2
16:30Wolfsburg - Darmstadt 3:0
19:30FC Köln - Freiburg 0:0
SUOMI: Veikkausliiga
15:00Ilves - AC Oulu 3:217:00HJK - Ekenäs IF 0:0
19:00SJK - KuPS 1:1
SUOMI: Ykkösliiga
16:00FF Jaro - SalPa 2:116:00JIPPO - SJK Akatemia 0:0
16:00TPS - KäPa 2:1
ALBANIA: Super League
17:00Erzeni - Kukesi 3:317:00Laci - Tirana 1:0
17:00Partizani - Skenderbeu 1:0
17:00Teuta - Egnatia Rrogozhine 1:0
17:00Vllaznia - Din. Tirana 1:0
ALBANIA: First Division
17:00Apolonia Fier - Besa 0:117:00Flamurtari - Luzi 1:0
17:00Korabi Peshkopi - Burreli 2:3
17:00Lushnja - Kastrioti 0:0
17:00Vora - Bylis 0:0
20:00AF Elbasani - Tomori Berat 5:0
ALGERIA: Ligue 1
18:00Khenchela - Belouizdad 2:1ALGERIA: Ligue 2
17:00El Khemis - Arba 3:117:00Eulma - Bordj Menail 0:2
17:00Guir Abadla - Oued Sly 1:2
17:00Harrach - Batna 1:1
17:00Hussein Dey - RC Kouba 1:2
17:00JSM Tiaret - SC Mecheria 1:0
17:00Khemis El Khechna - Chelghoum 1:0
17:00Khroub - Ghozlane 3:0
17:00Kolea - ASM Oran 1:0
17:00Mlila - Olympique Akbou 1:0
17:00Mostaganem - Widad Adabi de Boufarik 1:0
17:00MSP Batna - Annaba 2:1
17:00Ouargla - Olympique Magrane 2:0
17:00Telaghema - MO Constantine 2:3
17:00Temouchent - WA Mostaganem 1:1
ALGERIA: Algeria Cup
23:00SiirrettyMC Alger - Belouizdad -:-ANDORRA: Primera Divisió
21:30Pas de la Casa - FC Santa Coloma 0:2ANGOLA: Girabola
17:00SiirrettyBravos do Maquis - Academica -:-17:00Libolo - CD Lunda Sul 1:1
17:00Sporting de Cabinda - Sagrada 2:2
17:30Interclube - Petro 0:1
18:00Kabuscorp - Sao Salvador 3:0
ANTIGUA & BARBUDA: ABFA Premier League
23:00Willikies - Empire FC 2:3ARGENTIINA: Primera Nacional
01:10Colon - Almagro 3:003:00Estudiantes Rio Cuarto - Brown Adrogue 2:1
19:30Defensores Unidos - San Telmo 2:2
20:00Atletico Atlanta - Chaco For Ever 1:0
21:30Almirante Brown - Def. de Belgrano 0:2
21:30CA Estudiantes - Patronato 0:0
21:30Deportivo Madryn - Atl. Rafaela 1:1
21:30Gimnasia Mendoza - Deportivo Maipu 0:1
21:30San Miguel - Club A. Guemes 1:0
21:40Arsenal Sarandi - Agropecuario 1:0
22:00CA Mitre - Deportivo Moron 0:0
22:00San Martin S.J. - Guillermo Brown 1:0
23:35Aldosivi - Temperley 1:1
ARGENTIINA: Torneo Federal
04:00Central Norte - Sarmiento Resistencia 1:021:00Ferro Gen. Pico - Argentino MM 0:0
22:00Deportivo Rincon - Santamarina 1:0
23:00Union Sunchales - Crucero del Norte 0:2
ARGENTIINA: Primera B - Apertura
02:05Los Andes - San Martin Burzaco 2:121:30Argentino de Quilmes - Dock Sud 1:1
21:30Canuelas - Acassuso 0:1
21:30Comunicaciones - Villa San Carlos 1:0
23:00Midland - UAI Urquiza 5:1
ARGENTIINA: Primera C - Apertura
19:30Real Pilar - Atlas 1:221:30Argentino de Rosario - Def. de Cambaceres 2:1
21:30El Porvenir - Juventud Unida S. M. 1:0
21:30Ituzaingo - Lugano 2:0
21:30Yupanqui - Victoriano A. 0:0
ARGENTIINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
21:30Everton La Plata - Provincial 0:121:30Social Atletico Television - Defensores de Glew 0:1
ARGENTIINA: Copa Argentina
03:30Juventud U.U. - Independiente 0:2ARGENTIINA: Primera A - Naiset - Apertura
18:00Ferro N - Newells Old Boys N 0:121:00Rosario Central N - UAI Urquiza N 1:0
ARMENIA: Valioliiga
16:00Noah - Alashkert 2:1ARMENIA: First League
15:00Andranik - Lernayin Artsakh 0:215:00Ararat 2 - FC Gandzasar 1:4
15:00Ararat-Armenia 2 - Onor 2:1
15:00Shirak 2 - Nikarm 1:0
ARUBA: Division di Honor - Voittajien -vaihe
03:00Estrella - Racing Club Aruba 0:6AUSTRALIA: A-League - Pudotuspelit
12:45Sydney FC - Macarthur FC 4:0AUSTRALIA: NPL ACT
08:00Canberra Olympic - Tuggeranong Utd 1:210:45Monaro Panthers - Tigers FC 3:1
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
07:30SiirrettyMaitland - Charlestown Azzurri -:-07:30SiirrettyNew Lambton - Lambton J. -:-
08:00Cooks Hill United - Edgeworth E. 0:2
09:30SiirrettyNewcastle Olympic - Adamstown Rosebud -:-
10:30Valentine - Broadmeadow 2:4
AUSTRALIA: NPL NSW
09:30Sutherland - Rockdale 0:311:30St George Saints - Sydney Olympic 2:1
12:00Blacktown City - NWS Spirit 3:1
12:00Marconi - Hills Brumbies 4:0
12:15St. George City - Manly Utd 3:1
AUSTRALIA: NPL South Australian
08:30Modbury - FK Beograd 2:108:30Para - Adelaide Olympic 0:0
10:30Adelaide United U23 - Adelaide Comets 1:1
10:30NE Metrostars - South Adelaide 2:0
13:00Croydon - Adelaide City 1:0
AUSTRALIA: NPL Tasmania
07:00South Hobart - Riverside Olympic 5:107:30Clarence Zebras - Glenorchy Knights 1:2
09:30Kingborough Lions - Devonport 0:0
09:30Launceston United - Launceston 0:6
AUSTRALIA: NPL Victoria
06:00Green Gully - St Albans 4:009:00South Melbourne - Avondale FC 1:3
10:00Heidelberg - Manningham United Blues 5:0
10:00Port Melbourne Sharks - Dandenong City 3:1
AUSTRALIA: NPL Western Australia
10:00Floreat Athena - Balcatta 2:110:00Fremantle City - Perth U23 2:1
10:00Inglewood - Armadale 1:4
10:00Olympic Kingsway - Perth SC 5:0
10:00Stirling Macedonia - Perth RedStar 0:1
10:00Western Knights - Bayswater City 1:1
AUSTRALIA: Capital Premier League
06:00West Canberra Wanderers - Canberra Juventus 1:307:15Wagga City Wanderers - Canberra White Eagles 5:0
08:00Belconnen Utd. - Anu 3:1
08:00Brindabella - Queanbeyan City 3:3
AUSTRALIA: Northern NSW State League
07:30SiirrettyThornton Redbacks - Singleton Strikers -:-AUSTRALIA: NSW League One
11:30Northern Tigers - Dunbar Rovers 3:012:00Bankstown City Lions - Bonnyrigg 1:0
12:00Blacktown Spartans - Macarthur Rams 2:1
12:00Inter Lions - SD Raiders 1:0
12:00Mt Druitt Town - Hakoah Sydney 1:1
12:00Rydalmere Lions - Dulwich Hill 2:0
12:00UNSW - Bulls Academy 4:3
AUSTRALIA: SA State League
08:30Adelaide Victory - Adelaide Vipers 0:108:30Blue Eagles - Western Strikers 3:1
08:30Cumberland Utd. - Adelaide Cobras 1:1
08:30Fulham Utd. - West Adelaide 1:0
08:30Playford Patriots - West Torrens 2:1
08:30Sturt Lions - Salisbury Utd. 2:1
AUSTRALIA: Tasmania Northern Championship
05:00Launceston United U21 - Launceston U21 0:307:30Burnie Utd. - Northern Rangers 1:4
07:30Somerset - Riverside Olympic U21 3:3
09:30Ulverstone - Devonport U21 2:2
AUSTRALIA: Tasmania Southern Championship
07:15New Town - Hobart City 5:107:30Hobart Utd. - Olympia Warriors 2:2
07:30South East Utd. - Glenorchy Knights U21 5:0
07:45Taroona - University of Tasmania 3:2
AUSTRALIA: Victoria Premier League
08:00Langwarrin - Northcote City 2:210:30George Cross - North Geelong 2:1
11:15Werribee City - Bentleigh 2:2
AUSTRALIA: WA State League
10:00Cockburn City - Gosnells City 1:010:00Gwelup Croatia - Dianella White Eagle 1:2
10:00Mandurah City - Joondalup Utd. 2:1
10:00Murdoch Melville - Subiaco 2:2
10:00Nedlands - Kingsley Westside 2:1
10:00Sorrento - Rockingham City 9:2
AUSTRALIA: A-League - Naiset - Pudotuspelit
09:15Melbourne City N - Sydney N 0:1AZERBAIDŽAN: Valioliiga
15:30Kapaz - Sumqayit 1:118:30Qarabag - Neftci Baku 5:0
BAHRAIN: Valioliiga
19:00Al-Ahli - Al-Hidd 3:319:00Busaiteen - Al-Najma 2:3
19:00Manama Club - Al-Muharraq 0:3
BANGLADESH: Valioliiga
12:45Bangladesh Police - Rahmatgonj MFS 2:013:00Fortis - Sheikh Russel 1:2
14:45Bashundara Kings - Abahani Limited 2:1
BELGIA: Jupiler League - Conference League Group
19:15KV Mechelen - Gent 2:4BELGIA: Jupiler League - Karsintalohko
17:00RWDM - Charleroi 1:3BELGIA: Jupiler League - Mestaruussarja
21:45Cercle Brügge - Genk 4:1BELGIA: National Division 1
20:30Dessel - OC Charleroi 1:421:00Cappellen - Virton 3:3
21:00Hoogstraten - Heist 2:3
21:00Leuven B - Antwerp B 3:2
21:00Lokeren-Temse - URSL Vise 4:1
21:00Namur - Gent B 0:1
21:00RAAL La Louviere - Knokke 0:3
21:00Saint Eloois - Tienen 0:2
BELGIA: Second Amateur Division Lohko ACFF
20:30La Calamine - Union Rochefortoise 2:120:30Tournai - Jette 6:0
BELGIA: Super League - Naiset - Hävinneet -vaihe
20:00Mechelen N - Waregem N 0:2BELGIA: Super League - Naiset - Voittajien -vaihe
14:30Gent N - Club Brügge N 0:214:30Leuven N - RSC Anderlecht N 0:1
20:00St. Liege N - Genk N 4:2
BELGIA: 1st National - Naiset
16:30Moldavo N - St. Liege II N 3:118:00Aalst N - Club Brügge II N 5:1
18:00Chastre N - Waregem II N 0:2
18:00Genk II N - Alken N 0:4
18:00Leuven II N - Famkes Merkem N 1:3
18:00Mons N - RFC Liege N 3:2
18:00RSC Anderlecht II N - Gent II N 4:3
20:00Westerlo N - Tienen N 4:0
BENIN: Ligue 1 - Karsintalohko
18:00Adjidja - Avrankou Omnisport 3:018:00ASVO - Ainonvi 0:1
18:00Aziza - Djeffa 1:0
18:00Dynamique Djougou - Tonnerre 1:3
18:00JAK - Etoiles Filantes 1:1
18:00Ouidah - Police 1:0
BENIN: Ligue 1 - Mestaruussarja
18:00Dadje - Requins 1:118:00Espoir - ASPAC 0:1
BOSNIA & HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
14:30Zvijezda 09 - Igman K. 2:217:00Sloga Doboj - Sarajevo 0:1
21:45Borac Banja Luka - GOSK Gabela 3:1
BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH
18:00Banovici - Hadzici 2:118:00BFK Simm Bau - Gornji Rahic 3:1
18:00Bratstvo Gracanica - Tomislav 2:0
18:00Gradina Srebrenik - Stupcanica 0:2
18:00Jedinstvo Bihac - Mladost DK 2:0
18:00Kakanj - Gradacac 1:1
18:00Sloboda - Gorazde 1:0
BOSNIA & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
17:30Kozara - Drina Zvornik 1:017:30Kozarska Dubica - Mrkonjic Grad 1:3
17:30Ljubic Prnjavor - Sutjeska Foca 3:0
17:30Nevesinje - Omarska 2:1
17:30Prijedor - BSK Banja Luka 2:1
17:30Romanija Pale - Famos Vojkovici 2:1
17:30Slavija - Laktasi 2:3
21:00Radnik Bijeljina - Zeljeznicar Banja Luka 4:1
BRASILIA: Serie A
22:00Fluminense - Atletico-MG 2:200:30Bragantino - Flamengo 1:1
BRASILIA: Serie B
01:00Paysandu - Avai 0:003:30Coritiba - Sport Recife 0:1
23:00Chapecoense-SC - America MG 2:2
00:00Vila Nova - Operario 1:0
BRASILIA: Serie C - Ensimmäinen vaihe
23:00Confianca - Tombense 0:223:00SiirrettyNautico - Ypiranga FC -:-
BRASILIA: Serie D
01:00Iguatu - Santa Cruz de Natal 2:021:00Jacuipense - Sergipe 1:1
21:00Real Brasilia - Ipora 0:2
21:00Santo Andre - Patrocinense 0:0
21:30Real Noroeste - Portuguesa RJ 1:1
22:00AE Altos - Moto Club 1:2
22:00Maranhao - River-PI 1:0
22:00Nova Iguacu - Serra 4:0
22:00SiirrettyNovo Hamburgo - Concordia -:-
23:00ASA - Petrolina 1:0
23:00Ipatinga - Itabuna 2:3
23:00Pouso Alegre - Sao Jose EC 3:0
23:00Tocantinopolis - Cameta 1:0
23:30SiirrettyHercilio Luz - Avenida -:-
23:30Sao Raimundo RR - Manauara 0:1
00:00Agua Santa - Maringa FC 2:1
BRASILIA: Gaucho 2
21:00SiirrettyAimore - Monsoon -:-21:00SiirrettyPelotas - Lajeadense -:-
BRASILIA: Goiano 2
21:30Centro Oeste - Santa Helena 1:1BRASILIA: Matogrossense 2
22:00Acao - Pocone 2:122:00Campo Novo - Caceres 1:3
BRASILIA: Mineiro 2
21:00Aymores - Nacional de Muriae 1:121:00North Esporte Clube - Caldense 1:0
21:00Valeriodoce - Democrata SL 1:1
21:30Tupi-MG - Betim 2:0
22:00Varginha - Mamore 0:1
BRASILIA: Paranaense 2
22:00Parana - Nacional PR 1:000:30Patriotas - Laranja Mecanica 2:0
BRASILIA: Paulista A4 - Pudotuspelit
21:00Rio Branco SP - Francana 2:0BRASILIA: Paulista B - Ensimmäinen vaihe
21:00AEA Aracatuba - Olimpia FC 0:021:00Manthiqueira - Atletico Mogi 1:0
21:00Mauaense - Maua 2:0
21:00Paulista - Colorado Caieiras 0:0
21:00Tupa - Tanabi 3:1
21:00Uniao Mogi - Ecus SP 0:1
22:00Inter de Bebedouro - Fernandopolis 2:1
22:00Sao Carlos - Flamengo SP 3:1
BRASILIA: Roraimense - Toinen vaihe
00:00Atl. Roraima - River-RR 2:402:00Nautico FC - Real Sao Luiz 1:0
BRASILIA: Copa Espirito Santo - Ensimmäinen vaihe
21:00Vitoria ES - Capixaba SC 2:1BRASILIA: Baiano U20
14:00Vitoria U20 - SSA U20 4:016:00Camacariense U20 - Estrela De Marco U20 3:1
21:00Barcelona U20 - Itabuna U20 1:1
21:00Grapiuna U20 - Vitoria da Conquista U20 1:2
21:00Jacobina U20 - Leonico U20 6:0
21:00Ypiranga U20 - Jacuipense U20 0:1
BRASILIA: Brasiliense U20
21:00Botafogo DF U20 - Ceilandense U20 3:021:00Canaa U20 - Samambaia U20 3:1
21:00Gama U20 - Paranoa U20 2:1
21:00Unai DF U20 - Brasiliense U20 0:3
BRASILIA: Catarinense U20
21:00Avai U20 - Figueirense U20 3:121:00Brusque U20 - Hercilio Luz U20 3:2
BRASILIA: Goiano U20
21:30Atletico GO U20 - Goias U20 3:2BRASILIA: Paranaense U20 - Ensimmäinen vaihe
15:30Athletico-PR U20 - Parana S.T.C. U20 3:221:00Operario U20 - Coritiba U20 1:0
21:30Araucaria U20 - Arapongas U20 9:0
21:30Azuriz U20 - Gremio Maringa U20 3:0
21:30Cianorte U20 - Sao Joseense U20 1:2
21:30Londrina U20 - Cascavel U20 2:2
22:00Rio Branco PR U20 - Batel U20 1:0
BRASILIA: Paulista U20 - Ensimmäinen vaihe
21:00Corinthians U20 - Aster Itaqua U20 0:121:00Palmeiras U20 - Nacional SP U20 1:0
21:00RB Bragantino U20 - Metropolitano FC U20 6:1
21:00Santos U20 - Mauaense U20 9:0
21:00Sao Paulo U20 - GE Osasco U20 3:1
BRASILIA: Pernambucano U20 - Ensimmäinen vaihe
16:00Centro Limoeirense U20 - Petrolina U20 0:321:00Atletico Torres U20 - Central SC U20 3:2
21:00Belo Jardim U20 - Ipojuca U20 1:0
21:00CA Porto U20 - Serrano PE U20 7:1
21:00Santa Fe U20 - Ibis Sport Club U20 0:3
21:00Sete de Setembro U20 - Jaguar U20 2:0
BRASILIA: Brasileiro A2 - Naiset
21:00SiirrettyJuventude N - Doce Mel N -:-22:003B da Amazonia N - UD Alagoana N 7:0
22:30Remo N - Sport Recife N 0:0
00:00Mixto N - Minas ICESP N 1:0
BURKINA FASO: Valioliiga
19:00AS Douanes - ASFA Yennega 1:019:00Rahimo - Etoile Filante 2:2
19:00Sonabel Ouagadougou - Bobo-Dioulasso 0:0
BURUNDI: Primus League
16:00Aigle Noir - Tigre Noir 0:116:00Kayanza - Inter Star 1:3
16:00Le Messager Ngozi - Amasipiri 2:2
16:00Moso Sugar - Musongati 1:0
16:00Olympic S. - Dynamik 4:1
16:00Rukinzo - Flambeau du Centre 0:2
16:00Telaviv - Vital O 0:3
CHILE: Primera Division
02:00Coquimbo - Huachipato 3:122:00Cobresal - Colo Colo 2:2
CHILE: Primera B
19:30Deportes Temuco - CD Santa Cruz 1:119:30Magallanes - Barnechea 3:0
22:00S. Morning - S. Wanderers 1:1
00:30U. De Concepcion - San Felipe 2:1
CHILE: Segunda Division
02:00Arturo Fernandez Vial - General Velasquez 1:122:00Osorno - Linares Unido 1:1
CHILE: Primera Division - Naiset
17:00Antofagasta N - U. De Chile N 1:218:00U. Espanola N - Everton N 2:2
22:30Coquimbo N - S. Morning N 3:2
23:00Colo Colo N - U. Catolica N 3:0
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
00:00Grecia - Guanacasteca 0:1DJIBOUTI: Division 1
15:00CDC Q7 - Dikhil 0:617:30Port - Hopital 1:3
DOMINIKAANINEN TASAVALTA: LDF
23:00Delfines Del Este - San Cristobal 3:0ECUADOR: Liga Pro - Ensimmäinen vaihe
03:00Orense - El Nacional 0:121:00Cumbaya - Macara 1:0
23:30Mushuc Runa - LDU Quito 0:1
EGYPTI: Valioliiga
16:00Pharco - Ismaily 0:219:00Al Ahly - El Gounah 3:0
19:00El Daklyeh - Ceramica Cleopatra 1:3
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
00:15Dragon - Metapan 3:100:15FAS - Aguila 0:0
00:15Fuerte San Francisco - 11 Deportivo 2:0
00:15Municipal Limeno - Alianza FC 1:3
00:15Platense Municipal - Luis Angel Firpo 1:2
00:15Santa Tecla - Jocoro 3:4
ENGLANTI: Championship
14:30Birmingham - Norwich 1:014:30Coventry - QPR 1:2
14:30Ipswich - Huddersfield 2:0
14:30Leeds - Southampton 1:2
14:30Leicester - Blackburn 0:2
14:30Middlesbrough - Watford 3:1
14:30Plymouth - Hull 1:0
14:30Rotherham - Cardiff 5:2
14:30Stoke - Bristol City 4:0
14:30Sunderland - Sheffield Wed 0:2
14:30Swansea - Millwall 0:1
14:30West Bromwich - Preston 3:0
ENGLANTI: League One - Pudotuspelit
21:45Oxford Utd - Peterborough 1:0ENGLANTI: National League North - Pudotuspelit
17:30Brackley Town - Boston Utd 1:2ENGLANTI: Valioliiga 2 - Pudotuspelit
14:00Reading U21 - Middlesbrough U21 2:0ENGLANTI: Valioliiga U18
13:00Brighton U18 - Aston Villa U18 3:213:00Chelsea U18 - Norwich U18 1:2
13:00Manchester Utd U18 - Everton U18 3:1
13:00Stoke City U18 - Manchester City U18 1:3
13:00Sunderland U18 - Middlesbrough U18 2:4
13:00Tottenham U18 - Arsenal U18 3:2
13:00Wolverhampton U18 - Derby U18 3:1
14:00Newcastle Utd U18 - Leeds U18 2:1
14:00West Bromwich U18 - Reading U18 2:3
14:30Nottingham U18 - Blackburn U18 2:1
ENGLANTI: Super League - Naiset
14:00Everton N - Tottenham N 2:215:00Brighton N - Aston Villa N 0:1
ESPANJA: LaLiga2
15:00Mirandes - Valladolid 0:117:15Huesca - R. Oviedo 0:2
19:30Racing Santander - Elche 3:1
22:00Cartagena - Alcorcon 1:0
ESPANJA: Primera RFEF - Lohko 1
18:00R. Sociedad B - Celta Vigo B 0:019:00Barcelona B - Tarazona 2:1
19:00Sestao - La Coruna 0:1
19:00Teruel - Unionistas 1:2
20:00Real Union - Cultural Leonesa 0:0
21:00SD Logrones - Fuenlabrada 0:0
ESPANJA: Primera RFEF - Lohko 2
17:00Murcia - Castellon 2:317:00Sanluqueno - Alcoyano 1:0
ESPANJA: Segunda RFEF - Group 2
19:30Utebo FC - Logrones 0:3ESPANJA: Tercera RFEF - Group 2
18:00Barcia - Gijon B 1:0ESPANJA: Tercera RFEF - Group 4
18:00Padura - CD Vitoria 0:1ESPANJA: Tercera RFEF - Group 8
18:30Burgos CF B - Atl. Tordesillas 2:2ESPANJA: Tercera RFEF - Group 9
14:15Atletico Melilla - CP Almeria 2:4ESPANJA: Tercera RFEF - Group 11
17:30Mallorca B - Alaior 2:117:30Mercadal - Felanitx 0:0
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 13
17:30Montecasillas - Molinense 1:318:00Racing Murcia - Muleno 0:3
18:30Deportiva Minera - Balsicas Atletico 2:0
20:00Alcantarilla - UCAM Murcia B 1:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 15
17:30Alesves - Lerines 1:318:30Subiza - Lagunak 3:1
ESPANJA: Tercera RFEF - Group 18
19:00Marchamalo - Tarancon 0:2ESPANJA: Liga F - Naiset
13:00Atletico Madrid N - Costa Adeje Tenerife N 1:017:00Valencia N - Eibar N 0:2
19:00Athletic Bilbao N - Villarreal N 1:0
21:30Granada N - Barcelona N 1:4
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
16:15Ezulwini - Manzini Sea Birds 1:016:15Illovo - Manzini Wanderers 2:1
16:15Madlenya - Denver 0:3
16:15Rangers FC - Moneni Pirates 2:1
ETELÄ-AFRIKKA: Diski Challenge
10:30Golden Arrows U23 - Chippa United U23 3:311:00Cape Town Spurs U23 - Polokwane U23 2:1
11:00Kaizer U23 - Sekhukhune U23 4:1
11:00Swallows U23 - Stellenbosch U23 0:1
13:00Bloem Celtic U23 - Amazulu U23 1:1
ETELÄ-AFRIKKA: Nedbank Cup
16:00Chippa United - Orlando 1:3ETELÄ-KOREA: K League 1
08:30Seoul - Ulsan HD 0:110:30Pohang - Jeonbuk 1:0
ETELÄ-KOREA: K League 2
08:00Gimpo FC - Bucheon 0:110:30Asan - Anyang 1:1
ETELÄ-KOREA: K3 League
08:00Busan Kyotong - Paju Citizen 1:309:00Chuncheon - Daegu 2 1:1
09:00Gangneung - Ulsan Citizen 0:0
09:00Gimhae - Yangpyeong 2:0
ETIOPIA: Valioliiga
15:00Sidama Bunna - Welayta Dicha 2:118:00Hadiya Hossana - Fasil Kenema 1:2
EUROOPPA: Valioliiga (Krim)
15:00Gvardiya - Ocean Kerch 0:416:00Kyzyltash - Alushta-Crimea 4:0
16:00TSK Simferopol - Inkomport 3:0
19:00Sparta-KT - GFK Yalta 3:2
FILIPPIINIT: PFL
10:00Manila Digger - Meralco Sparks 3:112:30Philippine Army - Davao Aguilas 0:5
15:00Manila Montet - Mendiola FC 1991 0:6
FÄRSAARET: Valioliiga
17:00Toftir - Runavik 1:220:00Streymur - Vikingur 1:3
20:30Klaksvik - 07 Vestur Sorvagur 2:0
FÄRSAARET: 1. Deild
15:30B36 Torshavn 2 - TB Tvoroyri 2:215:30FC Suduroy - HB Torshavn 2 2:1
18:00Hoyvik - Argir 1:0
GAMBIA: GFA League
19:30Real Banjul - Bombada 3:119:30Team Rhino - Armed Forces 1:0
19:30Wallidan - Banjul Utd 0:0
GHANA: Valioliiga
18:00Karela - Nations FC 1:0GHANA: Division One League
13:00Steadfast - Wa Power 1:218:00Golden Kick - Home Stars 1:1
18:00Nania - Akatsi All Stars 3:2
18:00Rospak - Swedru All Blacks 2:2
18:00Young Redbull - Sefwi All Stars 1:3
GIBRALTAR: National League - Mestaruussarja
20:30Mons Calpe - Europa Point 1:2GRENADA: Premier Division
23:00SiirrettyCamerhogne - Hard Rock -:-23:00SiirrettyFontenoy - Hard Rock -:-
23:00SiirrettyHurricanes - SAB Spartans -:-
23:00SiirrettyMt. Rich - St. John's -:-
23:00SiirrettyQueens Park Rangers - Shamrock -:-
GUINEA: Ligue 1
19:00Renaissance - Gangan 3:119:00SOAR - Flamme Olympique 0:1
19:00Wakriya - Horoya 0:1
HOLLANTI: Tweede Divisie
14:30Excelsior Maassluis - AFC 2:115:30ACV Assen - HFC 0:0
15:30Hardenberg - Rijnsburgse Boys 3:3
15:30Katwijk - Jong Sparta Rotterdam 3:4
15:30Lisse - Scheveningen 0:2
15:30Noordwijk - ADO 20 Heemskerk 2:2
15:30Spakenburg - Quick Boys 5:1
16:00Kozakken Boys - GVVV 0:4
16:30Jong Almere City - De Treffers 1:3
HOLLANTI: Derde Divisie
15:00DEM - DVS '33 Ermelo 0:215:00HV & CV Quick - Kloetinge 3:1
15:00Sparta Nijkerk - Hoogeveen 3:2
15:30Barendrecht - Groene Ster 3:1
15:30Rijnvogels - HSC '21 0:1
15:30RKAV Volendam - Genemuiden 3:0
15:30Staphorst - Kampong 1:1
15:30SteDoCo - TOGB 1:0
15:30VV DOVO - Eemdijk 5:2
16:00Blauw Geel - GVV Unitas 4:2
16:00ODIN '59 - Harkemase Boys 2:2
16:00Sportlust - AWC 2:0
16:00Urk - IJsselmeervogels 1:6
16:00VVSB - USV Hercules 2:1
17:00Rosmalen - Baronie 4:4
18:00UNA - Hoek 1:2
HOLLANTI: Divisie 1 U21 - Kevätkausi
16:00Cambuur U21 - Nijmegen U21 3:116:00FC Twente/Heracles U21 - G.A. Eagles U21 5:1
HOLLANTI: Divisie 1 U18 - Kevätkausi
13:00Feyenoord U18 - Alkmaar U18 3:213:00Groningen U18 - Willem II U18 1:2
13:00Vitesse U18 - PSV U18 4:1
14:30Ajax U18 - Utrecht U18 3:0
HONDURAS: Liga Nacional - Karsinta
00:00UPNFM - Vida 3:0HONG KONG: Valioliiga
10:00Southern District - Tai Po 0:013:00HylättyEastern AA - Hong Kong FC 0:0
INTIA: ISL - Pudotuspelit
17:00Mohun Bagan - Mumbai City 1:3IRAK: Stars League
15:30Al Shorta - Newroz 4:415:45Al-Qassim - Al Zawraa 1:3
18:00Zakho - Naft Al-Basra 1:0
20:15Al Wasat - Karbala 2:2
22:15Al Kahraba - Al Najaf 1:2
IRLANTI: National League - Naiset
16:00Shelbourne N - Bohemians WFC N 1:018:00Shamrock Rovers N - Peamount N 0:2
19:00Galway United N - DLR Waves N 4:0
20:00Wexford N - Sligo Rovers N 4:1
21:35Cork City N - Treaty Utd N 0:3
ISLANTI: Besta-deild karla
17:00Hafnarfjordur - Vestri 3:2ISLANTI: Lengjudeildin
17:00Dalvik/Reynir - Vestmannaeyjar 3:1ISLANTI: Division 2
17:00Fjardabyggd/Leiknir - Throttur Vogar 2:017:00Haukar - Hottur / Huginn 4:0
17:00Reynir - Aegir 0:3
17:00Selfoss - Kormakur/Hvot 1:0
19:00KFG Gardabaer - Fjallabyggd 2:0
19:00Olafsvik - Volsungur 3:0
ISRAEL: Ligat ha'Al - Mestaruussarja
18:00H. Haifa - H. Beer Sheva 2:020:00Maccabi Bnei Raina - Maccabi Haifa 1:5
ISRAEL: Ligat ha'Al - Karsintalohko
17:00Netanya - Hapoel Tel Aviv 0:120:00Hapoel Petah Tikva - Hapoel Jerusalem 1:0
ITALIA: Serie D - Lohko G
16:00Flaminia - Latte Dolce 0:2ITALIA: Primavera 1
12:00Monza U19 - Frosinone U19 2:114:00Inter U19 - Verona U19 3:3
16:00AS Roma U19 - Lazio U19 0:0
ITALIA: Primavera 2
12:00Bari U19 - Crotone U19 1:112:00Como U19 - Udinese U19 4:3
12:00Cosenza U19 - Ternana U19 4:0
12:00Pescara U19 - Palermo U19 4:0
12:00Spezia U19 - Salernitana U19 3:4
12:00Südtirol U19 - Parma U19 2:2
12:15Cesena U19 - Entella U19 1:1
16:00AlbinoLeffe U19 - Padova U19 2:0
16:00Alessandria U19 - Brescia U19 0:10
16:00Cittadella U19 - Vicenza U19 2:2
16:00FeralpiSalo U19 - Renate U19 1:1
16:00Monopoli U19 - Benevento U19 0:0
16:00Napoli U19 - Ascoli U19 0:0
16:00Perugia U19 - Pisa U19 1:0
16:00Reggiana U19 - Cremonese U19 0:2
16:00Spal U19 - Venezia U19 2:2
ITÄVALTA: Bundesliga - Karsintalohko
18:00Altach - Wolfsberger 0:118:00BW Linz - Tirol 3:2
ITÄVALTA: 2. Liga
15:30Horn - Bregenz 1:0ITÄVALTA: Regionalliga East
16:30Donaufeld Wien - Austria (Am) 4:217:00Mauerwerk - Leobendorf 2:1
ITÄVALTA: Regionalliga Central
20:00Weindorf St. Anna - Gleisdorf 1:1ITÄVALTA: Regionalliga West
15:30Reichenau - Wals-Grünau 0:116:30A. Salzburg - Hohenems 1:2
18:00Dornbirner SV - Bischofshofen 0:5
18:00SC Imst - Röthis 2:2
18:00TSV St. Johann - RW Rankweil 4:2
ITÄVALTA: Burgenland
18:00Halbturn - Kohfidisch 1:118:30Margarethen - USVS Rudersdorf 3:1
19:00Edelserpentin - Schattendorf 2:1
ITÄVALTA: Kärnten
18:00Atus Ferlach - Völkermarkt 2:018:00Bleiburg - Donau Klagenfurt 2:2
ITÄVALTA: Niederösterreich
16:00SCU Kilb - Wiener Neustadt 0:417:15Ortmann - St. Peter in der Au 3:1
17:30Retz - Kottingbrunn 4:0
19:00Korneuburg - Waidhofen/Thaya 4:0
ITÄVALTA: Oberösterreich
18:00ASK St.Valentin - SPG Wels II 5:018:00Bad Ischl - Schallerbach 3:2
18:00Edelweiss - Pregarten 4:2
18:00St. Martin im Muhlreis - Leonfelden 3:1
ITÄVALTA: Salzburg
16:00USK Anif - Puch 1:418:00Strasswalchen - Golling 2:2
18:00SV Bürmoos - Eugendorf 4:0
ITÄVALTA: Tirol - Nousuryhmä
16:00FC Volders - Fügen 1:0ITÄVALTA: Vorarlberg
14:00A. Lustenau (Am) - Höchst 1:017:00Admira Dornbirn - Lauterach 1:4
17:00FC Lustenau - Hard 3:0
18:00Alberschwende - SC Göfis 4:2
18:00Hörbranz - Rotenberg 0:4
ITÄVALTA: Wien
15:00Sportunion Mauer - Slovan HAC 3:017:00ASV 13 Wien - Wienerberger 2:4
17:00A XIII-Auhof Center - 1980 Wien 3:0
17:00Dinamo Helfort - SV Donau 1:1
ITÄVALTA: Bundesliga - Naiset
15:00Bergheim N - Altach/Vorderland N 1:2JAPANI: Nadeshiko League - Naiset
07:00Miyazaki N - Harima Albion N 2:007:00Yokohama FC Seagulls N - Setagaya Sfida FC N 0:0
JORDANIA: Valioliiga
20:45Maan - Al Ramtha 1:0KAMBODŽA: CPL - Mestaruussarja
14:00Phnom Penh Crown - Visakha 0:214:00Svay Rieng - Boeung Ket 4:1
KANADA: Canadian Premier League
04:00Cavalry - Vancouver FC 3:1KAP VERDE: Campeonato Nacional
20:00Academica do Fogo - Juventude 6:120:00Boavista da Praia - FC Derby 2:0
20:00Palmeira - Barreirense 1:1
20:00Ultramarina - Sanjoanenses 2:0
KAZAKSTAN: Valioliiga
12:00FC Astana-64 - Yelimay Semey 1:212:00Kyzylzhar - Turan 0:1
14:30Kairat Almaty - Atyrau 1:0
14:30Tobol - Zhetysu 1:0
17:00Aktobe - FC Astana 1:1
KENIA: Valioliiga
13:00Muhoroni Youth - Bidco United 1:315:00KCB - Kariobangi Sharks 0:3
15:00Murang'a - Gor Mahia 1:3
15:00Sofapaka - Shabana 0:1
KENIA: Super League
12:00Naivas FC - Vihiga 1:112:00Rainbow - Kisumu All-Stars 1:0
13:00Mathare Utd. - Dimba Patriots 0:0
13:00Mulembe United - Kibera 2:2
15:00Assad - Gusii 2:0
15:00Mombasa Stars - Migori 0:0
KIINA: Super League
14:35Qingdao West Coast - Shandong Taishan 0:015:00Henan Songshan Longmen - Tianjin Jinmen Tiger 1:2
KIINA: Jia League
10:00Yanbian Longding - Heilongjiang Ice City 3:210:30Dalian Yingbo - Guangzhou FC 0:1
10:30Foshan Nanshi - Wuxi Wugou 2:0
14:30Chongqing Tonglianglong - Suzhou Dongwu 2:0
14:30Qingdao Red Lions - Yunnan Yukun 2:3
KIINA: Yi League
10:00Taian Tiankuang - Beijing Technology 0:011:00Guangxi Lanhang - Jiangxi Dark Horse 0:0
11:00Quanzhou Yassin - Shanghai Port B 1:2
11:00Shenzhen Juniors - Guangxi Hengchen 0:1
13:00Haikou Mingcheng - Hunan Billows 0:1
KIINA: Super League - Naiset
10:00Shaanxi Changan N - Guangdong Meizhou N 0:210:00Wuhan Jiangda N - Yongchuan Chashan N 2:0
14:35Hainan Qiongzhong N - Shandong SL N 0:0
KOLUMBIA: Liga - Naiset
03:00Millonarios N - Santa Fe N 1:023:30Dep. Cali N - La Equidad N 1:1
23:30Pasto N - Real Santander N 2:0
KONGO: Ligue 1
17:00Nathalys - Kondzo 0:417:15Leopard - CARA Brazzaville 1:0
KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1 - Karsintalohko
14:30Tshinkunku - Blessing 1:1KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA: Ligue 1 - Mestaruussarja
16:00Lubumbashi Sport - Mazembe 0:0KROATIA: HNL
18:00Slaven Belupo - Gorica 4:120:30Osijek - Lok. Zagreb 3:1
KROATIA: Prva NL
15:50Sibenik - Jarun 2:018:00Cibalia - Solin 4:2
18:00Dubrava - Orijent 0:1
KROATIA: Druga NL
16:00Bjelovar - Kustosija 0:218:00Dugo Selo - Jadran Porec 1:1
18:00Grobnican - Marsonia 4:2
18:00Hrvace - Opatija 2:1
18:00Jadran LP - Radnik Krizevci 1:2
18:00Krk - Dragovoljac 2:2
18:00Trnje - Zdralovi 0:1
LATVIA: 1. Liga
13:00Riga FC 2 - Alberts JDFS 2:215:00Valmiera 2 - AFA Olaine 3:2
18:00RFS 2 - Ogre United 5:0
19:00Skanste - Rezekne 6:0
LATVIA: Latvian Cup
16:00Bebri - JFC Viola 3:2LATVIA: 1. Liga - Naiset
13:00Auda N - Riga FC N 2:214:00FK Liepaja N - Rigas N 5:0
14:00SFK Riga N - FK Olaine N 5:0
LESOTHO: Valioliiga
16:00ACE Maseru - Liphakoe 1:216:00LMPS - Machokha 2:0
16:00Manonyane - CCX 1:1
16:00Matlama - Likila 1:0
LIBANON: Valioliiga - Hävinneet -vaihe
16:00Al Sahel - Al Hikma 0:0LIETTUA: I Lyga
12:00Ekranas - BE1 NFA 2:114:00BFA Vilnius - Riteriai 0:2
16:00Kauno Zalgiris 2 - Banga 2 2:1
LIETTUA: Lithuanian Cup
18:00Statyba-Sendvaris - Jonava 1:5MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue
00:00Jamaika U17 - Trinidad ja Tobago U17 0:1MAAILMA: Ystävyysottelu
15:15Penang (Mys) - Perak (Mys) 1:2MAAILMA: Ystävyysottelu - maajoukkue - Naiset
12:00Azerbaidžan U16 N - Kazakstan U16 N 2:3rp.12:30Kroatia U16 N - Kreikka U16 N 3:0
15:00Valko-Venäjä U16 N - Turkki U16 N 1:3
18:30Unkari U16 N - Israel U16 N 4:0
MACAO: Elite League - Karsintalohko
14:00SiirrettyUniversity of Macau - Sporting Macau -:-16:00Monte Carlo - Tak Chun Ka I 2:0
MALAWI: Super League
15:30Baka City - Silver Strikers 0:215:30Big Bullets - Mighty Wanderers 1:1
15:30Mzuzu City - Moyale Barracks 1:1
MALI: Premiere Division
19:30Onze Createurs - USC Kita 0:019:30US Bougouni - Korofina 1:2
21:30AS Police - Bougouba 2:1
MALTA: Valioliiga
15:00Hamrun - Hibernians 1:1MAROKKO: Botola 2
19:00Dcheira - RAC Casablanca 1:219:00Fes - Ittifaq Marrakech 0:0
19:00Jeunesse - Rapide Oued Zem 2:2
19:00Khouribga - Chabab Atlas Khenifra 0:3
MAURITANIA: Ligue 1
20:00Douane - Inter Nouakchott 3:322:50Chemal - Nouadhibou 0:1
MAURITIUS: Super League
14:30Port Louis - Entente Boulet 3:1MEKSIKO: Liga Premier Serie A - Pudotuspelit
20:00Deportiva Venados - Petroleros Salamanca 3:0MEKSIKO: Liga Premier Serie A - Reserves - Pudotuspelit
20:00Correcaminos 2 - Mineros de Fresnillo 2:120:00Leones Negros 2 - Cimarrones de Sonora 2 0:1
MEKSIKO: Liga MX U23 - Clausura - Pudotuspelit
18:00Cruz Azul U23 - U.N.A.M. U23 1:218:30Pachuca U23 - Puebla U23 2:1
MEKSIKO: Liga MX - Naiset - Clausura
02:00Necaxa N - Atl. San Luis N 2:102:00Puebla N - Toluca N 1:2
04:06Atlas N - Cruz Azul N 1:1
06:06Tijuana N - Leon N 1:1
21:00U.N.A.M. N - Queretaro N 4:1
MOLDOVA: Super Liga - Karsintalohko
16:00Saxan Gagauz Yeri - Victoria 0:1MOLDOVA: Super Liga - Mestaruussarja
16:00Petrocub - Dacia Buiucani 7:018:00S. Tiraspol - Milsami 2:1
20:00Balti - Zimbru 2:1
MONGOLIA: Valioliiga
11:15Khangarid - FC Ulaanbaatar 2:114:15Falcons - Brera Ilch 6:1
MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liiga
18:00Arsenal Tivat - Buducnost 0:418:00Jedinstvo - Mornar 3:4
18:00Jezero - Mladost DG 0:1
18:00Rudar - Decic 0:4
19:00Sutjeska - Petrovac 0:1
MOSAMBIK: Mocambola
16:00Costa do Sol - UD Songo 2:2NICARAGUA: Liga Primera - Clausura - Voittajat
00:00Jalapa - Diriangen 0:2NIGER: Super Ligue
18:15Douanes Niamey - ASFAN 1:1NIGERIA: NNL
17:00Beyond Limits FC - Abia Comets 3:017:00Dakkada FC - Smart City 1:1
17:00Giant Brillars - One Rocket 1:2
NORJA: Eliteserien
19:00Brann - Rosenborg 3:0NORJA: OBOS-ligaen
17:00Egersunds - Lyn 1:117:00Levanger - Sogndal 0:0
17:00Mjondalen - Ålesund 1:1
17:00Raufoss - Åsane 1:0
17:00Sandnes - Moss 3:3
17:00Stabaek - Kongsvinger 5:0
17:00Start - Ranheim 0:0
17:00Vålerenga - Bryne 1:0
NORJA: Division 2 - Lohko 1
15:00V. Haugesund - Notodden 3:116:00Lysekloster - Halden 5:0
16:00Orn - Hodd 3:2
NORJA: Division 2 - Lohko 2
15:00Grorud - Eidsvold 2:215:00Kjelsås - Follo 2:0
16:00Skeid - Ull/Kisa 0:2
21:30Stjordals Blink - Tromsdalen 2:3
NORJA: Division 3 - Lohko 1
15:00Bjarg - Askoy 2:015:00Froya - Stord 4:4
15:00OS - Fana 1:3
15:00Sandviken - Forde 4:0
16:00Loddefjord - Floro 2:2
NORJA: Division 3 - Lohko 2
15:00Vindbjart - Pors 1:216:00Mandalskameratene - Vidar 2:4
16:00Vigor - Sola 1:5
17:00Odd 2 - Brodd 1:1
NORJA: Division 3 - Lohko 3
15:00Oppsal - Nordstrand 0:216:00Asker - Gamle Oslo 4:3
NORJA: Division 3 - Lohko 4
14:00Nardo - Lillestrom 2 5:416:00Byåsen - Trygg/Lade 0:1
16:00Melhus - Orkla 0:3
16:00Tiller - Surnadal 4:1
NORJA: Division 3 - Lohko 5
16:00Funnefoss/Vormsund - Gjellerasen 0:016:00Skjetten - Lørenskog 1:3
20:00Lokomotiv Oslo - Bjorkelangen 2:2
NORJA: Division 3 - Lohko 6
13:30Fyllingsdalen - Floya 2:2NORJA: Toppserien - Naiset
15:00Asane N - Vålerenga N 0:315:00Lyn N - Stabaek N 1:7
15:00RØA N - Arna-Bjørnar N 4:0
17:45LSK Kvinner N - Kolbotn N 2:1
NORJA: Division 1 - Naiset
14:00Odd N - Ålesund N 0:116:00Honefoss N - Ovrevoll Hosle N 6:0
17:00Fyllingsdalen N - Viking N 1:2
NORSUNLUURANNIKKO: Ligue 1
18:30AS Denguele - SO Armee 0:119:00Bouake - Stella Adjame 2:1
19:00Korhogo - Zoman 1:3
20:45Mouna - SOL 1:2
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:30Ameliano - Guarani 0:303:00Libertad - Cerro Porteno 1:3
03:00Nacional Asuncion - Sp. Luqueño 0:1
PARAGUAY: Division Intermedia
00:15San Lorenzo - Atl. Tembetary 1:002:303 De Febrero - Pastoreo 1:1
17:00Fernando de la Mora - Martin Ledesma 1:1
17:00Rubio Nu - Deportivo Santani 2:1
PERU: Liga 1 - Apertura
23:00ADT Tarma - U. de Deportes 2:002:00Cienciano - Cesar Vallejo 1:1
04:30A. Lima - Cajamarca 1:0
21:00Los Chankas - Cusco 2:0
23:30Carlos Mannucci - Deportivo Garcilaso 1:1
23:30Comerciantes Unidos - Union Comercio 3:1
PERU: Liga 2
23:00San Marcos - Juan Aurich 3:023:00Union Huaral - Llacuabamba 0:3
PERU: Liga - Naiset
18:30Cesar Vallejo N - Defensores N 2:021:00Dep. Municipal N - U. de Deportes N 1:6
POHJOIS-IRLANTI: Irish Cup
16:30Cliftonville - Linfield 3:1ja.POHJOIS-MAKEDONIA: 1. MFL
18:00Brera Strumica - Bregalnica 1:118:00Rabotnicki - Tikves 3:1
18:00Shkupi - Shkendija 0:2
18:00Struga - KF Gostivar 1:0
18:00Vardar - Makedonija GP 1:0
18:00Voska Sport - Sileks 2:1
POHJOIS-MAKEDONIA: 2. MFL
14:00Bashkimi - Pelister 1:214:00Belasica - Vardar Negotino 0:0
14:00Novaci - Karaorman 6:0
14:00Ohrid - Detonit Plackovica 3:1
14:00Osogovo - FK Skopje 2:1
14:00Pobeda - Arsimi 0:3
14:00Sasa - Kozuf Gevgelija 1:0
14:00Teteks - Besa 1976 0:7
PORTUGALI: Liga Portugal
17:30Boavista - Gil Vicente 1:117:30Rio Ave - Guimaraes 2:1
20:00Sporting - Portimonense 3:0
22:30Chaves - FC Porto 0:3
PORTUGALI: Liga Portugal 2
13:00Feirense - Leiria 1:016:00Academico Viseu - Leixoes 1:1
17:30Oliveirense - Tondela 2:1
PORTUGALI: Liga 3 - Karsintalohko
18:001º Dezembro - Caldas 0:118:00Canelas 2010 - Fafe 0:2
18:00Oliveira Hospital - Pero Pinheiro 2:0
18:00SC Vianense - Anadia 0:1
18:00Sporting B - Amora 5:0
18:00Trofense - Sanjoanense 1:2
PORTUGALI: Liga 3 - Nousuryhmä
16:00Lusitania FC - Braga B 3:218:00Academica - Atletico 1:1
20:00Varzim - Felgueiras 2:3
PORTUGALI: Campeonato Nacional U19 - Karsintalohko
13:00Estoril U19 - SC Lusitania U19 0:217:00Vizela U19 - Maritimo U19 2:3
19:00Belenenses U19 - Academica U19 1:1
19:00Chaves U19 - Rio Ave U19 1:1
19:00Ferreira U19 - Boavista U19 2:2
19:00Setubal U19 - Beira Mar U19 0:3
19:00Torreense U19 - Alverca U19 0:0
19:30Lusitania FC U19 - Gil Vicente U19 1:3
PORTUGALI: Campeonato Nacional U19 - Mestaruussarja
19:00Academico Viseu U19 - Sporting U19 5:519:00Guimaraes U19 - Braga U19 2:4
PORTUGALI: Liga BPI - Naiset
13:00Albergaria/Durit N - Torreense N 1:113:30Racing Power N - Famalicao N 1:0
18:00Braga N - Damaiense N 1:2
PUOLA: Ekstraklasa
16:00LKS Lodz - Slask 1:218:30Zaglebie - Rakow 2:0
21:00Stal Mielec - Jagiellonia 3:2
PUOLA: Division 1
16:00R. Rzeszow - Legnica 1:118:30Lechia Gdansk - Tychy 3:0
21:00Katowice - S. Rzeszow 8:0
PUOLA: Division 2
13:00Stezyca - Wisla Pulawy 1:314:30Lech II - KKS Kalisz 1:1
18:00Elblag - Hutnik Krakow 0:0
18:30Ol. Grudziadz - Stalowa Wola 1:3
PUOLA: III Liga - Lohko I
16:00Grodzisk M. - Pelikan 3:116:00Sulejowek - Zambrow 1:3
17:00Wikielec - Jagiellonia II 0:3
18:00LKS Lomza - Legia II 3:1
PUOLA: III Liga - Lohko II
17:00Elana Torun - Swinoujscie 0:017:00Vineta W. - Stolem Gniewino 1:1
18:00Kleczew - Solec Kujawski 3:2
18:30Swit Skolwin - Starogard Gdanski 3:1
PUOLA: III Liga - Lohko III
15:00Stilon Gorzow - Bytom Odrzanski 1:118:00Jelenia Gora - Goczalkowice Zdroj 1:1
18:00Pawlowice - Gwarek Tarnowskie Gory 2:2
18:00Z. Gora - Warta Gorzow 1:1
PUOLA: III Liga - Lohko IV
13:00KS Wieczysta Krakow - Wisloka Debica 5:114:00Podhale Nowy Targ - Unia Tarnow 2:1
16:30Wislanie Jaskowice - Chelmianka Chelm 0:0
17:00Czarni Polaniec - Biala Podlaska 1:0
18:00Karpaty Krosno - Avia Swidnik 2:3
PUOLA: Central Youth League
12:00Korona U19 - Zaglebie U19 3:512:00Warta P. U19 - Wisla U19 4:1
PUOLA: Ekstraliga - Naiset
13:00Leczna N - Medyk Konin N 2:0QATAR: Qatar Cup
19:00Al-Wakra - Al-Rayyan 1:0RANSKA: Ligue 2
16:00Auxerre - Paris FC 2:020:00Guingamp - St. Etienne 2:2
RANSKA: National
19:00Rouen - Niort 4:2RANSKA: National 2 - Lohko B
19:00Saint-Pryve - Avoine 2:0RANSKA: Coupe de France - Naiset
16:00Paris SG N - Fleury 91 N 1:0ROMANIA: Liga 1 - Karsintalohko
14:30Botosani - FC Voluntari 0:020:00U. Cluj - Dinamo Bucuresti 3:3
ROMANIA: Liga 2 - Mestaruussarja
12:00Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara 1:0RUANDA: Valioliiga
16:00Amagaju - Sunrise 1:016:00Bugesera FC - Muhazi United 0:0
16:00Police - Etoile de L'Est 1:2
RUOTSI: Allsvenskan
16:00Kalmar - Halmstad 5:216:00Mjällby - Brommapojkarna 1:1
18:30Sirius - Häcken 0:3
RUOTSI: Superettan
14:00Oddevold - Sundsvall 1:014:00Sandviken - Brage 0:1
16:00Degerfors - Landskrona 1:3
16:00Utsiktens BK - Skövde 4:1
16:00Öster - Gefle 0:0
RUOTSI: Division 1 - Norra
12:30Piteå - United Nordic 1:514:00Karlstad - Friska Viljor 0:1
14:00Umeå - FBK Karlstad 2:1
17:00Karlbergs BK - Sollentuna 2:2
19:00Vasalund - Örebro Syrianska 2:0
RUOTSI: Division 1 - Södra
14:00Jönköping - Torslanda 0:114:00Rosengård - Tvååker 0:1
17:00Falkenberg - Eskilsminne 3:0
17:00Norrby - Torns IF 0:0
17:00Onsala - Oskarshamn 2:3
17:00Trollhättan - Olympic 2:0
17:00Ängelholm - Ljungskile 2:0
RUOTSI: Division 2 - Norrland
14:00Frösö IF - IFK Luleå 1:214:00Kiruna - Team TG FF 0:2
15:00Algarna-Härnösand - Umeå 3:3
15:00Bergnäsets AIK - Gottne IF 2:1
15:00Skellefteå - Boden 2:2
15:00Ytterhögdals IK - Täfteå IK 3:0
17:00IFK Östersund - Lucksta 2:1
RUOTSI: Division 2 - Norra Götaland
14:00Stenungsunds IF - IFK Skövde 0:215:00Kumla - Forward 4:4
15:00Motala - Grebbestads IF 5:5
RUOTSI: Division 2 - Norra Svealand
13:30Gute - Falu 1:515:00Skiljebo - Kungsängen 0:2
15:00Österåker IFK - Järfalla 0:2
17:00Farsta - Sandviken 2:2
17:00FC Arlanda - Dalkurd 5:2
18:00Enköpings SK - Hudiksvall 3:1
RUOTSI: Division 2 - Södra Götaland
15:00Simrishamn - Karlskrona 1:117:00IFK Karlshamn - Österlen FF 1:2
17:00Kristianstad - Högaborgs 1:0
RUOTSI: Division 2 - Södra Svealand
14:00Sylvia - Nacka FC 2:215:00IFK Eskilstuna - BK Ljungsbro 2:2
15:00Nyköping - Syrianska 3:3
15:00Åtvidaberg - Haninge 1:1
15:30Enskede - Arameisk-Syrianska 1:3
RUOTSI: Division 2 - Västra Götaland
14:00Tord - Frölunda 2:014:30Sävedalens IF - Laholm 0:4
15:00Husqvarna - Öckerö IF 2:0
RUOTSI: Allsvenskan - Naiset
14:00AIK N - Norrköping N 2:316:00Hammarby N - Djurgården N 4:1
16:00Trelleborgs FF N - Växjö DFF N 1:2
RUOTSI: Elitettan - Naiset
15:00Malmö N - Eskilstuna United N 3:117:00Örebro N - Gamla Uppsala N 0:2
SAKSA: 2. Bundesliga
14:00Greuther Fürth - Braunschweig 3:314:00Rostock - Karlsruher SC 1:2
21:30Kaiserslautern - Magdeburg 4:1
SAKSA: 3. Liga
15:00Aue - Bielefeld 1:015:00Dresden - Verl 0:1
15:00Freiburg II - Regensburg 3:1
15:00München 1860 - Dortmund II 1:2
15:00Ulm - Viktoria Köln 2:0
17:30Sandhausen - RW Essen 2:0
SAKSA: Regionalliga North
14:00Hannover II - Jeddeloh 4:014:00Phoenix Lübeck - Drochtersen/Assel 0:2
14:30SC Weiche-08 - Spelle-Venhaus 1:0
15:00Eimsbutteler - Oldenburg 1:2
15:00Havelse - Norderstedt 1:2
16:00Kilia Kiel - Teutonia Ottensen 0:2
SAKSA: Regionalliga Nordost
14:00Jena - Altglienicke 2:217:00BFC Dynamo - Cottbus 0:2
SAKSA: Regionalliga West
15:00Duren - Bocholt 1:115:00Köln II - Oberhausen 1:2
15:00Mönchengladbach II - Fortuna Köln 2:1
15:00Schalke II - Düsseldorf II 2:2
15:00Wegberg-Beeck - Lippstadt 0:0
15:00Wiedenbrück - Aachen 0:4
15:00Wuppertaler - Ahlen 2:1
SAKSA: Regionalliga Südwest
15:00Bahlinger - Hoffenheim II 3:315:00Freiberg - Steinbach Haiger 1:1
15:00Koblenz - Balingen 2:5
15:00Offenbach - Kassel 1:2
15:00Schott Mainz - Fulda-Lehnerz 3:1
SAKSA: Regionalliga Bayern
15:00Ansbach - Aubstadt 4:115:00Burghausen - Vilzing 1:2
15:00Greuther Fürth II - Augsburg II 1:1
15:00Nürnberg II - Schweinfurt 3:0
15:30Bamberg - Memmingen 2:3
SAKSA: Oberliga NOFV-Nord
14:00Wismar - TB Berlin 1:115:00Dynamo Schwerin - Staaken 1:1
15:00Rathenow - Mahlsdorf 2:2
SAKSA: Oberliga NOFV- Süd
15:00Freital - Magdeburg II 2:215:00Krieschow - Einheit Wernigerode 1:1
15:00Ludwigsfelder - Plauen 0:0
15:00Motor Marienberg - Bischofswerdaer 2:1
SAKSA: Oberliga Schleswig-Holstein
15:00Flensburg - Hohenwestedt 4:315:00Neumünster - Oldenburger 5:1
15:00Nordmark Satrup - Inter Türkspor Kiel 5:0
15:00VfR Neumünster - Heider SV 2:3
15:30Preussen Reinfeld - Todesfelde 1:5
16:00Dornbreite Lübeck - SC Weiche-08 II 3:1
SAKSA: Oberliga Bremen
15:00Blockdiek - Geestemünde 3:315:00TURA Bremen - Blumenthaler 2:5
15:00Woltmershausen - Brinkumer SV 1:2
SAKSA: Oberliga Niedersachsen
15:00BSV Rehden - Ramlingen-Ehlershausen 1:115:00Schöningen - Eintracht Celle 2:0
16:00Delmenhorst - Rotenburger SV 2:0
16:00Eilvese - Bersenbrück 2:3
19:00Emden - Hildesheim 4:2
SAKSA: Oberliga Westfalen
20:00Türkspor Dortmund - ASC 09 Dortmund 1:0SAKSA: Oberliga Hessen
15:00Giessen - TUS Dietkirchen 4:115:00Stadtallendorf - Alzenau 2:3
15:00VfB Marburg - Eddersheim 0:2
15:30Baunatal - Erlensee 3:0
16:00Hanau - RW Walldorf 6:4
16:00Hünfelder SV - Fernwald 3:2
16:00SV Steinbach - Waldgirmes 2:0
17:00Friedberg - Hanauer SC 2:4
SAKSA: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
14:00Gonsenheim - Karbach 4:015:00Pirmasens - Worms 1:4
16:00Arminia Ludwigshafen - Cosmos Koblenz 0:0
16:30Auersmacher - Kaiserslautern II 0:3
16:30Baumholder - Engers 1:1
16:30Diefflen - SpVgg Quierschied 2:2
16:30Pfeddersheim - Waldalgesheim 1:0
19:00Bitburg - RW Koblenz 0:2
SAKSA: Oberliga Bayern Nord
16:00Bayern Hof - Hankofen-Hailing 1:116:00Coburg - Gebenbach 0:0
16:00Donaustauf - Kornburg 2:4
16:00Neumarkt - Ingolstadt II 2:2
17:00Abtswind - Eichstatt 3:3
17:00Cham - ATSV 2:0
17:00Fortuna Regensburg - Würzburger FV 1:0
SAKSA: Oberliga Bayern Süd
12:30Kirchanschoring - Deisenhofen 1:215:00Heimstetten - Landsberg 3:1
15:00Rain/Lech - Schwaben Augsburg 1:3
15:30Ismaning - Türkspor Augsburg 3:0
15:30Sonthofen - Kirchheimer 3:0
16:00Gundelfingen - Kottern-St. Mang 2:1
19:00Pipinsried - Dachau 4:0
SAKSA: Oberliga Baden-Württemberg
15:00Backnang - Reutlingen 1:115:00FC Holzhausen - Pforzheim 2:3
15:00Grossaspach - Bissingen 0:0
15:00Normannia Gmund - VfR Mannheim 0:0
15:00Ravensburg - Oberachern 1:1
15:30Offenburger FV - Hollenbach 2:0
16:30Essingen - ATSV Mutschelbach 0:0
16:30Villingen - Göppingen SV 1:1
SAKSA: Oberliga Niederrhein
19:00SW Essen - Hamborn 3:119:00Uerdingen - Mülheimer FC 97 2:1
SAKSA: Junioren Bundesliga North
12:00Rostock U19 - Dresden U19 4:112:00Werder Bremen U19 - Jena U19 4:0
14:00Braunschweig U19 - Hamburger SV U19 1:2
14:00St. Pauli U19 - Wolfsburg U19 0:5
15:00Union Berlin U19 - Hannover U19 1:2
SAKSA: Junioren Bundesliga South
13:00Ingolstadt U19 - Augsburg U19 2:114:00Karlsruher SC U19 - Frankfurt U19 3:2
15:00Bayern München U19 - Sandhausen U19 5:2
SAKSA: Junioren Bundesliga West
12:00Viktoria Köln U19 - Alemannia Aachen U19 3:1SAKSA: Bundesliga - Naiset
13:00Bayer Leverkusen N - Bayern München N 1:215:00Hoffenheim N - Eintracht Frankfurt N 1:3
SAMBIA: Super League
16:00Trident - Nkwazi 1:3SAMBIA: Absa Cup
13:30Kabwe - MUZA 2:115:30Nchanga Rangers - Red Arrows 1:2
SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Pudotuspelit
16:00La Fiorita - Murata 1:318:30Cosmos - Tre Penne 1:1
SÃO TOMÉ JA PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
18:00CD Guadalupe - Trindade 2:218:00Palmar - Caixao Grande 1:1
18:00Praia Cruz - UDRA 0:0
18:00Sundy - Porto Real 0:4
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
18:00Al Shabab - Al-Raed 2:018:00Al Taee - Al Khaleej 0:0
21:00Al Nassr Riyadh - Al Wehda 6:0
SENEGAL: Ligue 1
20:00Dakar SC - Linguere 4:020:00Diambars - Ouakam 0:0
SERBIA: Prva Liga - Karsintalohko
19:00Kolubara - Radnicki Beograd 2:1SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
12:00Prva Iskra - Zvezdara 3:117:30Buducnost Dobanovci - Torlak 3:3
17:30Padinska Skela - Polet Dorcol 1:2
17:30Radnicki Obrenovac - Sindjelic Beograd 5:3
17:30Zemun - Teleoptik 2:1
SERBIA: Srpska Liga - Vojvodina
18:00Becej - Omladinac NB 0:018:00Borac Sajkas - Dinamo Pancevo 0:1
18:00Hajduk 1912 - 1. Maj Ruma 3:0
18:00Jedinstvo SP - Zeleznicar Indjija 1:1
18:00Kikinda - Tisa Adorjan 1:3
18:00Naftagas - Radnicki Zrenjanin 4:1
18:00Podunavac Belegis - Kabel Novi Sad 4:0
18:00Sloven Ruma - Backa 4:1
SERBIA: Srpska Liga - East
17:30Buducnost Popovac - Radnicki Svilajnac 3:117:30Jedinstvo Krusevac - Djerdap 0:1
17:30Mesevo - Jagodina 4:2
17:30Paracin - Timocanin 3:2
17:30Pcinja - Dunav Prahovo 0:0
17:30Radnicki Pirot - Zitoradja 6:1
17:30Trayal Krusevac - SFS Borac 2:1
17:30Vlasina - Sindelic 5:1
SERBIA: Srpska Liga - West
17:30Borac 1926 - Zlatibor Cajetina 2:117:30Loznica - Real Podunavci 1:2
17:30Mihajlovac - Polet Ljubic 2:4
17:30Omladinac Zablace - FAP 4:4
17:30Sloga Petrovac - Sloga Pozega 0:2
17:30Takovo - Mladi Radnik 1:0
17:30Tutin - Josanica 0:0
17:30Vrelo Sport - Buducnost Krusik 0:2
SEYCHELLIT: Premier League
14:00Cote d'Or - Lightstars 2:315:00Saint Louis - Foresters FC 0:1
SIERRA LEONE: Valioliiga
19:15SiirrettyBai Bureh Warriors - Luawa -:-19:15SiirrettyBo Rangers - Wusum Stars -:-
19:15SiirrettyKholifa Stars - Ports Authority -:-
19:15SiirrettyLamboi - Freetown City -:-
19:15SiirrettyMighty Blackpool - Old Edwardians -:-
19:15SiirrettyReal Republicans - Wilberforce Strikers -:-
SINGAPORE: Singapore Community Shield
14:00Albirex Niigata - Lion City 0:2SKOTLANTI: Premiership - Karsintalohko
17:00Aberdeen - St. Johnstone 1:017:00Motherwell - Livingston 4:1
17:00Ross County - Hibernian 2:1
SKOTLANTI: Premiership - Mestaruussarja
17:00Celtic - Hearts 3:017:00Dundee FC - St. Mirren 1:3
SKOTLANTI: League One
17:00Cove Rangers - Edinburgh City 3:117:00Falkirk - Alloa 2:2
17:00Hamilton - Kelty Hearts 4:1
17:00Montrose - Queen of South 3:2
17:00Stirling - Annan 1:1
SKOTLANTI: League Two
17:00Bonnyrigg Rose - Forfar 4:017:00East Fife - Spartans 1:2
17:00Elgin - Clyde 0:3
17:00Peterhead - Dumbarton 2:1
17:00Stranraer - Stenhousemuir 2:0
SKOTLANTI: League Two - Karsinta - Pudotuspelit
17:00Buckie Thistle - East Kilbride WO -:-SLOVAKIA: Nike liga - Karsintalohko
19:00Trencin - Michalovce 1:019:00Z. Moravce-Vrable - Skalica 1:0
SLOVAKIA: Nike liga - Mestaruussarja
16:30Trnava - Ruzomberok 1:019:00Slovan Bratislava - Zilina 2:3
SLOVAKIA: 2. liiga
16:00FK Humenne - Spisska Nova Ves 2:118:00Petrzalka - Presov 0:0
18:00Povazska Bystrica - Pohronie 1:1
18:00Trebisov - Komarno 1:3
SLOVAKIA: 3. Liga - East
18:00Bardejov - Vranov 0:218:00MSK Lucenec - Spisske Podhradie 2:2
18:00Namestovo - R. Sobota 3:2
SLOVAKIA: 3. Liga - West
18:00AFC Nove Mesto - Belusa 1:318:00HA Banska Bystrica - Galanta 0:1
18:00Jednota Banova - Lehota p. V. 1:1
18:00MSK Martin - Dubnica 3:1
18:00Sala - Zvolen 1:2
18:00Velke Ludince - Castkovce 1:0
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
11:00NSK 1922 Bratislava - Vrakuna B. 2:118:00Bernolakovo - Slovan Most 4:0
18:00Inter Bratislava - Domino 8:1
18:00Modra - Rusovce 1:2
18:00Pezinok - Tomasov 3:2
SLOVAKIA: 4. liga - Central
17:30Badin - SK Javornik Makov 7:117:30Banik Stranavy - Kovacova 1:1
17:30Cadca - Slavia Staskov 1:1
17:30TJD Pribelce - Medzibrod 3:1
17:30Tvrdosin - Krasno 0:1
SLOVAKIA: 4. liga - East
17:30Kezmarok - Kechnec 3:017:30Poprad - Medzilaborce 6:0
17:30Sobrance-Sobranecko - Rudnany 2:0
SLOVAKIA: 4. liga - West
17:30Banik Prievidza - Imel 1:117:30Boleraz - Blava Jaslovske Bohunice 3:1
17:30FKM Nove Zamky - Trstice 4:0
SLOVAKIA: 1. Liga - Naiset - Karsintalohko
17:00Zilina N - GFC N 12:0SLOVAKIA: 1. Liga - Naiset - Mestaruussarja
12:00Ruzomberok N - Myjava N 3:212:00Slovan Bratislava N - Trnava N 2:1
SLOVENIA: Prva liga
16:00Aluminij - Bravo 1:118:30Koper - Domzale 3:1
21:15Maribor - Celje 3:1
SLOVENIA: 2. SNL
18:00Bilje - Dravinja 0:018:00Grosuplje - NK Krka 2:1
18:00Tabor Sezana - Gorica 2:2
19:00Rudar - Jadran Dekani 1:0
SLOVENIA: 3. SNL - East
18:00Hajdina - Dravograd 9:018:00Podvinci - Race 2:1
18:00Sampion Celje - Ljutomer 1:1
19:00Dobrovce - Korotan 0:3
SLOVENIA: 3. SNL - West
18:00NK Jesenice - Kocevje 6:018:30Dren Vrhnika - Sencur 0:2
18:30Izola - NK Adria 5:0
18:30Slovan Ljubljana - Ziri 6:0
18:30Sobec Lesce - Dob 1:2
SOMALIA: National league
15:30Raadsan - Dekedda 1:5SUOMI: Ykkönen
16:00EPS - Atlantis 0:116:00KPV - PK Keski-Uusimaa 3:2
16:00RoPS - Klubi 04 0:1
16:00VIFK - JJK Jyväskylä 2:2
SUOMI: Kakkonen - Lohko A
17:00Futura - GrIFK 0:117:00NJS - MyPa 3:1
18:00SiirrettyLahden Reipas - JäPS 2 -:-
SUOMI: Kakkonen - Lohko B
16:00HJS - Ilves-Kissat 5:116:00Pallo-Iirot - Tampere Utd 2:1
16:00SexyPöxyt - EBK 2:3
SUOMI: Kakkonen - Lohko C
13:00SJK Akatemia 2 - OPS 2:118:00OTP - JPS Jyväskylä 0:1
SUOMI: Kansallinen Liiga - Naiset
16:00FC Honka N - JyPK N 1:018:30Åland United N - PK-35 Vantaa N 2:2
SUOMI: Ykkönen - Naiset
14:00EBK N - ONS Oulu N 0:015:00VJS N - VIFK N 0:1
SVEITSI: Super League - Karsintalohko
19:00Grasshoppers - Lausanne Ouchy 3:2SVEITSI: Super League - Mestaruussarja
19:00Servette - Winterthur 2:121:30Lugano - St. Gallen 0:1
SVEITSI: Promotion League
16:00Biel - Lugano II 1:317:00Breitenrain - Servette U21 2:2
17:00Luzern II - Delemont 0:3
17:00Paradiso - Kriens 1:2
17:00Rapperswil - Bavois 1:1
17:00Zürich II - Etoile-Carouge 1:2
18:00Basel II - Bruhl SG 3:2
18:30Young Boys II - Cham 1:0
SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 1
15:30Vevey - Sarraz-Ecleplens 5:018:00Echallens - Coffrane 4:0
18:00Meyrin - La Chaux-De-Fonds 4:0
18:00Monthey - Grand-Saconnex 0:2
18:00Oberwallis Naters - Terre Sainte 6:1
21:00Lausanne II - Chenois 1:1
SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 2
17:00Köniz - Concordia 0:217:00Schötz - Münsingen 3:1
17:00Solothurn - Emmenbrücke 2:2
17:00Wohlen - Muttenz 1:2
18:00Rotkreuz - Courtetelle 1:0
19:00Thun II - Dietikon 3:2
SVEITSI: 1.Liga Classic Lohko 3
17:00Balzers - Gossau 4:017:00Höngg - Eschen 2:1
17:00Linth - Taverne 2:0
17:00Uzwil - Wettswil-Bonstetten 2:0
18:00Freienbach - Tuggen 0:1
18:00Winterthur II - Kreuzlingen 3:2
19:00Grasshopper II - YF Juventus 1:1
19:00Kosova - Mendrisio 2:1
SVEITSI: Super League - Naiset - Karsinta
20:00Rapperswil N - Thun N 0:320:00Sion N - Wil N 4:3
SVEITSI: Super League - Naiset - Pudotuspelit
15:00Young Boys N - Grasshoppers N 4:317:00Zürich N - Luzern N 2:1
19:00Basel N - St. Gallen N 3:0
20:00Servette N - Aarau N 3:2
SYYRIA: Syria Cup
16:00Foutoua - Tishreen 4:0TADŽIKISTAN: Vysshaya Liga
13:00Istiqlol Dushanbe - Khosilot Parkhar 3:117:30Panjsher - Kuktosh 2:1
TANSANIA: Ligi Kuu Bara
14:00JKT Tanzania - Geita Gold 2:016:00Singida Fountain Gate - Dodoma Jiji 2:0
19:00Kinondoni MC - Kagera Sugar 0:0
TANSKA: 2nd Division - Karsintalohko
15:00Skive - F. Amager 2:1TANSKA: 3. Division - Karsintalohko
14:00Lyseng - SfB-Oure 5:014:00Vanløse - Young Boys FD 2:0
TANSKA: 3. Division - Mestaruussarja
14:30VSK Aarhus - BK Frem 1:115:00Næsby - Ishoj IF 2:1
TANSKA: Elitedivisionen - Naiset - Karsinta
15:00Odense Q N - B93 N 1:015:00Thisted N - Naestved N 1:0
15:30Osterbro N - Aalborg N 1:1
TANSKA: Elitedivisionen - Naiset - Mestaruussarja
14:45Aarhus N - Fortuna Hjorring N 3:516:00Bröndby N - KoldingQ N 3:0
THAIMAA: Thai League 1
14:00Nakhon Pathom - Buriram 0:214:30Police Tero - Chiangrai 0:0
15:00Ratchaburi - Pathum United 0:1
16:00Muangthong - Sukhothai 5:0
THAIMAA: Thai League 2 - Nousukarsinnat
14:00Nakhon Si - Chiangmai FC 1:0TOGO: Championnat National
18:30Barracuda - Dynamic Togolais 3:018:30Binah - Gomido 1:2
18:30Kakadl - Gbohloe-Su 2:2
TŠEKKI: 1. Liga - Karsintalohko
16:00Ceske Budejovice - Bohemians 2:116:00Jablonec - Karvina 3:2
16:00Pardubice - Zlin 2:0
TŠEKKI: 1. Liga - Mestaruussarja
19:00Slavia Praha - Ostrava 5:0TŠEKKI: FNL
15:00Dukla Praha - Vlasim 5:118:00Kromeriz - Sparta Praha B 3:3
18:00Lisen - Prostejov 0:0
TŠEKKI: CFL - Lohko A
11:15Motorlet Prague - Hostoun 1:015:30FK Robstav - Povltavska FA 2:4
19:00Karlovy Vary - Kraluv Dvur 2:1
TŠEKKI: CFL - Lohko B
11:30Prepere - Usti n. L. 0:011:30Teplice B - Zivanice 1:0
18:00Ceska Lipa - Banik Most-Sous 2:1
18:00Velvary - Pardubice B 0:1
TŠEKKI: MSFL
11:15Bohunice - Trinec 0:111:15Rosice - Karvina B 3:1
11:30Blansko - Uhersky Brod 2:2
17:30Start Brno - Frydlant n. O. 1:1
19:00Hlucin - FK Frydek-Mistek 3:2
20:00SK Hranice - Ostrava B 0:1
TŠEKKI: Division A
11:30FK Komarov - Katovice 4:011:30Jindrichuv Hradec - Sokolov 1:1
18:00Horovice - Cesky Krumlov 2:2
18:00Pribram B - Marianske Lazne 0:1
18:00Rokycany - Doubravka 0:1
18:00Sobeslav - Aritma Prague 1:0
18:00Tachov - Klatovy 4:3
TŠEKKI: Division B
11:15Hrebec - Slany 2:111:15Steti - Admira Prague B 1:1
11:15Ujezd Prague - Neratovice 1:1
17:00Hvezda Cheb - Meteor Prague 0:2
18:00Cesky Brod - Brandys n. Labem 1:1
18:00Nespeky - Olympie Brezova 0:0
18:00Ostrov - Louny 4:1
TŠEKKI: Division C
11:15Benesov - Turnov 5:111:15Chrudim B - Hlinsko 3:1
18:00Dobrovice - Spoje Prague 0:0
18:00Novy Bydzov - Kosmonosy 3:1
18:00Usti nad Orlici - Letohrad 0:0
18:00Vysoke Myto - Benatky 0:1
TŠEKKI: Division D
11:15Havlickuv Brod - Zdirec n. D. 1:117:30Nove Mesto na Morave - Lisen B 1:3
TŠEKKI: Division E
11:00Kostelec na Hane - Nove Sady 2:015:00Vsetin - Slavicin 5:0
17:30Bzenec - Batov 7:1
17:30HFK Olomouc - Strani 0:3
17:30Novy Jicin - FK Kozlovice 0:0
17:30Rymarov - Skastice 3:1
TŠEKKI: Division F
12:00Bridlicna - Vratimov 0:317:30Hlubina - Bohumin 2:0
17:30Repiste - Jesenik 5:1
17:30Sumperk - Opava B 2:1
17:30Valasske Mezirici - Bruntal 4:0
TŠEKKI: Jihocesky KP
11:15Mirovice - FC Semice 2:011:30Rudolfov - Protivin 1:3
18:00TJ Osek - Malse Roudne 2:4
TŠEKKI: Jihomoravsky KP
18:00Lednice - Bystrc 2:018:00Moravska Slavia - Boskovice - Letovice 0:2
18:00Ratiskovice - Svratka Brno 0:1
18:00SK Krumvir - Mutenice 4:1
TŠEKKI: Karlovarsky KP
11:30KV Dvory - Citice 7:011:30Trstenice - Hroznetin 2:2
18:00Chodov - Touzim 7:0
18:00Union Nove Sedlo - Kralovske Porici 1:2
18:00Vintirov - Lomnice 5:4
TŠEKKI: Kralovehradecky KP
15:00Lazne Belohrad - Trebes 2:118:00Dvur Kralove - Tyniste n. Orl. 3:0
TŠEKKI: Liberecky KP
11:30Velke Hamry B - Straz p. Ralskem 7:218:00Hradek nad Nisou - Kostalov-Libstat 4:0
18:00Rapid Liberec - Chrastava 0:2
18:00Sedmihorky - FC Pencin 2:1
18:00Zelezny Brod - Frydlant 3:2
TŠEKKI: Moravskoslezsky KP
11:15Cesky Tesin - Dolni Benesov 4:017:30Brusperk - Dolni Datyne 7:1
17:30Haj ve Slezsku - Kravare 2:0
17:30Hermanice - Jakubcovice 2:2
17:30Krasne Pole - Koberice 3:1
17:30Petrvald na Morave - Orlova 2:1
TŠEKKI: Olomoucky KP
11:30Litovel - Urcice 0:117:30Mohelnice - Postrelmov 0:6
17:30Rapotin - Velke Losiny 2:1
17:30Zelatovice - SK Lipova 1:1
TŠEKKI: Pardubicky KP
18:00Chocen - Holice 1:018:00Libisany - Svitavy 2:3
18:00Litomysl - SK Pardubicky 0:2
18:00Prelouc - Moravany 4:1
TŠEKKI: Plzensky KP
11:15Horni Briza - Nyrsko 1:112:00Rapid Plzen - Petrin Plzen B 1:2
14:30Kaznejov - Kosutka Plzen 0:1
18:30Chotikov - Sokol Radnice 3:1
18:30Vejprnice - Sokol Lhota 5:1
TŠEKKI: Prazsky prebor
11:15Branik - Motorlet Prague B 4:111:15Zizkov B - Vysehrad 0:4
11:30Dukla JM - Podoli Praha 2:2
11:30Kralovice - Predni Kopanina 0:6
11:30Zlicin - Tempo Prague 1:3
11:45Treboradice - Kolovraty 1:2
18:00Dolni Chabry - Uhrineves 0:3
18:00Stresovice - CAFC 2:2
TŠEKKI: Stredocesky KP
11:15Kutna Hora - Pruhonice 2:311:15Libis - Povltavska FA B 2:2
11:30SK Chlumec - SK Doksy 3:0
18:00Dobris - Tuchlovice 0:0
18:00Tochovice - Milin 0:1
TŠEKKI: Ustecky KP
11:30Oldrichov - Nestemice 1:416:00Ledvice - Modlany 3:2
18:00Brna - Srbice 4:3rp.
18:00FK Jilove - Banik Most - Sous B 6:1
18:00Usti n. L. B - Krupka 3:2rp.
18:00Vilemov - Cernovice 3:2
18:00Zatec - Probostov 4:1
TŠEKKI: Vysocina KP
17:30Bystrice n. Pern. - Velke Mezirici B 3:117:30Kamenice nad Lipou - Zdar na Sazavou B 2:0
17:30Rapotice - FS Trebic 3:1
TŠEKKI: Zlinsky KP
16:00Stitna nad Vlari - Slusovice 0:017:30Bystrice pod Hostynem - Francova Lhota 4:2
17:30Kvasice - Brumov 6:2
TŠEKKI: U19 League
11:00Ceske Budejovice U19 - Ostrava U19 3:011:00Liberec U19 - Sparta Praha U19 1:1
11:15Dukla Praha U19 - Slavia Praha U19 1:2
12:00Jihlava U19 - Frydek-Mistek U19 3:1
12:00Mlada Boleslav U19 - Brno U19 2:3
12:00Pardubice U19 - Plzen U19 0:2
12:00Sigma Olomouc U19 - Slovacko U19 0:3
12:00Zlin U19 - Karvina U19 4:1
TŠEKKI: First League - Naiset - Karsintalohko
12:00Lok. Brno N - Pardubice N 1:213:00Ostrava N - Plzen N 1:1
TŠEKKI: First League - Naiset - Mestaruussarja
13:30Sparta Praha N - Liberec N 5:016:00Slovacko N - Slavia Praha N 0:3
TŠEKKI: 2. Liga - Naiset - Karsintalohko
11:30Teplice N - Dukla Praha N 1:3TŠEKKI: 2. Liga - Naiset - Nousuryhmä
12:00Olomouc N - Lisen N 2:115:30FC Praha N - Sparta Praha B N 1:0
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Karsintalohko
17:00Bizertin - Olympique Beja 1:017:00Soliman - Ben Guerdane 0:1
17:00US Tataouine - Metlaoui 0:0
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Mestaruussarja
17:00Etoile Sahel - Monastir 0:0TUNISIA: Ligue 2
17:00Moknine - Zarzis 0:017:00OC Kerkennah - Gabes 1:0
17:00Rades - Jeunesse Sportive 0:4
17:00Rejiche - Djelma 1:2
17:00Sidi Bouzid - EM Mahdia 3:0
TURKKI: Super Lig
16:00Istanbulspor - Adana Demirspor 0:119:00Kayserispor - Karagümrük 2:2
19:00Samsunspor - Trabzonspor 3:1
TURKKI: 1. Lig
19:00Eyüpspor - Göztepe 0:3TURKKI: 2. Lig White Lohko
15:00Adiyaman FK - Afyonspor 4:115:00Altinordu - Ankaraspor 3:3
15:00Ankara Demirspor - Yeni Mersin Idmanyurdu 5:2
15:00Beyoglu Yeni Carsi - Karacabey Belediyespor 3:1
15:00Bucaspor 1928 - Diyarbekirspor 3:1
15:00HylättyBursaspor - Vanspor FK 0:0
15:00Kirklarelispor - Zonguldak 1:3
15:00Kirsehir SK - Trabzon FK 4:5
15:00Serik Belediyespor - Erokspor 0:6
TURKKI: 2. Lig Red Lohko
15:0024 Erzincanspor - Fethiyespor 2:115:00Amedspor - Menemenspor 0:0
15:00Arnavutkoy Belediyesi - Kastamonuspor 2:2
15:00Belediye Derince - Denizlispor 2:1
15:00Etimesgut - Inegolspor 1:1
15:00Iskenderunspor - Düzcespor 1:1
15:00Isparta 32 Spor - Igdir FK 0:6
15:00Karaman - Soma Spor 1:4
15:00Usakspor - Sariyer 0:5
TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00Energetik - Kopetdag Asgabat 0:015:00Merw - FC Asgabat 1:0
15:00Nebitci - Arkadag 0:4
15:30Sagadam - Ahal 0:2
UGANDA: Uganda Cup
15:00NEC FC - BUL 2:0UKRAINA: Valioliiga
13:00Oleksandriya - Rukh Lviv 2:215:30Obolon - LNZ Cherkasy 1:0
18:00Metalist 1925 - Vorskla 3:2
UKRAINA: Persha Liga - Karsintalohko
12:00FC Chernihiv - Bukovyna 1:512:30Dinaz Vyshgorod - Nyva Ternopil 2:0
13:30Hirnyk-Sport - Khust 0:2
UKRAINA: Persha Liga - Nousuryhmä
13:00Epitsentr - SC Poltava 3:214:00Kudrivka-Nyva - Inhulets 0:3
14:30Prykarpattya - FSC Mariupol 1:0
UKRAINA: Druha Liga
12:15Druzhba Myrivka - Karpaty Lviv 2 5:212:45Zvyagel - Kudrivka 1:1
14:15Kremin 2 - Trostyanets 1:0
17:00MFC Metalurh 2 - Rukh Lviv 2 -:-
UKRAINA: U19 League
11:00Shakhtar U19 - Ch. Odesa U19 3:012:00Dnipro-1 U19 - Kryvbas 2020 U19 1:0
12:00Zhytomyr U19 - Zorya U19 1:1
13:00Din. Kiev U19 - Kolos Kovalivka U19 2:3
UKRAINA: Championship - Naiset - Karsintalohko
12:00EMC Podolie N - Panthers FC Uman N 2:1UKRAINA: Championship - Naiset - Mestaruussarja
11:00Vorskla Poltava N - Kryvbas N 6:011:00Zhytlobud-1 N - Ladomir N 4:1
12:00Kolos Kovalivka N - Shakhtar Donetsk N 0:0
UNKARI: OTP Bank Liga
14:00Mezokovesd - Zalaegerszeg 1:216:30Puskas Academy - Kisvarda 4:2
20:15Ujpest - DVTK 7:0
UNKARI: NB III - Southeast
12:00Vasas II - FC Dabas 3:2UNKARI: NB I - Naiset
17:00Szekszardi N - Ferencvaros N 1:217:30DVTK N - Fehervar FC N 1:1
18:00MTK Hungaria N - Szent Mihaly N 2:0
18:00Soroksar N - Haladas N 2:3
URUGUAY: Primera Division - Apertura
02:00Nacional - Racing Montevideo 4:216:00Boston River - Miramar 3:1
21:00Wanderers - Progreso 2:0
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia - Pudotuspelit
00:00Montevideo City - Juventud 2:0USA: USL Championship
23:00Memphis - Tampa Bay 4:1USA: MLS Next Pro
00:00Portland 2 - Vancouver 2 2:001:00Inter Miami II - New York Red Bulls 2 1:2
02:00Minnesota 2 - St. Louis City 2 1:2
02:30Atlanta United 2 - New York City II 1:0rp.
03:00Town FC - Houston Dynamo 2 1:2rp.
05:00Colorado Rapids 2 - Austin FC II 1:2
20:00New England II - Chicago II 3:2
23:00Cincinnati 2 - Crown Legacy 2:1
00:00Chattanooga - Orlando City B 2:1rp.
USA: USL League One
02:00Richmond Kickers - One Knoxville 1:105:30Central Valley Fuego - Charlotte Independ. 1:3
USA: NISA
00:00Georgia Lions - Club de Lyon 1:3USA: NWSL - Naiset
04:30Utah Royals N - Angel City N 1:205:00Seattle Reign N - San Diego Wave N 2:1
UZBEKISTAN: Super League
16:30Andijan - Sogdiana 0:1VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga
14:30Naftan - Gomel 0:216:30Slutsk - Slavia Mozyr 1:0
18:30Arsenal Dzyarzhynsk - Dynamo Brest 0:2
VALKO-VENÄJÄ: Pershaya Liga
13:00FC Slonim - Maxline 1:414:30Energetik-BGU - BATE 2 0:2
15:00Belshina - Zhodino 2 2:1
16:30BumProm Gomel - Volna Pinsk 1:2
17:00Valko-Venäjä U17 - Niva Dolbizno 1:2
VALKO-VENÄJÄ: Vysshaya Liga - Naiset
14:00Vitebsk N - Bobruichanka N 5:0VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
00:00La Guaira - Metropolitanos 1:2VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
02:00Fundacion AIFI - Bolivar 0:021:30Nueva Esparta - Atletico La Cruz 1:1
23:00Yaracuyanos - Aragua 2:2
00:00Maritimo - Miranda 0:0
VENÄJÄ: Valioliiga
17:00Orenburg - Samara 2:119:30Krasnodar - Akhmat Grozny 0:1
VENÄJÄ: FNL
07:00SKA Khabarovsk - Kamaz 0:014:30Khimki - Saratov 5:4
15:00Chernomorets - Torpedo Moscow 1:2
17:00Alania Vladikavkaz - Jaroslavl 1:1
17:30Neftekhimik - Yenisey 0:0
19:00Dynamo Makhachkala - Volgar-Astrakhan 3:0
19:30Rodina Moscow - Arsenal Tula 1:1
VENÄJÄ: FNL 2 - Division A Silver - Kevätkausi
09:00Omsk - Dinamo Bryansk 2:114:30S. Kostroma - Kaluga 5:2
16:00Kursk - Ulyanovsk 1:0
16:00Mashuk - Tekstilshtik 0:3
17:00Khimik - Miass 1:0
VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 1
15:00Dynamo Stavropol - Alania 2 0:116:00Astrakhan - Kamensk-Shakhtinsky 1:1
16:00FK Pobeda - Nazran 0:0
16:00Kholding - Rubin Yalta 0:2
16:00Nalchik - Legion Makhachkala 1:2
17:00FC Sevastopol - Maykop 0:0
17:00Rostov 2 - Forte Taganrog 1:3
VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 2
15:00Zvezda St. Petersburg - Vladimir 1:3VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 3
17:00Spartak Tambov - SKA Khabarovsk 2 2:1VENÄJÄ: FNL 2 - Division B - Lohko 4
13:00Samara 2 - Nosta 2:113:00Ural 2 - Lada Togliatti 2:1
14:00Kirov - Volna Nizhegorodskaya 3:2
15:00Uralets Nizhny Tagil - Pari NN 2 1:1
16:30Akron Togliatti 2 - Orenburg 2 0:1
VENÄJÄ: Supreme Division - Naiset
12:00Zvezda N - Krasnodar N 2:013:00Lok. Moskova N - FK Yenisey N 2:0
17:00Zenit N - Samara N 2:0
19:00Dynamo Moskova N - Chertanovo M. N 1:1
VIETNAM: V.League 1
13:00Song Lam Nghe An - Hanoi FC 1:114:00Binh Duong - Khanh Hoa 3:1
14:00Thanh Hoa - Binh Dinh 0:0
15:15Cong An - Nam Dinh 2:3
15:15Hai Phong - Ho Chi Minh 2:0
VIETNAM: V.League 2
12:00Dong Thap - Long An 0:0VIRO: Meistriliiga
14:30Nomme Utd - Kuressaare 1:117:00Narva - Pärnu JK Vaprus 0:0
19:00Paide - Tallinna Kalev 2:0
VIRO: Esiliiga
12:30Elva - FC Tallinn 2:312:30Viimsi JK - Tabasalu 1:0
19:00Flora U21 - Tartu Welco 1:1
VIRO: Meistriliiga - Naiset
19:00Saku Sporting N - Polva Lootos N 0:0YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT: Division 1
17:00Gulf Heroes - Al Urooba 0:217:00Masfut - Al Fujairah 0:0
17:10Al Dhafra - Al-Taawon 0:0
ZIMBABWE: Premier Soccer League
16:00Bikita Minerals - TelOne 1:116:00Chicken Inn - Dynamos 0:0
16:00Herentals - Yadah 1:0
16:00Ngezi Platinum - Bulawayo Chiefs 1:0
16:00Platinum - GreenFuel 1:0
16:00ZPC Kariba - Manica 0:2
Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa jalkapallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.