REFRESH

Lentopallo » Huomenna » Kaikki ottelut

ITALIA: SuperLega

19:00Monza - Milano -:-
21:30Verona - Trentino -:-

MAAILMA: MM-kisat - Naiset - Toinen kierros

14:30Italia N - Kiina N -:-
16:00USA N - Thaimaa N -:-
18:00Brasilia N - Belgia N -:-
18:30Serbia N - Turkki N -:-
20:00Dominikaaninen tasavalta N - Kanada N -:-
21:30Puola N - Saksa N -:-

PUOLA: PlusLiga

15:45Projekt Warszawa - Barkom -:-
18:30Olsztyn - GKS Katowice -:-

SUOMI: Mestaruusliiga

17:00Ducks - Tiikerit -:-
17:00VaLePa - Hurrikaani -:-
18:30TUTO Volley - Hurmos -:-

SUOMI: Mestaruusliiga - Naiset

17:00LP Kangasala N - JymyVolley N -:-
17:00LP Viesti N - LiigaPloki N -:-
17:00OrPo N - Pölkky N -:-
17:00Puijo N - LP-Vampula N -:-

AUSTRALIA: AVL

08:00Tasmania Echidnas - Adelaide Storm -:-
10:00Queensland Pirates - Canberra Heat -:-
14:00WA Hornets - Melbourne -:-

AUSTRALIA: AVL - Naiset

06:00Tasmania Echidnas N - Adelaide Storm N -:-
12:00Queensland Pirates N - Canberra Heat N -:-
12:00WA Pearls N - Melbourne N -:-

BELGIA: Super Cup

21:30Roeselare - VDK G. -:-

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premijer liga

17:00Ilidza - Bosna -:-
17:00Mladost Brcko - Ljubinje-Bankom -:-
19:00Domaljevac - Kakanj -:-
20:00Borac - Modrica -:-
20:00Jedinstvo - Bijeljina -:-

ESPANJA: SuperLiga

19:30Voleibol Teruel - Rio Duero Soria -:-
20:00Manacor - Voley Palma -:-
20:30Almeria - Conqueridor Valencia -:-
20:30Emeve Lugo - Boiro -:-
20:30Guaguas - Melilla -:-

ESPANJA: Superliga - Naiset

19:00Cajasol N - CV Kiele Socuellamos N -:-
19:00Haro Rioja N - Emeve Lugo N -:-
20:00Avarca de Menorca N - Sant Cugat N -:-
20:30CV Madrid N - Alcobendas N -:-
23:30Sayre Mayser N - Heidelberg N -:-

EUROOPPA: Baltic League

17:00Pärnu - BIGBANK Tartu -:-
17:00RTU - Daugavpils -:-

HOLLANTI: Eredivisie

20:30Advisie/SSS - Limburg -:-
20:30RECO - Huizen -:-
21:00Sliedrecht - Groningen/Lycurgus -:-
21:00Taurus - Vocasa Nijmegen -:-
21:00VCN - Papendal/Arnhem -:-

ISLANTI: Mizunodeild

16:00Throttur Nes - Vestri -:-
18:00HK Kopavogur - Akureyri -:-

ISLANTI: Mizunodeild - Naiset

17:00Afturelding N - Husavik N -:-
20:00HK Kopavogur N - Akureyri N -:-

ITALIA: Serie A2

21:30Pordenone - Porto Viro -:-

ITÄVALTA: AVL

18:00Sokol Wien - Tirol Innsbruck -:-
20:00Aich/Dob - UVC Graz -:-
20:00VBK Klagenfurt - TSV Hartberg -:-
20:00Waldviertel - Weiz -:-

ITÄVALTA: 2. Bundesliga

16:30Südstadt/Perchtoldsdorf - Hausmannstatten -:-
17:00Aich/Dob 2 - UVC Graz 2 -:-
18:00Liebenau - VBK Klagenfurt 2 -:-
18:00Waidhofen - VC Mils -:-
19:30Linz/Steg - Bisamberg -:-
20:00Leibnitz - Weiz 2 -:-
20:30hotVolleys - Steyr -:-

ITÄVALTA: AVL - Naiset

15:30Sokol/Post SV N - Wildcats N -:-
19:00Purgstall N - Bisamberg N -:-
19:00Rowa-Moser N - UVC Graz N -:-
20:30Salzburg N - Eisenerz/Trofaiach N -:-

ITÄVALTA: 2. Bundesliga - Naiset

15:00Krottendorf N - Jennersdorf N -:-
16:00Rowa-Moser 2 N - Seekirchen N -:-
18:00Dornbirn N - Linz-Steg 2 N -:-
19:00Höchst N - Muhlviertel N -:-

KROATIA: Superliga

18:00SiirrettyMladost Ribola Kastela - Mok Rovinj -:-
19:00Mok Mursa - Marsonia -:-
21:00Sisak - Centrometal -:-
21:00Varazdin - Rijeka -:-

KROATIA: Prva Liga - Naiset

16:00Sinj N - Varazdin N -:-
16:15Don Bosco N - Mladost II N -:-
17:15Olimpik N - Dubrovnik N -:-
21:00Drenova N - Pula N -:-

MAAILMA: Pan-American Cup U21 - 5.-8. sijat

17:30Haiti U21 - Nicaragua U21 -:-
19:30Dominikaaninen tasavalta U21 - Chile U21 -:-

MAAILMA: Pan-American Cup U21 - Pudotuspelit

23:30USA U21 - Kuuba U21 -:-

NORJA: Eliteserien

16:00OSI - Førde -:-
16:30NTNUI - Torvastad -:-
17:00Tromsø - Viking -:-

NORJA: Eliteserien - Naiset

14:00NTNUI Volley N - Koll N -:-
14:30Tromso N - Viking TIF N -:-
17:00Volda N - Randaberg N -:-

PORTUGALI: Campeonato Nacional

19:00Castelo Maia GC - Academica de Espinho -:-
19:00Esmoriz GC - Alvares -:-
19:00Mamede - SC Caldas -:-
19:00Santo Tirso - Sporting de Espinho -:-
19:00Sporting CP - Vitoria -:-
20:00Viana - A. J. F. Bastardo -:-
22:30Leixoes SC - Benfica -:-

PUOLA: I. Liga

18:00Olimpia Sulecin - Krispol Wrzesnia -:-
19:00BAS Bialystok - Swidnik -:-
19:00Bedzin - Gwardia Wroclaw -:-
19:00Chrobry Glogow - AGH Krakow -:-
19:00Lechia Tomaszow Mazowiecki - Norwid Czestochowa -:-
19:00Siedlce - Bydgoszcz -:-
19:00Spala - Legia Warszawa -:-

PUOLA: I. Liga - Naiset

17:00Mielec N - Nowy Dwor Mazowiecki N -:-
18:00Bialystok N - San Jaroslaw N -:-
18:00Energetyk Poznan N - Mogilno N -:-
18:00PMKS Sokolow SA Nike Wegrow N - Sosnowiec N -:-
18:30SMS PZPS Szczyrk N - Solna Wieliczka N -:-
18:30Stezyca N - Karpaty Mosir Krosno N -:-

RANSKA: Ligue A

19:00Toulouse - Nice -:-
20:00Plessis Robinson - Cambrai -:-
21:00Nazaire - Poitiers -:-
21:00Paris - Montpellier -:-

RANSKA: Ligue B

19:30Martigues - Avignon -:-
20:00Illacaise - Nancy -:-
21:00Ajaccio - France Avenir -:-
21:00Cannes - REC Volley -:-
21:00St-Quentin - Frejus -:-
21:30Lozere - Lyon -:-

ROMANIA: Divizia A1

12:00Suceava - Stiinta Baia Mare -:-
16:30Steaua Bucuresti - U. Cluj -:-
17:00Unirea Dej - Stiinta Bucuresti -:-
17:30Dinamo Bucuresti - Zalau -:-
18:00Craiova - Tomis Constanta -:-

RUOTSI: Elitserien

15:30Sollentuna - Hylte/Halmstad -:-
16:00Lund - Floby -:-
16:00Uppsala - Vingåker -:-
17:00Falkenberg - Habo -:-

RUOTSI: Elitserien - Naiset

15:00IKSU N - Falköping N -:-
16:00Värnamo N - Linköping N -:-
16:00Örebro N - Engelholm N -:-
18:00Sollentuna N - Hylte/Halmstad N -:-
18:30Lunds VK N - KFUM Göteborg N -:-

SAKSA: 1. Bundesliga

18:30Netzhoppers - Giesen -:-
21:00Herrsching - Düren -:-

SAKSA: 2. Bundesliga North

20:00ETV Hamburg - Mondorf -:-

SAKSA: 2. Bundesliga North - Naiset

16:00ETV Hamburg N - Dingden N -:-

SAKSA: 2. Bundesliga South - Naiset

20:00Altdorf N - Waldgirmes N -:-
20:00Planegg-Krailling N - SV Lohhof N -:-

SERBIA: Serbia Cup - Naiset

18:00Partizan N - Novi Sad N -:-
19:00Ub N - Leskovac N -:-
20:00Sremska M. N - Radnicki Beograd N -:-
20:00Stara Pazova N - Klek MD Zrenjanin N -:-
20:30Indjija N - NS Volley Team N -:-

SLOVAKIA: Extraliga

17:00Presov - Prievidza -:-
20:00Myjava - Komarno -:-
20:00VKP Bratislava - Svidnik -:-

SLOVAKIA: Extraliga - Naiset

16:00Projekt RD SVF N - Nove Mesto nad Vahom N -:-
17:00SVK Pezinok N - UNIZA Zilina N -:-
20:00Brusno N - Slavia Bratislava N -:-
20:00UKF Nitra N - UCM Trnava N -:-
20:30Presov N - VKP Bratislava N -:-

SLOVENIA: 1. DOL

20:00Crnuce - OK Maribor -:-
20:00Fuzinar - Pomgrad -:-
20:00Salonit Anhovo - ACH Ljubljana -:-
21:00Calcit Kamnik - Triglav Kranj -:-

SLOVENIA: 1. DOL - Naiset

18:00Grosuplje N - GEN-I Volley NG N -:-
20:00Formula Formis N - Krim N -:-
21:15Nova KBM Branik N - Aliansa N -:-

SVEITSI: NLA

18:00Amriswil - Nafels -:-
18:30Lausanne - Luzern -:-
18:30Schönenwerd - Chenois -:-

TANSKA: Volleyligaen

15:00DHV Odense - Nordenskov UIF -:-
16:00Hvidovre - Marienlyst-Fortuna -:-

TANSKA: 1. Division West

13:00Aarhus 2 - Aarhus 3 -:-
14:00Bedsted - Skovbakken -:-

TANSKA: 1. Division East

15:00Frederiksberg - Holte -:-
15:30DTU - Gentofte 2 -:-
18:00Hvidovre VK 2 - VK Holbaek -:-

TANSKA: Volleyligaen - Naiset

13:00DHV Odense N - Holte N -:-
15:00ASV Elite N - Lyngby N -:-
15:00Bröndby N - Gentofte N -:-

TANSKA: 1. Division West - Naiset

11:00ASV Aarhus 2 N - Middelfart N -:-
16:00Bedsted N - Skovbakken N -:-
16:30Esbjerg N - Funder N -:-

TANSKA: 1. Division East - Naiset

14:00Rosenlund N - Lyngby 2 N -:-
17:30DTU N - Gentofte 2 N -:-

TŠEKKI: Extraliga

19:00Benatky - Pribram -:-
19:00Karlovarsko - Odolena Voda -:-
20:30Beskydy - Brno -:-

TŠEKKI: 1. liga

12:00Blue Volley Ostrava - Tesla Brno -:-
12:00Hradec Kralove - Prague B -:-
12:00MFF Prague - Ceske Budejovice B -:-
13:30Liberec B - Plzen -:-
14:00Bucovice - Velke Mezirici -:-
14:00CZU Prague - Dobrichovice -:-

TURKKI: Efeler Ligi

13:00Cizre Bld - Bursa -:-
14:00Fenerbahce - Develi -:-
14:00Hatay B.Sehir - Galatasaray -:-
14:00Ziraat Bankasi - Tursad -:-
15:00Hekimoglu Bursa - Arkasspor -:-
16:00Altekma - Belediye Plevne -:-

UKRAINA: Superleague

12:00VNAU - Epitsentr Podoliani -:-
15:00DSO Ternopil - Ukraina U18 -:-

UNKARI: Extraliga

18:00Vegyesz - Kistext -:-
18:30Dunaferr - Gamma -:-
19:00Kecskemeti RC - Debrecen -:-
19:00MAFC - Penzugyor -:-
19:30MAV Elore SC - Fino Kaposvar SE -:-
20:00TFSE - Dagi -:-

VENÄJÄ: Super League

16:00Orenburg - Zenit St. Petersburg -:-
17:00Zenit Kazan - Novokuybyshevsk -:-
18:00Din. Moskova - Novosibirsk -:-

VENÄJÄ: Vysshaya League А

13:00Tjumen - Kama -:-
15:00Chelyabinsk - Lokomotiv Izumrud -:-
16:00IzhGTU Izhevsk - Magnitka-Universitet -:-
16:00Tarhan - Barnaul -:-
17:00Jaroslavl - Groznyj -:-
17:00MGTU Moscow - Akademiya Kazan -:-
17:00Volzhanin Kostroma - Iskra -:-
18:00Avtomobilist - CSKA Moskova -:-

VENÄJÄ: Super League - Naiset

15:00Uralochka-NTMK N - Odintsovo N -:-
19:00Leningradka N - Yenisey N -:-

REFRESH

Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »

Ylös

m.Flashscore.fi tarjoaa lentopallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.