REFRESH

Lentopallo » 03.12.2022 » Kaikki ottelut

ITALIA: SuperLega

17:00Perugia - Taranto -:-
19:00Trentino - Padova -:-

PUOLA: PlusLiga

15:45Belchatow - Jastrzebski -:-
18:30Slepsk Suwalki - Luk Lublin -:-
21:30Olsztyn - Cuprum -:-

SUOMI: Mestaruusliiga

17:00Hurmos - Ducks -:-
17:00KyKy - Hurrikaani -:-
17:00Savo Volley - Tiikerit -:-
17:00TUTO Volley - Loimu -:-
17:00VaLePa - Akaa-Volley -:-

SUOMI: Mestaruusliiga - Naiset

17:00Arctic Volley N - LP Kangasala N -:-
17:00LiigaPloki N - LP Viesti N -:-
17:00OrPo N - Puijo N -:-
17:00Pölkky N - Hämeenlinna N -:-

ARGENTIINA: LVA

23:00UPCN - Banfield -:-
02:00San Lorenzo de Almagro - AMUVOCA Voley -:-
17:00Ciudad - Policial Voley -:-
20:00Paracao - River Plate -:-
23:00Banfield - AMUVOCA Voley -:-

AUSTRALIA: AVL - Pudotuspelit

06:00Queensland Pirates - Canberra Heat -:-
08:00Adelaide Storm - WA Hornets -:-

AUSTRALIA: AVL - Naiset - Pudotuspelit

02:00Melbourne N - Queensland Pirates N -:-
04:00WA Pearls N - Adelaide Storm N -:-

BELGIA: Belgian Cup

21:30Roeselare - Maaseik -:-
21:30Waremme - Menen -:-

BELGIA: Belgian Cup - Naiset

21:30Asterix Avo N - Haasrode Leuven N -:-
21:30Oostende N - Gent N -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premijer liga

19:00Domaljevac - Bosna -:-
20:00Modrica - Ilidza -:-

BRASILIA: Superliga

00:00Volei Renata - Araguari -:-
02:00Sao Jose dos Campos - Suzano Volei -:-

BRASILIA: Superliga - Naiset

19:00Sesi Bauru N - ABEL Moda Volei N -:-
22:00Brasilia Volei N - Minas N -:-
00:00SESC-RJ N - Pinheiros N -:-

BULGARIA: SuperLiga

18:30Pirin Razlog - Hebar -:-

BULGARIA: Superliga - Naiset

16:00Hector Sofia N - VK Varna-DKS N -:-
18:00Levski Sofia N - Maritsa Plovdiv N -:-

ENGLANTI: Super League

16:45Durham - Malory Eagles -:-
17:30Nottingham - London Polonia -:-

ENGLANTI: Super League - Naiset

14:30Durham N - Malory Eagles N -:-
14:30Leeds N - Cambridge N -:-
14:30Nottingham N - Polonia London N -:-

ESPANJA: SuperLiga

18:00Almeria - Guaguas -:-
19:00Voley Palma - Santanderina -:-
20:00Boiro - Voleibol Teruel -:-
20:00Conqueridor Valencia - Manacor -:-
20:30Rio Duero Soria - Barcelona -:-

ESPANJA: Superliga - Naiset

19:00CV Kiele Socuellamos N - CV Madrid N -:-
19:00Haro Rioja N - Cajasol N -:-
20:00Alcobendas N - Avarca de Menorca N -:-
20:15Sant Cugat N - La Laguna N -:-
20:30Emeve Lugo N - Sayre Mayser N -:-

ETELÄ-KOREA: Volleyball League

07:00Woori - Kepco -:-

ETELÄ-KOREA: Volleyball League - Naiset

09:00Daejeon KGC N - GS Caltex N -:-

EUROOPPA: Baltic League

17:00BIGBANK Tartu - Pärnu -:-
17:00RTU - Jekabpils -:-

EUROOPPA: Balti Liiga - Naiset

16:00SUFA klubs N - RSU-MVS N -:-
17:00Noortekoondis N - Tartu Ulikool N -:-
18:00Ausrine KKSC N - Kaunas N -:-
18:00Jelgava N - Riga VS N -:-
18:00TTU N - Famila/Võru VK N -:-

HOLLANTI: Eredivisie

21:00Groningen/Lycurgus - Sliedrecht -:-
21:00Huizen - RECO -:-
21:00Vocasa Nijmegen - Taurus -:-
21:30Dynamo Apeldoorn - Orion -:-

HOLLANTI: DELA League - Naiset

18:30Dynamo Apeldoorn N - Voltena N -:-
21:00Sliedrecht N - Apollo 8 N -:-
21:00Sudosa-Desto N - Zwolle N -:-

ISLANTI: Mizunodeild

15:30Throttur Nes - HK Kopavogur -:-
16:00Hamar - Akureyri -:-

ISLANTI: Mizunodeild - Naiset

18:00Throttur Nes N - HK Kopavogur N -:-

ITALIA: Serie A2

20:30Bergamo - Lagonegro -:-
21:00Cuneo Volley - BCC-NEP Castellana -:-
21:00Vibo Valentia - Ravenna -:-
21:30Pordenone - Brescia -:-
21:30Reggio Emilia - Cantu -:-

ITALIA: Serie A1 - Naiset

22:00Perugia N - Novara N -:-

ITALIA: Serie A2 - Naiset

21:30Futura Volley Giovani N - Cremona N -:-

ITÄVALTA: AVL

20:00Aich/Dob - TSV Hartberg -:-
20:00VBK Klagenfurt - Tirol Innsbruck -:-
20:00Waldviertel - Sokol Wien -:-
20:00Weiz - Ried -:-
21:00UVC Graz - Amstetten NO -:-

ITÄVALTA: 2. Bundesliga

16:00UVC Graz 2 - Südstadt/Perchtoldsdorf -:-
17:30VBK Klagenfurt 2 - Wr. Neustadt -:-
17:30Weiz 2 - Hausmannstatten -:-
18:00Liebenau - Aich/Dob 2 -:-
19:00Steyr - VC Mils -:-
20:00St. Pölten - Linz/Steg -:-

ITÄVALTA: AVL - Naiset

17:00Rowa-Moser N - Hartberg N -:-
18:30UVC Graz N - Purgstall N -:-
19:00Salzburg N - Sokol/Post SV N -:-
19:30Eisenerz/Trofaiach N - Bisamberg N -:-
19:30Linz-Steg N - Wildcats N -:-

ITÄVALTA: 2. Bundesliga - Naiset

13:30UVC Graz 2 N - Hausmannstatten N -:-
17:00Dornbirn N - Villach N -:-
17:00SG Eisenerz/Trofaiach 2 N - Krottendorf N -:-
17:30Brückl N - ATSE Graz N -:-
19:00Höchst N - Wildcats 2 N -:-
19:00Seekirchen N - Muhlviertel N -:-

JAPANI: V.League

06:00JTEKT - Nagano -:-
07:05Panasonic Panthers - Nagoya -:-
08:00Suntory Sunbirds - Oita Miyoshi -:-
08:00Toray Arrows - Osaka Sakai -:-
09:00Tokyo Great Bears - JT Thunders -:-

JAPANI: V.League - Naiset

05:00Toray Arrows N - Ageo N -:-
05:05Himeji Victorina N - JT Marvelous N -:-
06:05Denso Airybees N - Body Queenseis N -:-
07:00Hitachi N - Okayama Seagulls N -:-
07:00PFU Blue Cats N - Hisamitsu Springs N -:-
08:00NEC Red Rockets N - Kurobe Aqua Fairies N -:-

KIINA: CVL

08:30Liaoning - Beijing -:-
11:00Fujian - Zhejiang -:-
13:30Shenzhen - Henan -:-

KREIKKA: League Cup - Pudotuspelit

18:00Athlos Orestiadas - Foinikas Syroy -:-
20:00AONS Milon - Polichnnis -:-
21:30Kifisia - Olympiakos -:-

KREIKKA: A1 - Naiset

17:00AON Zirinios N - ASP Thetis N -:-
17:00PAOK N - Olympiakos N -:-
18:00Aris N - Lamia N -:-
18:00Egaleo N - Panathinaikos N -:-
18:00Markopoulo N - Thira N -:-
19:00Ilisiakos N - AEK N -:-

KROATIA: Superliga

17:00Mladost Ribola Kastela - Rijeka -:-
18:00Mok Rovinj - Split -:-
19:00Mok Mursa - HAOK Mladost -:-
19:30Zadar - Centrometal -:-
20:30Marsonia - Trnje -:-

KROATIA: Superliga - Naiset

18:30Mladost N - ZOK Osijek N -:-
19:00Brda N - Marina Kastela N -:-
19:00Dinamo Zagreb N - Nebo N -:-
20:00Kastela N - Rijeka N -:-
20:00Vukovar N - Kelteks Karlovac N -:-
21:00Veli Vrh N - Split N -:-

KROATIA: Prva Liga - Naiset

16:00Varazdin N - Dubrovnik N -:-
16:30Drenova N - Don Bosco N -:-
17:00Zadar N - Olimpik N -:-
21:00Mladost II N - Nova Gradiska N -:-

LATVIA: Nacionala Liga

13:00Kuldigas - Augsdaugava -:-
16:00Biolars/Olaine - Jekabpils -:-

MONTENEGRO: Superliga

19:00Podgorica - Bijelo Polje -:-
20:30Galeb - Budvanska Rivijera -:-

PORTUGALI: Campeonato Nacional

18:00Academica de Espinho - Benfica -:-
18:00Leixoes SC - Santo Tirso -:-
18:00Mamede - Vitoria -:-
18:00SC Caldas - Gondomar -:-
19:00Castelo Maia GC - A. J. F. Bastardo -:-
20:00Sporting CP - Sporting de Espinho -:-
20:00Viana - Esmoriz GC -:-

PORTUGALI: 1. Divisao - Naiset

21:00Benfica N - Porto Volei N -:-
21:00Clube Kairos N - Castelo Maia N -:-

PUOLA: I. Liga

18:00Legia Warszawa - Krispol Wrzesnia -:-
18:00Siedlce - AGH Krakow -:-
18:00Swidnik - Norwid Czestochowa -:-
19:00BAS Bialystok - Chrobry Glogow -:-
19:00Bedzin - Olimpia Sulecin -:-
19:00Lechia Tomaszow Mazowiecki - Spala -:-

PUOLA: TAURON Liga

17:00Chemik Police N - Bielsko-Biala N -:-
20:00Budowlani Lodz N - MKS Kalisz N -:-

PUOLA: I. Liga - Naiset

18:00Czestochowianka N - Solna Wieliczka N -:-
18:00Energetyk Poznan N - Karpaty Mosir Krosno N -:-
18:00Legionovia N - PMKS Sokolow SA Nike Wegrow N -:-
18:00Mielec N - Bialystok N -:-
18:00Nowy Dwor Mazowiecki N - Stezyca N -:-
18:00SMS PZPS Szczyrk N - Mogilno N -:-
18:00Sosnowiec N - San Jaroslaw N -:-

RANSKA: Ligue A

20:00Nice - Poitiers -:-
20:30Sète - Montpellier -:-
21:00Cambrai - Narbonne -:-
21:00Nantes - Chaumont -:-
21:00Nazaire - Paris -:-
21:00Tours - Plessis Robinson -:-

RANSKA: Ligue B

17:00France Avenir - St-Quentin -:-
18:00Cannes - Lozere -:-
20:00Illacaise - Avignon -:-
20:00Nancy - REC Volley -:-
21:00Ajaccio - Martigues -:-
21:00Frejus - Lyon -:-

RANSKA: Ligue A - Naiset

19:00Mulhouse N - RC Cannes N -:-
20:00France Avenir 2024 N - Venelles N -:-
20:00Saint-Raphael N - Nantes N -:-
21:00Beziers N - Levallois N -:-
21:00Le Cannet N - TFOC N -:-
21:00Marcq Baroeul N - Vandoeuvre N -:-
21:00Paris N - Chamalierois N -:-

ROMANIA: Divizia A1

14:00Rapid Bucuresti - Stiinta Baia Mare -:-
16:00Dinamo Bucuresti - Unirea Dej -:-
16:00Stiinta Bucuresti - Suceava -:-
17:00Arcada Galati - U. Cluj -:-

ROMANIA: Divizia A1 - Naiset

17:00CSM Bucuresti N - Pitesti N -:-
17:00U. Cluj N - Rapid Bucuresti N -:-
17:30Voluntari N - Targoviste N -:-
18:00Alba Blaj N - Dinamo Bucuresti N -:-
19:00Craiova N - Stiinta Bacau N -:-

RUOTSI: Elitserien

15:30Falköping - Hylte/Halmstad -:-
15:30Sollentuna - Lund -:-
16:00Floby - Örkelljunga -:-
16:00Uppsala - Habo -:-

RUOTSI: Elitserien - Naiset

14:00Värnamo N - IKSU N -:-
17:30KFUM Göteborg N - Linköping N -:-
18:00Falköping N - Hylte/Halmstad N -:-

SAKSA: 1. Bundesliga

18:30VCO Berlin - Friedrichshafen -:-
21:00Düren - Lüneburg -:-

SAKSA: 2. Bundesliga North

19:00Bocholt - Bitterfeld -:-
20:00Neustrelitz - ETV Hamburg -:-
20:00Schöneiche - Münster -:-
20:30Essen - Kiel -:-
21:00Mondorf - Warnemünde -:-

SAKSA: 2. Bundesliga South

18:00Dachau - Karlsruhe -:-
20:00Delitzsch - Kriftel -:-
20:00VC Gotha - Mimmenhausen -:-
21:00Freiburg - Schwaig -:-

SAKSA: 1. Bundesliga - Naiset

19:00Dresdner SC N - Aachen N -:-
19:00Wiesbaden N - USC Münster N -:-
20:00Suhl N - Potsdam N -:-
20:30Stuttgart N - Neuwied N -:-
21:00NawaRo Straubing N - Palmberg Schwerin N -:-
21:00Vilsbiburg N - Erfurt N -:-

SAKSA: 2. Bundesliga North - Naiset

15:00VCO Berlin N - Emlichheim N -:-
16:00Köln N - ETV Hamburg N -:-
17:00Schweriner II N - Borken N -:-
19:00Stralsund N - Dingden N -:-

SAKSA: 2. Bundesliga South - Naiset

16:00Vilsbiburg II N - Bad Soden N -:-
19:30Freisen N - Dingolfing N -:-
20:00SV Lohhof N - VCO Dresden N -:-
20:30Karlsruhe-Beiertheim N - Wiesbaden II N -:-

SERBIA: Liga

18:00Novi Sad - Vojvodina -:-
18:00Partizan - Subotica -:-
18:30Radnicki - Gornji Milanovac -:-
20:00Karadjordje Topola - Ribnica -:-

SERBIA: Liga - Naiset

20:00Sremska M. N - Partizan N -:-
20:00Stara Pazova N - Indjija N -:-
20:00Zeleznicar N - Tent N -:-

SLOVAKIA: Extraliga

20:00Komarno - Svidnik -:-
20:00Myjava - Presov -:-
20:00VKP Bratislava - Prievidza -:-

SLOVAKIA: Extraliga - Naiset

17:00Brusno N - Nove Mesto nad Vahom N -:-
17:00Presov N - UCM Trnava N -:-
20:00UKF Nitra N - UNIZA Zilina N -:-

SLOVENIA: 1. DOL

20:00Crnuce - Pomgrad -:-
20:00Fuzinar - Triglav Kranj -:-
21:00Calcit Kamnik - ACH Ljubljana -:-
21:00OK Maribor - Salonit Anhovo -:-

SLOVENIA: 1. DOL - Naiset

18:00Grosuplje N - Ankaran N -:-
18:30Calcit Kamnik N - Krim N -:-
19:00Nova KBM Branik N - GEN-I Volley NG N -:-
20:00Formula Formis N - Aliansa N -:-

SVEITSI: NLA

18:30Schönenwerd - Amriswil -:-
19:00Lausanne - TSV Jona -:-

SVEITSI: NLA - Naiset

18:00Franches Montagnes N - Volero Zürich N -:-
19:00Geneve N - Schaffhausen N -:-
21:00Lugano N - Düdingen N -:-

TANSKA: Volleyligaen

15:00Aarhus - Ikast -:-
15:30Amager - Gentofte -:-

TANSKA: 1. Division West

13:00Aarhus 2 - Ikast 2 -:-
14:00Bedsted - Lyseng -:-

TANSKA: 1. Division East

15:00Frederiksberg - VK Holbaek -:-
15:30DTU - Hvidovre VK 2 -:-
17:30Amager 2 - Gentofte 2 -:-

TANSKA: Volleyligaen - Naiset

15:00Bröndby N - Koge N -:-
17:00ASV Elite N - Ikast N -:-

TANSKA: 1. Division West - Naiset

11:00ASV Aarhus 2 N - Kolding N -:-
16:00Bedsted N - Lyseng N -:-
16:00Funder N - Fortuna Odense N -:-

TANSKA: 1. Division East - Naiset

14:00Rosenlund N - VLI N -:-
17:30DTU N - Hvidovre 2 N -:-

TŠEKKI: Extraliga

17:00Brno - Zlin -:-
18:00Beskydy - Karlovarsko -:-
18:00Ostrava - Ceske Budejovice -:-
18:00Usti - Kladno -:-
19:00Liberec - Benatky -:-
19:00Odolena Voda - Prague -:-

TŠEKKI: Extraliga - Naiset

18:00Prostejov N - Olymp Prague N -:-
18:00TJ Sokol Sternberk N - Frydek-Mistek N -:-
19:30Selmy Brno N - Olomouc N -:-
20:00Prometey N - Ostrava N -:-

TŠEKKI: 1. liga

12:00Dobrichovice - Ceske Budejovice B -:-
12:00Hradec Kralove - Tesla Brno -:-
12:00MFF Prague - Velke Mezirici -:-
12:00Plzen - Prague B -:-
13:30Liberec B - Bucovice -:-
14:00CZU Prague - Blue Volley Ostrava -:-

TŠEKKI: 1. liga - Naiset

10:00Plzen N - VK Liberec B N -:-
10:30Dobrichovice N - Zizkov N -:-
11:00Ceske Budejovice N - Rudolfov N -:-
11:00Nusle N - Stresovice N -:-
11:00Prostejov B N - Hradec Kralove N -:-
13:00Hronov N - KP Brno B N -:-

TURKKI: Efeler Ligi

12:00Cizre Bld - Hatay B.Sehir -:-
12:00Spor Toto - Galatasaray -:-
16:00Fenerbahce - Halkbank -:-

TURKKI: Sultanlar Ligi - Naiset

12:00Fenerbahce N - Cukurova Bld N -:-
13:00Vakifbank N - Ankara PTT N -:-
15:00Ilbank N - Bolu Bld N -:-
16:00Sariyer N - Galatasaray N -:-

TURKKI: 1. Ligi - Naiset

12:00ALS Halk N - Adam Voleybol N -:-
12:00Kayseri N - Tarsus Bld N -:-
13:00Canakkale N - Havran Bld N -:-
13:00Kolejliler N - Bahcelievler N -:-
13:00Mihaliccik N - Gaziantep Merinos N -:-
13:00Sakarya N - Vakifbank 2 N -:-
14:00Istanbul BB N - Karsiyaka N -:-
14:30Ciftlikkoy Bld N - Muratpasa N -:-
15:00Edremit Bld. N - Goztepe N -:-
15:00Lima Spor N - Ankara Karayollari N -:-
16:00Yesilyurt N - AVR Atletik N -:-

UKRAINA: Superleague - Naiset

12:00Alanta N - Ukraina U17 N -:-

UNKARI: Extraliga

12:00MAV Elore SC - Kistext -:-
18:30Dunaferr - TFSE -:-

UNKARI: Extraliga - Naiset

20:00MAV Elore SC N - Bekescsabai N -:-
20:00Vasas N - SZBBRA N -:-

VENÄJÄ: Super League

14:00Novosibirsk - ASK N. Novgorod -:-
15:00Novokuybyshevsk - Surgut region -:-
15:30Stroitel Minsk - Krasnoyarsk -:-
18:30Zenit St. Petersburg - Kemerovo -:-

VENÄJÄ: Super League - Naiset

15:00Dynamo Kazan N - Leningradka N -:-
16:30Nizhniy Novgorod N - Lipetsk N -:-
17:00Tulitsa N - Saratov N -:-
18:00Kaliningrad N - Yenisey N -:-

VIRO: Esiliiga

13:00Eesti Maaülikooli - Kiili -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.Flashscore.fi tarjoaa lentopallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.