Koripallo » 27.03.2024 » Kaikki ottelut
EUROOPPA: Euroliiga
21:30Maccabi Tel Aviv - Valencia 95:80SUOMI: Korisliiga - Hävinneet -vaihe
18:30Kobrat - Bisons Loimaa 83:8518:30Lahti Basketball - KTP-Basket 115:102
18:30Tampereen Pyrintö - Kouvot 71:73
USA: NBA
01:30Miami Heat - Golden State Warriors 92:11301:30Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers 124:128ja
02:00New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 112:119
04:00Sacramento Kings - Dallas Mavericks 96:132
AASIA: WASL - West Asia League - Pudotuspelit
22:00Al-Riyadi - Sagesse Al Hekmeh Beirut 95:92AASIA: Asia Cup 3x3 - Karsinta
05:00Etelä-Korea 3x3 - Pohjois-Mariaanit 3x3 21:805:25Indonesia 3x3 - Sri Lanka 3x3 14:21
06:45Malesia 3x3 - Macau 3x3 21:15
07:10Intia 3x3 - Malediivit 3x3 21:10
09:05Australia 3x3 - Tahiti 3x3 21:5
09:35Kazakstan 3x3 - Kirgisia 3x3 18:14
10:00Intia 3x3 - Macau 3x3 21:13
10:25Malediivit 3x3 - Malesia 3x3 6:21
12:30Pohjois-Mariaanit 3x3 - Sri Lanka 3x3 13:21
12:55Etelä-Korea 3x3 - Indonesia 3x3 11:13ja
13:20Kazakstan 3x3 - Tahiti 3x3 17:11
13:45Kirgisia 3x3 - Australia 3x3 6:21
AASIA: Asia Cup 3x3 - Naiset - Karsinta
05:50Filippiinit 3x3 W - Tahiti 3x3 W 21:306:20Kazakstan 3x3 W - Malediivit 3x3 W 17:11
08:15Kazakstan 3x3 W - Tahiti 3x3 W 14:10
08:40Malediivit 3x3 W - Filippiinit 3x3 W 11:19
14:10Intia 3x3 W - Pohjois-Mariaanit 3x3 W 21:1
14:35Indonesia 3x3 W - Hong Kong 3x3 W 10:14
ARGENTIINA: Liga A
01:00SiirrettyFerro - Platense -:-01:10Argentino - Olimpico 78:83
02:00Comunicaciones Mercedes - San Martin 67:79
ARGENTIINA: Liga Femenina - Naiset - Clausura
02:00Rocamora N - Quimsa N 62:76BOLIVIA: Libobasquet
02:30Leones de Potosi - Univ. Sucre 84:58BOSNIA & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH
21:00Siroki - KK Bosna 82:71BOSNIA & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH - Naiset
19:00Orlovi N - Celik Zenica N 92:77BRASILIA: NBB
01:00Cerrado - Bauru 69:8601:00Flamengo - Paulistano 81:68
00:00Minas - Pinheiros 81:51
00:30Uniao Corinthians - Cearense 85:93
BRASILIA: LBF - Naiset
23:30Ponta Grossa N - Ituano N 63:8601:00Corinthians N - Sodie Mesquita N 75:61
00:30Sampaio N - Sao Jose N 82:42
BULGARIA: NBL - Hävinneet -vaihe
18:00Yambol - Shumen 86:105ESPANJA: LEB Plata
22:00Almansa - Enrique Soler 57:78EUROOPPA: FIBA Europe Cup - Pudotuspelit
21:00Bilbao - Chemnitz 73:9821:30Varese - Bahcesehir Koleji 81:80
EUROOPPA: BNXT League - Hävinneet -vaihe
21:30Belfius Mons - Den Helder 83:7721:30Circus Brussels - Yoast Utd 62:71
21:30Kortrijk - LWD Basket 85:92
21:30Mechelen - Feyenoord 74:80
21:30Spotter Leuven - Okapi Aalstar 71:63
EUROOPPA: Latvia-Estonian League
18:30TAL TECH - Prometey 81:104EUROOPPA: Liga Unike
17:00Trepca - Kamza Basket 90:4620:00Tirana - Golden Eagle Ylli 56:92
EUROOPPA: Liga Unike - Naiset
18:00Bashkimi N - Penza N 96:53GEORGIA: Superleague
12:00Kavkasia - Gurjaani Delta 83:8714:30Rashi - Gau 86:73
17:00Iverioni - Batumi 66:73
ISLANTI: Premier League - Naiset - Voittajien -vaihe
21:15Njardvik N - Haukar N 84:7122:15Grindavik N - Keflavik N 78:61
ISRAEL: Israel Cup
18:35Bnei Herzliya - Hapoel Beer Sheva 90:9418:40Ironi Kiryat Ata - Hapoel Eilat 80:61
18:45Nes Ziona - Hapoel Afula 88:79
18:50Hapoel Holon - H. Haifa 90:73
19:00Hapoel Jerusalem - Galil Elyon 89:69
ITÄVALTA: Superliga - Naiset - Pudotuspelit
21:15Duches Klosterneuburg N - UBI Graz N 63:72jaJAPANI: B.League
12:05Chiba - Utsunomiya Brex 70:9312:05Gunma - Akita 68:85
12:05Hokkaido - Alvark 71:98
12:05Ibaraki Robots - Sendai 74:82
12:05Kyoto - Diamond Dolphins 83:90
12:05Nagasaki - Ryukyu 68:76
12:05Nagoya Fighting Eagles - Yokohama 80:64
12:05NeoPhoenix - SeaHorses Mikawa 102:83
12:05Osaka - Hiroshima D. 81:67
12:05Shimane - Saga 64:66
12:05Sun Rockers Shibuya - Shinshu 65:58
12:05Toyama - Brave Thunders 63:75
JAPANI: B2.League
12:00Fukuoka - Nara 42:7112:00Kobe - Ehime Orange Vikings 93:80
12:00Koshigaya Alphas - Aomori 91:67
12:00Kumamoto - Shiga 89:93
12:00Shizuoka - Altiri Chiba 80:87
12:00Yamagata Wyverns - Iwate 87:85ja
12:10Niigata - Fukushima 75:93
KAZAKSTAN: National League - Pudotuspelit
15:00Pavlodar - Irbis Almaty 54:93KIINA: CBA
13:35Beijing - Guangdong 92:11013:35Jilin - Nanjing Tongxi 113:110
KROATIA: Prva Liga
18:45Kastela - Marsonia 85:7920:00Omis - Samobor 90:101
22:00Mladost - KK Zagreb 60:88
LIBANON: Division 1
16:00Hoops - Antonine 66:77LIETTUA: LKL
19:00Mazeikiai - Pieno Zvaigzdes 79:73LUXEMBURG: LBBL - Pudotuspelit
21:00Bertrange - Amicale Steesel 91:8821:00Contern - Ettelbruck 83:100
21:15Larochette - Walferdange 88:75
21:30T71 Dudelange - Esch 65:83
MEKSIKO: CIBACOPA
04:45Zonkeys de Tijuana - Ostioneros de Guaymas 96:9405:15Caballeros de Culiacan - Astros 73:93
05:15Pioneros de Los Mochis - Halcones de Obregon 75:86
05:15Rayos de Hermosillo - Angeles CDMX 80:84
05:15Venados de Mazatlan - Frayles de Guasave 97:92
MONTENEGRO: Prva A Liga
17:00Decic - Ibar Rozaje 84:9217:00Milenijum - Danilovgrad 69:79
19:00Pljevlja - Sutjeska 87:82
19:00Podgorica - Tivat 81:69
19:00Studentski Centar - Primorje 73:55
NORJA: BLNO - Pudotuspelit
21:00Fyllingen - Gimle 78:77POHJOIS-MAKEDONIA: Prva Liga
20:00MZT Skopje - Vardar 86:7820:00Pelister - FMP Akademija 98:89
PORTUGALI: Taca da Liga - Lohkovaihe
23:00Imortal - Portimonense 88:66PUOLA: Basket Liga
21:00Slask Wroclaw - Anwil Wloclawek 82:96jaPUOLA: 1. Liga
20:00MKKS Koszalin - Gornik Walbrzych 80:8821:00HydroTruck Radom - WKK Wroclaw 78:63
21:00Poznań - Kotwica Kolobrzeg 93:98
RANSKA: Espoirs U21
19:00Cholet U21 - Le Mans U21 80:7819:30JL Bourg U21 - Dijon U21 81:73
RUOTSI: Superettan
20:00Eskilstuna - Ockelbo 76:8820:00Malbas - IK Eos 85:72
20:00Tureberg - Huddinge 57:69
21:00Sloga Uppsala - AIK Basket 102:82
RUOTSI: Basketettan - Naiset
21:00Alvik 2 N - Norrort N 102:67SAKSA: BBL
21:00Hamburg - Syntainics MBC 107:76SERBIA: First League
19:00Tamis - Zlatibor Cajetina 78:8820:00Cacak 94 - Vojvodina Novi Sad 72:73
SERBIA: 1. ZLS - Naiset
19:30Vojvodina 021 N - Sloga Pozega N 69:6419:30SiirrettyVrbas N - Topolchanka N -:-
SLOVAKIA: Extraliga - Naiset - Pudotuspelit
20:00Samorin N - CBK Kosice N 72:59SLOVENIA: Liga Nova KBM
19:00LTH Castings - Krka 63:78SLOVENIA: 1. SKL - Naiset
21:45Maribor N - Cinkarna Celje N 52:127SUOMI: Korisliiga - Naiset - Pudotuspelit
18:30Kotka Peli-Karhut N - Vimpelin Veto N 78:6318:30Tapiolan Honka N - Kouvottaret N 76:84
18:30Torpan Pojat Helsinki N - HBA-Märsky Helsinki N 90:46
SUOMI: I Divisioona - Naiset - Putoamispelit
18:30LePy N - Korihait N 87:49SVEITSI: SB League - Pudotuspelit
20:30Fribourg Olympic - Sdent BBC Nyon 87:6820:30Geneva Lions - BBC Monthey 78:61
20:30SAM Massagno - Lausanne Basket 96:77
SVEITSI: SB League - Naiset - Pudotuspelit
21:30Nyon N - BBC Troistorrents N 69:81TŠEKKI: NBL - Hävinneet -vaihe
18:30Ostrava - Srsni Pisek 81:6419:30Slavia Prague - Olomoucko 85:82
TŠEKKI: NBL - Voittajien -vaihe
18:00Brno - Nymburk 74:7918:45Kolin - Opava 79:100
19:00USK Praha - Decin 70:75
19:00Usti n. Labem - Pardubice 99:83
TŠEKKI: 1. Liga - Pudotuspelit
20:00Jindrichuv Hradec - Pardubice 2 102:54TŠEKKI: ZBL - Naiset - Pudotuspelit
19:00Slavia Prague N - Hradec Kralove N 79:6419:00Zabiny Brno N - Ostrava N 71:41
21:00KP Brno N - Chomutov N 71:57
TURKKI: TB2L - Pudotuspelit
12:00Istanbul Efendileri - Nazilli 67:9014:00Üsküdar - CO Basket 55:73
16:00Cözüm Ankara - Corlu 61:79
17:00Tesvikiye - Sakarya BB 55:67
TURKKI: KBSL - Naiset - Pudotuspelit
15:00Besiktas N - CBK Mersin N 67:7717:00Izmit Belediyespor N - Galatasaray N 75:78
UKRAINA: FBU Superleague - Pudotuspelit
17:00Dnipro - BC Halychyna 97:5318:00Cherkaski Mavpy - BK Zaporozhye 82:67
19:00Rivne - Stariy Lutsk 92:68
UNKARI: Division 1 - Naiset - Pudotuspelit
19:00DVTK N - Ujbuda BEAC N 86:5219:00Sopron N - PEAC-Pecs N 77:54
19:00Szekszard N - TFSE-MTK N 88:82
19:00UNI Györ N - Vasas Csata N 94:53
UNKARI: Division 1 - Naiset - Putoamispelit
19:00Szigetszentmiklos N - Cegledi N 77:45URUGUAY: Liga Uruguaya - Voittajien -vaihe
02:00Aguada - Cordon 82:8802:00Defensor Sporting - Nacional 58:95
02:15Penarol - Hebraica y Macabi 99:74
USA: NBA G League
01:00College Park Skyhawks - Maine Celtics 112:12701:00Long Island Nets - Grand Rapids Gold 127:94
02:00Memphis Hustle - Stockton Kings 118:117
03:00Salt Lake City Stars - Austin Toros Spurs 113:108
17:00Delaware Blue Coats - Capital City Go-Go 116:122
17:00Raptors 905 - Motor City Cruise 116:102
17:00Westchester - Greensboro Swarm 110:92
19:00Oklahoma City Blue - Birmingham Squadron 115:99
USA: NIT
01:00Ohio State - Georgia 77:7903:00Indiana State - Cincinnati 85:81
USA: CBI
01:00Arkansas State - High Point 80:8103:00Fairfield - Seattle 58:75
23:00Seattle - High Point 77:67
UUSI-SEELANTI: NBL
08:30Canterbury Rams - Nelson Giants 79:69VALKO-VENÄJÄ: Premier League
14:30Borisfen 2 - Rubon II 65:9815:00BC Minsk 3 - Gomel 2 87:42
VALKO-VENÄJÄ: Premier League - Naiset
15:00Rguor Minsk N - Victoria Grodno N 63:70VENÄJÄ: VTB United League - Hävinneet -vaihe
17:15Minsk - Astana 60:58VENÄJÄ: Premier League - Naiset
15:00Neftyanik Omsk N - Samara N 67:7616:00Nadezhda N - Dynamo Moskova N 76:55
16:00UMMC Ekaterinburg N - Dynamo Kursk N 62:71
17:00Spartak Moskova N - Novosibirsk N 76:53
17:30Nika Siktivkar N - Enisey Krasnoyarsk N 68:62
Jalkapallo | Jääkiekko | Tennis | Koripallo | Käsipallo | Lentopallo | Baseball | Am. jalkapallo | Rugby | Muu urheilu »
m.Flashscore.fi tarjoaa koripallo tulospalvelun - mobiili livescore. Mobiiliversio käyttää teknisistä syistä erilaisia parametrejä Flashscore.fi nettisivuun verrattuna.